انواع پارافین

اشتراک :

انواع پارافین

فروش انواع پارافین مایع و پارافین جامد در هایپر صنعت فامکو

پارافین ترکیبی هیدروکربنی است که از مشتقات نفتی گرفته می شود و بسیاری از شما عزیزان به دنبال این هستید که پارافین از کجا بخریم؟ تیم حرفه ای مواد شیمیایی هایپر صنعت فامکو، آمادگی خود را جهت فروش انواع پارافین به شما عزیزان اعلام می نماید.

پارافین چیست؟

پارافین، یک ترکیب هیدروکربنی سیر شده است که تمام اتم های کربن موجود در مولکول با پیوندی ساده به یکدیگر متصل شده اند. سایر پیوندها نیز با اتم های هیدروژن، سیر شده اند. به پارافین ها یا هیدروکربن های پارافینی، آلکان می گویند. همچنین سایر پیوندهای موجود نیز با اتم های هیدروژن سیر شده‌اند. پارافین دارای فرمول شیمیایی CnH2n+2 می باشد. این ترکیب نفتی به دو شکل مایع و جامد وجود دارد.

روغن پارافین برابر پارافین مایع نیست. روغن پارافین مایعی زرد رنگ یا شفاف بی رنگ می باشد. روغن پارافین، اغلب به عنوان روغن معدنی شناخته می شود که بی رنگ و بدون بو است که از تقطیر نفت خام به دست می آید. این ماده به دو نوع سبک و عمومی تقسیم بندی می شود که نسبت ویسکوزیته روغن معدنی سبک پائین می باشد. این محصول در گرید های دارویی، غذایی، صنایع لاستیک سازی و پلاستی، صنایع آرایشی و بهداشتی به بازار عرضه می شود و کاربردهای متنوعی دارد. روغن پارافین شامل هیدروکربن های آروماتیک و حفاظت محیط زیست نمی شود. در کاربردهای صنعتی آلودگی محیط زیست ندارد.

پارافین را می توان از ذغال سنگ، چوب و نفت شیل استخراج کرد، اما در درجه اول از تقطیر نفت حاصل می شود، که اولین بار در سال 1807 توسط زمین شناس ابراهیم گسنر تقطیر شد. هزینه تولید پارافین زیاد بود، اما وقتی بعداً منابع جدید پارافین و روش های ارزانتر پالایش کشف شد، منجر به پایین آمدن قیمت سوخت گردید.

پارافین گرمای زیادی را حفظ می کند. در واقع به بیان ساده تر پارافین به عنوان یک ماده‌ی نفتی توصیف می شود و در بازار به دو شکل مایع یا جامد عرضه می گردد.

 • پارافین چیست؟

  پارافین محصولی هیدروکربنی بوده که از مشتقات نفتی گرفته شده است. این ماده هم چنین یک ترکیب هیدروکربنی سیر شده است که اتم های کربن در این مولکول ها با پیوندی ساده به هم متصل شده اند. سایر پیوندها نیز با اتم های هیدروژن، سیر شده اند.

 • انواع پارافین چیست؟

  پارافین ها شامل پارافین مایع در گریدهای (خوراکی، صنعتی و بهداشتی) و پارافین جامد هستند.

 • پارافین مایع چیست؟

  به پارافینی که خالص و تصفیه شده، پارافین مایع گفته می شود که می تواند در بعضی موارد دارای ناخالصی باشد. پارافین، مایعی سفید و شفاف است و نام دیگر آن روغن سفید بوده که این محصول از تقطیر مشتقات نفتی حاصل شده است.

 • پارافین جامد چیست؟

  این محصول به شکل جامد بوده که به آن موم پارافین و وکس پارافین می گویند. این ماده به صورت بی رنگ و یا سفید رنگ، بدون بو و بدون مزه است.

 • کاربردهای پارافین چیست؟

  پارافین در لاستیک سازی، شمع سازی، صنایع دفاعی، باطری سازی، کابل سازی، کشاورزی، تولید رنگ و رزین، تولید چسب، تولید پارچه و نساجی، ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی، ریخته گری، صنایع چوب و کاغذ (ساخت لوازم تحریر) و روغن کاری کاربرد دارد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز: