موتور پمپ

اشتراک :

موتور پمپ آب چیست؟

موتور پمپ آب تجهیزی است جهت انتقال و پمپاژ آب و همانطور که از نامش مشخص می باشد از دو قسمت پمپ و موتور تشکیل شده است شایان ذکر است که با نام موتور آب کشاورزی نیز شناخته می شود. این دو قسمت به کمک شاسی به هم متصل شده اند که جابجایی آن آسان تر شود. هنگام استفاده، موتور پمپ را بالاتر از سطح آب قرار می دهند که به کمک شیلنگ و یا لوله آب را به بالا انتقال می دهد. موتور پمپ ها توان پمپاژ کردن سیال را از چاه یا سد دارند که بیشتر در مناطق شمالی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

موتور پمپ آب

موتور پمپ آب کشاورزی

سیستم آبیاری تحت فشار در زمین های کشاورزی و زراعتی ایران بسیار پر کاربرد بوده، که برای این امر به آبی با فشار بالا نیاز داریم که می توان از پمپ های آب کمک گرفت. برای آبیاری تحت فشار مثل آبیاری قطره ای و بارانی، باید فشار آب از میزان فشار محیط بیشتر باشد، برای این امر عده ای از استخر استفاده کرده که برای تخلیه استخر از پمپ کف کش باید استفاده کرد و عده ای از مخازن مرتفع کمک می گیرند که باید از پمپ برای پر کردن این مخازن استفاده کنند و اینکه استفاده از چاه نیاز به پمپ شناور دارد. در هر صورت وجود یک پمپ امری بدیهی و ضروری است. در آبیاری قطره ای وجود فیلتراسیون الزامی است زیرا با کمک آن آب تصفیه می گردد، فیلتراسیون برای اینکه بتواند یه کارکرد مطلوب داشته باشد به فشار آب بالا نیاز دارد به همین منظور از پمپ های سه اسب یا بالاتر استفاده می شود.

در مزارع و زمین های وسیع از پمپهای سه فاز استفاده می شود ولی در ابعاد کوچکتر پمپ های تکفاز نیز کافی می باشد. پمپ انتخابی برای زمین کشاورزی باید با توجه به دبی مصرفی باشد، اگر دبی پمپ از دبی زمین بیشتر باشد پمپ آسیب خواهد دید. برای محاسبه دبی هر زمین باید تعداد آبپاش در میزان مصرف هر آبپاش ضرب شود، بطور مثال اگر زمینی دارای 500 آبپاش 3 لیتری در ساعت باشد، آب مصرفی 1500 لیتر در ساعت خواهد بود، بنابراین باید پمپ 1500 لیتر در ساعت انتخاب کرد.

انواع موتور پمپ آب کشاورزی

 • موتور پمپ آب از نظر قطر خروجی و میزان آبدهی: موتور پمپ آب کشاورزی با قطر خروجی 1 تا 4 اینچ در بازار داخلی ارائه می شود.
 • موتور پمپ آب از نظر سوخت مصرفی:
  • موتور پمپ بنزینی: موتور پمپ آب بنزینی به دلیل وزن کمی که دارد قابل حمل بوده و از عمر طولانی تری برخوردار می باشد و نسبت به سایر موتور پمپ ها به آسانی روشن می شود.
  • موتور پمپ دیزلی یا گازوئیلی: موتور پمپ آب دیزلی دارای سوخت دیزل می باشد و از ویژگی های آن می توان به متعدد بودن مدل های آن اشاره نمود. که دارای طرفداران خود بوده و در نواحی جنوبی کشور کاربرد و فروش بیشتری دارد.
  • موتور پمپ نفت بنزینی: این نوع موتور پمپ آب ها توسط بنزین استارت زده و در ادامه کار سوخت مورد نیاز آن از نفت تامین می شود.
 • موتور پمپ آب از نظر نوع مایع و عملکرد: موتور پمپ آب تمیز، آب کثیف، فشار بالا، ناخالص، لجن کش، چاه عمیق، ارتفاع بالا، طبقاتی، صنعتی و موتور پمپ شناور شایان به ذکر است موتور پمپ آب به لحاظ عملکرد نیز تحت عناوین موتور پمپ آب کشاورزی، موتور پمپ آب خانگی و غیره در بازار عرضه می گردد.

عملکرد موتور پمپ

نحوه عملکرد این پمپ از طریق نیروی گریز از مرکز است. نخست سیال به داخل دهانه ورودی و یا بخش مرکزی می رود و با دوران پروانه ها به بیرون منتقل می شود. به دلیل زیاد بودن شتاب سیال در لبه بیرونی پروانه ها، سرعت حرکت سیال بالا خواهد بود. کارکرد پمپ به این صورت است که انرژی مکانیکی را از یک منبع خارجی و یا موتور دریافت می کند و این انرژی را به سیال انتقال می دهد و باعث بالا رفتن فشار سیال خروجی از پمپ می شود، وظیفه موتور تامین انرژی پمپ می باشد.

مشخصات فنی موتور پمپ آب

در ارتباط با میزان قطر خروجی موتور پمپ آب ها می بایست به میزان آبدهی توجه نمود که در جدول زیر شرح داده شده است.

مشخصات فنی موتور پمپ آب
قطر خروجی میزان آبدهی (لیتر در دقیقه)
موتور پمپ ۱ اینچ 100
موتور پمپ 2 اینچ 500
موتور پمپ 3 اینچ 1200
موتور پمپ 4 اینچ 2000

اجزاء موتور پمپ آب

 1. موتور: وظیفه تأمین و انتقال قدرت
 2. پمپ: انجام عمل پمپاژ مایعات

این دو بخش موتور پمپ آب از طریق شاسی با یکدیگر جفت (کوپله) می شوند.

جنس موتور پمپ آب

موتور پمپ آب کشاورزی غالبا از جنس آلومینیوم بوده تا با کاهش وزن این محصول باعث سهولت در حمل آن شود.

