موتور آب (موتور پمپ)

موتور آب (موتور پمپ آب) چیست؟

موتور پمپ آب که اصطلاحا در میان عامه مردم موتور آب نیز شناخته می شود، تجهیزی است جهت انتقال و پمپاژ آب و همانطور که از نام آن مشخص می باشد از دو قسمت پمپ و موتور تشکیل شده است. شایان ذکر است که گاها با نام موتور اب کشاورزی نیز شناخته می شود. این دو قسمت به کمک شاسی به هم متصل شده اند که جابجایی آن آسان تر شود. هنگام استفاده، موتور پمپ را بالاتر از سطح آب قرار می دهند که به کمک شیلنگ و یا لوله آب را به بالا انتقال می دهد. موتور پمپ ها توان پمپاژ کردن سیال را از چاه یا سد دارند که بیشتر در مناطق شمالی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

موتور آب (موتور پمپ آب)

موتور پمپ آب کشاورزی

دقت نمایید که در کشاورزی از بسیاری از انواع پمپ استفاده می شود، اما اغلب کشاورزان منظورشان از پمپ آب کشاورزی همان موتور اب است، لذا در صورتیکه به به دیگر انواع پمپ نیاز دارید به صفحه انواع پمپ مراجعه کنید تا آنجا با مدلهای بیشتری آشنا شوید.

سیستم آبیاری تحت فشار در زمین های کشاورزی و زراعتی ایران بسیار پر کاربرد بوده، که برای این امر به آبی با فشار بالا نیاز داریم که می توان از پمپ های آب کمک گرفت. برای آبیاری تحت فشار مثل آبیاری قطره ای و بارانی، باید فشار آب از میزان فشار محیط بیشتر باشد، برای این امر عده ای از استخر استفاده کرده که برای تخلیه استخر از پمپ کف کش باید استفاده نمود و عده ای از مخازن مرتفع کمک می گیرند که باید از پمپ برای پر کردن این مخازن استفاده کنند و اینکه استفاده از چاه نیاز به پمپ شناور دارد. در هر صورت وجود یک پمپ امری بدیهی و ضروری است. در آبیاری قطره ای وجود فیلتراسیون الزامی است زیرا با کمک آن آب تصفیه می گردد، فیلتراسیون برای اینکه بتواند یه کارکرد مطلوب داشته باشد به فشار آب بالا نیاز دارد به همین منظور از پمپ های سه اسب یا بالاتر استفاده می شود.

در مزارع و زمین های وسیع از پمپهای سه فاز استفاده می شود ولی در ابعاد کوچکتر پمپ های تکفاز نیز کافی می باشد. پمپ انتخابی برای زمین کشاورزی باید با توجه به دبی مصرفی باشد، اگر دبی پمپ از دبی زمین بیشتر باشد پمپ آسیب خواهد دید. برای محاسبه دبی هر زمین باید تعداد آبپاش در میزان مصرف هر آبپاش ضرب شود، بطور مثال اگر زمینی دارای 500 آبپاش 3 لیتری در ساعت باشد، آب مصرفی 1500 لیتر در ساعت خواهد بود، بنابراین باید پمپ 1500 لیتر در ساعت انتخاب کرد.

انواع موتور پمپ آب

 • موتور آب از نظر قطر خروجی و میزان آبدهی: موتور پمپ آب کشاورزی با قطر خروجی 1 تا 4 اینچ در بازار داخلی ارائه می شود.
 • موتور آب از نظر سوخت مصرفی:
  • موتور پمپ بنزینی: موتور پمپ آب بنزینی به دلیل وزن کمی که دارد قابل حمل بوده و از عمر طولانی تری برخوردار می باشد و نسبت به سایر موتور پمپ ها به آسانی روشن می شود.
  • موتور پمپ دیزلی یا گازوئیلی: موتور پمپ آب دیزلی دارای سوخت دیزل می باشد و از ویژگی های آن می توان به متعدد بودن مدل های آن اشاره نمود. که دارای طرفداران خود بوده و در نواحی جنوبی کشور کاربرد و فروش بیشتری دارد.
  • موتور پمپ نفت بنزینی: این نوع موتور پمپ آب ها توسط بنزین استارت زده و در ادامه کار سوخت مورد نیاز آن از نفت تامین می شود.
 • موتور آب از نظر نوع مایع و عملکرد: موتور پمپ آب تمیز، آب کثیف، فشار بالا، ناخالص، لجن کش، چاه عمیق، ارتفاع بالا، طبقاتی، صنعتی و موتور پمپ شناور شایان به ذکر است موتور پمپ آب به لحاظ عملکرد نیز تحت عناوین موتور پمپ آب کشاورزی، موتور پمپ آب خانگی و غیره در بازار عرضه می گردد.

عملکرد موتور پمپ آب

نحوه عملکرد این پمپ از طریق نیروی گریز از مرکز است. نخست سیال به داخل دهانه ورودی و یا بخش مرکزی می رود و با دوران پروانه ها به بیرون منتقل می شود. به دلیل زیاد بودن شتاب سیال در لبه بیرونی پروانه ها، سرعت حرکت سیال بالا خواهد بود. کارکرد پمپ به این صورت است که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی و یا موتور دریافت می کند و این انرژی را به سیال انتقال می دهد و باعث بالا رفتن فشار سیال خروجی از پمپ می شود، وظیفه موتور تامین انرژی پمپ می باشد.

مشخصات فنی موتور پمپ آب

در ارتباط با میزان قطر خروجی موتور پمپ آب ها می بایست به میزان آبدهی توجه نمود که در جدول زیر شرح داده شده است.

مشخصات فنی موتور پمپ آب
قطر خروجی میزان آبدهی (لیتر در دقیقه)
موتور پمپ ۱ اینچ 100
موتور پمپ 2 اینچ 500
موتور پمپ 3 اینچ 1200
موتور پمپ 4 اینچ 2000

اجزاء موتور پمپ آب

 1. موتور: وظیفه تأمین و انتقال قدرت
 2. پمپ: انجام عمل پمپاژ مایعات

این دو بخش موتور پمپ آب از طریق شاسی با یکدیگر جفت (کوپله) می شوند.

جنس موتور پمپ آب

موتور پمپ آب کشاورزی غالبا از جنس آلومینیوم بوده تا با کاهش وزن این محصول باعث سهولت در حمل آن شود.

راهنمای خرید موتور پمپ آب

مناسب ترین انتخاب برای مناطقی که دسترسی به برق سخت بوده و یا برق وجود ندارد، موتور پمپ می باشد زیرا که منبع انرژی آنها سوخت های فسیلی می باشد. اما در هنگام خرید موتور پمپ ها باید به موارد زیر توجه کرد:

 • در هنگام خرید موتور پمپ به شاخصه هایی همچون مکش موتور پمپ و ظرفیت تخلیه پمپ توجه نمایید.
 • با توجه به فاصله عمودی پمپ میزان مکش موتور پمپ آب را تخمین بزنید.
 • در صورتی که نیازمند مکش آب بیش از 6 الی 8 متر می باشید باید از سایر پمپ ها همچون کفکش و شناور استفاده نمایید.
 • در برخی موارد اگر شرایط کارکرد دارای فشار بالا یا ارتفاع زیاد نسبت به حالت نرمال است، توصیه می شود از موتور پمپ های ارتفاع بالا و موتور پمپ فشار بالا استفاده نمایید.
 • در صورتی که قصد جابجا کردن موتور پمپ آب را دارید، اقدام به خرید مخزن سوخت اضافی نمایید.
 • مدت زمان کارکرد یک موتور پمپ آب کشاورزی یا موتور پمپ آب 2 الی 3 متر می باشد به همین دلیل توصیه می شود برنامه ریزی نموده و موتور پمپی با قطر خروجی مناسب انتخاب نمایید تا قادر به مکش میزان آب مورد نظر در 2 الی 3 ساعت باشد.
 • جنس شیلنگ دهانه ورودی پمپ آب کشاورزی باید خرطومی بوده و دهانه آن باید با دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ آب هم سایز باشد. بطور مثال اگر دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ شما 3 اینچ است شیلنگ شما هم باید 3 اینچ باشد.
 • هنگام خرید از سلامت پوسته پمپ اطمینان حاصل فرمایید.
 • آچار شمع روی موتور پمپ را به هنگام خرید تحویل بگیرید.
 • برای پرتاب سیال به وسیله موتور پمپ لزوما از شلنگ های آتش نشانی در دهانه خروجی به طول 20 و 30 متر استفاده شود.
 • با تست هندل از درست کمپرس کردن یا نکردن آن اطمینان حاصل فرمایید.

نحوه نگهداری موتور پمپ آب

به دلیل اینکه موتور پمپ آب ها اغلب در محیط هایی که دسترسی به برق وجود ندارد استفاده می شوند و خرابی در آنها موجب وقفه در کار می شود به همین دلیل توصیه می شود برخی اعمال که در زیر نام برده شده است، جهت جلوگیری از ایجاد مشکل در موتور پمپ انجام شود:

 • در هنگام نصب اتصالات از محکم نصب کردن آنها اطمینان حاصل نمایید تا از ورود هوا به پمپ جلوگیری شود.
 • محل قرار گیری یا گذر تجهیزات جانبی همچون شیلنگ و لوله در موتور پمپ آب تا حد ممکن می بایست از محل هایی که احتمال خطر پارگی و شکستگی وجود ندارد، قرار داده شوند.
 • پس از اتمام کارکرد موتور پمپ یا موتور پمپ آب به خصوص در زمستان اقدام به تخلیه آب درون آن نمایید.
 • در هنگام خرید به میزان مکش موتور پمپ آب توجه فرمایید.
 • لطفا در فواصل زمانی مشخص اقدام به بررسی یا سرویس موتور پمپ آب کشاورزی نمایید.
 • پر بودن مخزن سوخت موتور پمپ آب سبب کارکرد بهتر و جلوگیری از رسوب می شود.
 • هرگز در صورت خالی بودن پمپ از آب، موتور پمپ آب کشاورزی را روشن نکنید.
 • توصیه می شود، جهت جلو گیری از ورود هوا به پمپ از پمپ های خود مکش که قادر به جدا کردن هوا از آب و تخلیه آن می شود، استفاده نمایید.
 • از موتور پمپ برای جابجایی سیالاتی مانند، نفت، بنزین و سایر سیالات مشتعل استفاده نکنید.
 • موتور پمپ آب برای جابجایی مایعاتی مثل اسیدها، حلال های شیمیایی، مایعات قلیایی و غیره طراحی نشده است.
 • موتور پمپ آب حتما باید روی یک سطح صاف و محکم قرار گیرد.
 • هنگام خرید موتور پمپ آب محل قرار گرفتن موتور بر روی شاسی را چک کنید که پایه های موتور سالم باشد و در جابه جایی صدمه ندیده باشد.
 • محل نصب پمپ باید به گونه ای باشد که در صورت بروز آتش سوزی امکان خاموش کردن آتش وجود داشته باشد.

نصب و راه اندازی موتور پمپ آب

مراحل روشن و کار کردن با موتور پمپ آب

شیر بنزین را باز کرده و در صورت لزوم ساسات را نیز باز کنید، کلید پاور را در وضعیت استارت قرار داده و اهرم کنترل گاز را به سمت زیاد بکشید، هندل را به آرامی کشیده تا زمانی که مقاومتی احساس بکنید، سپس از آنجا هندل را سریع به سمت بالا بکشید.

خاموش کردن موتور پمپ آب کشاورزی

برای خاموش موتور پمپ آب باید، دریچه گاز را به سمت بسته بکشید تا دور موتور کاهش یابد و کلید پاور را در وضعیت آف قرار داده و اهرم شیر بنزین را ببندید.

کاربرد موتور پمپ آب

جهت پمپاژ کردن انواع مایعات از جمله آب معمولاً در اماکنی که شرایط استفاده از برق شهری وجود ندارد از موتور پمپ آب کشاورزی که با نام موتور آب نیز شناخته می شود استفاده می گردد. از دیگر کاربرد های موتور پمپ آب استفاده در مناطق خشک است که احتمال بروز آتش سوزی های گسترده وجود دارد. به این صورت که یک مخزن و یک پمپ آب در پشت وانت قرار داده تا از احتمال بروز آتش سوزی های وسیع در این مناطق جلوگیری گردد.

در جهت بهبود عملکرد و افزایش عمر مفید موتور پمپ آب کشاورزی، توصیه می شود مدت زمان کارکرد آن از 2 الی 3 ساعت تجاوز نکند. موتور آبی بسته به میزان آبدهی و نوع سوخت در انواع مختلفی ساخته می شوند.

با توجه به مطالب فوق موتور پمپ ها (موتور آب) جهت استخراج آب از چاه، توزیع کود، آفت کش و همچنین در صنایع ساخت و ساز استفاده می شود.

مقایسه انواع موتور پمپ آب

اکثرا در زمین های کشاورزی، انرژی برق وجود ندارد و نمی شود از پمپ های الکتریکی برای جا به جایی آب استفاده کرد، چه بسا که با کمک ژنراتور این امر امکان پذیر یاشد ولی راه منطقی تر استفاده از موتور پمپ های بنزینی و گازوئیلی می باشد که قیمت پایین تری نیز دارد. در ادامه به بررسی تفاوت انواع موتور پمپ آب می پردازیم:

 • موتور پمپ بنزینی راندمان سوخت کمتری نسبت به دیزلی دارد، در نتیجه مصرف سوخت موتور دیزلی بیشتر است ولی نکته حایز اهمیت میزان دسترسی مصرف کننده به سوخت برای انتخاب پمپ می باشد.
 • نکته جالب در موتور های دیزل راندمان کاری کمتر نسبت به نوع بنزینی در آب و هوای سرد می باشد. بطور مثال ماشین های مجهز به موتور دیزل در حالت ایستاده نیز توسط راننده روشن می باشد، زیرا عملکرد موتور در هوای سرد نامطلوب خواهد بود و این قضیه درباره موتور های بنزینی صادق نبوده و در هر شرایط آب و هوایی عملکرد مطلوبی دارند.
 • آلودگی صوتی و زیست محیطی موتور دیزل زیاد بوده، موتور های دیزل دارای صدای زیاد و بوی نامطبوع ناشی از دود انتشار شده از موتور است. ولی باید یادآور شد که موتور پمپ دیزلی یا گازوئیلی دارای قدرت بیشتری بوده و بصورت مداوم می توان از آن استفاده کرد در حالی که از موتور پمپ بنزینی باید بصورت متناوب استفاده کرد.
 • به طور کلی اکثر موتور های دیزلی دارای ابعاد بزرگتر و وزن بیشتر نسبت به موتور های بنزینی می باشد، بنابراین حمل و نقل و جابجایی موتورهای بنزینی به مراتب راحت تر از موتور های دیزلی خواهد بود.

نگهداری موتور پمپ ها

موتور پمپ ها که بیشتر مورد استفاده کشاورزان قرار می گیرد از جمله محصولات پر فروشی می باشد که در کشور ما انواع خارجی و ایرانی آن وجود دارد. در انتخاب موتور پمپ ها حتی اگر بهترین موتور پمپ آب کشاورزی با مطلوب ترین کیفیت را انتخاب گردد، اما به درستی از آن نگهداری نشود قطعا پس از مدتی دچار مشکل خواهد شد. از آن جایی که انواع موتور پمپ ها در محیط مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند، قاعدتا خرابی آنها و میزان آسیب آنها بیشتر خواهد بود. بنابراین باید نکاتی را درباره نگهداری صحیح آنها بدانید تا مجبور به تعمیر موتور پمپ آب و یا حتی تعویض آن نشوید. نکات مهم در نگهداری موتور پمپ به شرح زیر می باشد:

 • نکته اول: آب بندی مناسب و محکم کردن تمامی اتصلات

موتور پمپ آب دو دهانه ورودی دارد، یکی برای داخل شدن آب به پمپ و دیگری برای خارج شدن از آن می باشد، که اندازه دهانه موتور پمپ ها با یکدیگر متفاوت است، به طور معمول اندازه دهانه انواع موتور پمپ آب 1، 2 و 3 اینچ می باشد. از لوله ای خرطومی برای دهانه ورودی پمپ استفاده می شود که در هر سه سایز تولید می شود. برای دهانه خروجی پمپ و یا دهنه انتقالی آن از انوع شیلنگ های برزنتی آتش نشانی استفاده می کنند. در زمان استفاده از موتور پمپ بایستی حتما اتصالات لوله خرطومی و شیلنگ برزنتی را چک کنید تا تماما آب بندی شده باشد.

 • نکته دوم: پاره و یا سوراخ نبودن شیلنگ و لوله

لوله خرطومی و شیلنگ برزنتی آتشنشانی را چک کنید تا دچار پارگی، نشتی، سوراخ شدگی و مواردی از این قبیل نباشد. اگر موتور پمپ دارای هر یک از این نواقص باشد، هوا وارد پمپ شده و کارکرد آن را دچار اختلال می کند.

 • نکته سوم: عدم استفاده از موتور پمپ بدون آب

هرگز از موتور پمپ ها نباید بدون آب استارت شود که اصلی ترین خطر برای موتور پمپ می باشد.

 • نکته چهارم: تخلیه آب درون پمپ بعد از فالیت آن مخصوصا در فصل سرما و زمستان

در زیر تمامی موتور پمپ ها یک پیچ تخلیه موجود است که به منظور تخلیه آب در دستگاه تعبیه شده است. رعایت کردن این موضوع به ویژه زمستان و یا مناطق سردسیر از اهمیت دو چندانی برخوردار است، در هنگام یخ زدن آب تراکم و قدرت فشاری آن بالا می رود، از سوی دیگر سرما مقاومت بدنه پمپ را کاهش می دهد، لذا امکان ترک خوردن بدنه پمپ وجود دارد.

 • نکته پنجم: مکش در ارتفاع تعبیه شده

هر موتور پمپ با توجه به نوع، توان و حجم موتور، قدرت متفاوتی دارد، روی دفترچه راهنمای انواع موتور پمپ آب، ارتفاع مکش و ارتفاع پرتاب عمودی موتور پمپ آب درج شده است. بنابراین برای استفاده و انتخاب موتور پمپ در محدوده همین استاندارد استفاده کنید. که اگر رعایت نشود پدیده کاویتاسیون رخ می دهد.

 • نکته ششم: تکمیل بودن مخزن روغن و بنزین

فعالیت موتور پمپ آب بدون روغن به اندازه بدون آب کار کردن موتور پمپ می تواند برای موتور پمپ مضرر باشد. حتی اگر بهترین موتور پمپ آب کشاورزی را بدون روغن استارت کنید در عرض چند دقیقه و یا حتی چند ثانیه متوجه سرو صدای دستگاه شدید مطمئن باشید موتور پمپ شما شاتون زده است، زیرا دستگاه را بدون روغن روشن کرده اید. اگر باک بنزین نیز پر باشد رسوبات کمتری وارد کاربراتور خواهد شد، در ضمن مراقب برخورد باک موتور پمپ با اجسام تیز و سوراخ کننده باشید.

 • نکته هفتم: هندل موتور پمپ آب را درست بکشید.

سیستم استارت انواع موتور پمپ ها مجهز به سیستم هندلی می باشد که کشیدن آن دو مرحله ای است. نخست باید خلاصی هندل را بگیرید و سپس نخ هندل را بکشید، در غیر این صورت امکان خرابی موتور پمپ وجود دارد.

برند های قابل ارائه موتور پمپ آب
 • موتور پمپ روبین
 • موتور پمپ کوشین
 • موتور پمپ هوندا
 • موتور پمپ لئو
 • موتور پمپ کاما
 • موتور پمپ استریم
 • موتور پمپ روبین
 • موتور پمپ کوشین
 • موتور پمپ هوندا
 • موتور پمپ لئو
 • موتور پمپ کاما
 • موتور پمپ استریم

موتور آب دست دوم

با توجه به این مطلب که موتور آب ها در قالب انواع مختلف ارائه می شوند لذا پیشنهاد می شود که جهت انتخاب موتور آب با کارشناسان واحد موتور پمپ مشورت نموده تا شما را در انتخاب موتور آب مناسب با توجه به عواملی همچون قطر خروجی، موتور پمپ آب DC یا AC و غیره راهنمایی نمایند همچنین توصیه می شود از خرید موتور آب دست دوم خودداری نمایید زیرا احتمال خرابی و یا عدم تناسب مشخصات آن با شرایط محیط مربوطه وجود دارد.

faq

موتور پمپ آب دستگاهی است که متشکل از دو قسمت موتور و پمپ می باشد، که کاربرد این دستگاه در پمپاژ آب می باشد. این دو قسمت به وسیله یک شاسی به یکدیگر متصل و کوپل شده اند و قابل حمل نیز می باشند.

برای انتخاب صحیح موتور پمپ آب باید به سه فاکتور توجه نمایید. اولا یکی از اصلی ترین فاکتور ها برای انتخاب موتور پمپ میزان دسترسی ما به سوخت است. دوما انتخاب قطر ورودی و خروجی مناسب از دیگر عواملی می باشد که در انتخاب موتور پمپ تاثیر گذار می باشد. سوما موتور پمپ ها بر اساس برند و مشخصات فنی دارای قیمت مشخصی است که این قیمت در انتخاب پمپ تاثیر گذار می باشد.

موتور پمپ ارتفاع بالا یکی از انواع موتور پمپ می باشد که با توجه به شکل خاص و منحصر به فرد پروانه ها بر خلاف سایز موتور پمپ های دیگر، قابلیت پمپاژ تا ارتفاع 60 متر را دارد.

بهترین برند موتور پمپ کشاورزی که در ایران موجود است برند های ژاپنی می باشند. البته برند های چینی نیز در ایران وجود دارند که حتی با برند های ژاپنی نیز رفابت می کنند و سطح کیفیت و قیمت مناسبی نیز دارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
مهدی کتکی
ارسال شده در : جمعه 04 اسفند 1402

سلام، وقت بخیر. یک متر ورودی آب داریم و 500 متر خروجی می خوایم آیا موتور 3 اینچ جوابگو هست؟

admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 05 اسفند 1402

سلام و عرض ادب، توصیه ما استفاده از موتور پمپ 2 اینچ بنزینی ارتفاع بال 75متری skn چین است.

ربیع اله وفائی
ارسال شده در : شنبه 28 بهمن 1402

سلام، باغی حدود 2.5 هکتار دادم فاصله استخر تا ابتدا باغ 180 متر است که به وسیله لوله 125 پلی اتیلن آب به ابتدا باغ منتقل و از اونجا به وسیله لوله 90 وارد شبکه می شود، طول باغ حدود 480 متر است، ارتفاع استخر تا اول باغ حدود 5.5 متر است و انتهای باغ به 11 متر می رسد (آبیاری ثقلی انجام می شود) وقتی آب استخر کم می شود فشار کم و مدت آبدهی طولانی می شود، از چه موتور پمپی برای تقویت پرتاب آب و فشار بیشتر و سریع در آب دهی استفاده کنم؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 01 اسفند 1402

سلام و عرض ادب، میتوانید از موتور پمپ 2 یا 3 اینچ بنزینی یا دیزلی استفاده کنید.

رسول عباسی
ارسال شده در : چهارشنبه 04 بهمن 1402

سلام، من یک موتور آب روبین 2 اینچ دارم می شه بارانی بهش وصل کرد؟

admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 07 بهمن 1402

سلام و عرض ادب، بسته به طول مسیر، قطر لوله و نوع آب پاش شما دارد..

صفایی
ارسال شده در : دوشنبه 18 دی 1402

با سلام، برای انتقال آب از چاهی به عمق 20 متر به مسافت 200 و ارتفاع 30 متر پمپ شناور استفاده شده که اخیرا دچار مشکل شده است. به عنوان جایگزین آیا می توان از پمپ آبی در سر زمین (به جای شناور داخل چاه) استفاده نمود؟ اگر پاسخ مثبت است لطفا مدل پیشنهادی و برآورد قیمت را بفرمایید. البته امکان تامین برق فراهم است.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 20 دی 1402

سلام و عرض ادب، برای این نوع کاربری تنها می توان از همان پمپ شناور استفاده نمود.

ابدالی
ارسال شده در : شنبه 04 آذر 1402

با عرض سلام و تشکر از مطالب بسیار مفیدتان، من برای انتقال آب از استخری عمومی تا استخر شخصی سر زمین به طول 250 متر با شیب تقریبا 0 درجه با لوله پلی اتیلن 4 اینچ لوله گذاری کردم ولی جواب نگرفتم. لطفا راهنمایی بفرمایید چه نوع موتور بنزینی مناسب هست؟ همچنین آیا امکانش هست موتور در نزدیک مقصد یعنی کنار استخر شخصی قرار بدم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 06 آذر 1402

سلام و عرض ادب، بله، موتور پمپ 2 اینچ بنزینی برونل چین مناسب است.

حاتم مددی
ارسال شده در : جمعه 05 آبان 1402

سلام، خسته نباشید. من یه زمین 3 هکتاری دارم‌ که چاه آبی با عمق 16 متر درون زمین حفر کردم، از 9 متری به آب رسیدیم و حدود 7 متر هم از سطح آب پایین رفتیم اما به برق دسترسی ندارم. آیا می توان با ایجاد تاقچه در وسط چاه یعنی عمق 8 متری، موتور آب دیزلی رو کار بگذارم که آب رو بالا بکشم؟ در ضمن چاهی که داریم دهانه 1.5 متری دارد. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 06 آبان 1402

سلام جناب مددی عزیز، بله، این امکان وجود دارد.

