دستگاه تصفیه هوا

اشتراک :

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

پیش از تشریح نحوه عملکرد و مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا می خواهیم درباره اهمیت هوای تمیز بر سلامتی انسان و کیفیت هوای حال حاضر کشورمان توضیح دهیم.

بسیاری از بیماری های رایج که حتی در مواردی باعث مرگ زودرس انسان ها می شود ناشی از استنشاق هوای آلوده است. طبق آمار های جهانی سالانه حدود 4.500.000 نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند که در ایران نیز میزان این آمار بالا می باشد و تنها در شهر تهران سالانه حدود 5000 نفر جان خود را بر اثر بیماری های ناشی از آلودگی هوا از دست می دهند. تصویر زیر آماری است که در سال 1395 توسط منبع خبری ایرنا منتشر شده است.

بازدیدکننده محترم، در صورت بازدید این صفحه با موبایل، لطفا جهت رویت کامل جداول، زمانی که روی جداول هستید تصویر را به سمت چپ یا راست بکشید (برخی جداول به دلیل بزرگی ممکن است در صفحه نمایش شما به صورت کامل نمایش داده نشوند، همچنین می توانید موبایل خود را به صورت افقی بگیرید تا جداول را بهتر ببینید.).

معرفی انواع دستگاه تصفیه هوا

از بیماری های ناشی از استنشاق هوای آلوده می توان آسم، فشار خون، آلرژی، تنگی نفس و حملات قلبی، مغزی و انواع سرطان ها و غیره را نام برد، همچنین چشم ها جزء اندام های حساس بدن می باشند که در تماس مستقیم با ذرات آلاینده دچار سوزش و آبریزش می شوند. سرب موجود در هوا نیز از عوامل بروز بیماری های پوستی نظیر حساسیت و اگزما است.

میزان آلودگی هوا و تاثیر آن در مرگ و میر

بیماری های فوق ارتباط مستقیم با آلودگی و آلاینده های موجود در هوا دارند، این آلاینده ها شامل انواع گاز های سمی همچون منو اکسید کربن، سرب، دی اکسید گوگرد، اکسید نیتروژن، ذرات جامد معلق، مواد آلی، هیدروکربن ها و غیره می باشند.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا

آیا می دانید روزانه بیش از دو قاشق ذرات آلوده موجود در هوا را تنفس می کنیم؟ تنفس یک کودک در هوای آلوده، معادل 4 نخ سیگار می باشد. آیا می دانید ریزترین این ذرات آلوده، خطرناک ترین، آن ها نیز می باشند؟ دانشمندان و متخصصان تنفسی بر این باورند که استفاده از دستگاه های تصفیه هوا برای کلیه کسانی که در مناطق و شهرهای آلوده مانند تهران زندگی می کنند، ضرورت دارد و همچنین برای کودکان، نوجوانان، افراد مسن، بیماران قلبی و بانوانی که باردار هستند، استفاده از دستگاه های تصفیه هوا بسیار سودمند است.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، هوای محیط های بسته، می تواند تا 5 برابر آلوده تر از محیط های خارجی باشد. با توجه به اینکه انسان حدود 90 % عمر خود را در فضای بسته سپری می کند، اهمیت استفاده از هوای پاکیزه دو چندان می شود.
 

آلودگی هوای تهران

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

بخش عمده ای از آلودگی هوا در ایران توسط وسایل نقلیه مانند خودرو ها تولید می شود که در شهر تهران تا 70 درصد این آلودگی سهم آن ها می باشد، باقی مانده این آلودگی ها نیز نتیجه فعالیت نیروگاه ها، صنایع، و مراکز تجاری، اداری و مسکونی می باشد. برای تصفیه هوای اماکن مسقف با کاربری خانگی، اداری، بیمارستانی و غیره می توان از دستگاه های تصفیه هوا استفاده کرد. این دستگاه متناسب با طراحی و ساخت، شامل چند مرحله فیلتر می باشد که قادر به حذف انواع آلاینده ها، بوی بد، ویروس ها و باکتری ها و به طور کلی هرگونه ذرات معلق تا دقت 0.1 میکرون می باشد. استفاده از دستگاه های تصفیه هوای خانگی می تواند تا حدود زیادی ابتلا به بیماری های قلب، عروق، حساسیت های فصلی ناشی از ذرات معلق و گرده درختان و بیماری های تنفسی نظیر آسم و تنگی نفس را کاهش دهد. معمولاً دستگاه های تصفیه هوای خانگی برای تصفیه هوای حجم معینی از فضا طراحی و ساخته شده اند که برای فضاهایی با زیربنای 20 الی 300 متر مربع متناسب با مدل، مناسب هستند.

انواع دستگاه تصفیه هوا

دستگاه های تصفیه هوا که توسط تکنولوژی فیلترینگ کار می کنند، دارای انواع گوناگونی می باشند که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره شده است.

 دستگاه تصفیه هوای رومیزی

دستگاه های تصفیه هوای رومیزی با وزن سبک در ابعاد کوچک و متوسط ارائه می شوند و به همین دلیل مناسب استفاده در محیط هایی با متراژ کم همچون اتاق خواب ها می باشند. این دستگاه ها معمولاً دارای 3 مرحله فیلتراسون نیز هستند.

دستگاه تصفیه هوای ایستاده

دستگاه های تصفیه هوای ایستاده سایز بزرگتری نسبت به نوع رومیزی دارند، در این دستگاه ها ممکن است از تعداد مراحل بیشتری فیلتراسیون استفاده شود.

دستگاه تصفیه هوای همراه

دستگاه های تصفیه هوای همراه، دارای قابلیت حمل بر روی گردن می باشند و وزن آن ها بسیار سبک است. این دستگاه ها توسط فرآیند جذب یون ها عمل تصفیه هوا را انجام می دهند. دستگاه تصفیه هوای همراه، مناسب برای استفاده افرادی است که در هوای آلوده مجبور به بیرون رفتن از منزل می باشند.

دستگاه تصفیه هوای اتومبیل

همان طور که از نام این دستگاه تصفیه هوا مشخص است برای استفاده در اتومبیل طراحی شده است. برای فعالیت این دستگاه کافی است، آن را به فندک ماشین وصل کنید و یا در مواردی امکان استفاده از باطری قلمی هم در آن تعبیه شده است. دستگاه تصفیه هوای اتومبیل، نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب و یا حرارت قرار گیرد.

انواع فیلتراسیون دستگاه تصفیه هوا

فیلتراسیون هوا عمدتاً به دو شکل انجام می شود که شامل موارد زیر می باشد:

 • فیلتراسیون فعال

در فیلتراسیون فعال (Active)، فرایند با یونیزه کردن آلاینده ها انجام می شود. در این دستگاه ها نیاز به تعویض فیلتر نمی باشد، ولی نکته مهم این است که در فیلتراسیون فعال گاز ازن تولید می شود، که افزایش غلظت گاز ازن در محیط موجب گلود درد، درد قفسه سینه و سرفه می گردد.

 • فیلتراسیون غیر فعال

در فیلتراسیون غیر فعال (Passive)، با مکش هوا به درون دستگاه و عبور از فیلتر های مختلف، هوا تصفیه شده و از جهت مخالف دستگاه خارج می شود.

فیلتراسیون دستگاه تصفیه هوا
 

فیلتر دستگاه تصفیه هوا

به طور کلی، تعداد فیلترها و نوع آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده همزمان از چند فیلتر، نتیجه بهتری در تصفیه هوا دارد. اگر فردی از وجود یک آلاینده خاص در محیط خود ناراضی است، باید از نوع آلاینده مطلع شده تا فیلتر مناسب برای حذف آن را انتخاب نماید.

مراحل تصفیه هوای دستگاه های خانگی متناسب با مدل دستگاه و کاربری ممکن است از 3 تا 7 مرحله متغیر باشد که در اینجا به عنوان مثال فیلترهای دستگاه تصفیه هوای خانگی کووی، تشریح شده است.

مراحل فیلتراسیون دستگاه تهیوه هوا

مراحل فیلتراسیون دستگاه تصفیه هوای کووی

فیلتر های دستگاه تصفیه هوای کووی

 • پیش فیلتر (فیلتراسیون اولیه)

در مرحله فیلتراسیون اولیه ذرات جامد بزرگ موجود در هوا نظیر گرد و غبار، پرز فرش و موی حیوانات جذب فیلتر می شوند، این فیلتر قابل شستشو می باشد. شایان ذکر است، انتخاب پیش فیلتر با کیفیت، عمر فیلتر کربن و هپا را افزایش می دهد.