راهنمای خرید موتور پمپ آب

مناسب ترین انتخاب برای مناطقی که دسترسی به برق سخت بوده و یا برق وجود ندارد، موتور پمپ می باشد زیرا که منبع انرژی انها سوخت های فسیلی می باشد. اما در هنگام خرید موتور پمپ ها باید به موارد زیر توجه کرد:

 • در هنگام خرید موتور پمپ به شاخصه هایی همچون مکش موتور پمپ و ظرفیت تخلیه پمپ توجه نمایید.
 • با توجه به فاصله عمودی پمپ میزان مکش موتور پمپ آب را تخمین بزنید.
 • در صورتی که نیازمند مکش آب بیش از 6 الی 8 متر می باشید باید از سایر پمپ ها همچون کفکش و شناور استفاده نمایید.
 • در برخی موارد اگر شرایط کارکرد دارای فشار بالا یا ارتفاع زیاد نسبت به حالت نرمال است، توصیه می شود از موتور پمپ های ارتفاع بالا و موتور پمپ فشار بالا استفاده نمایید.
 • در صورتی که قصد جابجا کردن موتور پمپ آب را دارید، اقدام به خرید مخزن سوخت اضافی نمایید.
 • مدت زمان کارکرد یک موتور پمپ آب کشاورزی یا موتور پمپ آب 2 الی 3 متر می باشد به همین دلیل توصیه می شود برنامه ریزی نموده و موتور پمپی با قطر خروجی مناسب انتخاب نمایید تا قادر به مکش میزان آب مورد نظر در 2 الی 3 ساعت باشد.
 • جنس شیلنگ دهانه ورودی پمپ آب کشاورزی باید خرطومی بوده و دهانه آن باید با دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ آب هم سایز باشد. بطور مثال اگر دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ شما 3 اینج است شیلنگ شما هم باید 3 اینچ باشد.
 • هنگام خرید از سلامت پوسته پمپ اطمینان حاصل فرمایید.
 • آچار شمع روی موتور پمپ را به هنگام خرید تحویل بگیرید.
 • برای پرتاب سیال به وسیله موتور پمپ لزوما از شلنگ های آتش نشانی در دهانه خروجی به طول 20 و 30 متر استفاده شود.
 • با تست هندل از درست کمپرس کردن یا نکردن آن اطمینان حاصل فرمایید.

نحوه نگهداری موتور پمپ آب

به دلیل اینکه موتور پمپ آب ها اغلب در محیط هایی که دسترسی به برق وجود ندارد استفاده می شوند و خرابی در آن ها موجب وقفه در کار می شود به همین دلیل توصیه می شود برخی اعمال که در زیر نام برده شده است، جهت جلوگیری از ایجاد مشکل در موتور پمپ انجام شود:

 • در هنگام نصب اتصالات از محکم نصب کردن آن ها اطمینان حاصل نمایید تا از ورود هوا به پمپ جلو گیری شود.
 • محل قرار گیری یا گذر تجهیزات جانبی همچون شیلنگ و لوله در موتور پمپ آب تا حد ممکن می بایست از محل هایی که احتمال خطر پارگی و شکستگی وجود ندارد، قرار داده شوند.
 • پس از اتمام کارکرد موتور پمپ یا موتور پمپ آب به خصوص در زمستان اقدام به تخلیه آب درون آن نمایید.
 • در هنگام خرید به میزان مکش موتور پمپ آب توجه فرمایید.
 • لطفا در فواصل زمانی مشخص اقدام به بررسی یا سرویس موتور پمپ آب کشاورزی نمایید.
 • پر بودن مخزن سوخت موتور پمپ آب سبب کارکرد بهتر و جلوگیری از رسوب می شود.
 • هرگز در صورت خالی بودن پمپ از آب، موتور پمپ آب کشاورزی را روشن نکنید.
 • توصیه می شود، جهت جلو گیری از ورود هوا به پمپ از پمپ های خود مکش که قادر به جدا کردن هوا از آب و تخلیه آن می شود، استفاده نمایید.
 • از موتور پمپ برای جابه جایی سیالاتی مانند، نفت، بنزین و سایر سیالات مشتعل استفاده نکنید.
 • موتور پمپ آب برای جابه جایی مایعاتی مثل اسیدها، حلال های شیمیایی، مایعات قلیایی و غیره طراحی نشده است.
 • موتور پمپ آب حتما باید روی یک سطح صاف و محکم قرار گیرد.
 • هنگام خرید موتور پمپ آب محل قرار گرفتن موتور بر روی شاسی را چک کنید که پایه های موتور سالم باشد و در جابه جایی صدمه ندیده باشد.
 • محل نصب پمپ باید به گونه ای باشد که در صورت بروز آتش سوزی امکان خاموش کردن آتش وجود داشته باشد.

نصب و راه اندازی موتور پمپ آب

مراحل روشن و کار کردن با موتور پمپ آب

شیر بنزین را باز کرده و در صورت لزوم ساسات را نیز باز کنید، کلید پاور را در وضعیت استارت قرار داده و اهرم کنترل گاز را به سمت زیاد بکشید، هندل را به آرامی کشیده تا زمانی که مقاومتی احساس بکنید، سپس از آنجا هندل را سریع به سمت بالا بکشید.

خاموش کردن موتور پمپ آب کشاورزی

برای خاموش موتور پمپ آب باید، دریچه گاز را به سمت بسته بکشید تا دور موتور کاهش یابد و کلید پاور را در وضعیت آف قرار داده و اهرم شیر بنزین را ببندید.

کاربرد موتور پمپ آب

جهت پمپاژ کردن انواع مایعات از جمله آب معمولاً در اماکنی که شرایط استفاده از برق شهری وجود ندارد از موتور پمپ آب کشاورزی که با نام موتور آب نیز شناخته می شود استفاده می گردد. از دیگر کاربرد های موتور پمپ آب استفاده در مناطق خشک است که احتمال بروز آتش سوزی های گسترده وجود دارد. به این صورت که یک مخزن و یک پمپ آب در پشت وانت قرار داده تا از احتمال بروز آتش سوزی های وسیع در این مناطق جلوگیری گردد.

در جهت بهبود عملکرد و افزایش عمر مفید موتور پمپ آب کشاورزی، توصیه می شود مدت زمان کارکرد آن از 2 الی 3 ساعت تجاوز نکند. موتور آبی بسته به میزان آبدهی و نوع سوخت در انواع مختلفی ساخته می شوند.

با توجه به مطالب فوق موتور پمپ ها (موتور آب) جهت استخراج آب از چاه، توزیع کود، آفت کش و همچنین در صنایع ساخت و ساز استفاده می شود.

مقایسه انواع موتور پمپ آب

اکثرا در زمین های کشاورزی، انرژی برق وجود ندارد و نمی شود از پمپ های الکتریکی برای جا به جایی آب استفاده کرد، چه بسا که با کمک ژنراتور این امر امکان پذیر یاشد ولی راه منطقی تر استفاده از موتور پمپ های بنزینی و گازوئیلی می باشد که قیمت پایین تری نیز دارد. در ادامه به بررسی تفاوت انواع موتور پمپ آب می پردازیم:

 • موتور پمپ بنزینی راندمان سوخت کمتری نسبت به دیزلی دارد، در نتیجه مصرف سوخت موتور دیزلی بیشتر است ولی نکته حایز اهمیت میزان دسترسی مصرف کننده به سوخت برای انتخاب پمپ می باشد.
 • نکته جالب در موتور های دیزل راندمان کاری کمتر نسبت به نوع بنزینی در آب و هوای سرد می باشد. بطور مثال ماشین های مجهز به موتور دیزل در حالت ایستاده نیز توسط راننده روشن می باشد، زیرا عملکرد موتور در هوای سرد نامطلوب خواهد بود و این قضیه درباره موتور های بنزینی صادق نبوده و در هر شرایط آب و هوایی عملکرد مطلوبی دارند.
 • آلودگی صوتی و زیست محیطی موتور دیزل زیاد بوده، موتور های دیزل دارای صدای زیاد و بوی نامطبوع ناشی از دود انتشار شده از موتور است. ولی باید یادآور شد که موتور پمپ دیزل دارای قدرت بیشتری بوده و بصورت مداوم می توان از آن استفاده کرد در حالی که از موتور پمپ بنزینی باید بصورت متناوب استفاده کرد.
 • به طور کلی اکثر موتور های دیزلی دارای ابعاد بزرگتر و وزن بیشتر نسبت به موتور های بنزینی می باشد، بنابراین حمل و نقل و جابجایی موتورهای بنزینی به مراتب راحت تر از موتور های دیزلی خواهد بود.