احسان تقیزاده
ارسال شده در : جمعه 31 شهریور 1402

سلام، وقتتون بخیر. من یه چشمه آب دارم که جلوش یه حوضچه درست کردم و حدود 2000 لیتر آب می گیره و از چشمه هم حدودا 1.5 اینچ آب ثابت میاد. چند تیکه زمین کشاورزی دارم که هر کدومشون حدود 400 تا 600 متر هستن و از حوضچه که 1.5 متر عمقشه از 50 تا 200 متر فاصله دارن و 2 تا از زمینا تقریبا 10 متر از سطح حوضچه بالاتر هستن و بقیه تقریبا هم سطح، می خوام آبیاری بارانی بشه برای 2 تا آب، شیر آب پاش می شه. لطفا راهنمایی کنید که از چه پمپی استفاده کنم با توجه به نبود برق؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 01 مهر 1402

سلام جناب تقیزاده عزیز، موتور پمپ 2 اینچ بنزینی 75 متری لئو چین مدل LGP20-2H گزینه مناسبی است.

مصطفی
ارسال شده در : دوشنبه 20 شهریور 1402

سلام، وقت بخیر. من یک باغ 500 مترمربعی بدون برق دارم که می خوام از یک چاه 15 متری آب بکشم و بندازم روی زمین، از چه نوع پمپی می شه استفاده کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید، آیا پمپ گازوئیلی هم هست یا خیر فقط بنزینی هستند؟

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 22 شهریور 1402

سلام دوست عزیز، پمپ های احتراقی گازوئیلی یا بنزینی حداکثر عمق مکش 8 متری دارند.

افروغیان
ارسال شده در : یکشنبه 19 شهریور 1402

سلام مهندس، برای سیستم آبیاری قطره ای، کاربری باغ مرکبات، مساحت 1 هکتار با 200 درخت، عمق چاه 8 متر، فاصله از چاه تا آخر زمین 150 متر، از چاه تا آخر زمین 40 متر ارتفاع می شه، چون چاه در پایین ترین نقطه باغ هست، دسترسی به برق ندارم، چه نوع موتور پمپ بنزینی پیشنهاد می کنین؟ تشکر از شما.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 22 شهریور 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از موتور پمپ 2 اینچ ارتفاع بالا یعنی 70 متری لئو چین مناسب زمین شما است.

حسینی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1402

سلام، برای چاه 10 متری که دسترسی به برق هم نداریم از چه پمپ بدون سر و صدایی استفاده کنیم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 05 شهریور 1402

سلام دوست عزیز، لطفا بفرمایید کاربری مد نظر شما چیست؟

دانایی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 20 تیر 1402

سلام، زمینی دارم که فاصله آن تا رودخانه 350 متر هست. سربالایی هست. چه موتور پمپی مناسب هست؟

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 21 تیر 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از موتور پمپ 2 اینچ بنزینی ارتفاع بالا SKN به شما توصیه می شود.

مردانی
ارسال شده در : دوشنبه 19 تیر 1402

سلام دوست عزیز، یه موتور آبکش می خوام بخرم 3 اینچ که سبک هم باشه و قیمت مناسب، کیفیت خوب داشته باشید. چی پیشنهاد می کنید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 21 تیر 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از پمپ بنزینی 3 اینچ کوشین ژاپن به شما توصیه می شود. همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت. لطفا در صورت امکان دلیل دادن کمترین امتیاز ممکن به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

دانایی
ارسال شده در : شنبه 17 تیر 1402

سلام، موتور پمپی می خواهم که آب را از رودخانه به طول 350 متر بالای سر زمین ببرد. ضمنا شیب زمین 35 درجه می باشد. لازم به توضیح هست برای آبیاری 2 هکتار زمین مناسب باشد و برق هم موجود نیست.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 21 تیر 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از موتور پمپ 2 اینچ بنزینی با ارتفاع آبرسانی 75 متری برای شما توصیه می شود.

فرشاد رضایی
ارسال شده در : دوشنبه 12 تیر 1402

با سلام و وقت بخیر خدمت شما دوستان عزیز. بنده یک استخر دارم که با لوله 2 اینچ لوله کشی شده. به دلیل نبود برق می خوام که پمپ موتوری تهیه کنم. یه سوال داشتم که ممنون می شم لطف کنید و پاسخ بدید. اگه من پمپ 3 اینچ تهیه کنم و با تبدیل به اون لوله های اینچی وصل کنم، آیا در روند کار پمپ 3 اینچ اختلالی ایجاد می شه؟ ابعاد استخر 9*4*2 متر می باشد. پمپ 3 اینچ رو بیشتر برای این می خوام بگیرم که سریع تر تخلیه آب صورت بگیره. ممنون می شم راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 21 تیر 1402

سلام جناب رضایی عزیز، حتما اختلال ایجاد می شود. موتور پمپ 2 اینچ تهیه بفرمایید.

بهروز عزیزی
ارسال شده در : پنجشنبه 08 تیر 1402

سلام، موتور پمپ کوشین 2 اینچ بنزینی دارم. فاصله تا زمین کشاورزی 200 متره. خواستم بدونم می تونم آب موتور ازطریق لوله 2 اینچ انتقال بدم تا سرزمین؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 11 تیر 1402

سلام دوست عزیز، بله، این امکان وجود دارد.

صدف
ارسال شده در : شنبه 03 تیر 1402

سلام و تشکر بابت مطالب عالی، وقت بخیر. سوالی داشتم آیا از پمپ های موجود در بازار مدلی هست که بشود برای آبیاری تحت فشار یا بارانی از آن بهره برد و با سوخت هم کار کند؟ بدون برق کار کند. با تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 05 تیر 1402

سلام دوست عزیز، بله، می توان از موتور پمپ های احتراقی بنزینی یا دیزلی برای این مهم بهره گرفت. برای انتخاب دقیق نوع موتور پمپ از لحاظ سایز دهانه خروجی و ارتفاع تولیدی موتور پمپ لازم است فشار و آبدهی مد نظر را اعلام بفرمایید.

محمد
ارسال شده در : جمعه 02 تیر 1402

سلام، برای آبیاری 100 عدد نهال به صورت قطره ای، در حیاط منزل با آب خانگی کم فشار (بدون مخزن آب) متصل به آب شهری چه پمپی را پیشنهاد می کنید؟ لطفا مشخصات دقیق پمپ را بفرمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 05 تیر 1402

سلام دوست عزیز، پمپ نیم اسب زمینی مدل PM45 یا مدل های مشابه از برندهای ایرانی، اروپایی یا چینی مناسب است.

حبیب جهان
ارسال شده در : دوشنبه 29 خرداد 1402

سلام، وقتتون بخیر. من 2 هکتار زمین کشاورزی دارم از رودخانه تا سر زمین 900 متر فاصله داره با شیب خیلی کم. چه موتور و پمپی می تونم استفاده کنم؟ ممنونم.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 03 تیر 1402

سلام جناب جهان عزیز، استفاده از موتور پمپ دیزلی 3 اینچ سان پاور چین مدل هندلی یا استارتی توصیه می شود.

ستار نیکبخت
ارسال شده در : پنجشنبه 25 خرداد 1402

سلام، خسته نباشید. من یه زمین دارم بالای تپه هست و از رودخونه تقریبا 2 کیلومتر فاصله داره. ارتفاعشم زیاده. برقم نیست. چه پمپی مناسبه؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 29 خرداد 1402

سلام جناب نیکبخت عزیز، لطفا مساحت زمین را ذکر نمایید.

ایمان گودرزی
ارسال شده در : شنبه 13 خرداد 1402

سلام، زمین کشاورزی دارم که فاصله استخر تا زمین کشاورزی حدود 800 متر می باشد. با اختلاف ارتفاع 3 متر استخر از زمین کشاورزی، حالا شما چه موتور آبی را پیشنهاد می دید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 17 خرداد 1402

سلام جناب گودرزی عزیز، موتور پمپ ارتفاع بالا 2 یا 3 اینچ 75 متری تهیه بفرمایید.

ابوطالب
ارسال شده در : یکشنبه 07 خرداد 1402

سلام، خسته نباشید. 2 هکتار باغ پسته به طول 600 متر که فاصله استخر تا اول باغ 300 متر است و برق ندارم. لطفا راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 10 خرداد 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از موتور پمپ 3 اینچ با ارتفاع 75 متری دیزلی ساخت شرکت سان پاور چین توصیه می شود.

رسول محرابیان
ارسال شده در : چهارشنبه 03 خرداد 1402

سلام و ارادت، بنده یک باغ با ارتفاع استخر 5 متر که به صورت قطره ای و لوله اصلی 63 و لوله های 16 فرعی هستند، دارم. شیب زمین 0 است و 13 ردیف درخت و هر ردیف 50 متر طول داره، چه موتور پمپی باید تهیه کنم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 06 خرداد 1402

سلام جناب محرابیان عزیز، در صورت آبیاری همزمان 13 ردیف، استفاده از موتور پمپ 3 اینچ توصیه می شود. در غیر این صورت موتور پمپ 2 اینچ مناسب است.

حسین
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 02 خرداد 1402

سلام، متشکرم از سایتتون.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 06 خرداد 1402

سلام دوست عزیز، ممنون از نظر دلگرم کننده شما.

مهدی
ارسال شده در : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402

سلام، برای آبیاری زمین کشاورزی با آب رودخانه که بالای زمین تا کنار رودخانه 60 متر هست با شیب 60 درجه می خواستم، راهنماییم بفرمایید از چه موتور آبی استفاده کنم که از رودخانه آب بگیرم تا بالای زمین داخل تانکر بریزم؟ ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 24 اردیبهشت 1402

سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

احمد اصغری
ارسال شده در : شنبه 09 اردیبهشت 1402

با سلام خدمت مهندس، بنده یک چاه داخل باغ خودم به عمق 20 متر حفر کردم. می خواستم راهنمایی بفرمایید چه موتور آبی مناسب همچین عمقی است؟ با تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 11 اردیبهشت 1402

سلام جناب اصغری عزیز، لطفا نوع دسترسی به برق را ذکر نمایید.

حاتم آبادی
ارسال شده در : پنجشنبه 07 اردیبهشت 1402

سلام و خداقوت، بنده یک استخر با عمق 6 متر دارم و می خوام آب رو برای کشت تیپی به فاصله 300 متری انتقال بدم. به نظرتون به دلیل نبود برق از موتور برق با کف کش استفاده کنم یا فقط موتور آب؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 11 اردیبهشت 1402

سلام دوست عزیز، توصیه ما استفاده از موتور پمپ های بنزینی یا گازوئیلی است.

ناصر جباری
ارسال شده در : یکشنبه 03 اردیبهشت 1402

سلام، برای آبیاری زمین کشاورزی با آب رودخانه با ارتفاع 10 متر و شیب 40 متر، چه نوع پمپی مورد نیاز است؟ ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 04 اردیبهشت 1402

سلام جناب جباری عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

حامد به افرید
ارسال شده در : پنجشنبه 31 فروردین 1402

سلام، من یک باغ 1000 متری دارم و یک چاه 20 متری و برق هم ندارم. لطفا راهنمایی کنید از چه نوع پمپی استفاده کنم؟ با تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 04 اردیبهشت 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از کف کش 50 متری تکفاز لوله 4 توان تک به همراه موتور برق با توان حداقل 5 کیلووات تکفاز توصیه می شود.

سعید خراسانی
ارسال شده در : چهارشنبه 30 فروردین 1402

سلام، بنده یک استخر 1500 متر مکعب دارم. طول زمین بنده 1000 متر هست. برای آبیاری قطره ای چه پمپی باید استفاده کنم که جواب بده؟ آیا 6 اینچ خوبه؟

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 30 فروردین 1402

سلام جناب خراسانی عزیز، استفاده از موتور پمپ 6 اینچ دیزلی استارتی هوا خنک ساخت شرکت سان پاور چین توصیه می شود.

یعقوب عباسی
ارسال شده در : شنبه 26 فروردین 1402

سلام، خسته نباشید. خدا قوت عرض می کنم خدمت کارشناسان گرامی. من یک زمین نهال زدم. آب قسمت پایین زمین هستش و فاصله پایین زمین تا بالای زمین 250 متر می باشد و بالای زمین تانک گذاشتم. لطفا برای آبگیری تانک از این مسافت چه نوع پمپی استفاده کنم؟ با تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 27 فروردین 1402

سلام جناب عباسی عزیز، استفاده از موتور پمپ بنزینی 2 اینچ ارتفاع بالا لئو چین مدل LGP20-2H برای شما توصیه می شود.

فرهاد گودرزی
ارسال شده در : جمعه 25 فروردین 1402

سلام، وقت بخیر. پمپ آب برای زمینی به طول 60 متر و ارتفاع استخر 8 متر چه پمپ آبی مناسب هست؟ منظور از ارتفاع آب که می گویند، جابه جایی به صورت عمودی هست یا افقی؟ چه فرقی با میزان مکش داره؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 27 فروردین 1402

سلام جناب گودرزی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

حسین ابراهیمی
ارسال شده در : جمعه 25 فروردین 1402

سلام، ممنون از اطلاعات خوبی که می دید. باغ به متراژ 2500 مترمربع دارم و یک استخر با عمق 3 متر، به صورت تشتکی آب می خوام بدم. برق در دسترس نیست. زمین مسطح هست. ممنون می شم راهنمایی کنید که چه موتور پمپی بگیرم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 27 فروردین 1402

سلام جناب ابراهیمی عزیز، شما می توانید موتور پمپ 2 اینچ بنزینی یا گازوئیلی در انواع برند چینی یا ژاپنی تهیه بفرمایید.

محسن علیلو
ارسال شده در : جمعه 25 فروردین 1402

با عرض سلام و خسته نباشید، من یک باغی دارم که مجبورم برای آبیاری از چاه استفاده کنم. عمق چاه 20 متر و حداکثر طولی که باید آب رو انتقال بدم 100 متر مسطح هست. لطفا بفرمایید پیشنهاد بدید چه نوع موتور پمپی به درد من می خوره؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 27 فروردین 1402

سلام جناب علیلو عزیز، لطفا نوع دسترسی به برق را ذکر نمایید.

رسالت
ارسال شده در : جمعه 25 فروردین 1402

سلام، زمین 1500 متری دارم و می خوام گوجه فرنگی بکارم. برای آبیاری قطره ای از چه پمپی استفاده کنم بهتره؟ در ضمن آب در 2 متری و جاری در جوب هست.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 27 فروردین 1402

سلام دوست عزیز، لطفا نوع دسترسی به برق (تکفاز یا سه فاز) را ذکر نمایید.

نادریان
ارسال شده در : جمعه 25 فروردین 1402

سلام، فاصله رودخونه تا منبع آب زمین من حدود 280 متر هست با ارتفاع نهایی 65 متر، راهنمایی می فرمایید که چه موتور پمپی استفاده کنم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 26 فروردین 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از موتور پمپ 75 متری 2 اینچ بنزینی ویما چین توصیه می شود.

حبیب موسوی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 22 فروردین 1402

با عرض درود خدمت شما، مهندس جان زمینم 1500 متره و 80 تا درخت و یک استخر خاکی 3*2 متر به عمق 2 متر فعلا دارم که بعدا استخر بزرگتری می سازم. فعلا چه پیشنهادی برای موتور پمپ آب می دید؟ با سپاس فراوان.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 26 فروردین 1402

سلام جناب موسوی عزیز، شما می توانید از موتور پمپ 2 اینچ بنزینی یا گازوئیلی در انواع برندهای ژاپنی و چینی استفاده نمایید.

رضا قاسمی
ارسال شده در : یکشنبه 20 فروردین 1402

با عرض سلام، باغچه مرکبات دارم با حدودا 1500 مترمربع مساحت و 70 درخت، یک حلقه چاه 6 متری دارم که عموما 3 متر آب دارد. چاه در مرکز زمین قرار دارد و حدودا تا ابتدا و انتهای زمین 40 متر فاصله دارد. لطفا بفرمایید از چه پمپی استفاده کنم؟ شیلنگ برزنتی (آتشنشانی) برای اینکار مناسب هست؟ سپاس از لطف شما.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 22 فروردین 1402

سلام جناب قاسمی عزیز، موتور پمپ 2 اینچ بنزینی و گازوئیلی در انواع برندهای چینی و ژاپنی، گزینه های ایده آلی برای کاربری مورد نظر شما هستند.