پیش فیلتر در دستگاه تصفیه هوا

 • فیلتر ثانویه (پیش فیلتر)

عملکرد این فیلتر نیز همانند فیلتر اولیه می باشد، با این تفاوت که قادر به حذف گرد و غبار با دقت بیشتری است، این فیلتر قابلیت شستشو نیز دارد.

 • فیلتر کربن فعال (اکتیو)

کربن دارای قابلیت واکنش با اکسیژن می باشد و پس از واکنش، کربن به همراه اکسیژن که کربن اکتیو نام دارد، حاصل می شود. وجود کربن اکتیو در سطح فیلتر موجب جذب بالای آلاینده ها در دستگاه های تصفیه هوا شده است. فیلتر کربن فعال به عنوان جاذب ترین فیلتر شناخته می شود، زیرا توانایی حذف 3000 نوع از ترکیبات مضر گازی را دارا می باشد، همچنین فیلتر کربن فعال موجب بازگشت دوباره آلاینده به هوا نمی شوند.

در دستگاه های تصفیه هوا با سطح تماس بسیار بالا، گازهای مضر نظیر فرمالدئید، H2S و NH3 توسط فیلتر کربن فعال حذف می شود، علاوه بر این فیلتر اکتیو در جذب انواع بو ها و آلاینده ها همچون بوی سیگار، مواد شیمیایی و اسپری ها بسیار موثر می باشد. از نقاط ضعف فیلتر کربن فعال می توان به عدم توانایی در جذب گرد و غبار اشاره نمود، البته قرار گیری این فیلتر در کنار پیش فیلتر و هپا، در فیلتراسیون اصلی، این مشکل را برطرف ساخته است.

فیلتر کربن فعال دستگاه تصفیه هوا

 • فیلتر ضد عفونی کننده

فیلتر کربن اکتیو یا ضد عفونی کننده برای حذف عوامل شیمیایی مضر و بوی نامطبوع نظیر بوی سیگار و انواع گازهای سمی مانند دی اکسید سولفور، دی اکسید کربن، منو اکسید کربن و غیره استفاده می شود.

 • فیلتر هپا تصفیه هوا

هپا به عنوان مهم ترین مرحله فیلتراسیون دستگاه های تصفیه هوای خانگی بشمار می رود. از این فیلتر در مقیاس های بزرگتر برای اماکن بهداشتی و درمانی که نیاز به تصفیه هوا با دقت بالا می باشد، استفاده می شود. فیلتر Hepa به معنی حذف ذرات با راندمان بالا می باشد، جنس این فیلتر از مواد گیاهی است و با دقت بسیار بالا قادر به حذف آلاینده های میکروبیولوژی، باکتری ها، ویروس ها، عوامل آلرژی زا نظیر گرده گیاهان، قارچ و کپک می باشد و به طور کلی قادر به حذف هرگونه ذرات معلق تا 98 درصد می باشد. دقت فیلتر هپا در دستگاه های تصفیه هوای خانگی معمولاً در محدوده 0.1 میکرون است و به ذرات معلق بزرگتر از این سایز اجازه عبور نمی دهد.

فیلتر هپا دستگاه تصفیه هوا

با عبور جریان هوا از فیلتر هپا، ذرات معلق درون فیلتر گرفتار می شوند، همین امر موجب پاکی و شفافیت هوا می شود. میزان عملکرد فیلتر هپا وابسته به ضخامت فیلتر و قطر فایبر های تشکیل دهنده آن می باشد. این فیلتر دارای رده بندی های مختلفی است که هر رده از آن دارای کیفیت متفاوتی می باشد.

از مزایای فیلتر هپا، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. محافظت در برابر ویروس ها
 2. ضد آلرژی
 3. کاهش حملات آسمی و تنفسی
 4. عدم بازگشت ذرات جذب شده به هوا

هر تکنولوژی در کنار مزایایی که دارد، دارای نقاط ضعف نیز می باشد، از نقاط ضعف فیلتر هپا، علاوه بر ناتوانی در جذب ویروس های بسیار ریز می توان به جذب نکردن بو و دود سیگار نیز اشاره نمود.