نگهداری موتور پمپ ها

موتور پمپ ها که بیشتر مورد استفاده کشاورزان قرار می گیرد از جمله محصولات پر فروشی می باشد که در کشور ما انواع خارجی و ایرانی آن وجود دارد. در انتخاب موتور پمپ ها حتی اگر بهترین پمپ با مطلوب ترین کیفیت را انتخاب گردد، اما به درستی از آن نگهداری نشود قطعا پس از مدتی دچار مشکل خواهد شد. از آن جایی که انواع موتور پمپ ها در محیط مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند، قاعدتا خرابی آنها و میزان آسیب آن ها بیشتر خواهد بود. بنابراین باید نکاتی را درباره نگهداری صحیح آن ها بدانید تا مجبور به تعمیر موتور پمپ آب و یا حتی تعویض آن نشوید. نکات مهم در نگهداری موتور پمپ به شرح زیر می باشد:

 • نکته اول: آب بندی مناسب و محکم کردن تمامی اتصلات

موتور پمپ آب دو دهانه ورودی دارد، یکی برای داخل شدن آب به پمپ و دیگری برای خارج شدن از آن می باشد، که اندازه دهانه موتور پمپ ها با یکدیگر متفاوت است، به طور معمول اندازه دهانه انواع موتور پمپ آب 1، 2 و 3 اینچ می باشد. از لوله ای خرطومی برای دهانه ورودی پمپ استفاده می شود که در هر سه سایز تولید می شود. برای دهانه خروجی پمپ و یا دهنه انتقالی آن از انوع شیلنگ های برزنتی آتش نشانی استفاده می کنند. در زمان استفاده از موتور پمپ بایستی حتما اتصالات لوله خرطومی و شیلنگ برزنتی را چک کنید تا تماما آب بندی شده باشد.

 • نکته دوم: پاره و یا سوراخ نبودن شیلنگ و لوله

لوله خرطومی و شیلنگ برزنتی آتشنشانی را چک کنید تا دچار پارگی، نشتی، سوراخ شدگی و مواردی از این قبیل نباشد. اگر موتور پمپ دارای هر یک از این نواقص باشد، هوا وارد پمپ شده و کارکرد آن را دچار اختلال می کند.

 • نکته سوم: عدم استفاده از موتور پمپ بدون آب

هرگز از موتور پمپ ها نباید بدون آب استارت شود که اصلی ترین خطر برای موتور پمپ می باشد.

 • نکته چهارم: تخلیه آب درون پمپ بعد از فالیت آن مخصوصا در فصل سرما و زمستان

در زیر تمامی موتور پمپ ها یک پیچ تخلیه موجود است که به منظور تخلیه آب در دستگاه تعبیه شده است. رعایت کردن این موضوع به ویژه زمستان و یا مناطق سردسیر از اهمیت دو چندانی برخوردار است، در هنگام یخ زدن آب تراکم و قدرت فشاری آن بالا می رود، از سوی دیگر سرما مقاومت بدنه پمپ را کاهش می دهد، لذا امکان ترک خوردن بدنه پمپ وجود دارد.

 • نکته پنجم: مکش در ارتفاع تعبیه شده

هر موتور پمپ با توجه به نوع، توان و حجم موتور، قدرت متفاوتی دارد، روی دفترچه راهنمای انواع موتور پمپ آب، ارتفاع مکش و ارتفاع پرتاب عمودی موتور پمپ آب درج شده است. بنابراین برای استفاده و انتخاب موتور پمپ در محدوده همین استاندارد استفاده کنید. که اگر رعایت نشود پدیده کاویتاسیون رخ می دهد.

 • نکته ششم: تکمیل بودن مخزن روغن و بنزین

فعالیت موتور پمپ آب بدون روغن به اندازه بدون آب کار کردن موتور پمپ می تواند برای موتور پمپ مضرر باشد. حتی اگر بهترین موتور پمپ ها را بدون روغن استارت کنید در عرض چند دقیقه و یا حتی چند ثانیه متوجه سرو صدای دستگاه شدید مطمئن باشید موتور پمپ شما شاتون زده است، زیرا دستگاه را بدون روغن روشن کرده اید. اگر باک بنزین نیز پر باشد رسوبات کمتری وارد کاربراتور خواهد شد، در ضمن مراقب برخورد باک موتور پمپ با اجسام تیز و سوراخ کننده باشید.

 • نکته هفتم: هندل موتور پمپ آب را درست بکشید

سیستم استارت انواع موتور پمپ ها مجهز به سیستم هندلی می باشد که کشیدن آن دو مرحله ای است. نخست باید خلاصی هندل را بگرید و سپس نخ هندل را بکشید، در غیر این صورت امکان خرابی موتور پمپ وجود دارد.

موتور آب دست دوم

با توجه به این مطلب که موتور آب ها در قالب انواع مختلف ارائه می شوند لذا پیشنهاد می شود که جهت انتخاب موتور آب با کارشناسان واحد موتور پمپ مشورت نموده تا شما را در انتخاب موتور آب مناسب با توجه به عواملی همچون قطر خروجی، موتور پمپ آب DC یا AC و غیره راهنمایی نمایند همچنین توصیه می شود از خرید موتور آب دست دوم خودداری نمایید زیرا احتمال خرابی و یا عدم تناسب مشخصات آن با شرایط محیط مربوطه وجود دارد.

 • موتور پمپ آب چیست؟

  موتور پمپ آب دستگاهی است که متشکل از دو قسمت موتور و پمپ می باشد، که کاربرد این دستگاه در پمپاژ آب می باشد. این دو قسمت به وسیله یک شاسی به یکدیگر متصل و کوپل شده اند و قابل حمل نیز می باشند.

 • راهنمای خرید موتور پمپ آب

  برای انتخاب صحیح موتور پمپ آب باید به سه فاکتور توجه نمایید. اولا یکی از اصلی ترین فاکتور ها برای انتخاب موتور پمپ میزان دسترسی ما به سوخت است. دوما انتخاب قطر ورودی و خروجی مناسب از دیگر عواملی می باشد که در انتخاب موتور پمپ تاثیر گذار می باشد. سوما موتور پمپ ها بر اساس برند و مشخصات فنی دارای قیمت مشخصی است که این قیمت در انتخاب پمپ تاثیر گذار می باشد.

 • موتور پمپ ارتفاع بالا چیست؟

  موتور پمپ ارتفاع بالا یکی از انواع موتور پمپ می باشد که با توجه به شکل خاص و منحصر به فرد پروانه ها بر خلاف سایز موتور پمپ های دیگر، قابلیت پمپاژ تا ارتفاع 60 متر را دارد.

 • بهترین موتور پمپ آب کشاورزی چیست؟

  بهترین برند موتور پمپ کشاورزی که در ایران موجود است برند های ژاپنی می باشند. البته برند های چینی نیز در ایران وجود دارند که حتی با برند های ژاپنی نیز رفابت می کنند و سطح کیفیت و قیمت مناسبی نیز دارند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز:

دیدگاه کاربران
مرتضی دهقان
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 21 دی 1400

سلام جناب، ببخشید روغن مناسب برای پمپ آب چه روغنی و با چه گریدی خوب هست؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 22 دی 1400

سلام جناب دهقان عزیز، برای پمپ های کف کش و لجن کش می توانید از روغن موتور درجه SAE10W تا SAE20W استفاده نمایید.

جعفر جمالپور
 ارسال شده در : یکشنبه 28 آذر 1400

با سلام و عرض ادب، بنده یه پمپ ارتفاع بالا بنزینی چینی دارم (ارتفاع ۷۰ متر) که پروانه آب آن شکسته و متاسفانه هر جا مراجعه می کنم پیدا نمی شه. لطفا راهنمایی کنید از کجا پیدا کنم یا اگر نیست یه پمپ گازوئیلی ۲ اینچ ارتفاع بالا مارک درجه یک معرفی کنید. ممنون می شم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 29 آذر 1400

سلام جناب جمالپور عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی محمدی
 ارسال شده در : دوشنبه 22 آذر 1400

سلام، عرض ادب از سایت خوب تان. پنج هکتار زمین کشاورزی برای کشت گندم دارم. بصورت نوار تیپ یا آبیاری قطره ای امکانش هست از طریق استخر 5*5 ارتفاع 3 متر و پمپ بنزینی آبیاری کرد؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 آذر 1400

سلام جناب محمدی عزیز، باید توجه داشته باشید که با استفاده از هر دستگاهی می توان آبیاری قطره ای را انجام داد. پارامترهای مهم طول مسیر و میزان دبی آب منتقل شده می باشد تا بتوان میزان مصرف را محاسبه نمود و بررسی کرد که آیا با این حجم از استخر و یک موتور پمپ، آبیاری قطره ای امکان پذیر است یا خیر.

سید مجد میرابوالقاسمی
 ارسال شده در : چهارشنبه 10 آذر 1400

سلام، اگر در موتور 3 اینچ خروجی را به 2 اینچ تبدیل کنیم، آیا به موتور آسیبی می رسد؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 11 آذر 1400

سلام، بله، دستگاه قطعا آسیب می بیند. این کار اصلا توصیه نمی شود.

خلیل خدادادی
 ارسال شده در : پنجشنبه 20 آبان 1400

با عرض سلام و خسته نباشید. بنده یک پمپ آب بنزینی کشاورزی برای آبیاری زمین به اندازه 1000 متر نیازمندم. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 22 آبان 1400

سلام، میزان آبدهی ارتباطی با متراژ ندارد. چنانچه مصرف شما 2 تا 4 اینچ است، برندهای ژاپنی، ایتالیایی و چینی درجه یک موجود می باشند.

زاهد قنبری
 ارسال شده در : پنجشنبه 13 آبان 1400

آیا موتور آب کشاورزی با ارتفاع ۳۰۰ متر (عمودی) وجود دارد؟ اگر وجود دارد نام آن چیست و قیمتش چقدر است‌؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 15 آبان 1400

سلام، موتور پمپی که احتراقی باشد، وجود ندارد. برای این کار می بایست برق سه فاز داشته باشید و از پمپ شناور پمپیران استفاده نمایید.

حامد صفی
 ارسال شده در : جمعه 16 مهر 1400

سلام، تشکر از پاسخگویی فوق العاده و سایت عالیتون. بنده متاسفانه اصلا هیچ اطلاعی راجع به پمپ آب بنزینی ندارم. دسترسی به برق نداریم. باغ بنده ۱۲۰۰ متر هست، جوی ارتفاع خاصی نداره، نهایتا ۱ متر. فاصله از جوی تا محل باغ ۱۵۰ متر هست که ۹۰ درصدش شیبدار هست. ممنون می شم دقیقا یک موتور پمپ با اسم دقیق مدل موتورش بهم معرفی کنید. بنده خریدارم چون از سایت خودتون قصد خرید دارم. سوال بعدی اینکه میگن با توجه به اینکه موتورها، مخصوصا چینی ها درجه بندی دارند، آیا درست هست می گن بعضی مدل هاش امکان تعمیر هم حتی نداره؟ لطفا نام دقیق و یک مدل خوب با قیمت مناسب به بنده معرفی کنید. سپاسگزارم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 17 مهر 1400

سلام جناب صفی عزیز، در ارتباط با کاربری مطرح شده توسط جنابعالی، هیچ یک از پمپ های موجود در بازار مناسب نمی باشند. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

بهجت محسن پور
 ارسال شده در : پنجشنبه 08 مهر 1400

سلام، وقت بخیر. با عرض پوزش سوالی داشتم اگه ممکنه راهنماییم کنید. من یک قطعه زمین زراعی برنج به مساحت ۶۲۰۰ متر دارم. در مواقع خشکسالی مثل همین امسال، برای آبیاری گاهی مواقع که آب نمی رسه از چاه هم استفاده می کنم. از من خواستند که پمپ آب روبین تهیه کنم. می خواستم راهنمایی کنید برای اینکار چه پمپی پیشنهاد می کنید که جوابگو باشه؟ قیمتش در چه حدودیه؟ ممنون.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 10 مهر 1400

سلام، برای کشیدن آب از چاه، پمپ روبین توصیه نمی شود، چون قابلیت مکش ندارد. شما می بایست از پمپ کف کش یا پمپ شناور استفاده نمایید. همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی دقیق تر با شما تماس خواهند گرفت.

مهدی محبی دولت آباد
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 06 مهر 1400

سلام، من قبلا سوالی پرسیدم لطفا راهنمایی کنید. بر خلاف گفته شما هر جا میرم برای خرید پمپ، می گویند هیچ موتور پمپ آبی نمی تواند بیشتر از ۴ متر عمود پمپاژ کند. تانکر من ۷ متر ارتفاع دارد. می خواهم موتور پمپ بخرم که آب را از استخر به عمق 1 متر به تانکر پمپاژ کنم. نمی خوام بخرم که روی دستم بماند. چون قبلا یک کف کش ۱۲ ولت خریدم، گفتن ۸ متر عمود می تواند پمپ کند که متاسفانه ۳ متر بیشتر نتوانست پمپاژ کند.

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 06 مهر 1400

سلام، منظور از موتور پمپ، دستگاهی بنزینی و گازوئیلی با موتور احتراقی می باشد، نه موتور الکتریکی. موتور پمپ های بنزینی و گازوئیلی هم می توانند تا ارتفاع 8 متر مکش را انجام دهند. اگر منظور شما موتور الکتریکی است، الکتروپمپ ها می توانند از نوع کف کش باشند که به آسانی قادر به جابجایی در این ارتفاع هستند و در اینصورت، شما می بایست یک کف کش 20 متری تهیه بفرمایید. در نظر داشته باشید که این اطلاعات برای جابجایی محلول های آب است.

سیف اله ابراهیمی
 ارسال شده در : پنجشنبه 01 مهر 1400

سلام، اگر به وسیله تبدیل مکش پمپ را از 3 اینچ به 2 اینچ تغییر دهیم، چه حالتی پیش می آید؟ بازدهی بهتر می شود یا بر عکس عمل می شود؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 04 مهر 1400

سلام جناب ابراهیمی عزیز، در قسمت مکش هیچ مجوزی برای کاهش میزان مکندگی وجود ندارد. با انجام این کار خروجی پمپ به شدت دچار افت می شود.

خلیل قهرمانی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 شهریور 1400

سلام، می شه با موتور پمپ کود تزریق کرد؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 24 شهریور 1400

سلام جناب قهرمانی عزیز، بله، این امکان وجود دارد.

مهدی محبی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 16 شهریور 1400

سلام، من استخری دارم که عمقش ۱ متر هست. در کنار اون تانکر آبی دارم که ۶ متر بالاتر از لبه استخر هست. می خوام بدونم چه موتور پمپی می تونه ۶ متر ارتفاع عمودی رو پمپاژ کنه به تانکر آب؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 17 شهریور 1400

سلام، همه انواع موتور پمپ بنزینی و گازوئیلی برای عمق مکش 8 متر و ارتفاع 20 متر کاملا مناسب می باشند.

مهران صراف زاده
 ارسال شده در : پنجشنبه 11 شهریور 1400

با عرض سلام و ادب. من 2000 متر زمین باغی دارم، تقریبا 30*60. استخر عمق 2 متر داره. برای پمپاژ آب جهت درخت ها لطفا راهنمایی کنید. چه موتور پمپ آب بنزینی تهیه کنم که هم زمان آبیاری کم بشه و هم از نظر اقتصادی به صرفه باشه؟ ممنون.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 13 شهریور 1400

سلام جناب صراف زاده عزیز، به شما یک موتور پمپ 2 اینچ ساخت چین پیشنهاد می شود.

مهدی
 ارسال شده در : شنبه 06 شهریور 1400

با سلام، با توجه به اینکه عمق آب چاه پایین رفته و دسترسی به برق ندارم، می خواستم یه راهنمایی بکنین. موتور آب را اگه چند متری داخل چاه ببرم کار می کنه؟ یا خفه می کنه؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 06 شهریور 1400

سلام، امکان فرو بردن پمپ به داخل چاه وجود ندارد. پمپ می تواند در صورت قرار گرفتن در لبه چاه، نهایتا از عمق 4 متری آب مکش کند.

محسن حکیمی
 ارسال شده در : پنجشنبه 04 شهریور 1400

با سلام، یک موتور پمپ بنزینی احتیاج دارم که از محلی که آب می کشه ۲ متر پایین تره و فاصله انتقال، ۲۰۰ متر با شیب ۲۵ متر می باشد. چه پمپی سفارش بدم؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 06 شهریور 1400

سلام جناب حکیمی عزیز، موتور پمپ 2 اینچ که در اصطلاح، آتش نشانی یا ارتفاع بالا نامیده می شود به شما پیشنهاد می شود. این موتور پمپ 5.5 اسب بوده و قابلیت پمپاژ آب تا ارتفاع 80 متر را دارد.

قاسم افتخاری
 ارسال شده در : دوشنبه 01 شهریور 1400

سلام، من یک موتور پمپ می خوام و هیچ اطلاعاتی در مورد نوع موتورهای موجود در بازار ندارم. ارتفاع زمین از سطح رودخانه ۸ متر و فاصله زمین از رودخانه ۳۰ متر هست. متراژ زمین هم 1000 متر می باشد. همش هم درخت هستش. با یک ساعت هم آبیاری بشه. چه نوع موتور با چه برندی می تونه برای من مناسب باشه؟ چند اینچ باشه؟ قیمتش هم مناسب باشه. ممنون می شم زودتر به من کمک کنید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 01 شهریور 1400

سلام جناب افتخاری عزیز، اگر مسیر 30 متری مذکور، شیب دار نباشد، یک موتور پمپ 2 یا 3 اینچ ژاپنی یا چینی مناسب است.

قاسم داودیان
 ارسال شده در : شنبه 23 مرداد 1400

سلام، یه موتور پمپ گازوئیلی ۳ یا ۴ اینچ می خوام. با این مشخصات پیدا می شه. هر روز حداقل ۸ ساعت و حداکثر ۱۸ ساعت کار کردن، مکش از دو تا ۴ متر، میزان آبدهی هر چه بیشتر بهتر. وزن سبک برای جابجایی تک نفره. استارتی باشه چه بهتر، آدم هلاک می شه از دست هندل زدن در زمستان. عمری باشه نه اینکه هر روز خراب بشه. می دونم الان می گید به طرز استفاده شخص بر می گرده، خیالتان راحت. و اینکه احیانا خراب شد قطعه ش گیر بیاد تو بازار. می دونم خیلی سخت شد ولی نزدیک به این مشخصات باشه. ممنونم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 24 مرداد 1400

سلام جناب داودیان عزیز، اگر قصد دارید از موتور پمپ دائم کار استفاده نمایید، برای این کار می بایست از برندهایی مطرح مانند موتور پمپ هوندا استفاده نمایید. در صورت عدم نیاز به موتور پمپ دائم کار، موتور پمپ های ساخت چین نیز مناسب خواهند بود.

مهرعلیان
 ارسال شده در : جمعه 22 مرداد 1400

سلام، یک استخر آب کشاورزی 10*۱۰ با عمق ۳ متر برای نیم هکتار باغ انگور برای آبیاری قطره ای، تا چه زمانی کافی هست؟ آبیاری اصولی به طوری که باغ کمبود آب احساس نکنه. موتور پمپ آب چند اینچی پیشنهاد می کنید؟ البته زمین شیب ملایمی دارد و برق هم نداریم. البته بهترین مارک رو اعلام بفرمایید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 24 مرداد 1400

سلام، در ابتدا می بایست کارشناسان کشاورزی به صورت حضوری از زمین شما بازدید کرده و یک پمپ معرفی کنند و سپس اطلاعات مربوط به پمپ در اختیار حضرتعالی قرار داده شود. همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. لطفا در صورت امکان دلیل دادن کمترین امتیاز ممکن به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هرگونه مشکل و یا ایراد، اصلاح گردد.