روح الله محمدزاده
ارسال شده در : چهارشنبه 16 فروردین 1402

سلام، خداقوت. برای آبیاری قطره ای باغ با 1500 درخت از استخری با عمق 6 متر و فاصله استخر تا باغ 90 متر مسطح بدون دسترسی به برق، چه موتور آبی نیاز هست؟ ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 19 فروردین 1402

سلام جناب محمدزاده عزیز، بهترین انتخاب برای کاربری شما تهیه موتور پمپ 2 اینچ بنزینی یا گازوئیلی می باشد.

محمد
ارسال شده در : دوشنبه 14 فروردین 1402

سلام و عرض ادب، یک هکتار زمین کنار رودخانه دارم برای استفاده از سیستم مه پاش پیفلکس چه پمپی می تونم استفاده کنم که 4 خط رو همزمان آبیاری کنم؟ فاصله رودخانه تا بالای زمین 120 متر و عرض زمین 100 متر هست.

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 17 فروردین 1402

سلام دوست عزیز، موتور پمپ 3 اینچ بنزینی یا دیزلی گزینه ایده آلی برای شما می باشد.

باقری
ارسال شده در : جمعه 11 فروردین 1402

با سلام و ممنون بابت پاسخگویی. باغی دارم در پای کوه با 70 درخت بارده، آبیاری غرقابی، به صورت پلکانی، بدون دسترسی به برق که در قسمت پایین باغ، جوی آب (با مقدار آب زیاد) جریان دارد. می خواهم آب را به قسمت بالای باغ انتقال بدهم. فاصله جوی آب تا بالاترین نقطه حدودا 40 متر با شیب 45 درجه است، با توجه به آب زیاده موجود چه پمپی را پیشنهاد می فرمایید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 14 فروردین 1402

سلام دوست عزیز، موتور پمپ 2 اینچ بنزینی ویما چین مدل QGZ50-12-50 انتخاب مناسبی برای شما می باشد.

امید
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 08 فروردین 1402

سلام، یک هکتار گوجه می خوام کشت کنم. آب از استخر می کشم. استخر داخل زمین هست. چه موتوری مناسب کار هست؟ روزی چند ساعت می تونه کار کنه؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 14 فروردین 1402

سلام دوست عزیز، از موتور پمپ 2 اینچ بنزینی چینی با 4 ساعت کارکرد روزانه یا ژاپنی با 6 ساعت کارکرد روزانه می توانید استفاده نمایید.

حسین حبیبی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 08 فروردین 1402

با عرض سلام و خسته نباشید. من یک زمین 1.5 هکتاری دارم. به برق هم دسترسی ندارم. 400 عدد نهال بادام دارم. برای آبیاری قطره ای از چه نوع پمپی باید بگیرم؟ فاصله زمین تا آب سد 200 متر می باشد. شیب هم تا آب 50 متر افقی و 150 متر عمودی می باشد که با هم 200 متر طولش می باشد. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 14 فروردین 1402

سلام جناب حبیبی عزیز، استفاده از پمپ شناور با ارتفاع حداقل 200 متر توصیه می شود.

علی حقشناس
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 08 فروردین 1402

سلام خدمت شما عزیزان، می خواستم ببینم سری هایی که خرطومی بسته می شود، قابل تعویض هست یا نه؟ چون دندهاش زود سایش می شود.

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 10 فروردین 1402

سلام جناب حقشناس عزیز، قطعه مورد نظر شما به سختی قابل تامین است. لطفا در صورت امکان دلیل دادن امتیاز کم به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

بهمن بیرامی
ارسال شده در : پنجشنبه 03 فروردین 1402

سلام، سپاس از مطالب ارزنده شما. سوالی داشتم. زمین کشاورزی دارم به متراژ 1000 مترمربع و دارای چاه 14 متری جهت آبیاری زمین مذکور، آیا موتور بنزینی یا گازوئیلی کدام یک مناسب است؟ ضمنا برق هم دارم اما کمی فاصله دارد که در صورت استفاده از برق باید فاصله 200 متر کابل کشی کنم. متشکرم.

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 10 فروردین 1402

سلام جناب بیرامی عزیز، موتور پمپ 2 اینچ بنرینی ژاپنی و چینی به دلیل محدودیت موجود در دسترسی به برق برای شما بهترین گزینه انتخابی می باشند. لطفا در صورت امکان دلیل دادن امتیاز کم به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

خانی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 01 فروردین 1402

با سلام و خسته نباشید. خانی هستم. برای اینکه تبدیل آبیاری غرقابی به آبیاری بارانی بکنم، یک استخر 10*10 متر به عمق 3 متر ساختم اما هنوز لوله گذاری نکردم. ازتون می خوام راهنمایی بفرمایید با توجه به اینکه طول زمینم 300 متر بدون شیب هست از چه سایز لوله ای و چه موتور آبی استفاده کنم؟ دسترسی به برق هم دارم.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 14 فروردین 1402

سلام دوست عزیز، شما می توانید از پمپ کف کش و زمینی استفاده کنید اما کف کش 2 اینچ 60 متری تکفاز، گزینه ایده آلی برای شما می باشد.

مجید محمدی
ارسال شده در : دوشنبه 22 اسفند 1401

سلام، وقتتون بخیر. ممنون از مطالبتون. برای زمین 1.5 هکتاری با آبیاری به صورت مه پاش از استخر 3 متری و مسافت 400 تا 500 متر و حداکثر ارتفاع 2 متر، از چه نوع پمپ یا کف کشی می تونم استفاده کنم که جوابگو باشه؟ در ضمن دسترسی به برق تک و سه فاز هم دارم.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 22 اسفند 1401

سلام جناب محمدی عزیز، استفاده از کف کش تکفاز توان تک 2 اینچ 75 متری برای شما توصیه می شود.

ابوالفضل طاهری
ارسال شده در : جمعه 19 اسفند 1401

با سلام و تشکر از پاسخگویی شما. من با موتور پمپ 2 اینچ چینی آب را از استخر با ارتفاع 2 متر استخراج می کنم. اگر سطح زمین صاف باشد و بخواهم آب را تا مسافت 150 متری هدایت کنم، برای آبیاری قطره ای، برای کارکرد موتور پمپ مشکلی بوجود نمی آید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 21 اسفند 1401

سلام جناب طاهری عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

ابوذر
ارسال شده در : پنجشنبه 18 اسفند 1401

با سلام و عرض خسته نباشید. متراژ 1000 مترمربع زمین دارای آب چشمه و چاه می باشد. ممنون می شم راهنمایی کنید پمپ آبی که قدرت انتقال از 2 متر عمق به 70 متر شیب سربالایی را داشته باشد چیست؟ زمین دارای برق می باشد.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 22 اسفند 1401

سلام دوست عزیز، استفاده از کف کش 1¼ اینچ 100 متری توان تک توصیه می شود.

حسین احمدی
ارسال شده در : چهارشنبه 17 اسفند 1401

با عرض سلام و آرزوی توفیقات روزافزون، حوض آبی دارم به ابعاد 4*2.5 متر و به عمق 80 سانتیمتر که می خواهم آن را با آب نهری که در فاصله حدود 10 متری حوض هست پر کنم و به مصرف نهال هایی که در زمینی به مساحت تقریبی 4000 مترمربع (حوض هم داخل این زمین می باشد) پمپاژ کنم. حداکثر فاصله پمپاژ حدود 50 متر و شیب آن مثبت و حداکثر 2 متر است. برق در منطقه نیست. از چه نوع موتور پمپی استفاده کنم؟ ارتفاع حوض از نهر (محل پمپاژ) حدود 1 متر بالاتر می باشد و فاصله نهر تا حوض حدود 10 متر است. ممنون از لطف شما.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 22 اسفند 1401

سلام جناب احمدی عزیز، استفاده از موتور پمپ 2 اینچ بنزینی یا گازوئیلی توصیه می شود.

رضا ملکی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 16 اسفند 1401

سلام، وقت بخیر. من یک زمین 2000 مترمربعی دارم که حدود 200 متر از آب فاصله داره و حدود 3 یا 4 متر به طول 90 متر نزدیک آب شیب داره، چه موتور آبی برای آبیاری قطره ای این زمین مناسبه؟ حدودا 300 تا 350 نهال انگور می گیره. خواهشا مشاوره در مورد موتورهای آب بنزینی بدید.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 22 اسفند 1401

سلام جناب ملکی عزیز، موتور پمپ 2 اینچ بنزینی ارتفاع بالا لئو چین مدل LGP20-2H برای شما مناسب خواهد بود.

علیرضا توپالی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 16 اسفند 1401

سلام، با عرض خسته نباشید. می خواستم استخر پر آب کنم، برای ارتفاع 80 متری طول لوله هم 650 متر چه نوع پمپی بهم پیشنهاد می کنید؟ ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 22 اسفند 1401

سلام دوست عزیز، لطفا نوع دسترسی به برق (تکفاز یا سه فاز) را ذکر نمایید.

سید حبیب
ارسال شده در : دوشنبه 15 اسفند 1401

سلام، در مورد پمپ ها و دبی، هد و غیره کلی سایت مطالعه کردم. آخرش متو جه نشدم مثلا روی مشخصات کف کشی نوشته شده ارتفاع هد 30 متر و حداکثر دبی 500 لیتر بر دقیقه یعنی چی؟ سوال اینه آیا موتور پمپ برای چاه 30 متری 500 لیتر بر دقیقه آب می دهد بیرون و مناسبه یا خیر؟ همین. ممنون می شم.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 22 اسفند 1401

سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

روح الله موسوی
ارسال شده در : جمعه 05 اسفند 1401

سلام، وقت بخیر. یک زمین در حدود 2 هکتار و یک استخر ذخیره آب رو به می خوام سرازیر قطره ای کنم برای کشاورزی ولی برق ندارم. از چه پمپی استفاده کنم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 08 اسفند 1401

سلام جناب موسوی عزیز، استفاده از موتور پمپ بنزینی یا برقی 3 اینچ توصیه می شود.

مقداد
ارسال شده در : چهارشنبه 03 اسفند 1401

سلام و تشکر بابت مطالب بسیار مفیدی که ارائه فرمودید. سوالی که از خدمت شما دارم این است که برای زمینی به مساحت 1.5 هکتار دارای حدود 4500 نهال که قرار است به صورت قطره ای و با قطره چکان های 8 لیتر بر ساعت و به مدت 3 ساعت در هر دوره آبیاری شوند، در حالی که محل استخر نسبت به زمین 400 متر فاصله طولی و حدود 9 متر هم اختلاف ارتفاع (محل استخر بلندتر از زمین کشاورزی است) داشته باشد، از چه موتور پمپی (با فرض عدم دسترسی به برق) با چه مشخصات و برندی که بهترین عملکرد و کمترین خرابی را داشته باشد، می توان استفاده نمود؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 اسفند 1401

سلام دوست عزیز، با توجه به ارتفاع و طول مسیر شما، موتور پمپ 2 اینچ بنزینی ارتفاع بالا لئو چین مدل LPG20-2H، بهترین گزینه است.

امید ایرانپور
ارسال شده در : چهارشنبه 03 اسفند 1401

درود، وقت شما بخیر. برای چاه آب با عمق 15 متر چه موتور پمپ بنزینی مناسب هست؟ در ضمن دسترسی به برق هم ندارم. ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 اسفند 1401

سلام جناب ایرانپور عزیز، پمپ های زمینی، حداکثر عمق مکشی که دارند 8 متر می باشد.

صدرا
ارسال شده در : جمعه 28 بهمن 1401

سلام، خدا قوت و ممنون از سایت خوبتون. لطفا اگه می شه من رو هم راهنمایی بفرمایید. باغ انگور حدود 1000 مترمربعی دارم که بدون برق است. مجبورم از رودخانه فصلی نچندان پر آب، آب بکشم. فاصله رودخانه تا باغ حدود 150 متر با شیب تقریبا تند در حدود 15 متر است.

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 04 اسفند 1401

سلام دوست عزیز، توصیه می شود، موتور پمپ 1.5 یا 2 اینچ بنزینی تهیه بفرمایید.

رضا اشرفی موغاری
ارسال شده در : جمعه 07 بهمن 1401

سلام، وقتتون بخیر. بنده می خوام از استخر هم سطح زمین، آب رو 700 متر پمپاژ کنم. سطح صاف با تیپ 1 هکتار کشت داشته باشم، موتور آب دیزلی با چه مشخصاتی باید بخرم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 08 بهمن 1401

سلام دوست عزیز، درصورت غرقابی بودن کشت، استفاده از موتور پمپ 3 اینچ و در غیر این صورت موتور پمپ 2 اینچ مناسب خواهد بود.

هادی باختر
ارسال شده در : پنجشنبه 06 بهمن 1401

سلام، مبدا آبگیری رودخانه است. فاصله طولی تقریبا 1000 متر و ارتفاع 42 متر است. ممنون از لطفتون.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 26 بهمن 1401

سلام جناب باختر عزیز، استفاده از پمپ شناور 200 متری 1¼ اینچ برای شما توصیه می شود.

محمد
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 27 دی 1401

سلام، برای زراعت چوب 5000 متر زمین صاف بدون شیب دارم. استخر هم سطح زمین هست. 1000 درخت دارم. طول آبیاری 20 ردیف 90 متری است. چه موتوری را توصیه می کنید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 23 بهمن 1401

سلام دوست عزیز، موتور پمپ 2 اینچ بنزینی گزینه مناسبی است.

میرزایی
ارسال شده در : پنجشنبه 15 دی 1401

سلام و تشکر از مطالب عالی سایتتون، لطفا در مورد انتخاب پمپ آب مناسب برای آبیاری حدود 100 تا 120 اصله نهال به صورت قطره ای تحت فشار راهنمایی فرمایید. عمق استخر آب 6 متر و حدکثر فاصله آخرین درخت تا استخر 40 متر می باشد. دسترسی به برق نداریم.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 21 دی 1401

سلام دوست عزیز، استفاده از موتور پمپ 2 اینچ توصیه می شود.

هادی باختر
ارسال شده در : چهارشنبه 14 دی 1401

سلام، وقت بخیر. زمینی به مساحت 2 هکتار دارم و آب منطقه ای، مجوز 1.03 لیتر در ثانیه بهم دادن. می خواستم ببینم برای این 1.03 لیتر در ثانیه باید از چه پمپی استفاده کنم؟ می خواستم برای سایز لوله و خروجی پمپ راهنمایی بفرمایید. تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 24 دی 1401

سلام جناب باختر عزیز، لطفا مبداء آبگیری (رودخانه یا چاه)، عمق مکش، فاصله طولی و ارتفاع را ذکر نمایید.

محمدرضا ظهیرنیا
ارسال شده در : دوشنبه 12 دی 1401

سلام و خسته نباشید خدمت شما. زمین به ابعاد 100*40 مترمربع (4000 متر) دارم با تعداد 550 عدد درخت که آبیاری قطره ای می باشد. لوله های اصلی قطر 63 دارند که حدود 150 متر می باشد و لوله های فرعی قطر 16 که حدود 400 متر می باشد. دسترسی به برق ندارم. راهنمایی بفرمایید از چه پمپ آبی استفاده کنم؟ ضمنا اگر بخواهم از موتور برق بنزینی و پمپ آب برقی استفاده کنم، چه موتور برق و پمپ آب برقی پیشنهاد می کنید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 17 دی 1401

سلام جناب ظهیرنیا عزیز، استفاده از موتور پمپ بنزینی یا برقی 2 اینچ توصیه می شود. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

حسن کوشکستانی
ارسال شده در : یکشنبه 11 دی 1401

سلام، از نشر اطلاعات مفیدتان متشکرم. اینجانب می خواهم از بشکه آب حدودا به ظرفیت 100 لیتر، آب رو به یک تانکر که در زمین شیب دار (طول حدود 50 متر و ارتفاع عمودی حدود35 متر) انتقال بدهم. بخاطر محدودیت آب باید پس از تخلیه سیستم، خاموش شده و مجدا پس از آبگیری اولیه انتقال صورت گیرد. لطفا راهنمایی بفرمایید با توجه به اینکه دسترسی به برق هم نداریم چه موتوری تهیه کنیم؟ آیا امکان خاموش شدن موتور پس از انتقال آب به صورت اتوماتیک هست؟

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 21 دی 1401

سلام جناب کوشکستانی عزیز، استفاده از موتور پمپ بنزینی 1 یا 1.5 اینچ توصیه می شود. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

هادی شکری زاده
ارسال شده در : دوشنبه 05 دی 1401

سلام، می خواستم بپرسم برای زمین حدود یک هکتار با ارتفاع حدود 10 الی 15 متر نسبت به استخر و فاصله 200 الی حداکثر 300 متر، چه نوع پمپی برای خروجی آب حدود 4 اینچ مناسب است؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 17 دی 1401

سلام جناب شکری زاده عزیز، پمپ 4 اینچ آبدهی زیادی برای یک هکتار زمین دارد. در صورتی که محصول شما برنج یا محصول آب بر زیادی هست، از پمپ 4 اینچ استفاده نمایید، در غیر این صورت پمپ 2 یا 3 اینچ توصیه می شود.

