لوب پمپ

6 کالا
نمایندگی فروش انواع لوب پمپ ییلدیز (Yildiz)، گوشواره ای ایلدیز، مکانیزم، اجزا و کاربردها، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
قیمت :
48,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع لوب پمپ کوپار استیل (Kupar)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
قیمت :
85,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع لوب پمپ پترولند (Petroland)، استیل و روتاری، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
قیمت :
80,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع لوب پمپ اینوکسپا (Inoxpa)، گوشواره ای، دورانی، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
نمایندگی فروش انواع لوب پمپ یاس (YAS) استیل، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ به این صفحه مراجعه نمایید، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
قیمت :
88,800,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع پمپ دنده ای قلوه ای شركت کرکماز Korkmaz تركيه، گوشواره ای، لوب پمپ، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ به این صفحه مراجعه نمایید، 48000049-021 صد خط
قیمت :
38,000,000
تومان
تماس بگیرید

لوب پمپ

پمپ گوشواره ای چیست؟

لوب پمپ که با نام های پمپ گوشواره ای و پمپ دنده ای قلوه ای نیز نامیده می شود، جز انواع پمپ جابجایی مثبت می باشد. از لحاظ عملکرد همانند پمپ دنده ای (پمپ دنده خارجی) کار می کند. لوب ها یا گوشواره ها به صورت چرخش غیر تماسی گردش می کنند، یعنی هیچ گونه تماسی با یکدیگر ندارند. پمپ های لوب ماکسیمم دبی ای که پوشش می دهند تا 150 متر مکعب در ساعت می باشد و ماکسیمم فشاری که پوشش می دهند تا 20 بار می باشد.

لوب پمپ یا پمپ گوشواره ای

لیست قیمت لوب پمپ

بازدیدکننده محترم، در صورت بازدید این صفحه با موبایل، لطفا جهت رویت کامل جداول، زمانی که روی جداول هستید تصویر را به سمت چپ یا راست بکشید (برخی جداول به دلیل بزرگی ممکن است در صفحه نمایش شما به صورت کامل نمایش داده نشوند، همچنین می توانید موبایل خود را به صورت افقی بگیرید تا جداول را بهتر ببینید.).

مشخصات فنی لوب پمپ

دو روتور لوب پمپ متصل به یک جفت چرخ دنده می باشند که باعث چرخش دورانی هماهنگ روتور می شود، که این چرخ دنده ها و یاتاق های شفت، تماسی با سیال نداشته و در محفظه ای جدا از سیال پمپاژی هستند. نیروی موتور به یکی از محور ها وارد شده و به وسیله چرخ دنده ها، به محور دیگر انتقال می یابد. سیال درون محفظه پمپ به دو قسمت مجزا تقسیم می شود که بخشی از سیال موجود در محفظه سمت مکش (ورودی پمپ) و بخشی دیگر از سیال، سمت رانش (خروجی پمپ) حبس می شود. با چرخش دورانی روتور سیال از منطقه مکش به منطقه رانش و در نهایت سیال به سمت خروجی هدایت می شود. در لوب پمپ ها هیچ گونه تماس مکانیکی (بین دو روتور و روتور و محفظه پمپ) وجود نداشته که سبب می شود سایشی بین اجزای پمپ حاصل نشود. تنها سایش در لوب پمپ ها، خوردگی مربوط به نوع سیال و یا وجود ذرات جامد در سیال می باشد.

نحوه عملکرد لوب پمپ

از آنجایی که بلبرینگ های محور، خارج از محفظه سیال قرار دارد، دارای طول نسبتاّ بلندی می باشد که سبب محدودیت فشار در لوب پمپ ها خواهد شد. در هنگام شروع به کار پمپ، محفظه پمپ باید با مقداری سیال پر باشد. در خروجی پمپ ها یک شیر تخلیه هوا تعبیه شده است که پس از پر شدن محفظه پمپ از سیال بسته خواهد شد.

پمپ هایژنیک یا پمپ بهداشتی

لوب پمپ در خانواده پمپ هایژنیک (Hygienic Pump) یا پمپ بهداشتی گنجانده می شود، این پمپ های لوب در محل نصب و بدون نیاز به جدا کردن از خط اصلی و اتصالات دارای قابلیت تمیز کردن در محل می باشند. عدم برخورد دنده ها و در نتیجه راندمان بالاتر و لذا یکنواختی بیشتر در بخش تخلیه، همچنین تامین نیرو آب بندی سیل مکانیکی از جلو و طراحی مستقیم، قابلیت (CIP (Clean in Place یعنی شستشو در محل نصب (با فشار آب و به صورت کامل) و قابلیت SIP (Sterlize in Place) یعنی استریل کردن در محل نصب از جمله قابلیت های پمپ های لوب می باشد. به دلیل آنکه این پمپ ها کمترین تاثیر را روی سیال، از لحاظ خواص مکانیکی و فیزیکی دارند، می توانند سیال هایی که دارای حساسیت برشی هستند مثل ماست، رزین و انواع شوینده ها و غیره را به راحتی پمپاژ کنند. لوب پمپ ها محدوده گسترده ای از سیالات را به خاطر گوناگونی شکل روتور قابل پمپ کردن می باشند. روتور لوب پمپ ها از جنس استلنس استیل یا دارای پوشش لاستیکی، نایلون، برنز یا PTFE پر شده با ویژگی هایی در حد استلنس استیل می باشد، که با توجه به نیاز کاری نوع جنس انتخاب می گردد. پوشش لاستیکی ویژگی ضد سایش دارد؛ نایلون قابلیت مقاومت در برابر جامدات سخت؛ برنز موجب کاهش خسارت ناشی از اضافه بار لحظه ای می شود و PTFE مقاومت شیمیایی و مکانیکی را افزایش می دهد.

از جمله قابلیت های این نوع از انواع پمپ می توان به پمپاژ سیالات با ویسکوزیه بالا، آن هم با دبی و ظرفیت پمپاژ بالا اشاره نمود که به خاطر، فاصله بین دنده ها، ساختمان داخلی و محفظه بزرگی که برای انتقال سیال تعبیه شده است باعث می شود تا پمپاژ سیالات دارای ذرات جامد مانند گیلاس و زیتون و غیره را بدون آسیب زدگی به آنها انجام دهد.

پمپ گوشواره ای یا لوب پمپ

لوب پمپ ها از لحاظ ساختاری به دو بخش مجزا تقسیم می شوند:

 • اجزایی که در تماس مستقیم با سیال هستند، مانند روتور (لوب)، پوسته پمپ، درپوش و نشت بندها
 • یاتاق ها و چرخ دنده ها که هیچ گونه تماسی با سیال ندارند.

اجزا لوب پمپ

 1. روتور یا لوب (دنده ها و گوشواره ها): بسته به نوع سیال، روتور لوب پمپ می تواند دارای طرح و یا ساختار متفاوتی باشد، لذا کاربری لوب پمپ با طرح روتور در ارتباط می باشد.
 2. مکانیکال سیل
 3. واشر آببندی
 4. شیم
 5. شفت
 6. چرخ دنده ها و بیرینگ محور یا یاتاقان ها
 7. محفظه شفت و چرخ دنده ها (حاوی روغن روانکار)
 8. محفظه اصلی پمپ (کیسینگ یا هد)
 9. درپوش محفظه یا نشت بند

ویدیو نحوه عملکرد لوب پمپ یا پمپ گوشواره ای

نشت بندی لوب پمپ

در انتهای محل ورود هر محور به محفظه سیال، با یک نوار آب بندی و یا نشت بند مکانیکی، نشت بندی می شود. می توان در صورت حساسیت بیشتر از نشت بند مکانیکی دوبل استفاده کرد.

مشخه کاری لوب پمپ

دبی لوب پمپ ها متناسب با سرعت چرخش روتور می باشد. هرچه سرعت بیشتر باشد، دبی نیز افزایش پیدا می کند. البته به علت لقی موجود بین روتورها، مقداری از جریان موجود در محفظه از سمت ناحیه پرفشار خروجی به ناحیه کم فشار خروجی راه پیدا کرده و باعث می شود جریان خروجی کاهش پیدا کند. مقدار نشتی درون پمپ، افزایش اختلاف فشار بین قسمت دهانه و خروجی پمپ باعث می شود مقدار نشتی افزایش پیدا کند و با افزایش ویسکوزیته سیال این مقدار نشتی کاهش پیدا می کند.

در لوب پمپ ها ظرفیت جابه جایی و فشار خروجی سیال، مستقل از یکدیگر می باشند که می توان فشار خروجی را با توجه به محدودیت پمپ افزایش داد.

تاثیر دمای سیال در کاکرد لوب پمپ

از آنجا که رتورها با یکدیگر و با محفظه سایشی ندارند، فضای لقی به وجود می آید که این فضا بسیار اندک می باشد و در صورت تفاوت دمای سیال پمپاژی با محیط باید در انتخاب لقی ها و جنس مواد، دقت لازم را کرد. همینطور در صورت تفاوت دمای سیال با محیط، قبل از پمپ کردن سیال باید با سیالی ثانویه پمپ را سرد یا گرم کرد تا از شوک حرارتی جلوگیری کرد.

