پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار

  30
 124397
امتیاز کاربران 4/0 از 5

پمپ آب خانگی با مخزن انبساط چیست؟

فروش انواع پمپ آب خانگی با مخزن انبساط در هایپر صنعت فامکو

مخزن انبساط با نام های دیگری اعم از مخزن دیافراگمی یا منبع تحت فشار نیز شناخته می شود، وظیفه این منبع نگهداری همیشگی حجمی از آب تحت فشار در خود می باشد. در این نوع از انواع پمپ آب خانگی تا زمانی که آب در این منبع تمام نشده و یا فشار مخزن از فشار تنظیم شده در روی پرشر سوییچ کمتر نشود، پمپ استارت نمی شود. آب با فشار تنظيم شده روی پرشرسوئیچ، داخل مخزن متراکم شده و به محض باز شدن شیر آب به درون سیستم لوله کشی جاری خواهد شد.

بهترین پمپ آب خانگی برای مشتریان گرامی، در صورت عدم تمایل به خرید بوستر پمپ این مدل می باشد، زیرا می توان با تنظیم کلید اتوماتیک از بیهوده استارت زدن پمپ جلوگیری نمود و در نتیجه هم مصرف برق را کاهش داد و هم عمر پمپ افزایش یابد و هم به واسطه کمتر روشن و خاموش شدن پمپ، سر و صدای کمتری ایجاد خواهد شد.

فشار هوای استارت و راه اندازی پمپ در این نوع پمپ قابل تنظیم می باشد، یعنی اگر کلید اتوماتیک را روی حالت حداکثر قرار دهید، در صورتی که هر شیر آبی در مدار پمپ باز شود و به عبارتی دیگر با کمترین مصرف آب، پمپ شروع به کار می نماید. بسته به نوع نیاز شما که در زمان تصمیم گیری در مورد نحوه نصب پمپ آب خانگی به نصاب اعلام می نمایید، می توانید تنظیمات کلید را طوری انجام دهید که در صورتی که فشار به زیر 1، 1.5 و یا 2 بار رسید، پمپ استارت خورده و شروع به کار نماید.

فیلم آموزشی پمپ آب خانگی با مخزن انبساط یا منبع تحت فشار

جهت افزایش طول عمر پمپ آب خود تلاش نمایید منبع دیافراگمی با حجم بالاتر تهیه نمایید. تفکر اشتباهی در میان تامین کنندگان و مصرف کنندگان وجود دارد که می گویند از منبع تحت فشار برای پمپ های 1 اسب به بالا استفاده شود، منبع دیافراگمی برای تمام پمپ ها مناسب است.

اجزاء پمپ آب خانگی با مخزن انبساط
 1. پنج راهی
 2. کلید اتوماتیک یا پرشر سوییچ
 3. درجه فشار سنج
 4. منبع انبساط (از 2 تا 500 لیتری)

انواع منبع تحت فشار
منبع تحت فشار آب آکوافیل منبع تحت فشار آب سیم
منبع تحت فشار آب آکوا منبع تحت فشار آب سیم
آکوافیل برند سیم
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
منبع تحت فشار آب گراندفوس منبع تحت فشار آب پنتاکس
منبع تحت فشار آب گراندفوس منبع تحت فشار آب پنتاکس
لوگو گراندفوس لوگو پنتاکس
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر

مزایای پمپ آب خانگی با مخزن انبساط
 • استهلاک کمتر (پمپ تعداد دفعات کمتری استارت می شود.)
 • مصرف برق کمتر
 • نوسانات کمتر فشار آب یا به عبارتی دیگر فشار آب یکنواخت و مناسب

معایب پمپ آب خانگی با منبع تحت فشار

به دلیل کاهش باد منبع و یا پارگی تیوب، تعداد دفعات سرویس کردن و کنترل آن بیشتر از دیگر مدل ها و این به معنا نیست که در این مدل خود پمپ نیاز به تعمیرات بیشتری دارد.

تیوپ منبع تحت فشار

عمر تیوپ منبع انبساط در مصارف آب آشامیدنی، طبق استانداردهای بهداشتی جهانی، در صورتی که تیوپ مرغوب باشد، 4 ماه می باشد. در بازه زمانی 4 ماهه، به طور میانگین تیوپ همانند بادکنک حدود 12000 پر شده و خالی می گردد و به همین دلیل مولکول های پلیمر از سطح تیوپ جدا گردیده و باعث الودگی آب می گردند، لذا بهتر است حداقل سالی دو بار تیوپ را تعویض نمایید تا آب مصرفی شما دچار آلودگی نگردد.

