مونو پمپ چیست؟

به مونو پمپ یا منو پمپ، پمپ ماردونی، تک اسکرو (Single Screw Pump) پمپ حفره ای و پمپ اسکرو خارج از مرکز، پمپ با حفره پیش رونده و پمپ مارپیچی نیز گفته می شود. منو پمپ از انواع پمپ جایجایی مثبت می باشد. همچنین در صنعت به آن Mono Pump، Monho Pump یا Monyo pump نیز گفته می شود.

مونو پمپ دارای یک استاتور مارپیچی بوده که معمولا از جنس پلاستیک می باشد و درون آن یک ماردون فلزی قرار دارد. با چرخش الکتروموتور، این ماردون که یا بر روی یک روتور و یا بر روی یک شافت قرار دارد، به چرخش در آمده و سیال را در راستای محور پمپ به گردش در می آورد. این پمپ اصولا برای سیالات با ویسکوزیته بالا مناسب می باشد و گاها به آن پمپ غلیظ کش نیز گفته می شود. منو پمپ دارای اجزا مختلفی مانند الکتروموتور، گیربکس، روتور، استاتور، بدنه و سیستم آب بندی می باشد که هر کدام دارای وظیفه خاص خود می باشند که برای مثال روتور با گردش در خارج از مرکز استاتور عملیات پمپاژ سیال را انجام می دهد. ظرفیت این پمپ ها از 1 تا 150 متر مکعب در ساعت و فشار آنها از 6 تا 40 بار است.

مونو پمپ (منو پمپ یا پمپ ماردونی)

ویدیو معرفی مونو پمپ

انواع مونو پمپ

مونو پمپ ها بر اساس نوع کاربری تقسیم بندی گوناگونی داشته که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مونو پمپ لوله ای (Pipe Mono Pump)

مونو پمپ لوله ای

مونو پمپ لوله ای از رایج ترین مدل های مونو پمپ بوده که ورودی آن لوله ای شکل می باشد. از این پمپ برای انتقال سیالات ویسکوز نظیر عسل، رب و سیالات حاوی ذرات جامد استفاده می شود. انتقال سیال به این مونو پمپ به وسیله لوله بوده که با فلنچ به پمپ متصل می شود. همچنین به دلیل غلظت بالای سیال و مکش کم پمپ، سیال قابل انتقال باید بالاتر از دهانه ورودی پمپ باشد تا به راحتی عمل پمپاژ صورت گیرد. این سری در مواردی که سیال به راحتی خاصیت خود پر شوندگی داشته باشد استفاده می شود به گونه ای که سیال تمامی فضای بین روتور و استاتور را پر کرده تا بیشترین فشار ممکن را داشته باشیم. این سری از مونو پمپ ها بسته به نوع سیال انتقالی از نوع هلیکس دار و ساده می باشند.

نمونه ساده مونو پمپ لوله ای

 مونو پمپ لوله ای (Pipe Mono Pump) مدل P

نمونه هلیکس دار مونو پمپ لوله ای

نمونه هلیکس دار مونو پمپ لوله ای

مشخصات فنی مونو پمپ لوله ای
مونو پمپ لوله ای حداقل حداکثر
دبی 2 متر مکعب در ساعت 200 متر مکعب در ساعت
فشار 2 بار 60 بار
توان 1.5 کیلووات 30 کیلووات
سرعت موتور 700 دور در دقیقه 1400 دور در دقیقه
ورودی 2 اینچ 8 اینچ
خروجی - 6 اینچ
سرعت پمپ 40 دور در دقیقه 700 دور در دقیقه

مونو پمپ قیفی (Hopper Mono Pump)

مونو پمپ قیفی

مونو پمپ قیفی کاملا شبیه مونو پمپ لوله ای بوده با این تفاوت که در قسمت ورودی یک قیف قرار گرفته که سایز این قیف بسته به ظرفیت پمپ متغیر است. این مدل در قسمت ورودی دارای یک هلیکس بوده که روی شفت نصب شده است. از این پمپ برای انتقال مواد دارای ذرات جامد و مواد خمیری شکل که چگالی و ویسکوزیته بالایی دارند و به نمی توانند از داخل لوله عبور کنند استفاده می شود. نمونه های مورد استفاده از این نوع مونو پمپ در صنایع غذایی برای پمپاژ مواد غذایی نظیر گوجه فرنگی، سیب، خمیرهای مختلف، گلوتن و غیره می باشد.