 • لامپ مولد اشعه ماوراء بنفش

لامپ UV در دستگاه تصفیه هوا، با تابش مستقیم اشعه ماوراء بنفش که خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد، موجب نابودی باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها می شود. لامپ UV، ویروس ها را تا 6. 97 درصد جذب می کند و با طول موج 254 میلی متر می تواند باکتری ها را به طور موثری نابود سازد. مهم ترین مزیت آن، حذف میکرو ارگانیسم ها می باشد زیرا این امر از مبتلا شدن افراد به بیماری جلوگیری می کند. از نقاط ضعف لامپ ماوراء بنفش می توان به عدم توانایی آن در حذف مواد آلرژی زا، گرد و غبار و دود سیگار اشاره نمود.

لامپ مولد UV دستگاه تصفیه هوا

 • فیلتر هگا

این فیلتر قابلیت جذب اکثر گازها را دارا می باشد، فیلتر های هگا از جنس پوشش کربن هستند که نسبت به فیلتر های کربن فعال کارایی بیشتری دارند.

 • فیلتر نانو پلاسما

فیلتر نانو با استفاده از تکنولوژی نانو توانایی جذب الکتریکی ذرات آلرژی زا و دوده هوا را دارا می باشد. ذرات نانو یون هایی، متشکل از مولکول های آب هستند که به منظور بوزدایی و حذف آلودگی ها، توانایی نفوذ به الیاف پرده ها، مبلمان و همچنین گوشه های اتاق را دارند.

منشأ ذرات نانو از رطوبت مایع شده درونی هوا می باشد، لذا نیازی به منبع آب به منظور تولید ذرات نانو در دستگاه تصفیه هوا نیست. این ذرات پس از تولید به وسیله مولد به همراه جریان هوا در محیط پراکنده می شوند. لازم به ذکر است که وجود فیلتر نانو با وجود مزایایی که به همراه دارد سبب افزایش قیمت تصاعدی دستگاه های تصفیه هوای مجهز به این فیلتر شده است.

 • فیلتر یون منفی

اکثر آلاینده ها و مواد آلرژی زای معلق در هوا دارای بار مثبت بوده و همان طور که از نام یون منفی مشخص است، این یون دارای بار منفی می باشد، که موجب می شود جاذبه ای در میان آلاینده های معلق در هوا ایجاد شود، نتیجه این امر افزایش وزن و یکپارچه شدن آلاینده ها و در نهایت خارج شدن از حالت معلق و قرار گیری آن ها بر روی زمین می باشد.

در فضایی مانند جنگل یا کنار رودخانه و روستاها، که انسان احساس طراوت می کند، میزان یون های مثبت و منفی تقریبا برابر است اما در شهر های آلوده میزان این یون ها دچار تغییر و تحول شده و توازن آن ها از بین می رود. میزان یون های منفی در روستا ها حدود 2000 تا 4000 یون منفی در سانتی متر مکعب است که این میزان در کوهستان ها به بیش از 10000 یون منفی در سانتی متر مکعب می رسد. لازم به ذکر است که در صورت عدم تولید مرتب یون منفی این آلاینده های حجیم، می توانند دوباره به هوا باز گردند.

از مزایای فیلتر یون منفی می توان موارد زیر را نام برد:

 • جلوگیری از پیر شدن سلول های بدن
 • دارای اثر جوان کنندگی
 • رفع خستگی بدن و افزایش سوخت و ساز آن
 • تلطیف هوا
 • به عنوان داروی ضد افسردگی در درمان اختلالات عاطفی فصلی
 • حذف ذرات تا 0.01 میکرون
 • ضدعفونی ویروس و باکتری موجود در محیط

از نقاط ضعف فیلتر یون منفی می توان به تولید گاز ازن اشاره نمود زیرا وجود غلظت بالای گاز ازن در محیط موجب سوزش گلو می شود.

فیلتر های انتخابی

در کنار فیلتر های یاد شده می توان بر حسب شرایط، فیلتر انتخابی به دستگاه اضافه نمود تا با توجه به محیطی که دستگاه در آن قرار دارد، فیلتراسیون با کیفیت بهتری صورت پذیرد. از جمله این فیلتر ها، می توان، فیلتر های فرمالدئید، شن های زرد، آنفولانزای انسانی، لژیونلا و ضد آلرژی را نام برد. که در زیر به شرح هر یک از آن ها می پردازیم.