هوای درون منبع انبساط باید چه فشاری داشته باشد؟

فشار هوای درون مخزن انبساط به عوامل متعددی اعم از حجم منبع دیافراگمی یا همان منبع انبساط، تعداد و متراژ طبقات ساختمان، لوله کشی، توان الکتروموتور، تنظیم کلید اتوماتیک و غیره، بستگی دارد. اصولا تعیین بهترین میزان برای فشار هوا در این نوع از پمپ ها تجربی بوده ولی معمولا لوله کش ها به طور نسبی چیزی بین 25 تا 35 psi قرار داده و یا 0.3 بار کمتر از مینیموم فشار راه اندازی پمپ قرار می دهند.

نحوه انتخاب سایز مخزن انبساط

دقت نمایید که سایز مخزن انبساط هیچ گونه ارتباطی با فشار آب ندارد و فشار آب تنها موثر از پمپ آب شما می باشد. همانطور که پیشتر گفته شد، مخزن انبساط برای ذخیره حجمی از آب استفاده شده و حجم آن ارتباط مستقیم با میزان استراحت پمپ و در واقع روشن و خاموش شدن آن دارد، به عبارتی دیگر هر چه میزان سایز منبع تحت فشار بزرگتر انتخاب گردد، پمپ ذخیره آب بیشتری داشته و دیرتر استارت می گردد.

سایز مخزن انبساط می بایست متناسب با قدرت پمپ باشد و این بدین معنا می باشد که نمی توان از هر منبع انبساطی برای هر پمپ با هر قدرتی استفاده نمود و در صورت انتخاب اشتباه، به الکتروموتور پمپ فشار دو چندانی وارد شده و پمپ با ضربه و سر و صدای بیش از حد روش و خاموش می گردد. همچنین در این صورت طول عمر مخزن کاهش می یابد، پمپ دفعات بیشتری استارت خورده و احتمالا در طول زمان مخزن ترک بخورد.

نحوه نصب پمپ آب خانگی با مخزن انبساط

در زمان نصب پمپ آب خانگی می بایست وزن لوله ها مهار گردیده و پمپ شما تکیه گاه وزنی این لوله ها و در معرض فشار نباشد.

نصب پمپ آب خانگی

مطابق با مقررات ملی ساختمان، مبحث 16، پمپ باید از لوله اصلی شهری جدا بوده و در محلی غیر از آن و توسط شیر یکطرفه به سیستم آب شهری وصل گردد، و به عبارتی دیگر، اتصال پمپ به اشنعاب اصلی سیستم آب شهری غیر قانونی می باشد.

تعمیر و نگهداری پمپ آب خانگی با مخزن انباسط یا منبع تحت فشار
 • این نوع پمپ می بایست هر 3 تا 6 ماه یک بار سرویس گردد تا عمر آن افزایش یابد.
 • در صورت خرابی مخزن انبساط یا منبع تحت فشار (Pressure Tank) به عنوان مهترین جزء در این نوع سیستم آبرسانی، کل سیستم دچار مشکل شده و دائما پمپ روشن و خاموش می گردد.
 • در صورت کاهش فشار هوای تیوپ، خاصیت کشسانی آن از بین رفته و بعد مدتی سوراخ می گردد و می بایست تعویض گردد.
 • همچنین اگر تیوپ داخل منبع تحت فشار، دیر به دیر تعویض گردد، منبع فلزی به سرعت پوسیده و آسیب می بیند.
 • در ورودی منبع تحت فشار از شیر صافی استفاده نمایید چون از ورود اجسام ریز که توسط پمپ و با فشار زیاد به داخل تیوپ پمپاژ می شوند جلوگیری می نماید و در نتیجه به تیوپ آسیبی وارد نمی شود.
 • هر ماه فشار هوای مخزن را چک نمایید تا در اثر پر و خالی شدن متعدد، تیوپ از حالت طبیعی خارج نشود.

فروش و تامین انواع پمپ خانگی با منبع تحت فشار در واحد فروش پمپ هایپر صنعت فامکو 48000049 داخلی 150 - 160 - 170 - 180

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز:

دیدگاه کاربران
احمد لاهیجانیان
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 14 دی 1400

سلام، من می خوام برای باغ ویلایی ام در مورد مسائل مربوط به آب مانند انتقال آب از جوی به داخل تا فاصله حدود 10 نا 20 متر و استفاده از آب سهمیه ای کشاورزی ذخیره، انتقال و آب آشامیدنی مصرفی مشاوره بگیرم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 15 دی 1400

سلام و عرض ادب، به رویس چشم، با شما تماس گرفته خواهد شد.