مونو پمپ قیفی (Hopper Mono Pump) مدل F

اجزای تشکیل دهنده مونو پمپ قیفی

اجزای تشکیل دهنده مونو پمپ قیفی

 1. روتور
 2. استاتور
 3. سیستم انتقال شامل شافت با طراحی اسکرو، کوپلینگ و محفظه قیفی شکل
 4. نشت بند (Seal)
 5. محفظه دهش و خروجی پمپ
 6. موتور و گیربکس

اجزا مونو پمپ قیفی هلیکس دار

مشخصات فنی مونو پمپ قیفی
مونو پمپ قیفی حداقل حداکثر
دبی 2 متر مکعب در ساعت 200 متر مکعب در ساعت
فشار 2 بار 60 بار
توان 1.5 کیلووات 30 کیلووات
سرعت موتور 700 دور در دقیقه 1400 دور در دقیقه
سایز ورودی 2 اینچ 8 اینچ
سایز خروجی - 6 اینچ
سرعت پمپ 40 دور در دقیقه 400 دور در دقیقه

از آنجایی که این مدل مونو پمپ برای انتقال مواد جامد هم استفاده می شود در برخی موارد، شافت با طراحی اسکرو قابلیت انتقال کامل مواد جامد به محفظه مکش پمپ را ندارد لذا از یک هلیکس در قسمت ورودی قیفی شکل و بالاتر از شافت استفاده می شود که با موتور مجزا کار می کند و به انتقال کامل مواد و جلوگیری از بیرون ریختن آنها کمک می کند. جهت حرکت این هلیکس برخلاف جهت چرخش شافت بوده و قابلیت انتقال موادی نظیر سیب، گوجه فرنگی و غیره را دارد.

مشخصات فنی مونو پمپ قیفی پل شکن
مونو پمپ قیفی پل شکن حداقل حداکثر
دبی 1 متر مکعب در ساعت 100 متر مکعب در ساعت
فشار 2 بار 60 بار
توان 18.5 کیلووات 30 کیلووات
سرعت موتور 950 دور در دقیقه 1400 دور در دقیقه
سایز ورودی 2 اینچ 50*50
سایز خروجی 5 اینچ 6 اینچ
سرعت پمپ 100 دور در دقیقه 300 دور در دقیقه

مونو پمپ فوم بتن (Concrete Mono Pump)

فوم بتن، بتنی سبک بوده که در ساختارش دارای حباب های هوا است به همین دلیل به آن بتن اسفنجی نیز می گویند. این بتن از سیمان، ماسه بادی، آب و فوم تشکیل شده است. فوم بتن تمام ویژگی های بتن معمولی را داشته و علاوه بر آن وزن کم، مقاومت در برابر فشار بالا، عایق حرارتی و صوتی، هزینه مالی کمتر از ویژگی های این بتن است. استفاده از این بتن به دلیل سبکی باعث کاهش وزن سازه و بار مرده ساختمان می شود. شرکت بهلول در زمینه مونو پمپ های فوم بتن نیز پیشتاژ بوده و به تولید این مدل از مونو پمپ ها نیز پرداخته است. از مونو پمپ فوم بتن برای انتقال بتن میکس شده نیز استفاده می شود. این پمپ شبیه مدل لوله ای بوده با این تفاوت که یک دریچه بازدید و تخلیه در پهلوی پمپ قرار دارد و از استهلاک پایین تری نیز برخوردار است.

در پمپ فوم بتن با چرخش روتور درون محفظه استاتور، بتن میکس شده پمپاژ می شود. با تغییر در قطر روتور و استاتور و تغییر دور موتور می توان باعث کاهش و افزایش قدرت پمپاژ مونو پمپ شد. با این روش علاوه بر کم شدن استهلاک دستگاه، می توان فوم بتن را به صورت دقیق و تمیز اجرا کرد.

مونو پمپ فوم بتن

مشخصات فنی مونو پمپ فوم بتن
دبی 20 متر مکعب در ساعت
فشار 15 بار
سایز ورودی 6 اینچ
سایز خروجی 2 اینچ
حداقل سرعت پمپ 100 دور در دقیقه
حداکثر سرعت پمپ 400 دور در دقیقه

مونو پمپ عمودی (Vertical Mono Pump)

مونو پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که با ورود مواد قسمت اصلی پمپ، به داخل مخزن امکان تخلیه و پمپاژ مواد را داشته باشند. از ویژگی های مونو پمپ عمودی می توان به انتقال مواد حاوی ذرات جامد نصب و راه اندازی آسان، مکانیزم ساده برای تعویض قطعات، نگهداری و تعمیر آسان، NPSH پایین، ظرفیت و هد بالا اشاره کرد.

مونو پمپ های بشکه کش یا همان مونو پمپ های عمودی معمولا با طول لوله 1200، 1500 و 1800 میلیمتر تهیه و ساخته می شوند. طول لوله 1200 با توان پایین و بدون گیربکس با دور بین 750 تا 1000 دور در دقیقه به بازار عرضه می شود. این مونو پمپ ها دارای وزن پایینی هستند و به صورت پرتابل استفاده می شوند. برای انتقال سیالات غلیظ تر و با عمق مخزن بیشتر دیگر نمی توان از بشکه کش های پرتابل استفاده کرد زیرا طول لوله بیشتر و توان بالاتر و گاهی استفاده از گیربکس (بستگی به لزجت سیال انتقالی دارد) ما را ملزم به استفاده از جرثقیل های سقفی برای مهار پمپ می کند.

مونو پمپ با ظرفیت 2000 لیتر در ساعت و فشار 4 بار

مونو پمپ عمودی

مونو پمپ عمودی

مونو پمپ اندازه گیر (Dosing Pump)

دوزینگ پمپ یا پمپ مترینگ برای پمپاژ مقدار دقیقی از سیال استفاده می شود. این پمپ برای اندازه گیری مواد با ویسکوزیته کم تا زیاد و موادی که حاوی ذرات جامد می باشد به گونه ای طراحی شده که با تغییر فشار سیستم دبی خروجی یکنواختی را داشته باشیم. دوزینگ پمپ مونو همان پمپ های مونو می باشند که در ابعاد کوچک تری روانه بازار می شوند. با تغییر دور محرک ورودی به مونو پمپ ها می توان دبی خروجی را تنظیم کرد. معمولا دوزینگ پمپ های مونو از 100 لیتر در ساعت تا 2000 لیتر در ساعت تولید می شوند. در صورت نیاز به دبی های بالاتر می توان از مونو پمپ هایی استفاده کرد و به واسطه اینورتر و یا گیربکس های دور متغییر می توان دور دبی خروجی را تنظیم کرد. از دوزینگ پمپ های مونو در تصفیه خانه ها مکررا استفاده می شود.

مونو پمپ اندازه گیر

تجهیزات جانبی دوزینگ پمپ
 • شیر اطمینان (Safety Relief Valves): برای جلوگیری از بالا رفتن فشار خروجی پمپ و محافظت از لوله ها از شیر اطمینان استفاده می شود.
 • دمپر پالس جریان (Pulsation Dampers): خروجی پالسی دوزینگ پمپ را به حالت ثابت تبدیل می کند.
 • شیر Back Pressure: این شیر از انتقال سیال به دلیل فشار کم خط رانش پمپ، زمانی که اختلاف فشار در خط مکش و رانش کمتر از 1.5 بار باشد جلوگیری می کند.
 • صافی (Strainer): شیرهای یک طرفه دوزینگ پمپ، باید توسط نصب صافی از ورود آلودگی و خرده ریزها محافظت شوند.

ویدیو نحوه عملکرد مونو پمپ

مزایای مونو پمپ
 • پوشش طیف وسیعی از فشار ها و ظرفیت های پمپاژ
 • قابلیت دائم کار بودن یا کارکرد مداوم
 • قابلیت کنترل دقیق دبی خروجی و کنترل دور
 • قابلیت پمپاژ مواد با غلظت بسیار بالا یا ویسکوزیته بالا تحت عنوان غلیظ کش
 • انتقال مواد دارای ذرات جامد و خمیری و ویسکوز
 • انتقال مواد چند فازی
 • کمترین میزان سر و صدا
 • NPSH بسیار پایین
 • جریان یکنواخت و پیوسته سیال (بدون پالس)
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • مونتاژ و دمونتاژ بسیار آسان

تعیین ظرفیت مونو پمپ

 • قطر روتور
 • عمق لنگ روتور
 • طول گام روتور
 • دور گام روتور

از موارد فوق سه عامل اولیه به صورت ثابت بوده و بر مبنای استانداردهای سازنده انتخاب شده و فقط عامل چهارم (دور گام روتور) در محدوده اعلام شده از طرف سازنده قابل تغییر می باشد.

عوامل تعیین کننده در نحوه انتخاب مونو پمپ

 • دبی (ظرفیت): مقادیر دبی بر حسب لیتر در دقیقه (Lit⁄Min)، لیتر در ساعت (Lit⁄h) یا متر مکعب در ساعت (m3⁄h) تعیین می گردد. این مقادیر حداکثر میزان ماده لازم برای پمپاژ را مشخص می کند.
 • هد (فشار): بر حسب متر (m) یا بار (bar) بیان می شود که میزان فشار لازم برای طی مسافت ماده پمپ شده را مشخص می کند.
 • ویسکوزیته (لزجت): بر حسب cps سانتی پواز یا cst سانتی استوک که به خاصیت فیزیکی ماده پمپ شده بستگی دارد و بسته به میزان آن قدرت مونو پمپ و دور آن تعیین می شود.
 • خواص فیزیکی دیگر از قبیل سایش و خورندگی در صورت نیاز پمپ باید در انتخاب روتور و استاتور تاثیر گذار باشند. مثلا برای مواد دارای ذرات زبر و خشن، استاتور را با یک لایه لاینر مقاوم می کنند.
 • خواص شیمیایی: میزان PH ماده و عملکرد شیمیایی آن مانند خوردگی از فاکتور های مهم در انتخاب پمپ بوده و بایستی مشخص شود.
 • دمای کاری: در مواردی که دمای مواد پمپاژ شده باید ثابت نگه داشته شود و یا دما بسیار بالا می باشد، پمپ به صورت سفارشی ساخته می شود.
 • دور: در بعضی موارد به دلیل شرایط خاص ماده، امکان دور بالا برای پمپاژ وجود ندارد که بایستی در انتخاب پمپ، محدودیت دور مشخص گردد تا از واحد محرک مناسب استفاده شود.
 • محدودیت فضا برای نصب و نحوه قرار گیری پمپ

اجزای مونو پمپ

الکتروموتور

جهت ایجاد نیروی پیشرانه در سیال با توجه به دانسیته (Density یا چگالی) و ویسکوزیته سیال برای ایجاد دبی و فشار مورد نیاز مورد استفاده می باشد. در مونو پمپ ها هر چه دور موتور بالاتر باشد دبی خروجی پمپ نیز افزایش می یابد همچنین فشار خروجی نیز به توان ووردی به مونو پمپ بستگی دارد هر چه توان الکتروموتور بالاتر رود فشار خروجی نیز افزایش می یابد. البته که استیج ها نیز از عوامل تعیین کننده فشار در مونو پمپ ها می باشند در نتیجه استیج و توان الکتروموتور رابطه مستقیم برای ایجاد فشار دارند.

گیربکس

جهت تغییر دور موتور به میزان مورد نیاز و درخواستی و کنترل دور ظرفیت پمپ از گیربکس دور فرکانسی (Invertor)، گیربکس دور متغیر (Variator) و در مواردی از تسمه و پولی استفاده می شود. دورگیربکس رابطه مستقیمی با لزجت سیال انتقالی دارد. برای انتقال سیالات رقیق از دور بالا و برای انتقال سیالات غلیظ از گیربکس با دور پایین استفاده می شود. همچنین برای کنترل دبی می توان از گیربکس های دور متغییر استفاده کرد. از دیگر روش های کاهش دور در مونو پمپ، پولی و تسمه می باشد که تنها مزیتش نسب به گیربکس قیمت مناسب تر است.

روتور مونو پمپ

روتور بخش گردنده و مارپیچی با گام های درشت است که دنده های عمیق و مرکز باریک دارد. گام روتور نصف گام استاتور است. فضاهای خالی روتور در هر چرخش با سیال پر شده و در نتیجه این حرکت روتور باعث انتقال سیال می شود. جنس روتور بسته به نوع سیال قابل انتقال متفاوت بوده و در مواردی که سیال حاوی سیلیس و خاصیت سایش بوده روتور را با پوشش پلیمری محافظت می کنند و معمولا از چدن، فولاد ضد سایش و ضدزنگ است. هرچه سطح روتور صاف و صیقلی تر باشد، عمر قطعه افزایش پیدا کرده و همچنین باعث کارکرد نرم تر پمپ می شود. می توان برای جلوگیری از پوسیدگی و ازجا بلند شدن پوشش روتور، به جای پوشش های استاندارد کروم، از روش الکترولیت داکتیل استفاده کرد.

روتور مونو پمپ

فشار پمپ به تعداد گام (قله) روتور بستگی دارد. معمولا هر 2 گام شامل یک مرحله (Stage) می باشد که در حدود 8 بار فشار ایجاد می کند. روتور معمولا به صورت یک راهه و دوراهه طراحی و ساخته می شود. هر چه قطر روتور، طول گام و عمق گام بیشتر باشد دبی خروجی پمپ بیشتر و فشار کارکرد کمتری دارد.

استاتور مونو پمپ

استاتور به قسمت داخلی بدنه گفته می شود که به صورت مارپیچ دوراهه روتور را در خود جای می دهد. استاتورها شامل دوقطعه هستند محفظه استاتور و قسمت بیرونی که معمولا از جنس فولاد، چدن، برنز، فولاد، کرم، نیکل، مولبیدن و آلیاژهای مخصوص ساخته می شود و قسمت داخلی نیز از الاستومر با جنس طبیعی، مصنوعی، PTFE و پلی پروپیلن بسته به نوع سیال پمپ شونده با در نظر گرفتن مقاومت در برابر سایش، حرارت، روغن، اسید و حلال ها ساخته می شود.

مونو پمپ استاتور لاستیکی

همانطور که اشاره شد مونو پمپ ها دارای استاتور لاستیکی می باشند. یکی از مهم ترین نکات در انتخاب مونو پمپ استاتور آن می باشد که باید سازگاری کامل با سیال انتقالی داشته باشد به طور مثال برای انتقال سیالات صنایع غذایی و دارویی از استاتور PTFE استفاده می شود.

 استاتور مونو پمپ

معیوب شدن استاتور در اثر خشک کار کردن می تواند در اثر نبود روانکاری سیال پمپ شونده باشد که باعث افزایش اصطحکاک بین روتور و استاتور، بالا رفتن سطح استاتور می شود.