فریبرز بهرامی
 ارسال شده در : پنجشنبه 21 مرداد 1400

با سلام، با توجه به عدم وجود برق، پیشنهاد شما برای استخراج آب چاه با عمق ۱۵ متر چیست؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 21 مرداد 1400

سلام جناب بهرامی عزیز، مکش منفی موتور پمپ ها بسیار ضعیف می باشد و تا عمق 4 متر توان مکش دارد. هیچ موتور پمپی توان مکش از عمق 15 متر را ندارد. حضرتعالی می بایست حتما برق تامین نمایید. برای این کار می توانید از یک موتور برق همراه با کف کش استفاده نمایید.

عباس کبریایی
 ارسال شده در : پنجشنبه 14 مرداد 1400

ایا از موتور پمپ ها میتوان برای ابیاری بارانی استفاده کرد؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 16 مرداد 1400

سلام، وقت بخیر، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

ناصر حمیدنژاد
 ارسال شده در : یکشنبه 10 مرداد 1400

با سلام و عرض خسته نباشید. من در خصوص خرید پمپ جهت انتقال آب و آبیاری قطره ای زمین های کشاورزی راهنمایی می خواستم. لطفا در صورت امکان مساعدت فرمایید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 10 مرداد 1400

سلام جناب حمیدنژاد عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی میرزایی
 ارسال شده در : یکشنبه 10 مرداد 1400

سلام، نیاز به موتور پمپ ۳ اینچ دارم. لطفا راهنمایی بفرماید که چه نوع مارکی بهتره؟ استخر ارتفاع ۳ متر با شیب ملایم ۱۵۰ متر داره. ممنون.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 10 مرداد 1400

سلام، یک موتور پمپ روبین ژاپنی 3 اینچ به شما پیشنهاد می گردد.

احمدی
 ارسال شده در : شنبه 02 مرداد 1400

سلام، خسته نباشید. بنده یه باغ انگور دارم با شیب ملایم و طول ۱۰۰ الی ۱۵۰ متر و چاه آب نهایتا ۴ متر. چه موتور پمپی پیشنهاد می کنید که سوخت سوز باشه؟ در ماه یک روز نهایتا ۳ ساعت استفاده می کنم. با تشکر.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 02 مرداد 1400

سلام، یک موتور پمپ گازوئیلی 3 اینچ سان پاور برای شما مناسب است.

دکتر گودرزی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 29 تیر 1400

با عرض سلام. برای پمپاژ آب به طول 80 متر و با شیب تند حدود 60 درجه در زمینی به مساحت 4000 متر، چه موتور آبی را توصیه می کنید؟ آیا موتور آب ایرانی هم داریم؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 29 تیر 1400

سلام جناب گودرزی عزیز، لطفا مقدار اختلاف ارتفاع را نیز ذکر بفرمایید. همچنین بفرمایید که منظور شما از موتور آبی، موتور پمپ است یا موتور الکتریکی و اینکه آیا برای این کاربری دسترسی به برق دارید یا خیر.

مهدی فیضی
 ارسال شده در : یکشنبه 27 تیر 1400

سلام، وقتتون بخیر. بنده می خوام کار جارو کردن استخر رو انجام بدم و هیچ اطلاعاتی درباره اینکه چه پمپی و با چه مقدار خروجی آب که مناسب اینکار باشه ندارم. ممنون می شم راهنمایی کنید که چه پمپی مناسب اینکار هست که زیاد هم آب استخر رو خالی نکنه؟ چون تو محله ویلا نشین می خوام اینکار رو انجام بدم و هزینه پر کردن استخر زیاده.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 27 تیر 1400

سلام جناب فیضی عزیز، لطفا مشخصات استخر را ذکر بفرمایید.

علی نوابی
 ارسال شده در : یکشنبه 27 تیر 1400

سلام، دو هکتار زمین یونجه دارم. استخر به ابعاد ۱۰×۲۰ به عمق ۲ متر دارم. برای آبیاری تحت فشار به چه نوع موتوری نیاز دارم؟ لطفا راهنمایی کنید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 27 تیر 1400

سلام، لطفا اطلاعات کامل تر از نوع آبیاری آبپاش های بارانی و همچنین طول مسیر ذکر بفرمایید.

عباس زندی
 ارسال شده در : شنبه 26 تیر 1400

سلام، من می خوام آب رو از طریق یک پمپ ۳ اینچ تقریبا به متراژ ۱۷۰ یا ۱۸۰ متر با شیب تقریبا ۴۰ جابجا کنم می شه. لطفا بنده رو راهنمایی کنین که این امکان وجود داره؟ متشکرم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 26 تیر 1400

سلام جناب زندی عزیز، شما می بایست برای این کار از کف کش سه فاز یا پمپ شناور استفاده نمایید.

شاهو گلمحمدی
 ارسال شده در : جمعه 25 تیر 1400

سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان. سوالم خدمت شما اینه که برای پمپاژ آب از رودخانه به داخل زمین کشاورزی به ارتفاع دوازده متر، البته با شیب ملایم برای آبیاری قطره ای از چه پمپی و با چه اینچی استفاده کنم؟ چون امکان استفاده از کف کش و شناور ندارم. ممنون از راهنمایی و زحمات شما دوستان.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 26 تیر 1400

سلام جناب گلمحمدی عزیز، حضرتعالی می توانید از موتور پمپ استفاده بفرمایید، که هم اکنون نمونه های چینی و ژاپنی آن در مدل های بنزینی و دیزلی موجود می باشند.

حسن اکبری
 ارسال شده در : جمعه 18 تیر 1400

سلام، من می خوام آب رو به مسافت ۱۵۰ متر طول و ارتفاع ۲۰ متر در مسیر شیب دار پمپاژ کنم. چه موتور آبی به دردم می خوره؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 19 تیر 1400

سلام جناب اکبری عزیز، موتور پمپ 6.5 اسب بخار به شما توصیه می گردد.

علی شهریاری
 ارسال شده در : چهارشنبه 16 تیر 1400

سلام، من یه باغ دارم با یک حوضچه. شش ردیف درخت کاشتم به طول ۵۰. اگه لوله کشی کنم چه نوع موتوری به کار من می آید؟ در ضمن سایز لوله های اصلی چند باید باشد؟ محتاج راهنمایی شما دوست عزیز.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 16 تیر 1400

سلام، پیشنهاد ما یک پمپ 1.5 اسب 2 پروانه می باشد.

نوروزی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 15 تیر 1400

سلام و خسته نباشید. من یه زمین به طول ۵۰ متر و چاه آبی به عمق ۸ متر دارم. یه موتور پمپ نیاز دارم، که اذیتم نکنه و خیالم راحت باشه. نیاز به راهنمایی دارم. ممنونم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 16 تیر 1400

سلام جناب نوروزی عزیز، برای کشیدن آب از چنین عمق زیادی، موتور پمپ قابل استفاده نمی باشد. حداکثر عمق قابل استفاده با موتور پمپ 4 متر می باشد.

جواد حسام
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 15 تیر 1400

سلام، از کجا می توانم دفترچه راهنما یا کاتالوگ پمپ آب بنزینی را دریافت کنم؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 15 تیر 1400

سلام جناب حسام عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

احمد
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 08 تیر 1400

سلام، من یه چاه با عمق ۵ متری دارم. می خوام ۲۰ عدد کیوی را آبیاری کنم. قطر لوله هم می خوام کوچک باشه. لطفا راهنمایی کنید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 09 تیر 1400

سلام، پیشنهاد ما به حضرتعالی یک کف کش 15 تا 20 متری 1 اینچ می باشد.

تورج ایزدی
 ارسال شده در : دوشنبه 07 تیر 1400

سلام، پمپ دیزل لازم دارم که مسافت ۱۰۰ متر که تو سربالایی هست و ارتفاع نهاییش میشه ۴۰ متر. ممنون می شم راهنمایی کنید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 07 تیر 1400

سلام جناب ایزدی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

توحیدی
 ارسال شده در : یکشنبه 23 خرداد 1400

سلام، در حال تحقیقم برای خرید موتور آب بنزینی. کمک می کنید؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 24 خرداد 1400

سلام جناب توحیدی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

امیر ظفری
 ارسال شده در : چهارشنبه 19 خرداد 1400

سلام، من می خوام آب رو از مسافت حدودا 140 متر تا استخر ببرم. مسیر تقریبا بدون شیب هست اما مشکلی که وجود داره اینکه باید شلنگ از یه شیب 45 درجه به طول 20 متر بیاد بالا. تا به اون مسیر صافی که به استخر می رسه. لطفا راهنماییم کنید که چه نوع موتوری برای اینکار مناسب هست.

مدیر سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 20 خرداد 1400

سلام جناب ظفری عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

کافی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 18 خرداد 1400

سلام، من موتور پمپ نیاز دارم که به لوله آب یک دوم شهری وصل بشه و بتونم با ۱۰۰ متر شلنگ در مسیر بدون شیب استفاده کنم. ممنون می شم راهنمایی کنید. با سپاس.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 19 خرداد 1400

سلام جناب کافی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

قاسم رهبری
 ارسال شده در : دوشنبه 17 خرداد 1400

سلام و خسته نباشید، من یه موتور آب برای ارتفاع 100 تا 150 متر و شیب 75، برای انتقال آب از رودخانه به باغ می خوام. لطفا راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 17 خرداد 1400

سلام جناب رهبری عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

رحیمی
 ارسال شده در : شنبه 15 خرداد 1400

سلام و خسته نباشید. برای آبیاری 100 نهال دو ساله از استخر 3 متری، پمپ آب چند اینچی مناسب می باشد؟ ممنون.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 17 خرداد 1400

سلام جناب رحیمی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

محمد تقی دلشاد
 ارسال شده در : دوشنبه 03 خرداد 1400

سلام، من یک موتور آب می خواهم. می خواستم از استخر با عمق ۳ متر و لوله به طول حدود ۱۰۰ متر و داخل زمینی به شیب ملایم پمپاژ کنه. چه موتوری برایم مناسب است؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 03 خرداد 1400

سلام جناب دلشاد عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. لطفا در صورت امکان دلیل دادن کمترین امتیاز ممکن به این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هرگونه مشکل و یا ایراد، اصلاح گردد.

رسول
 ارسال شده در : شنبه 01 خرداد 1400

سلام، مسافت آب از چاه تا منبع آب حدودا ۶۵۰ متر لوله ۲ اینچ کار شده. این منبع در شیب با پایه ۷ متر قرار گرفته شده و حجم منبع ۱۲ هزار لیتر هست. از طرفی این لوله ۲ اینچ، تا محل منبع در بعضی از مسافت ها به دلیل وجود رودخانه در مسیر، حدود ۱.۵ متر پایین تر قرارگرفته. کف رودخانه شیب ۷۰ درجه رو به پایین رودخانه و شیب ۷۰ درجه به سمت بالای رودخانه داره. زمانی که موتور چاه روشن می شه، حدود ۴ تا ۵ ساعت زمان می بره که منبع آب ۱۲ هزارتایی پر بشه. میخوام در محل اتصال لوله ۲ اینچ به منبع از پمپ بنزینی استفاده کنم، تا زمان پر شدن منبع از ۴ تا ۵ ساعت به کمتر از ۱ ساعت برسه. می خوام راهنمایی کنید که از چه پمپ بنزینی و چند اینچ استفاده کنم؟ می خوام منبع به راحتی پر بشه، پمپ مکش خوب داشته باشه، فشار خروجی پمپ تا ارتفاع ۷ متر که منبع ۱۲ هزارتایی رو پر می کنه عالی باشه و از طرفی به پمپ فشار نیاد. سوال اینکه آیا می شود به جای پمپ بنزینی از اینورتر ۲۰۰۰ وات و پمپ آب ۲ اینچ استفاده کرد؟ چون در محل مورد نظر برق نیست. ممنونم از رهنمایی شما بعد از بررسی.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 01 خرداد 1400

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

ابوالفضل بهرام میگونی
 ارسال شده در : پنجشنبه 09 اردیبهشت 1400

سلام، وقت بخیر. من یه پمپ‌ آب می خوام که از استخر حدود ۳ متری مکش کنه و به ارتفاع حدود ۵۰ متر پمپاژ کنه و حدود ۲۰ متر تو یه شیب ملایم انتقال بده. ممنون

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 11 اردیبهشت 1400

سلام جناب میگونی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی
 ارسال شده در : جمعه 27 فروردین 1400

سلام، من یه موتور پمپ می خوام که در شیب حدود ۴۵ درجه آب را حدود ۵۰ متر پمپ کند. لطفا راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 28 فروردین 1400

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

ابراهیم ملکی
 ارسال شده در : پنجشنبه 26 فروردین 1400

سلام، می شه لطفا همکاران فنی تماس بگیرن؟ چند تا سوال دارم. ممنون.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 28 فروردین 1400

سلام جناب ملکی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

بهزاد خسروی
 ارسال شده در : چهارشنبه 25 فروردین 1400

با سلام، بنده یک موتورپمپ آب روبین 2 اینج دارم. به علت کمبود آب چاه، می خواهم ورودی پمپ آب و خروجی پمپ آب یک اینچ بذارم. مشکلی ندارد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 25 فروردین 1400

سلام جناب خسروی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. لطفا در صورت امکان دلیل دادن کمترین امتیاز ممکن به این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هرگونه مشکل و یا ایراد، اصلاح گردد.

حسین نجفی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 24 فروردین 1400

سلام، من یه موتور پمپ می خوام که آب رو با شیب ۴۰ درجه به طول ۱۷۰ متر منتقل کنه. لطفا راهنمایی می فرمایید؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 24 فروردین 1400

سلام جناب نجفی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی اصغر امامی
 ارسال شده در : یکشنبه 22 فروردین 1400

سلام، خسته نباشید. این موتور پمپ ها برای آبیاری بارانی مناسبه؟ با وجود اینکه برای آبیاری بارانی حدود 4 بار فشار لازمه. لطف کنید راهنمایی کنید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 23 فروردین 1400

سلام جناب امامی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

اسماعیل
 ارسال شده در : پنجشنبه 19 فروردین 1400

سلام، یه موتور پمپ ۳ اینچ می خوام که برام کار کنه و چیزی که درباره اش میگن راست باشه.

user4@web24.ir
 ارسال شده در : شنبه 21 فروردین 1400

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

مهدی بیگی
 ارسال شده در : چهارشنبه 18 فروردین 1400

سلام، یک استخر کوچیک دارم و برق ندارم. برای آبیاری ۱۵۰ تا درخت می تونم موتور پمپ بخرم و سیستم قطره ای اجرا و بهش نصب کنم؟ موتور پمپ برای قطره ای مناسبه (با باغ۱۶۰۰متری البته)؟ راهنمایی بفرمایید ممنون میشم، تشکر.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 18 فروردین 1400

سلام جناب بیگی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی یاسوج
 ارسال شده در : پنجشنبه 12 فروردین 1400

سلام، یک پمپ آب می خوام برای یه باغ آب را داخل یک استخر پمپ پاز کن داخل یک استخر دیگر فاصله دو استخر تقریبا 200 متر شیب حدودا 35 درجه.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 14 فروردین 1400

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

سجاد ناجی
 ارسال شده در : یکشنبه 24 اسفند 1399

سلام این پمپ آب ها تا چه مسافتی می تونن آب رو انقال بدن و با چه شیبی؟ یک پمپ می خوام که بتونه سیصد متر مسافت رو انتقال بده با شیب بیست درجه، پیشنهادتون چیه؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 25 اسفند 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

حسین ابراهیمی
 ارسال شده در : شنبه 23 اسفند 1399

با سلام، من یک زمین به متراژ شش هزار متر دارم با یک حوضچه ذخیره آب، آیا با یه موتور آب 4 اینچ می تون اون بارانی کنم؟ تشکر

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 24 اسفند 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی معزی
 ارسال شده در : چهارشنبه 20 اسفند 1399

سلام و خسته نباشید، موتور پمپ آبی، لازم دارم که آب رو از عمق 4 یا 5 متری آب رو بیرون بکشه و در سطح صافی به طول 100 متر، آب رو داخل لوله 3/4 با فشار مناسب برسونه هفته ای 2 ساعت مورد استفاده قرار می گیره.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 23 اسفند 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

اکبر بوئینی
 ارسال شده در : جمعه 15 اسفند 1399

سلام و عرض ادب. برای انتقال آب از چاهی ۱۵ متری از چه موتوری میشه استفاده کرد؟ و حدود ۱۵۰ متر هم در کف آب رو به پای درخت برد. متاسفانه در اون مکان برق نیست

user1@web24.ir
 ارسال شده در : شنبه 16 اسفند 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

فرشاد حیدری
 ارسال شده در : پنجشنبه 14 اسفند 1399

سلام میخوام به زمینم از رودخانه آب بدم ۲۵ متر باید از رودخانه آب بکشه بالا و آب باید تا فاصله ۳۰۰ متر طی بشه، موتور بنزینی بهتره یا گازویلی؟ چند اینچ خوبه؟

user1@web24.ir
 ارسال شده در : شنبه 16 اسفند 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

معصومی
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1399

سلام می خواستم ببینم چه پمپی برای انتقال آب از چاه به عمق ده متر به مزرعه مناسبه محل هم فاقد برق هست.

user1@web24.ir
 ارسال شده در : چهارشنبه 13 اسفند 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

پژمان رجب پور
 ارسال شده در : جمعه 01 اسفند 1399

سلام، قیمت یک موتور پمپ که آب و از چاه 25 متری بالا بکشه و از آنجا هم حداقل سیصد متر انتقال بده و تک اینچ باشه رو اعلام کنید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 02 اسفند 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

گودرزی
 ارسال شده در : دوشنبه 29 دی 1399

سلام، ما یک پمپ آب برای استخری به عمق ۴ متر نیاز داریم که آب رو تو یک زمین به طول ۷۰ متر پمپاژ کنه ولی استخر سنتیه و معمولا آبش گل آلوده ما باید از چه محصولی استفاده کنیم؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 30 دی 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

احسان
 ارسال شده در : جمعه 21 آذر 1399

با سلام، برای پمپاژ آب رودخانه از استخری به عمق 3 متر و طول لوله کشی 250 متر از چه موتور پمپ بنزینی استفاده کنم؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 22 آذر 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

هادی ارباب
 ارسال شده در : یکشنبه 04 آبان 1399

سلام، ضمن تشکر پمپ روبین نفتی بنزینی ۳ اینچ برای انتقال آب از رودخانه به زمین کشاورزی با اختلاف حداقل ۱۰-۱۵ متر ارتفاع سطح آیا مناسب هست؟ ضمنا آیا موتور برق سه و نیم کیلووات قابلیت جانمایی پمپ آب روهم دارد؟ ممنون و سپاسگزارم از هرگو نه راهنمایی.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 05 آبان 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

روح الله قربانیان
 ارسال شده در : چهارشنبه 23 مهر 1399

سلام، میخواستم ببینم برای پمپاژ آب برای زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع که آب از استخری با ارتفاع ۲متر پمپاژ بارانی شود چه موتوری مناسب است؟ و قیمتش چقدر میشود؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 24 مهر 1399

سلام، کلیه اطلاعات درخواستی برای شما ارسال خواهد شد.

میلاد کمانداری
 ارسال شده در : شنبه 05 مهر 1399

با سلام، یک موتور پمپ می خواستم برای چاهی با ارتفاع 25 متر. آیا موتور پمپ بنزینی وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 06 مهر 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

حجت قاسمی
 ارسال شده در : پنجشنبه 20 شهریور 1399

سلام در حال احداث باغ هستم که دارای چاه ۳۰ متری می باشد. خواستم بدونم چون دسترسی به برق ندارم کدام نوع موتور پمپ برای زمین ۴۰۰۰ متری و جهت انتقال آب از چاه ۳۰ متری جواب میده؟ ضمنا اگر دو ساعت با خروجی ۲ اینچ برای من جواب میده کدام نوع مناسب می باشد؟ ممنونم اگر قیمت هم بفرمایین بنده سفارشمو قطعی میکنم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 23 شهریور 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

قاسم
 ارسال شده در : یکشنبه 02 شهریور 1399

سلام، چه موتور پمپی جهت انتقال آب به طول 100 متر از مخزن کارایی داره؟ بعد قیمت چند هست؟ لطفا راهنمایی نمایید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 03 شهریور 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.