عبدالرضا ملکوتی
 ارسال شده در : دوشنبه 29 آذر 1400

با سلام، پمپ آب برند مناسب ساختمان 4 طبقه با 2 واحد 65 متری، همراه با منبع و متعلقات و نصب چه مبلغی تمام می شود؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 29 آذر 1400

سلام جناب ملکوتی عزیز، یک پمپ جتی 1 اسب بخار همراه با منبع 60 لیتری، پنج راهی، درجه و کلید پنج بار به شما توصیه می شود. همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

فرزاد
 ارسال شده در : دوشنبه 08 آذر 1400

درود برشما، پمپ آب برای ساختمان می خواستم که قیمت مناسب تا 1,500,000 باشه. چه برندی موجوده؟ حالا چه محیطی، بشقابی و یا جتی باشه. منزل ویلایی هست، آب شیرین، ولی در منطقه گرمسیری ایرانشهر هستیم. سوال دیگم اینه که پرشر سوییچ بهتره یا کلید دیجیتال پمپ؟ سوال دیگم اینه که آیا میشه رادیات خودرو را با فن آن به پمپ نصب کرد و آب را خنک کند؟ چون در تابستان آب لوله جوش می شه و اصلا نمی شه استفاده کرد. چگونه هواکش رادیات را با پمپ آب هماهنگ کنیم که وقتی پمپ شروع به روشن شدن کرد، هواکش هم روشن بشه و آب را خنک کند؟ یعنی چه وسیله ای می خواد؟ ممنون از شما.

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 آذر 1400

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

بهمن هاتف
 ارسال شده در : چهارشنبه 03 آذر 1400

با سلام به استاد گرامی، من در یک بلوک 4 طبقه 8 واحدی هستم. از زمانی که پمپ آب نصب کردیم کنتور آب مقدار مصرف بسیار زیادی را نشان می دهد. آیا پمپ آب می تواند فشار پایین آب ورودی را با فشار بر کنتور آب و تغییر در عملکرد آن بر جا گذارد؟ آیا وسیله ای برای شکستن این فشار وجود دارد؟ سپاسگزارم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 04 آذر 1400

سلام جناب هاتف عزیز، شما باید از مبدل HP-500 با ظرفیت 5000 لیتر استفاده بفرمایید که برای تعداد طبقات شما مناسب می باشد.

ابالفضل ناظری
 ارسال شده در : چهارشنبه 19 آبان 1400

با سلام و احترام. آپارتمان ما ۱0 واحدی هست و در هر طبقه 2 واحد داره. پمپ ۲ اسب بخار داریم. می خواستم بدونم چه منبع انبساطی براش تهیه کنیم که آب به طبقه ۵ برسه؟ با تشکر.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 22 آبان 1400

سلام جناب ناظری عزیز، یک منبع انبساط 100 لیتری مناسب خواهد بود.

ضیا حسینی
 ارسال شده در : جمعه 30 مهر 1400

سلام، واقعا عالی بود. کامل و مفید، متشکرم. یه سوال آیا منبع انبساط 25 لیتری همین مقدار هم آب می گیرد؟ بر چه اساسی متناسب بودن منبع و پمپ را محاسبه کنیم؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 01 آبان 1400

سلام، برای هر واحد 15 لیتر نیاز می باشد. 25 لیتر تقریبا 2 واحد را جوابگو خواهد بود. همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

کارگر شریف
 ارسال شده در : جمعه 19 شهریور 1400

سلام، خسته نباشید. می خواستم به جای منبع انبساط و شوفاژ که روی پشت بام است و کلی پرت حرارتی دارد، از پمپ فشار و مدار بسته آب استفاده کنم. ساختمان ما 4 طبقه است و هر طبقه 2 واحد 138 متری دارد. یک طبقه هم پارکینگ دارد. لطفا راهنمایی بفرمایید از چه تجهیزاتی باید استفاده شود؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 21 شهریور 1400

سلام، منبع انبساط و شوفاژ با هم مرتبط نمی باشند. چنانچه بخواهید موتورخانه را جمع کنید و پمپ قرار دهید تا برای هر واحد، سیستمی مستقل مانند پکیج نصب کنید، شرایط تفاوت خواهد کرد. اما اگر شما بخواهید منبع انبساط را حذف کنید، باید بدانید این تصور که منبع فشار، وظیفه افزایش فشار را دارد اشتباه است. منبع فشار آب گرم شده توسط دیگ موتورخانه بر اثر حرارت منبسط می شود. با توجه به بسته بودن سیستم های حرارت مرکزی، در صورتی که این افزایش حجم در یک نقطه دفن نشود، باعث آسیب به تجهیزات و لوله کشی می شود.

امیر بن علی
 ارسال شده در : شنبه 13 شهریور 1400

سلام، ما در ساختمان ۴ طبقه ۱۶ واحدی زندگی می کنیم. تیوب مخزن ۱۰۰ لیتری پمپ ۲ اسبی سوراخ شد. لذا تیوب تعویض شد. اما حالا طبقه چهارم از کمبود فشار شاکی هستند. علت چیست؟ متشکرم، بن علی.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 13 شهریور 1400

سلام، میزان کمبود فشار هیچ ارتباطی به منبع انبساط ندارد. این احتمال وجود دارد که در تنظیمات جدیدی که توسط کارشناس نصب انجام شده، اختلالاتی به وجود آمده باشد. برای مثال، ممکن است پمپ 2 اسب روی حداکثر راندمان بسته نشده باشد یا اینکه هنگامی که منبع سوراخ بوده و در حال کار کردن بوده، دچار مشکلاتی از قبیل خوردگی پروانه و غیره شده باشد. همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

محمدی
 ارسال شده در : پنجشنبه 04 شهریور 1400

سلام، برای یک مجتمع مسکونی چهار طبقه با 8 واحد ۶۰ متری پمپ آب می خوام.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 06 شهریور 1400

سلام جناب محمدی عزیز، پیشنهاد ما یک پمپ 2 اسب 2 پروانه است که در حال حاضر در برند ابارا و برند های اروپایی قابل سفارش است.

كاظم پاشازاده
 ارسال شده در : دوشنبه 18 مرداد 1400

سلام و خسته نباشيد. خواستم بپرسم برای ساختمان چهار طبقه هر طبقه دو واحد 80 متری مجموعا 8 واحد چه پمپ آبی را معرفی می فرمایید. ممنون.

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 19 مرداد 1400

سلام، یک پمپ 2 اسب 2 پروانه برای شما مناسب می باشد.

میثم حسینی
 ارسال شده در : پنجشنبه 14 مرداد 1400

سلام و خسته نباشید خدمت شما. ما در یک آپارتمان ۵ طبقه و ١٠ واحدی ساکن هستیم. مناسبترین منبع انبساط برای پمپ ٢ اسب که داریم چه لیتراژی می باشد؟ درضمن به علت قرار گرفتن در زیر پله نهایت ارتفاع قابل استفاده 80 سانت می باشد. ممنون میشم اگر که راهنمایی کنید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 16 مرداد 1400

سلام، سلامت باشید، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

احمد قادریان
 ارسال شده در : پنجشنبه 17 تیر 1400

با سلام، در ساختمان دو طبقه هستیم. هر طبقه کنتور آب مجزا داره. به دلیل فشار کم آب می خواهم در طبقه دوم (داخل تراس پمپ آب خانگی) پمپ قرار بدهم. لطفا در مورد نوع، قدرت و برند مناسب برای واحد 120 متری ما راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 19 تیر 1400

سلام جناب قادریان عزیز، یک پمپ 0.5 اسب برای حضرتعالی مناسب می باشد.

مسعود خورشیدی
 ارسال شده در : دوشنبه 31 خرداد 1400

سلام، بنده یک دستگاه کمپرسور باد دارم. سوالم اینه که می شه با خرید یک منبع و اتصال اون به کمپرسور باد ازش به عنوان سمپاش یا کارواش استفاده کنم؟ یا راهی برای ساخت یک سمپاش یا کارواش با استفاده از کمپرسور باد هست؟ متشکرم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 01 تیر 1400

سلام جناب خورشیدی عزیز، در سیستم کارواش از کمپرسور باد استفاده می شود. برای سمپاش، کارواش یا هر سیستمی که شما استفاده می کنید، کمپرسور نیروی مکمل می باشد و می تواند نیروی محرک آن را تامین کند. شما می توانید مخزن کف پاش یا سمپاش را طبق هر ظرفیتی که مد نظرتان است، تهیه کرده یا بسازید و به کمپرسور متصل کنید و نیروی باد را از آن تامین نمایید.

لنگریزاده
 ارسال شده در : شنبه 22 خرداد 1400

سلام، بسیار عالی ومفید. قیمت پمپ برای منزل 2 واحدی چند است؟ اگر براتون امکان داره می شه بگید قیمت پمپ وکیوم 6.8 متر چنده؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 22 خرداد 1400

سلام جناب لنگریزاده عزیز، ممنون از حسن نظر شما. همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

احمد گودرزی
 ارسال شده در : چهارشنبه 22 مرداد 1399

عالی بود توضیحاتتون. سپاس

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 28 مرداد 1399

ممنون از شما دوست عزیز...