بدنه مونو پمپ

معمولا از جنس استیل یا چدن می باشد البته با توجه به سیال انتقالی جنس بدنه پمپ انتخاب می شود. برای انتقال سیالات مخصوص صنایع غذایی و دارویی از جنس استیل استفاده می شود. همچنین برای انتقال فاضلاب های صنعتی مناسب ترین گزینه متریال استیل می باشد. در صورتی که سیال انتقالی عامل خوردگی نباشد می توان از متریال چدن و یا فولاد نیز استفاده کرد. از مزایای متریال چدن قیمت پایین تر نسبت به استیل می باشد.

مکانیکال سیل یا سیستم آببندی

از جمله وسایل مکانیکی برای جلوگیری از نشت سیال به بیرون سیستم دربرگیرنده سیال می باشد. همچنین این قطعه مانع از ورود ذرات خارجی به داخل سیستم می شود. برای انتخاب سیل (آببند) باید به عواملی همچون درجه حرارت سیال، فشار، خوردگی و سایش سیال، سرعت محور دوار، خواص شیمیایی سیال، نوع سیال و ذرات معلق و جامد درون سیال توجه کرد.

انواع سیستم آببند: آببند مکانیکی تک یا دوبل (Mechanical Seal) و نخ آببندی (Gland Packing)

مونو پمپ

کاربری منو پمپ
 • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی: در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از منو پمپ استفاده های گوناگونی می شود که از جمله آن می توان به پمپاژ لجن های کف مخازن و سیالات نفتی، رزین و پلیمر، استفاده در فیلتر پرس ها، جداسازی آب و روغن و انتقال گل حفاری اشاره نمود.
 • صنایع کاشی و سرامیک
 • صنایع معدنی
 • صنایع دریایی
 • صنایع رنگ ساز
 • صنایع داروسازی
 • صنایع نساجی: دوزینگ مواد شیمیایی، آهار زنی، پمپاژ رنگ و جوهر چاپ
 • صنایع لاستیک و پلاستیک سازی
 • صنایع غذایی: عصاره مالت، بستنی، ماهی تن، سس، کچاپ، گلوتن، گلوکز و نشاسته، خمیر نان، بیسکوئیت، کیک، کشک، ژلاتین خوراکی، روغن خوراکی، پالپ میوه، قهوه، چای،‌ گلوکز مایع، شکلات، خامه، پنیر، ماست، انواع رب، انواع کنستانتره، مربا، عسل، انواع پالپ، شربت، کنسرو
 • صنایع آب و فاضلاب: از جمله کاربرد منو پمپ در آب و فاضلاب می توان به پمپاژ شیر آهک (Lime Milk)، پمپاژ گل و لجن به فیلتر پرس، مواد شیمیایی مانند پلی الکترولیک، حتی استفاده پلی الکترولیت و سیالات ویسکوز به عنوان دوزینگ پمپ اشاره نمود.
 • صنایع چوب و کاغذ: تزریق مواد شیمیایی، پمپاژ کربنات کلسیم، پمپاژ کائولیت برای فیلتر، رزین، ماسکوئیت، بنتونیت، خمیر کاغذ، چسب، رنگ، پوشش دهی کاغذ، پمپاژ نشاسته
 • صنایع آرایشی و بهداشتی: پمپاژ پماد، کرم، لوسیون، شامپو، انواع دوغاب ها و اسلاری ها، خمیردندان، مایع ظرفشویی و مایع شوینده، ژل و همچنین تزریق مواد افزودنی تحت عنوان دوزینگ پمپ
 • صنایع نیشکر: شربت شکر، ملاس، شیرآهک، عصاره مالت

مونو پمپ ها: سیالات لزج

به طور کلی پمپ های گریز از مرکز و توربینی، برای سیالاتی با ویسکوزیته پایین استفاده می شوند. در حالی که مونو پمپ ها برای سیالات با ویسکوزیته بالا و سیالاتی که در برابر برش حساس هستند، استفاده می شوند. لزجت سیالات با افزایش دما، کاهش یافته و تاثیراتی روی NPSH، دبی و توان مورد نیاز پمپ می گذارد. به همین دلیل لزجت سیال، باید در دمای کاری محاسبه شود. فرآیندی که در انتخاب مونو پمپ ها طی می شود عبارت است از دبی، فشار، ویسکوزیته، ذرات جامد در سیال، شرایط مکش و دما.

مونو پمپ ایران

ایران یکی از کشور های موفق در زمینه تولید انواع مونو پمپ ها می باشد. کشور عزیزمان با به کار گیری دانش روز دنیا توانسته نیاز صنعت به مونو پمپ را برطرف کرده و با هزینه اولیه و هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کمتری نسبت به نمونه های وارداتی این پمپ را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. استاتور مونو پمپ ها یک استاتور لاستیکی شکل می باشد و از قطعه های مصرفی به شمار می رود. با توجه به تولید مونو پمپ ها در ایران قطعات مصرفی این نوع از پمپ ها در دسترس بوده و قیمت مناسببی را نسبت به نموعه های مشابه وارداتی دارند همچنین متریال استاتور ها با توجه به نیاز کاربر و سیال انتقالی قابل تغییر می باشد. جنس روتور و پوسته پمپ نیز با توجه به ساخت مونو پمپ ها در ایران در متریال های چدنی و فولادی، استیل با گرید های 304، 316 و 420 قابل ارائه می باشد. در بعضی مواقع محدودیت مکان از دیگر مشکلات مصرف کنندگان بوده که می توان به صورت سفارشی در ابعاد سفارش گذاری شده پمپ های فوق را تولید کرد.

مونو پمپ دسته دوم!

تنوع بالا در متریال استاتور و روتور و بدنه این پمپ ها و همچنین دور و توان های بسیار متنوع الکتروگیربکس ها باعث می شود تا هر پمپ با توجه به نیاز کاربر معرفی و یا ساخته شود. در نتیجه استفاده از مونو پمپ های دست دوم و کارکرده به صلاح کاربران نمی باشد و کاربران باید مونو پمپی تهیه کنند که شرایط کاری و سیال انتقالی در انتخاب آن اعمال شده باشد.

faq

در مونو پمپ که یک پمپ جابجایی مثبت می باشد، سیال در اثر چرخش ماردون در راستای محور پمپ پمپاژ می شود. مونو پمپ یا پمپ غلیظ کش، برای سیالات غلیظ با ویسکوزیته بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

مونو پمپ را می توان در انواع مختلفی از جمله لوله ای (ساده و هلیکس دار)، قیفی، فوم بتن، عمودی و دوزینگ پمپ دسته بندی کرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
محمد یگانه
ارسال شده در : دوشنبه 09 آبان 1401

سلام، برای انتقال خامه و پنیر خامه ای نیاز به مونو پمپ 2 تا 50 متر مکعب در ساعت دارم. لطفا قیمت رو محبت کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 11 آبان 1401

سلام جناب یگانه عزیز، از مونو پمپ برای کاربری مورد نظرتان می توانید استفاده کنید اما برای انتخاب توان موتور و سایز پمپ لازم است طول مسیر را ذکر نمایید.

رسول نجاتی
ارسال شده در : پنجشنبه 25 آذر 1400

سلام، لطفا قیمت مونو پمپ دبی 1 متر مکعب در ساعت برای مواد شوینده و بهداشتی را اعلام بفرمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 27 آذر 1400

سلام جناب نجاتی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

حبیب ملکی
ارسال شده در : یکشنبه 07 شهریور 1400

با سلام، اطلاعاتی برای خرید پمپ مونو جهت تخلیه مازوت غلیظ می خوام.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 08 شهریور 1400

سلام جناب ملکی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.