 • فیلتر فرمالدئید

فرمالدئید یک گاز شیمیایی بدون رنگ با بوی تند است که قادر به حذف ترکیبات عالی و سرب از محیط می باشد.

 • فیلتر شن های زرد

این فیلتر تا 98 درصد ریزگرد ها و گرد و غبار های محیط را حذف می کند، علاوه بر این فیلتر شن های زرد موجب از بین رفتن ترکیبات اکسید سولفور و اکسید نیتروژن از محیط می شوند.

 • فیلتر آنفولانزای انسانی

فیلتر آنفولانزای انسانی، ذرات آلرژی زا و ویروس سرما خوردگی را حذف می کند.

 • فیلتر لژیونلا

این فیلتر توان حذف ویروس لژیونلا را دارد. فیلتر لژیونلا، برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، از جمله کودکان و سالمندان ضروری است.

 • فیلتر ضد آلرژی

فیلتر ضد آلرژی ذرات آلرژی زای موجود در محیط که شامل ساس، کنه و غیره می باشد را حذف می کند. این فیلتر همچنین قابلیت به دام انداختن فیلتر آنفولانزای فصلی را نیز داراد.

زمان تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه هوای خانگی

تمامی فیلترهای دستگاه تصفیه هوای خانگی نیاز به تعویض مداوم ندارند، اما فیلتر های قابل تعویض بهتر است، به صورت سالانه عوض شوند. برخی از دستگاه های تصفیه هوا دارای سنسور برای نمایش زمان تعویض فیلتر ها می باشند و در صورت گرفتگی فیلتر بیش از حد مجاز، آن را بر روی نمایشگر و یا با چراغ نشان می دهند. فیلترهای اولیه و ثانویه قابلیت شستشو دارند و در صورت گرفتگی می توان آن ها را به صورت دوره ای تمیز کرد. اما فیلتر های کربنی و هپا با توجه به مکانیزم تصفیه آن ها قابلیت شستشو و باد گرفتن را ندارند و باید به صورت سالیانه تعویض شوند.

مشخصات فیلتر دستگاه های تصفیه هوای خانگی
نوع فیلتر جنس ابعاد (میلی متر) قابلیت ها قابلیت نظافت عمر
فیلتر اولیه توری های فلزی از جنس آلومینیوم گالوانیز 50*300*600 حذف ذرات جامد معلق در هوا به قطر 1 الی 2 میلی متر دارد قابل شتشو
50*600*600
فیلتر ثانویه توری های فلزی از جنس آلومینیوم گالوانیزه 50*600*600 حذف ذرات جامد معلق در هوا با دقت بالا دارد قابل شتشو
600*300*50
فیلتر کربن چوب، ذغال، پوست میوه هایی مانند نارگیل یا گردو 4.1*26*18 جلوگیری از رشد قارچ و کپک ندارد 1 سال
فیلتر هپا کاغذ الیاف شیشه چین خورده با قالب چوبی، فلزی یا پلاستیک آبندی شده 298*610*610 جذب انواع باکتری، ویروس و گرد و خاک تا قطر 0.3 میکرون ندارد 3 سال
298*610*1220
298*305*305
150*610*610
150*610*1220
150*305*305
70*610*610
70*610*1220
70*305*305
فیلتر یووی لامپ یووی - از بین برنده ویروس ها و باکتری ها ندارد تا زمان سوختن لامپ UV
فیلتر هگا ماده نیمه رسانا دی اکسید تیتانیوم - جاذب گازهای مضر و بخارات شیمیایی هم چون بنزن و الاینده های خودرو ندارد 3 سال
نانو پلاسما رطوبت مایع شده درونی هوا با استفاده از تکنولوژی نانو - جذب الکتریکی ذرات آلرژی زا و دوده هوا و
بوزدایی
ندارد 3 الی 5 سال

مزایای دستگاه تصفیه هوا
 • حفاظت از کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای
 • تأثیر مثبت بر سیستم عصبی و خلق و خو
 • کاهش عوامل استرس زا
 • کاهش عوامل ایجاد کننده حملات تنفسی و آسم
 • از بین برنده عوامل آلرژی زا، از قبیل گرد و غبار و پرز فرش و پر حیوانات
 • نابود کننده دود سیگار و کاهش ابتلا یه بیماری های ریوی
 • کاهش ذرات آز بست موجود در هوا
 • از بین برنده گاز رادون موجود در هوا که منجر به کاهش ابتلا به سرطان خون می شود.
 • بر طرف کننده آلودگی های خطرناک در محیط هایی همچون بیمارستان ها

نکات خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی

برخی از نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه هوا شامل موارد زیر است:

 1. فیلترهای تعبیه شده دستگاه تصفیه هوا
 2. امکانات تکنولوژیکی
 3. اثر بخشی سیستم تصفیه هوای خانگی
 4. مساحت زیر بنا و مقدار فضای تحت پوشش
 5. طراحی و زیبایی دستگاه تصفیه هوا
 6. قیمت دستگاه
 7. طراحی متناسب با اقلیم
 8. عملکرد دستگاه
 9. میزان آلودگی صوتی
 10. میزان مصرف انرژی
 11. خدمات پس از فروش

برند های دستگاه  تصفیه هوا

برند های تصفیه هوا
دستگاه تصفیه هوا Fellowes دستگاه تصفیه هوا Alma Prime
لوگو Fellowes لوگو Alma Prime
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
دستگاه ت صفیه هوا LG دس تگاه تصفیه هوا Blueair
لوگو LG لوگو Blueair
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
دستگاه تصفیه هوا نوجان دستگاه تصفیه هوا Honeywell
لوگو. نوجان لوگو Honeywell
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
نحوه نصب دستگاه تصفیه هوای خانگی

نصب دستگاه تصفیه هوای خانگی می تواند به راحتی توسط مصرف کننده انجام شود. در برخی از مدل ها فیلتر ها به صورت وکیوم، درون کارتن دستگاه می باشد که نیاز به قرار دادن آن ها درون دستگاه می باشد. پس از جای گذاری فیلتر ها در درون دستگاه تصفیه هوا، کافی است دو شاخه آن را به پریز برق متصل کنید. به این نکته توجه شود که از نصب دستگاه در نزدیک سرویس های بهداشتی و آشپزخانه پرهیز شود.

 • آیا یک دستگاه تصفیه هوابرای کل فضای منزل کافی است؟

  هر دستگاه تصفیه هوا برای متراژ مشخصی کاربرد دارد. در صورتی که برای کل منزل یک دستگاه می خواهید تهیه کنید، بهتر است هر از گاهی دستگاه را جابجا نمایید و داخل اتاق ها یا فضاهایی که با دیوار مجزا شده اند ببرید تا هوا در همه جای منزل کامل تصفیه است.

 • آیا دستگاه های تصفیه هوا، دارای صدای زیادی هستند؟

  خیر، دستگاه های تصفیه هوا در برندهای معتبر، آلودگی صوتی بسیار کمی دارند. این صدا در حد صدای یک فن است و برای زمان خواب شما هیچ مزاحمتی ایجاد نمی کند. فامکو اطلاعات در مورد نویز هر دستگاه را در جداول مشخصات فنی خود قرار داده است تا شما به راحتی دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

 • آیا فیلترهای تصفیه هوا، نیاز به تعویض دارند؟

  فیلتر اولیه دستگاه قابل شستشو است. فیلترهای دیگر دستگاه، در بازه های زمانی، نیاز به تعویض دارند. مثلا فیلتر هپا هر 36 ماه یک بار تعویض می شود. دانستن زمان تعویض فیلترها ممکن است کمی برای مصرف کننده مشکل ایجاد کند، برندهای معتبر با تعبیه هشدار زمان تعویض فیلتر این مشکل را حل نمودند.

 • بهترین مکان برای قرار دادن دستگاه تصفیه هوا کجاست؟

  برای پاسخ به این سوال باید مواردی را مد نظر قرار دهیم. دستگاه را در فضایی که بیشترین زمان خود را در آن صرف می کنید قرار دهید. دستگاه باید حداقل 30 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد. دستگاه را در فضایی مانند آشپزخانه که میزان آلودگی با روغن بسیار زیاد است قرار ندهید. زیرا موجب کاهش طول عمر فیلترها به دلیل رسوب روغن می شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز: