تجهیزات سردخانه

اشتراک :

فروش تجهیزات سردخانه

تمام سردخانه های که از سیستم تبرید تراکمی فریونی و آمونیاکی استفاده می کنند در انواع بالای صفر و زیر صفر فعالیت می کنند. سردخانه عموما دارای یک بخش تولید سرمایش مجزا است و این قسمت متشکل از یک سری قطعات اصلی (کمپرسرو، کندانسور، اواپراتور، شیر انبساط) و شیرآلات و قطعات جانبی است که در کنار یک دیگر مجموعه سیستم تبرید سردخانه را تشکیل می دهند. حال سرمای تولید شده احتیاج به فضای عایقی دارد که بسته به ظرفیت سردخانه توانایی نگهداری مواد مورد نظر در وزن مشخص را داشته باشد و از نظر بهداشتی نیز کاملا استاندارد باشد. به این فضا در صنعت سردخانه عموما اتاق سرد(cold storage) گفته می شود که معمولا از مواد عایق با وزن پایین و آماده به نام ساندویچ پانل ساخته شده و در ابعاد و اندازه های مورد نیاز و با توجه به ظرفیت سرمایی سیکل تبرید در محلی با زیر سازی مناسب نصب می گردد.

درب سردخانه

سازندگان سردخانه عموما در محل اقدام به نصب و اسمبل کردن تجهیزات سردخانه می کنند و در انتها بسته به نوع کابرد، درب سردخانه که در مدل های مختلف موجود است را روی مجموعه سوار می کنند ولی در ظرفیت های پایین، سردخانه از پیش ساخته شده و به صورت سردخانه کانکسی درست مانند کانکس های اسکان موقت ارائه می گردد.

تابلو برق سردخانه

یکی از مهترین تجهیزات سردخانه که وجود آن الزامی وحیاتی است تابلو برق می باشد. تابلو برق سردخانه محفظه ای است که در آن تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی سیم کشی و نصب می گردند و این تجهیزات عبارت اند از کلید، لوازم حفاظتی، کنترلی و نمایشی که طبق نوع و مدل سردخانه، انتخاب و درون تابلو برق جایگذاری می گردند. وظیفه دیگر تابلو برق سردخانه این است که از وارد شدن شوک الکتریکی به اوپراتور و تجهیزات جلو گیری می کند.

تجهیزات سردخانه

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: