انواع پارافین

اشتراک :

انواع پارافین

فروش انواع پارافین مایع و پارافین جامد در هایپر صنعت فامکو

پارافین ترکیبی هیدروکربنی است که از مشتقات نفتی گرفته می شود و بسیاری از شما عزیزان به دنبال این هستید که پارافین از کجا بخریم؟ تیم حرفه ای مواد شیمیایی هایپر صنعت فامکو، آمادگی خود را جهت فروش انواع پارافین به شما عزیزان اعلام می نماید.

پارافین چیست؟

پارافین، یک ترکیب هیدروکربنی سیر شده است که تمام اتم های کربن موجود در مولکول با پیوندی ساده به یکدیگر متصل شده اند. سایر پیوندها نیز با اتم های هیدروژن، سیر شده اند. به پارافین ها یا هیدروکربن های پارافینی، آلکان می گویند. همچنین سایر پیوندهای موجود نیز با اتم های هیدروژن سیر شده‌اند. پارافین دارای فرمول شیمیایی CnH2n+2 می باشد. این ترکیب نفتی به دو شکل مایع و جامد وجود دارد.

روغن پارافین برابر پارافین مایع نیست. روغن پارافین مایعی زرد رنگ یا شفاف بی رنگ می باشد. روغن پارافین، اغلب به عنوان روغن معدنی شناخته می شود که بی رنگ و بدون بو است که از تقطیر نفت خام به دست می آید. این ماده به دو نوع سبک و عمومی تقسیم بندی می شود که نسبت ویسکوزیته روغن معدنی سبک پائین می باشد. این محصول در گرید های دارویی، غذایی، صنایع لاستیک سازی و پلاستی، صنایع آرایشی و بهداشتی به بازار عرضه می شود و کاربردهای متنوعی دارد. روغن پارافین شامل هیدروکربن های آروماتیک و حفاظت محیط زیست نمی شود. در کاربردهای صنعتی آلودگی محیط زیست ندارد.

پارافین را می توان از ذغال سنگ، چوب و نفت شیل استخراج کرد، اما در درجه اول از تقطیر نفت حاصل می شود، که اولین بار در سال 1807 توسط زمین شناس ابراهیم گسنر تقطیر شد. هزینه تولید پارافین زیاد بود، اما وقتی بعداً منابع جدید پارافین و روش های ارزانتر پالایش کشف شد، منجر به پایین آمدن قیمت سوخت گردید.

پارافین گرمای زیادی را حفظ می کند. در واقع به بیان ساده تر پارافین به عنوان یک ماده‌ی نفتی توصیف می شود و در بازار به دو شکل مایع یا جامد عرضه می گردد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: