کپ یا درپوش لوله

اشتراک :

کپ لوله (درپوش لوله) چیست؟

کپ‌ یا درپوش لوله معمولا در انتهای خط پایپینگ برای محافظت، پوشش و یا پایان دادن (کور کردن) لوله مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این اتصالات، برای مسدود کردن انشعابات و سر لوله، به کار می‌ روند و در انواع زیر موجود می باشند:

  • کپ جوشی فولادی
  • کپ جوشی استنلس استیل
  • کپ جوشی درزدار
  • کپ مانیسمان یا بدون درز

مشخصات فنی کپ یا درپوش لوله

از جمله مهم ترین فاکتور ها برای شناخت کپ (این محصول گاها در بازار به اشتباه گپ نیز نامیده می شود) اشکال آن می باشد. کپ ها را در شکل های مختلفی از جمله دایره، مربع، مستطیل، یو شکل، آی شکل و کپ هگز می سازند. از جمله جنس های تولیدی کپ ها نیز می توان به استنلس استیل، فولاد آلیاژی، فولاد داپلکس و سوپر داپلکس، نیکل، آلومینیوم و غیره و همچنین انواع پلیمر ها از جمله پلی اتیلن، نایلون یا پلی آمید، پلی پروپیلن، سیلیکون و غیره اشاره کرد.

کپ ها به چند صورت به لوله متصل می شوند. یکی از این اتصال ها، اتصالات جوشی می باشد که به صورت جوش لبه به لبه عمل می کند. انتهای این نوع از کپ ها معمولا به صورت پخ خورده (اوریب) می باشد.

نوع دیگر کپ به صورت کپ ساکتی (سوکتی) هستند که دارای یک برآمدگی به صورت پله بر روی سطح آن می باشد. کپ رزوه ای نوع آخر اتصال کپ ها می باشد که معمولا دارای رزوه مادگی می باشد و لزوما به شکل دایره ای هستند. نوع رزوه به صورت مخروطی یا NPT می باشد.

کپ ها با توجه به سایز و ضخامت لوله دارای ابعاد مختلفی هستند و اغلب در سایز های ۱/۲ اینچ الی ۱۲۰ اینچ تولید می شوند.

کپ ها دارای استاندارد هایی هستند که آن ها را از یکدیگر متمایز می نماید این استاندارد مانع از ساخت کپ در ابعاد نامتقارن می گردد و دقیقا به صورت استاندارد و دارای لبه هایی بلند و اصطلاحا گود تولید می گردد که مهم ترین قسمت ساخت یک کپ می باشد.

در برخی موارد کپ ها دارای لبه نیستند و به صورت عدسی دارای لبه هایی کوتاه هستند که به این گونه از کپ ها، کپ های عدسی می گویند اما به صورت کلی کپ ها می بایست دارای لبه هایی باشند که بتوان آن را به لوله به صورت افقی و به موازات لوله جوش داد.

آلیاژ ساخت کپ های فولادی جوشی که عموما از جنس کربن استیل (Carbon Steel) می باشند، طبق استاندارد ASTM A234 WPB می باشد. همچنین استاندارد ابعادی آن ها بر اساس استاندارد ASME B 16.9 می باشد.

روش تولید کپ

یکی از رایج ترین روش ‌های تولید کپ‌ ها، برش ورق به شکل دایره‌ای و سپس کشش آن به صورت گود می باشد. به این صورت ورق ها فرم داده می شود. فرایند تبدیل ورقه های سفید فلزی (Blanks)، به شکل‌ های هندسی یا نامنظم است که عمق آن‌ ها بیشتر از قطرشان است. در ادامه به بررسی انواع کپ می پردازیم.

کپ جوشی فولادی

این نوع کپ جوشی از جنس فولاد کربنی یا کربن استیل ساخته می شود که دارای عناصری از جمله کربن، منگنز، فسفر و گوگرد است.

کپ جوشی کربن استیل

کپ جوشی استنلس استیل

کپ استنلس استیل به دلیل عناصر شیمیایی موجود از جمله کروم و نیکل دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. این نوع از فولاد همچنین با داشتن عنصر مولبیدن، استقامت بالایی را نسبت به دما های بالا و پایین دارا است. عملیات جوشکاری و ماشین کاری فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل به دلیل داشتن مقدار کمی کربن، آسان تر است.

کپ جوشی استنلس استیل

کپ جوشی درزدار

برای تولید این نوع کپ، ورق خمیده شده و سپس درز آن جوش داده می شود.

کپ مانیسمان یا بدون درز

کپ های مانیسمان یا بدون درز، از انواع اتصالات فولادی هستند که در فرآیند تولید آن ها از جوشکاری استفاده نمی شود. در تولید اتصالات مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیرو های گریز از مرکز استفاده می شود.

تفاوت کپ و فلنج کور

کپ و فلنج کور اتصالاتی هستند که برای بستن خط لوله کاربرد دارند با این تفاوت که کپ انتهای خط لوله را دائمی بسته و به لوله جوش داده می شود در صورتی که فلنج کور به طور موقتی بوده و با پیچ و مهره متصل می شود و هر زمان که نیاز باشد خط دوباره راه اندازی شود و سیال به مسیر خود ادامه دهد می توان آن را باز کرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز: