تبدیل لوله چیست؟

اتصال تبدیل در دو نوع تبدیل هم مرکز و تبدیل غیر هم مرکز تولید می گردد و به منظور کاهش نرخ جریان و همچنین تغییر سایز در خطوط لوله مورد استفاده قرار می گیرد. تبدیل یکی از انواع اتصالات است که  دو لوله با قطر های مختلف  را به یکدیگر متصل می کند. میزان انحراف در تبدیل غیر هم مرکز برابر با نصف اختلاف قطر داخلی بزرگ و قطر داخلی  کوچک است.

انواع تبدیل لوله

تبدیل در دو نوع تبدیل هم مرکز (CONCENTRIC) که بصورت مخفف (CC) و تبدیل غیر هم مرکز (ECCENTRIC)  که به صورت مختصر (ECC) تولید می شود.

انواع تبدیل لوله

انواع تبدیل از نظر متریال
  • کربن استیل
  • استنلس استیل
  • پلیمری
  • غیر آهنی
  • انواع تبدیل از نظر نوع اتصال
  • تبدیل جوشی
  • تبدیل ساکت ولد 
  • تبدیل دنده ای 

تبدیل استنلس استیل

استنلس استیل ترکیبی از آهن و کروم می باشد که مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی فوق العاده ای به فولاد می دهد. از این نوع اتصالات بیشتر در صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع غذایی، صنعت ساختمان و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

تبدیل استنلس استیل

تبدیل کربن استیل

کربن استیل نوعی فولاد است که حداکثر درصد کربن آن حدود 2 درصد می باشد. همین امر سبب افزایش استحکام و سختی و کاهش شکل پذیری و جوشکاری در این نوع اتصالات می شود.

تبدیل کربن استیل

تبدیل پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن دارای انعطاف پذیری، مقاومت و طول عمر بسیار بالایی می باشند و به دلیل مسطح بودن قسمت داخلی دچار رسوب نمی شوند. بیشترین کاربرد این اتصالات در صنعت کشاورزی و ساختمان می باشد.

تبدیل پلی اتیلن

تبدیل پلی پروپیلن

این اتصال از جنس پلی پروپیلن می باشد. از مهم ترین ویژگی های این پلیمر مقاومت، سبک بودن وزن و عمر بالای آن می باشد. این اتصالات در دمای 20 درجه سانتی گراد تا 20 بار و در دمای 85 درجه سانتی گراد 10 بار فشار را تحمل می کنند. این جنس از اتصالات پرکاربرد ترین نوع در تاسیسات ساختمانی می باشند.

تبدیل پلی پروپیلن

تبدیل پی وی سی

پی وی سی یا همان پلی وینیل کلراید یکی از انواع پلیمر هاست که به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، انعطاف پذیری بالا، وزن سبک، مقاومت در برابر آتش، از جمله پلیمر های پرمصرف محسوب می‌ شوند.

تبدیل پی وی سی

تبدیل مسی

فلز مس در ترکیب با سایر فلزات در برابر پوسیدگی مقاوم شده و هدایت الکتریکی آن افزایش می یابد. همچنین اتصالات از جنس مس رسانای گرمایی فوق العاده ای نیز دارند. 

تبدیل مسی

تبدیل پوش فیت

این محصولات از جنس پلی پروپیلن بوده و دارای سوکت و آب بند برای اتصال می باشند که کار نصب را آسان تر کرده است. این نوع از اتصالات بیشترین کاربرد را در فاضلاب ساختمانی دارند.

تبدیل پوش فیت

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: