جک هیدرولیک (سیلندر هیدرولیک)

جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک چیست؟

جک هیدرولیک یک عملگر خطی است که برای اعمال نیرو به یک قطعه و یا بلند کردن و جابجا کردن قطعات سنگین به کار می رود. هر گونه واحد هیدرولیکی که از یک پیستون یا پلانجر ساخته شده و درون یک محفظه ی استوانه ای توسط سیال تحت فشار کار انجام دهد، سیلندر نامیده می شود. از عملگرها در سیستم هیدرولیک به منظور تبدیل قدرت سیال تحت فشار به قدرت مکانیکی استفاده می شود؛  به عبارت دیگر عملگر وسیله ای است که توان هیدرولیکی را به توان مکانیکی تبدیل می کند.

سیلندر ها عضوی تاثیرگذار در سیستم های هیدرولیک هستند که با دریافت سیال تحت فشار از خط تغذیه، پیستون موجود در داخل سیلندر هیدرولیک را در امتداد خط راست حرکت می دهند؛ مقدار نیروی خروجی برابر حاصلضرب فشار در سطح پیستون است. مقدار کار انجام شده در هر کورس نیز برابر حاصلضرب فشار در سطح پیستون در جابه جایی پیستون است. میزان قدرت به وجود آمده به دبی روغن، افت فشار در جک و راندمان کلی آن بستگی دارد. لازم به تاکید است که سرعت انجام کار به مقدار دبی سیال ورودی به داخل سیلندر هیدرولیک بستگی دارد. عملگرها می توانند مانند سیلندر حرکت خطی و مانند موتور حرکت دورانی تولید نمایند.

انتقال حرکت از نقطه ای به نقطه ای دیگر، وارد کردن فشار مستقیم، حرکت مستقیم کاهشی و غیره از جمله موارد کاربرد سیلندرهای هیدرولیک خطی است.

آنچه در سیلندر هیدرولیک عامل حرکت محسوب می شود، نیروی سیال تحت فشار است. هر سیستم هیدرولیک شامل یک موتور هیدرولیکی، یک پمپ هیدرولیکی، تعدادی سیلندر و مجموعه ای از اتصالات و قطعات مکمل است. هر سیلندر هیدرولیک نیز متشکل از بدنه، پیستون، میله پیستون و قطعات آببند است.

اجزای سیلندر هیدرولیک

اجزای جک هیدرولیک
ردیف نام اجزا ردیف نام اجزا
1 گردگیر 7 پیستون
2 آب بند 8 اورینگ
3 بیرینگ 9 رینگ بلبرینگ
4 Cap (درپوش) 10 آببند پیستون
5 مسیر حرکت پیستون 11 پیچ و مهره
6 بدنه سیلندر 12 پایه

سیلندر هیدرولیک چیست؟

به طور کلی سیلندر از یک استوانه یا لوله، پیستون و میله پیستون و دو کلاهک انتهایی و واشر های آب بندی روغن تشکیل شده است. به طور معمول استوانه، یک لوله فولادی یا چدنی بدون درز بوده که سطح داخلی آن به خوبی صیقل داده شده می باشد. میله پیستون نیز از فولاد با روکش کُرُم ساخته شده تا محافظت لازم صورت پذیرد. دهانه سیلندر در کلاهک انتهایی تعبیه شده که معمولاً بر روی لوله پیچ یا جوش می شود.

سیلندر هیدرولیک چیست؟

یکی از مباحث مهم در سیلندر های هیدرولیک، نحوه آب بندی آنها در هنگام تحت فشار قرار گرفتن می باشد. به عنوان مثال زمانی که روغن به سمت پیستون سیلندر وارد می شود، باید مجموعه سیلندر به نحوی آب بندی شود که روغن به سمت میله پیستون نفوذ نکند تا فشار وارده از سوی بار به خوبی تحمل شود. لذا آب بندی سیلندر ها بسیار مهم می باشد.

انواع سیلندر هیدرولیک از لحاظ عملکرد

سیلندر های هیدرولیک طبق نحوه عملکردی که دارند نیز به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. سیلندر خطی یک طرفه و سیلندر خطی دو طرفه دو نمونه پرکاربرد از انواع سیلندر های هیدرولیک هستند.

سیلندر هیدرولیک دو طرفه

در سیلندر خطی دو طرفه هیدرولیک، فشار سیال به هر دو طرف سیلندر وارد می شود و به این ترتیب کار در هر دو طرف انجام می شود. حرکت رفت و برگشت در آنها توسط فشار روغن انجام می شود. به عبارت دیگر در هر دو کورس رفت و برگشت توانایی اعمال نیرو خواهد داشت. سیلندر های دو طرفه می توانند به صورت دو محوره یا تک محوره باشند. در سیلندر دو محوره قطر دو پیستون مساوی است و نیروهای وارد شده در دو جهت یکسان است.

نماد شماتیک سیلندر هیدرولیک دو طرفه

در تصویر زیر نمونه ای از یک سیلندر هیدرولیک که در دوطرف کار انجام می دهد را مشاهده می کنیم؛ واضح است که سرعت حرکت دو میله پیستون با هم برابر است.

نمونه ای از ساختار داخلی سیلندر هیدرولیک دو طرفه

ساختار داخلی سیلندر هیدرولیک دو طرفه

عملکرد جک دو طرفه

با ورود جریان روغن از دهانه ورودی (سمت پیستون) به سیلندر، پیستون تحت فشار قرا گرفته و شروع به فشارسازی می نمایند. پس از آنکه فشار به حد کافی رسید، میله پیستون شروع به حرکت نموده و مایع فشرده موجود در قسمت میله پیستون از طریق دهانه مرتبط به مخزن روغن تخلیه می گردد. حرکت معکوس یعنی برگشت میله پیستون بدین ترتیب که روغن فشرده از دهانه میله پیستون وارد لوله سیلندر شده و پس از فشارسازی، روغن فشرده بخش پیستون از دهانه سمت پیستون به مخزن روغن تخلیه و در نهایت میله پیستون به داخل سیلندر برمی گردد.

عملکرد سیلندر در حرکت رفت و برگشت

در سیلندر های دوطرفه با یک میله پیستون، با وجود یکسان بودن دبی، دو نیرو و سرعت مختلف در حرکات رفت و برگشت به دست می آیند. علت این امر، تفاوت در سطح مقطع دو سمت پیستون می باشد. به علت به وجود میله پیستون در سمت راست، حجم فضای خالی کمتری نسبت به سمت چگ یعنی از از سمت پشن پیستون می باشد. با توجه به قانون و رابطه پیوستگی V=Q/A، با کاهش سطح مقطع، سرعت افزایش می یابد. در ضمن کوچکتر بودن سطح مقطع در سمت میله پیستون، باعث تولید نیروی کمتر می شود. بنابراین می توان نتیجه گیری نمود که در این سمت، سرعت بیشتر و نیرو کمتر است. برای درک این مفهوم مدار زیر را در نرم افزار Fluidsim رسم کنید.

عملکرد سیلندر در حرکت رفت و برگشت

سرعت سیلندر

سرعت حرکت سیلندر وابسته به دبی روغن ورودی و سطح مقطع سیلندر و میله پیستون آن می باشد. اگر دبی ورودی یکسان باشد سرعت از طریق رابطه زیر بدست می آید.

 • V=Q/A
 • V: سرعت پیستون
 • Q : دبی روغن 
 • A: سطح مقطع پیستون

به علت آنکه حجم در سمت میله پیستون کوچکتر است بنابراین در زمان برگشت، سیلندر زودتر، با سرعت بیشتر و در زمان کمتری نسبت به حرکت رفت مسیر را طی نموده و به مکان اولیه برمی گردد. در نتیجه سرعت در موقع حرکت به داخل بیشتر از سرعت در موقع حرکت خروجی می باشد.

سیلندر هیدرولیک یک طرفه

نوعی دیگر از سیلندر هیدرولیک خطی وجود دارد که به سیلندر برگشت فنری معروف است. در این سیلندر ها با برداشتن فشار، پیستون به کمک نیروی فنر به حالت اولیه خودش برمی گردد. در تصویر زیر نمونه ای از یک سیلندر هیدرولیک که برگشت فنری می باشد را مشاهده می کنید.

سیلندر هیدرولیک یک طرفه

سیلندر های برگشت فنری به دلیل محدودیتی که فنرها دارند برای مواردی که طول کورس زیاد باشد مورد استفاده قرار نمی گیرند.

لازم است به این نکته اشاره شود که اگر برای بازگشت پیستون در سیلندر هیدرولیک یک طرفه از فنر استفاده نشود، برگشت به حالت اول به کمک نیروی وزن یا یک روش مکانیکی دیگری خواهد بود.

نحوه انتخاب صحیح سیلندر هیدرولیک

ویژگی هایی که قبل از خرید سیلندر هیدرولیک باید به آن توجه کرد:

 1. قطر سیلندر
 2. طول کورس سیلندر
 3. ماکزیمم فشار کاری سیلندر

پیش از انتخاب و خرید یک سیلندر هیدرولیک خطی باید سه مورد مذکور مشخص شوند.

انواع جک هیدرولیک از لحاظ کاربرد

جک هیدرولیک را از نظر کاربرد نیز می توان به دسته های گوناگون تقسیم کرد. 

جک هیدرولیک صنعتی یا برقی

 جک هیدرولیک صنعتی یا برقی

جک هیدرولیک صنعتی و موبایل را می توان از انواع مهم جک هیدرولیک از نظر کاربرد به حساب آورد. جک هیدرولیک برقی یا صنعتی یکی از عملگرهایی است که در سیستم های هیدرولیکی با استفاده از نیروی برق و از طریق شیر برقی هیدرولیک، باعث حرکت آن می شود. استفاده از شیر برقی هیدرولیک می تواند عملکرد جک را تحت تأثیر قرار داده و آن را به صورت یک طرفه یا دو طرفه داخل مدار قرار دهد.

معمولا جک هیدرولیک صنعتی در پرس، جرثقیل، ماشین های بسته بندی و فورجینگ ها استفاده می شود. ضمنا جک هیدرولیک موبایل یا سیار نیز در تجهیزات دارای حرکت مانند ماشین های کشاورزی، تجهیزات دریایی و ساختمانی استفاده می شوند. جک هیدرولیک معمولا از لحاظ نحوه عملکرد به دو نوع یک طرفه و دو طرفه تقسیم می شوند.

بیشتر انواع جک هیدرولیک برقی که معمولا به صورت یک طرفه یا دو طرفه قابل ساخت، طراحی و استفاده هستند جک هیدرولیک صنعتی می باشند. این نوع از جک های هیدرولیک فقط در سیستم هایی که دارای پاورپک هیدرولیک می باشد قابل استفاده می باشد. جک هیدرولیک صنعتی با توجه به نیاز مشتری قابلیت طراحی و ساخت دارد.برای سفارش جک هیدرولیک صنعتی نیاز است که قطر جک یا تناژ قابل تحمل توسط جک و همچنین کورس حرکتی آن توسط مشتری تعیین شود.

شیر برقی هیدرولیک می تواند جک را به صورت برگشت فنر و یا اصطلاحا به صورت یک طرفه به مکان اولیه خود بازگردد. در مواردی که استفاده از شیر برقی هیدرولیک ممکن نیست، جک هیدرولیک با استفاده از وزن خود نیز می تواند به حالت اولیه کورس حرکتی خود برگردد. استفاده از جک هیدرولیک برقی نیاز به پاورپک هیدرولیک دارد. با استفاده از پاورپک هیدرولیک می توان سرعت جک را کنترل نمود و این یکی از ویژگی های مطلوب این جک ها می باشد ولی امکان استفاده موبایل و جابجایی مداوم جک های هیدرولیک برقی وجود ندارد. بیشتر انواع جک هیدرولیک برقی، نوعی جک هیدرولیک صنعتی بوده و در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که جک هیدرولیک برقی بدون یونیت در داخل سیستم هیدرولیک استفاده شود و قابلیت کنترل آن با استفاده از نیروی دست وجود داشته باشد، آن را یک جک هیدرولیک سیار یا دستی نیز محسوب می کنند.

جک هیدرولیک سیار یا دستی

جک هیدرولیک دستی یکی از جک های پر کاربرد در سیستم های هیدرولیکی می باشد. علت کاربرد زیاد این نوع از جک ها قابل حمل بودن و عدم نیاز به پاورپک های پیچیده می باشد. به علت داشتن حجم بسیار کم و همچنین هزینه مناسب، جگ هیدرولیک دستی قابلیت استفاده در صنعت و همچنین مواردی را داراست که نیاز به جک زدن و اعمال نیروی بسیار زیاد است، مانند جک های کنار جاده ای برای تعمیر وسایل نقلیه سنگین. اساس کار جک هیدرولیک دستی بر مبنای قانون پاسکال می باشد. بیشتر جک های هیدرولیک دستی موبایل یا سیار می باشند. جک هیدرولیک کوچک و جک هیدرولیک تلسکوپی از انواع جک هیدرولیک دستی به شمار می روند. در ادامه انواع جک های هیدرولیک دستی توضیح داده شده است.

جک هیدرولیک کوچک

جک هیدرولیک کوچک

جک هیدرولیک کوچک یکی از جک های پر کاربرد در صنعت می باشد که می تواند به عنوان جک هایی با انتقال قدرت بسیار بالا مورد استفاده قرار گیرد. استفاده عمده این جک ها در سیستم های هیدرولیکی است که در تناژ 60 الی 540 موجود می باشند. فشار کاری بیشتر جک های هیدرولیک کوچک 700 بار می باشد و برای جک زدن ماشین های سنگین به طور عمده نیز قابل استفاده است. بیشتر جک های هیدرولیک کوچک موبایل هستند و می توانند به صورت سیار برای بلند و جابجا کردن قطعات بسیار سنگین مورد استفاده قرار گیرند. جک های هیدرولیک کوچک در گروه جک های هیدرولیک دستی قرار می گیرند.
 

جک هیدرولیک تلسکوپی

جک هیدرولیک تلسکوپی

سیلندرهای تلسکوپی هیدرولیک که همان سیلندرهای چند مرحله ای هستند که دارای چند میل پیستون می باشند که  داخل یک دیگر قرار گرفته اند و اصطلاحا به آن ها اسلیو (SLEEVE) گفته می شود. اسلیوها معمولا تا چهار یا پنج عدد هستند که با طراحی که در آن ها صورت گرفته است داخلی یکدیگر قرار می گیرند. نحوه حرکت این جک به این صورت است که ابتدا اسلیو یک برای انتقال نیرو وارد مدار شده و به ترتیب بعد از کارکرد اسلیو های بعدی برای انتقال قدرت استفاده می شوند و استفاده همزمان از چند اسلیو در آن ها امکان پذیر نیست. معمولا دو نوع سیلندر تلسکوپی یک طرفه و دو طرفه وجود دارد. برخی دیگر از سیلندرهای هیدرولیک تلسکوپی نیز وجود دارند که به آن ها سیلندر تلسکوپی سنکرون گفته می شوند و تمامی سلیوها با هم وارد مدار می شوند. جک های هیدرولیک تلسکوپی به صورت سیار وجود دارد و در بیسیاری از موارد قابل استفاده می باشد. این جک ها قابلیت تحمل فشار بسیار بالایی دارند و می توانند برای بلند و جابجا کردن قطعات سنگین به کار روند.
 

نحوه نصب جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک خطی

روش های گوناگونی برای نصب سیلندر هیدرولیک خطی وجود دارد. لازم است این نکته را در خاطر داشت که نصب صحیح سیلندر نقش موثری در عملکرد درست سیلندر دارد. سه روش اصلی برای نصب سیلندر هیدرولیک شامل پایه فلنجی، پایه خط محوری و پایه کفی از روش های مرسوم نصب سیلندر های هیدرولیک است.

نحوه نصب سیلندر هیدرولیک خطی

سیلندر ها دارای اشکال، طرح ها و اندازه های ساختمانی متفاوتی هستند. یکی از روش های اتصال ابتدا و انتهایی به بدنه، استفاده از میله های اتصال می باشد. این روش از قدیمی ترین و معمول ترین روش ها بوده و در سیلندر های سنگین مورد استفاده ماشین ابزار با کاربرد خاص می باشد.

روش دیگر اتصال، نصب درب های انتهایی به وسیله فلنج به بدنه سیلندر می باشد. این سیلندر ها دارای بدنه استوانه ای و جدار ضخیم بوده و قابلیت تحمل تنش های بالا و درجه حرارت های بالا می باشد. این نوع سیلندر ها در صنایع فولادسازی بیشتر مورد استفاده قرا می گیرد.

یک روش دیگر اتصال درپوش ها، اتصال رزوه ای می باشد که از این روش در مواردی که محدودیت فضا وجود داشته باشد به خصوص در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از سیلندر ها نیز به صورت بدنه یکپارچه و سر و ته جوشی هستند. این نوع سیلندر ها از لحاظ قیمتی ارزان تر بوده ولی قابل دمونتاژ نمی باشند. این مورد در صنایع اتومبیل سازی مشاهده شده است.

نکاتی در مورد نگهداری سیلندر خطی هیدرولیک

در ادامه تعدادی از عوامل موثر در خرابی سیلندر های هیدرولیک آورده شده است. دانستن عوامل خرابی از این جهت مفید است که می توان از پیشامد آنها جلوگیری کرد و در نگهداری صحیح جک هیدرولیک کمک بسیاری خواهد داشت.

 • آلودگی و جرم گرفتگی

یکی از عوامل مهم در آسیب دیدن سیلندر هیدرولیک وجود آلودگی و جرم در فضای بین پیستون و سیلندر است. این آلودگی می تواند منجر به خراشیده شدن سیلندر و در نهایت خرابی آب بندها شود.

 • گرما

افزایش دما در سیلندر هیدرولیک می تواند عاملی برای پوسیدگی آب بندها و نشت روغن شود.

 • کاربرد نادرست سیلندر

درصد زیادی از خرابی های به وجود آمده در سیلندر ها استفاده نادرست آنهاست. به عنوان مثال هیچگاه نباید سیلندر چدنی را در مواردی استفاده کرد که ضربه و بار خارج از مرکز وجود دارد.

 • نصب نادرست

اگر بار وارد شده به سیلندر بیرون از مرکز باشد و این بار وارد شده توسط تکیه گاه حمایت نشود، می تواند به سیلندر آسیب برساند و در نهایت باعث نشت روغن از آب بندها شود.

جلوگیری از خرابی سیلندر هیدرولیک

سفارش ساخت جک هیدرولیکی

برای سفارش ساخت جک هیدرولیک اطلاعاتی نظیر سرعت جک مورد نیاز، نحوه نصب جک، فشار کاری سیستم، دبی خروجی پمپ و نقشه شماتیک جک از مشتری اخذ شده و پس از بررسی و انجام محاسبات بر اساس اطلاعات دریافتی، مدت زمان ساخت جک که معمولاً 7 روز کاری بوده و همچنین قیمت ساخت جک به مشتری اعلام می گردد.

لیست قیمت جک هیدرولیک یا سیلندر هیدرولیک

با عرض پوزش کلیه قیمت ها در حال بروز رسانی می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت خرید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
هادی مصون
ارسال شده در : شنبه 04 فروردین 1403

سلام، وقت بخیر. جک به ابعاد 510 سانتی متر و تحمل وزن 500 کیلو نیاز دارم.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 15 فروردین 1403

سلام جناب مصون عزیز، سال نو مبارک. همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

اکبر شب زنده دار
ارسال شده در : شنبه 04 فروردین 1403

سلام، دو عدد جک هیدرولیک می خوام با طول عمل کرد خطی 50 سانت برای ساخت جک بشکه بر با وزن یک تن. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 15 فروردین 1403

سلام جناب شب زنده دار عزیز، سال نو مبارک. همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

وکیلی
ارسال شده در : شنبه 20 آبان 1402

سلام، 3 عدد جک هیدرولیک به ابعاد قطر سیلندر 120 میلیمتر طول 580 میلیمتر دسته پیستون 50 میلیمتر قیمت چند در میاد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 21 آبان 1402

سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

علی حسین خانی
ارسال شده در : شنبه 22 مهر 1402

سلام، بدنه جک هیدرولیک می خوام. دارید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 23 مهر 1402

سلام جناب حسین خانی عزیز، خیر، در حال حاضر قطعه مورد نظرتان ارائه نمی شود.

رضا رنجبرزاده
ارسال شده در : شنبه 01 مهر 1402

با سلام، 4 عدد جک هیدرولیک 5 تن به کورس 20 سانتیمتر و قطر پیستون 10 سانتیمتر و قطر میله 4 سانتیمتر و پاور پک و مدار برای بلند کردن 15 تن جسم 8 متری نیاز داریم. جک ها به صورت 2 به 2 که در هنگام پایین آمدن با بار، پایین آمده و بعد از چند ثانیه بار را بالا ببرد می خوام. لطفا راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 03 مهر 1402

سلام جناب رنجبرزاده عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

محمد زارعی جابری
ارسال شده در : پنجشنبه 16 شهریور 1402

سلام، خسته نباشید. جک هیدرولیک با قطر داخلی 50، خارجی 70 و کورس 50 با قدرت 2 تن چند در میاد؟ فشار ماکسیمم 250 بار و فشار کاری 150 بار است.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 21 شهریور 1402

سلام جناب زارعی جابری عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

محمود حسنی
ارسال شده در : یکشنبه 12 شهریور 1402

سلام، 4 عدد جک که به صورت عمودی حرکت رفت و برگشت داشته باشند و قدرت 400 کیلوگرم که هر جک در داخل استخر استفاده شود را می خواهم. لطفا جهت سفارش کالا راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 22 شهریور 1402

سلام جناب حسنی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

مهدی آرمند
ارسال شده در : چهارشنبه 21 تیر 1402

سلام، ما 1 عدد یونیت کنترل و 2 عدد جک 100 تن واقعی نیازمند هستیم. می خواهیم سیستم با برق کار کند و پرتابل باشد. لطفا راهنمایی و قیمت را بفرمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 25 تیر 1402

سلام جناب آرمند عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

محمد آجری
ارسال شده در : دوشنبه 25 اردیبهشت 1402

سلام، 2 عدد جک هیدرولیکی برای کارخانه آهک می خواستم به همراه کیت تعمیراتی، لطفا قیمت را بفرمایید. البته مشخصات رو هم داریم.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402

سلام جناب آجری عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

افشین رستمی
ارسال شده در : دوشنبه 04 اردیبهشت 1402

سلام، 2 عدد جک هیدرولیک برقی برای تولید آجر می خوام. بی زحمت قیمت رو بفرمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 04 اردیبهشت 1402

سلام جناب رستمی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

سید علی موسوی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 اسفند 1401

سلام، جک های عمودی و استوانه ای برای حفظ تعادل بدنه شاستی جرثقیل 20 تنی نیاز دارم. فوری نیاز دارم. ممنون می شم زودتر تماس بگیرید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 24 اسفند 1401

سلام جناب موسوی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

امیری
ارسال شده در : یکشنبه 04 دی 1401

سلام، من یک جک با قطر 100 میل و کورس 100 سانتیمتر نیاز دارم. لطفا قیمت اعلام کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 07 دی 1401

سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

محمد ایلانلو
ارسال شده در : دوشنبه 09 آبان 1401

سلام، با عرض خسته نباشید، قربان بنده 2 عدد جک 920 پرکن دارم. بسیار تمیز و اصل هستند. آیا شما خرید دارید؟ ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 11 آبان 1401

سلام، تمامی محصولات ارائه شده در هایپر صنعت فامکو از برندهای خاص با تاریخ تولید مشخص و گارانتی معتبر می باشند، لذا امکان خرید کالاها و برندهای متفرقه و پراکنده وجود ندارد.

محسن شوقی
ارسال شده در : جمعه 06 آبان 1401

سلام، خسته نباشید. قیمت جک به همراه پمپ دینام برای خم کاری لوله به قطر 2 سانت می خواستم. تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 07 آبان 1401

سلام جناب شوقی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

رضا جهانداری
ارسال شده در : دوشنبه 25 مهر 1401

سلام، قیمت جک هیدرولیک به همراه یونیت آن را به منظور باز و بسته کردن یک گیت نیاز دارم.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 25 مهر 1401

سلام جناب جهانداری عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

مسعود خدابخشی
ارسال شده در : شنبه 19 شهریور 1401

سلام، قیمت جک هیدرولیک کوچک و جک هیدرولیک تلسکوپی چنده؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 19 شهریور 1401

سلام جناب خدابخشی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

مصطفی ریسمانی
ارسال شده در : یکشنبه 13 شهریور 1401

سلام، سیلندر هیدرولیک سرعتی 2 سر شافت نیاز داشتم. واتس اپم پیام بدیند.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 16 شهریور 1401

سلام جناب ریسمانی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما در ارتباط خواهند بود.

مهدی هاشمی
ارسال شده در : چهارشنبه 02 شهریور 1401

سلام، وقت بخیر. 2 عدد جک دو طرفه می خوام که دستی باشه نه برقی، قدرت هر عدد 30 تن و طول باز شو 60 سانتی متر باشد.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 06 شهریور 1401

سلام جناب هاشمی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. لطفا در صورت امکان دلیل دادن امتیاز کم به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل و یا ایراد، اصلاح گردد.

علی مرادی
ارسال شده در : یکشنبه 16 مرداد 1401

سلام، برای شارژ کوره یک جک، پمپ و الکتروموتور می خوام. حجم کوره 200 عدد شمش 400 کیلوگرمی هستش.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 19 مرداد 1401

سلام جناب مرادی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

آرش بابایی
ارسال شده در : یکشنبه 22 اسفند 1400

درود و احترام، احتراما من یک جک لازم دارم که دبل اکت (دو طرفه) باشد. یک طرف آن هیدرولیک بوده با پاور پک تغذیه شود و طرف دیگر فشار هوای ورودی 7 بار را گرفته و به خروجی به 40 بار با ظرفیت 1200 لیتر بر دقیقه تحویل دهد. لطفا راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 22 اسفند 1400

سلام جناب بابایی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

رضا نعمتی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 12 بهمن 1400

سلام و درود، بنده سه عدد جک هیدرولیک پارکر CJ3LLTS24AC و سه عدد سیلندر پارکر با مدل CC3LLTS18AC می خوام. متشکرم.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 12 بهمن 1400

سلام جناب نعمتی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی پورجعفر آبادی
ارسال شده در : دوشنبه 27 دی 1400

سلام، حداکثر دقت جک های قابل کنترل ساخته شده چقدر است؟ آیا امکان ساخت جک هایی با دقت دهم میلی متر نیز وجود دارد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 28 دی 1400

سلام، کنترل جک ها توسط سنسور و فرمان به سنسورها از طریق مگنت های داخل جک صورت می گیرد. برند های اروپایی به دلیل حساسیت بیشتر مگنت ها، دقت بالاتری نیز دارند. امکان ساخت جک های با دقت دهم میلی متر نیز وجود دارد.

یونس امرائی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 18 آبان 1400

سلام، متن خیلی خوبی بود. لطفا اگر مطالبی درباره انتخاب سیلندر متناسب با تناژ مناسب دارید برام بفرستید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 19 آبان 1400

سلام جناب امرائی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

باقر فتاحی
ارسال شده در : چهارشنبه 05 آبان 1400

سلام، جک کورس ۷۰ رفت و برگشت می خوام، با فشار ۳۰۰ تن، سیلندر، قطر شفت و پیستون، قیمت رو اعلام می کنید؟ ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 05 آبان 1400

سلام جناب فتاحی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

میثم خوش برش استانه
ارسال شده در : جمعه 23 مهر 1400

سلام، وقت بخیر. یک سوال خدمتتون داشتم. من در حال ساختن یک دستگاه سنگبری هستم. حتما در جریان هستید که معمولا این نوع دستگاه ها بصورت دستی با یک دستگیره ورنیه بالا پایین جهت تنظیم ارتفاع صورت می گیره که دو طرف اون دو تا شفت راهنما برای تعادل براکت الکتروموتور قرار میدن. معمولا وزن الکتروموتوری که در این دستگاه ها قرار می گیره حداکثر وزنی معادل ۳۵ کیلو هست. سوال اصلی من اینه که بجای دو تا شفت راهنما می شه دو تا جک شفت که طول اون حداکثر ۴۰ سانتی متر باشه که هر کدومش حداکثر تحمل وزن ۲۰ کیلو رو داشته باشه رو ساخت که قطر شفت جک هم ۲۰ میلی متر باشه؟ آیا همچین جک سبکی هم میشه ساخت؟ ممنون می شم که پاسخگو باشین. سپاس بیکران.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 24 مهر 1400

سلام، بله، امکان ساخت چنین جکی وجود دارد. همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی
ارسال شده در : چهارشنبه 03 شهریور 1400

با عرض سلام، من ۲ تا جک هیدرولیکی می خواستم که با هم و در یک زمان، وزنی معادل ۴ تن را تا ارتفاع حداکثر 0.5 متر بلند کنند و قابل کنترل باشند.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 03 شهریور 1400

سلام، جک های هیدرولیک به صورت سفارشی ساخته و توسط هایپر صنعت فامکو ارائه می شوند. بنابراین اگر قصد خرید جک را دارید، طراحی اولیه در خصوص پارامترهای اساسی جک الزاما می بایست انجام شده باشد. سپس پارامترهای ارائه شده در کارگاه بررسی شده و قیمت محصول به حضرتعالی ارائه خواهد شد. در صورت تایید شما، جک هیدرولیک در بازه زمانی هفت تا ده روز کاری ساخته خواهد شد.

محسن فهار
ارسال شده در : دوشنبه 11 مرداد 1400

با سلام، بنده لیست قیمت جک هیدرولیکی را می خواستم. مقدور هست به صورت پیام یا واتسپ اطلاع دهید؟ سپاسگزاری می کنم. البته با این نوسانات قیمت در بازار حدود میانگین قیمت را هم بفرمایید. ممنون می شم.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 12 مرداد 1400

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

مهدی نقنه
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 31 فروردین 1400

با عرض سلام. جک استیک بیل مکانیکی ما قبلا تعویض شده و کورس سیلندر خیلی زیاده و اگر کسی ناشی باشه و جک را تا انتها باز کنه، پاکت به زیر دکل بیل می خوره. به خاطر همین، می خواستم سیلندر را کوتاه کنم. و طبیعتا پیستون هم باید کوتاه بشه. می خواستم بدونم با توجه به این ابعاد، چقدر سیلندر و پیستون را کوتاه کنم؟ الان طول سیلندر 180 سانتی متر، قطر سیلندر 14 سانتی متر و فشار 250 بار است.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 01 اردیبهشت 1400

سلام جناب نقنه عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

حسین خان جانی
ارسال شده در : دوشنبه 15 دی 1399

با سلام، ما به یک جک هیدرولیک ۱۰ تن نیاز داریم که یک دریچه فولادی را در ارتفاع مشخصی همواره نگه دارد. سپس با صدور فرمان و با تخلیه آرام فشار روغن، دریچه حدود یک متر آزاد و به آرامی به سمت پایین حرکت کند. مجددا با صدور دستور جک‌، دریچه را به موقعیت قبلی برگرداند. ممنون میشوم برای این شرایط پیشنهاد فنی خود را ارائه فرمایید. ممنون

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 15 دی 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

حمیدرضا اسلامی نژاد
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 25 آذر 1399

سلام و درود شرکت محترم فامکو، با عرض ارادت اینجانب در نظر دارم یک خط تولید که شامل جکها و شیرها و کنترل ولو و مانیفولد و یونیت پاور و دیگر اجزا هیدرولیکی که به موقع آن اطلاعات به تفکیک خدمتتان ارائه میگردد. لاکن برای برآورد قیمت تمام شده خط کامل (خط تولید) نیاز دارم حدود قیمت اجزا هیدرولیک را داشته باشم تاانشالله بتوانم کار را استارت بزنم. سوال بنده این است که آیا آن شرکت محترم می تواند استعلام قیمت برای ساخت جک و خرید بقیه نیازهای هیدرولیکی اینجانب را فراهم سازد؟ قبلا از همکاری شم کمال تشکر را دارم. لطفا در صورت امکان جواب را از طریق تلفن همراه بصورت پیام و یا گفتگو مطلع کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 26 آذر 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

محسن لطفی
ارسال شده در : شنبه 30 فروردین 1399

سلام، وقت بخیر، جک هیدرولیک موجود دارید یا فقط ساخت رو انجام میدید؟ برای سفارش دادن چه اطلاعاتی لازمه؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 31 فروردین 1399

در حال حاضر هایپر صنعت فامکو بیشتر ساخت جک های هیدرولیک رو انجام می دهد، درصورتی که نقشه ای برای ساخت جک طراحی کردید، می توانید برای ما ارسال نمایید یا اگر نقشه ای ندارید باید طول کورس و قطر جک را مشخص کنید تا برآورد اولیه انجام گیرد و در صورت تائید شما، ساخت جک انجام خواهد شد.