ناصر
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 22 آذر 1401

سلام، منبع 12000 لیتری ارتفاع 2 متر برای انتقال آب به منبع اختلاف سطح نیم متر و متراژ انتقال 24 متر هست. دسترسی به برق دارم. نکته مهم، زمان انتقال آب به منبع حداکثر 15 دقیقه است. به جهت اینکه مسیر انتقال ماشین رو است و داخل شهر، از چه پمپی استفاده کنم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 08 دی 1401

سلام دوست عزیز، لطفا نوع دسترسی به برق (تکفاز یا سه فاز) را ذکر نمایید. در صورت دسترسی به برق تکفاز از پمپ ch210 و در صورت دسترسی به برق سه فاز از پمپ Cst300.3 استفاده نمایید.

مهدی عبدالمحمدی
ارسال شده در : یکشنبه 20 آذر 1401

سلام، باغچه ای به مساحت 600 مترمربع در ابعاد (13*46 متر) متر دارم و استخری در ابعاد 5*4 متر به ارتفاع 2 متر و تعداد 60 عدد درخت 7 ساله و برق هم دارم. برای آبیاری درختان از پمپ آب استفاده کنم یا از کف کش؟ در ضمن درخواست دارم میزان اینچ مورد نیاز رو نیز اعلام فرمایید. با تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 28 آذر 1401

سلام جناب عبدالمحمدی عزیز، از هر دو نوع یعنی پمپ زمینی و کف کش در سایز 2 اینچ با هد 30 متر می توانید استفاده کنید. لطفا در صورت امکان دلیل دادن کمترین امتیاز ممکن به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

عبداللهی
ارسال شده در : پنجشنبه 10 آذر 1401

سلام، موتور پمپ مناسب برای انتقال آب به زمین با فاصله 100 متر از رودخانه که سطح رودخانه 8 متر پایین تر می باشد را لطفا معرفی کنید. در طول 100 متر اختلاف سطح و شیب نداریم. تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 19 آذر 1401

سلام دوست عزیز، لطفا نوع دسترسی به برق را ذکر نمایید.

علیرضا فرداد
ارسال شده در : چهارشنبه 09 آذر 1401

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما و همکاران عزیزتان. بنده فرداد هستم و سایت بسیار عالی دارید. بنده در شهرستان جوین در خراسان رضوی یک مجموعه 2 هکتاری انگور دارم با 3200 قطره چکان، این زمین از قنات 2 متر بالاتر است و به همین خاطر استخر آبی زدم در عمق که بتوانم آب قنات را ذخیره کنم. عمق استخر 9 متر می باشد و ببرای اینکه بتوانم آب بکشم، از کف استخر به صورت افقی به پشت استخر لوله 200 انداخته ام و بعد یک زانو 90 و تبدیل کردم به لوله 90، لوله را تا ارتفاع 5 متر به بالا هدایت کرده ام. هم در مورد نحوه کار و هم برای خرید موتور پمپ گازوییلی نیاز به مشاوره دارم.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 19 آذر 1401

سلام دوست عزیز، به دلیل نیاز به ارائه توضیحات کامل و طولانی برای پرسش حضرتعالی، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس گرفته و شما را به تفصیل راهنمایی می کنند.

علیزاده
ارسال شده در : شنبه 14 آبان 1401

سلام، من یک زمین دارم به متراژ 1 هکتار، می خوام صیفی جات بکارم. فاصله زمین از بلندترین نقطه تا آب حدود 400 متر (تقریبا 20 درصد) می باشید. می خواستم پمپ بنزینی بخرم. چه پمپی مناسب کار من هست؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 16 آبان 1401

سلام دوست عزیز، لطفا نوع آبیاری زمین را ذکر نمایید. لطفا در صورت امکان دلیل دادن امتیاز کم به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

مهدی درزی
ارسال شده در : یکشنبه 01 آبان 1401

با سلام و احترام خدمت شما. زمینی دارم به مساحت 1200 مترمربع که 90 تا نهال کاشتند. در طول سال 4 ماه آب دره و جوب خشک شده و مجبورم از رودخانه آب بکشم. ارتفاع تقریبی 5 متر سطح رودخانه با زمین و طول 200 متر تا زمین هست. خودم پمپ 3 اینچ روبین دارم و استفاده نکردم. حالا بفرمایید که با این پمپ اگه شیلنگ آتش نشانی اول 3 اینچ، دوم و سوم 2 اینچی و ادامه اش تا زمین که حدودا 120 متر می شه و می تونم لوله 2 یا 2.5 خونگی پلی اتیلن اضافه کنم برای آب کشی منبع و پر کنم برای باغ؟ در غیر این صورت از چه کف کشی استفاده می شه کرد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 04 آبان 1401

سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

محسن
ارسال شده در : جمعه 29 مهر 1401

سلام، دوست گرامی. من یک زمین کشاورزی دارم و نیاز دارم 4 اینچ آب رو 200 متر سر بالایی بکشم و 300 متر هم کفی، راهنمایی می فرمایید که باید از چه پمپی استفاده کنم؟ ضمنا من یک موتور بنزینی 15 اسب دارم که نو هست. آیا می تونم پمپی به اون کوپله کنم و کارم رو جواب می دهد؟ پمپ باید چی باشه؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 01 آبان 1401

سلام دوست عزیز، لطفا میزان شیب موجود را ذکر نمایید. قدرت موتور بنزینی 15 اسب برای کاربری مورد نظر شما کافی نمی باشد. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

مهدی
ارسال شده در : پنجشنبه 28 مهر 1401

سلام و خسته نباشید به شما. یک سوال داشتم. من یک قنات آب دارم. می خواهم آب ببرم سر زمین زعفران که 300 متر از قنات فاصله داره و شیبش هم خوبه. راهنمایی کنید چه نوع پمپی مناسب است؟ با تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 30 مهر 1401

سلام دوست عزیز، در صورتی که به برق دسترسی دارید از یک کف کش 2 اینچ 60 متری استفاده نمایید.

اردشیر رستی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 مهر 1401

سلام و وقت بخیر. من یک زمین کشاورزی دارم 3300 متر مربع که کنار رودخانه است و سطح باغ حداکثر 2 متر از رودخانه بالاتر می باشد. طول باغ 100 متر می باشد. از چه موتور پمپ برای کشیدن آب از رودخانه و رساندن آن به بالای باغ استفاده بکنم؟ ممنون از راهنمایی شما.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 مهر 1401

سلام جناب رستی عزیز، استفاده از کف کش توصیه می شود.

اکرمی
ارسال شده در : پنجشنبه 21 مهر 1401

سلام، من 3 هکتار باغ که شبکه آبیاری تحت فشار اجرا شده دارم که تا الان از طریق شیب زمین از استخر بالا دست آبیاری می شده ولی الان هم راستای باغ، استخر با عمق 3 متر درست کردم و از طریق موتور پمپ 3 اینچ می خوام به شبکه وصل کنم. چه موتور پمپی پیشنهاد می کنید؟ ضمنا 3 هکتار قطعه بندی و لوله های اصلی زیر زمین لوله 63 و 90 می باشد.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 23 مهر 1401

سلام دوست عزیز، استفاده از موتور پمپ 3 اینچ روبین توصیه می شود.

علی
ارسال شده در : شنبه 16 مهر 1401

سلام، برای یک چاه با متراژ 70 متر، پمپ آب باید چند اسب باشه؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 17 مهر 1401

سلام دوست عزیز، پمپ آب با توان 3 الی 4 اسب مناسب خواهد بود.

مهدی اکبری
ارسال شده در : شنبه 19 شهریور 1401

سلام، نیاز به راهنمایی دارم. یک زمین 500 مترمربعی که توش 20 تا درخت کاشته شده، یعنی مقدار درختم زیاد نیست و آب زیادی نمی خواد. چاه در عمق بین 15 تا 20 متر آب داره. برق هم ندارم. موتور آب هم باید سبک باشه که بتونم ببرم و بیارم که دزد نبره. حالا با این اوصاف چه کمکی می تونید به من بکنید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 20 شهریور 1401

سلام جناب اکبری عزیز، لازم است به برق دسترسی داشته باشید و از کف کش استفاده نمایید زیرا موتور پمپ قابلیت کشیدن آب از عمق را ندارد.

محمدعلی زند
ارسال شده در : شنبه 12 شهریور 1401

سلام، موتور پمپی که 7 متر مکش دارد را می توان از لوله 10 متری که 3 متر آن از چاه فاصله دارد استفاده کرد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 13 شهریور 1401