مقالات

عنوان: از تاریخ: تا تاریخ:
 • پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار

  مخزن انبساط با نام های دیگری اعم از مخزن دیافراگمی یا منبع تحت فشار نیز شناخته می شود، وظیفه این منبع نگهداری همیشگی حجمی از آب تحت فشار در خود می باشد. در این نوع از انواع پمپ آب خانگی تا زمانی که آب در این منبع تمام نشده و یا فشار مخزن از فشار تنظیم شده در روی پرشر سوییچ کمتر نشود، پمپ استارت نمی شود. آب با فشار تنظيم شده روی پرشرسوئیچ، داخل مخزن متراکم شده و به محض باز شدن شیر آب به درون سیستم لوله کشی جاری خواهد شد.

  تاریخ درج:26 آذر 1397
  پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار
 • مواد شیمیایی در تصفیه فاضلاب

  منظور از فاضلاب شهری مجموعه فاضلاب های بهداشتی، اداری و موسسات مختلف شهری و نیز آب های سطحی چون آب باران می باشد که برای حفظ بهداشت عمومی و محیط زیست پس از جمع آوری و انتقال به محل تصفیه خانه فاضلاب، در طی عملیات فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی تصفیه می شوند. یکی از ویژگی های فاضلاب شهری آن است که با یک الگوی قابل پیش بینی در زمان های مختلف جریان دارد و مشخصات فاضلاب چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی با تقریب خوبی قابل پیش بینی می باشد.

  تاریخ درج:23 اسفند 1396
  مواد شیمیایی در تصفیه فاضلاب
 • مواد شیمیایی در تصفیه آب

  در نیم قرن آینده، منابع آب شیرین از چاه های نفت هم با ارزش تر خواهند بود. در واقع 97% از آب های موجود شور هستند و 2% از آب ها به صورت یخ های قطبی می باشند و فقط یک درصد از منابع آب جهان، شیرین و قابل استفاده هستند. یکی از آلودگی های بسیار خطرناک منابع آب، آلودگی بیولوژیکی است. آب می تواند به انواع میکروارگانیسم ها اعم از انواع باکتری ها، انگل ها، قارچ ها و ویروس ها آلوده شود. چه برای مصارف آشامیدنی و چه برای مصارف صنعتی معمولا آب طبیعی، احتیاج به تصفیه دارد. در مهندسی شیمی بسیاری از فرآیندها همانند نمک زدایی، خشک کردن، تبخیر کردن، کریستالیزاسیون، اختلاط، رزین های تعویض یونی، رطوبت زدایی، جذب سطحی و غیره در ارتباط با آب هستند.

  تاریخ درج:22 اسفند 1396
  مواد شیمیایی در تصفیه آب
 • کاربرد سنسور فتو الکتریک

  کاربری سنسورهای فتو الکتریک بسیار گسترده بوده که به طور خلاصه می توان به تشخیص کابین آسانسور، تشخیص پالت برای خطوط محصولات کشاورزی، تشخیص قطعات برای ماشین آلات نجاری، تشخیص دقیق ماشین ها در پارکینگ، تشخیص حضور فیلم های شفاف، تشخیص پین های با قطر کم، شناسایی چاپ، تشخیص موقعیت سر بطری، جلوگیری از پیچش منسوجات در خط تولید و سایر کاربردها اشاره کرد.

  تاریخ درج:20 مهر 1396
  کاربرد سنسور فتو الکتریک
 • گریس ها و روانکارها

  روانکارها را در یک نگاه می توان به دو دسته بزرگ روانکارهای خودرو و روانکارهای صنعتی تقسیم کرد.روانکارهای صنعتی نیز به سه دسته عمده روغن ها صنعتی ، گریس ها و روانکارهای ویژه دیگر مثل روانکارهای فلز کاری و غیره تقسیم نمود. روانکار ماده ای جامد ، نیمه جامد، مایع و گاز است که برای کاهش اصطکاک بین دو سطح در بین آنها قرار می گیرد و مهمترین مثال آن روغن های روانکار است.

  تاریخ درج:7 تیر 1396
  گریس ها و روانکارها