پدیده کاویتاسیون در لوب پمپ ها

کاویتاسیون مهم ترین عامل محدود کننده سرعت لوب پمپ ها می باشد. در ناحیه مکش لوب پمپ ها زمانی که سیال به داخل محفظه پمپ مکش می شود، در این ناحیه مقداری فضای خالی به وجود می آید، اگر زمان کافی برای پر کردن این فضا نباشد، پدیده کاویتاسیون رخ می دهد. برای جلوگیری از این پدیده می توان پمپ بزرگتری انتخاب نمود و یا اینکه سرعت موتور را کم کرد.

نکات خرید لوب پمپ

 • قیمت لوب پمپ بالا بوده و خیلی به صرفه نیستند.
 • پمپ های لوب نیاز به دو آب بند دارند.
 • اگر تنظیم دنده ها به هم بخورد، عملکرد لوب پمپ به هم خورده و به پمپ آسیب جدی وارده می شود.

فروش لوب پمپ

تعمیر و نگهداری لوب پمپ
 • تمامی اتصالات پمپ را به طور مداوم بررسی کرده و محکم می کنیم. با توجه به اینکه لوب پمپ ها با دقت بسیار بالا ساخته می شوند، نباید نیروی بیش از اندازه در هنگام سرویس کردن به آنها وارد کرد.
 • نشت بندهای مکانیکی لوب پمپ ها باید بازرسی دوره ای شوند و در صورت مشاهده خراش باید تعویض شوند.
 • در هنگام توقف تولید و همینطور تعمیر پمپ، تمامی اتصالات هیدرولیکی و الکتریکی پمپ قطع شده و از سیستم جدا می گردد.
 • سیال باقیمانده در محفظه پمپ یا روی سطوح نشت بند هرگز نباید سفت و جامد شود و تمامی قطعاتی که با سیال در تماس هستند باید بعد از هر بار استفاده شستشو داده شوند.
 • هرچند لوب پمپ ها می توانند برای مدت کوتاهی خشک کار کنند، اما خشک کار کردن به طور طولانی مدت به پمپ آسیب زده و موجب ایجاد افت مکانیکی شدید در پمپ می شود.

مواد خوراکی قابل انتقال با پمپ گوشواره ای
مواد خوراکی قابل انتقال با لوب پمپ
رب گوجه ماست ميوه ای سس دوغ خمير گوشت
خمير گوجه ماست شکر مذاب سفيده تخم مرغ کره
خمير دندان ژلاتين لوسيون زرده تخم مرغ کارامل
وازلين گلوکز مالت اسانس روغن خام
سبزيجات خيار شور مارگارين شير غذای حيوانات
سرکه شکلات مارمالاد ماهی زنده مايه پنير
ماء الشعير ترشی مايونز آب ميوه کشک
روغن سبوس روغن نارگيل ملاس پالپ ميوه کمپوت

کاربرد لوب پمپ
 • رزين‌ها و مواد پوشش دهنده

رزین ها و مواد پوشش دهنده، گرانروی بالایی دارند (تا حدود 2000 CPS) که این عمر انتقال و پمپاژ این مواد را دشوار تر از سایر سیالات ساخته است. با این وجود پمپ لوب به خوبی امکان پمپاژ این مواد را فراهم ساخته است.

 • مواد حساس به تنش برشی

با توجه به سرعت‌ پايين با حداقل نيروی برشی و ضربه سيالات حساس را جابجا می کند و توانایی جابجایی رقيق‌ترين مواد مثل حلال‌ها تا غليظ‌ترين مواد مثل پليمرهایی با غلظت بيشتر از 100000cSt را دارا هستند. قابليت افزودن سيستم گردش سيال را برای کنترل دمای سيال مورد انتقال نيز از خصوصیات این محصولات می باشد.

کاربری های معمول:

 1. پليمرها و مواد لخته ساز
 2. امولوسيون‌ها، سوسپانسيون‌ها و انواع ژل
 3. مواد روغن کار و واکس‌ها
 4. کرم‌هاي آرايشي، لوسيون‌ها و پمادها
 • صنايع شيميايی و حلال‌ها

انتقال تمامي مواد شيميايي که با Stainless Steel 316L سازگاري دارند، سيستم‌هايي که نياز به CIP و SIP دارند و يا سيالاتي که نياز به تميز کردن متناوب دارند مانند سود سوزآور.

کاربری ها معمول:

 1. انتقال قلياها و مواد بازي
 2. رزين‌ها و پوشش‌ها
 3. علف کش‌ها و آفت کش‌ها
 4. صابون‌ها و مواد شوينده
 • لوب پمپ مواد غذایی

خمیر، لوبیا، زردآلو، چغندر، پنیر و آب پنیر، گیلاس، کشک، ترشیجات، پالپ میوه، ژلاتین، مربا، مالت، رب ها و سس ها، پوره، میگو، سوپ، توت فرنگی، ژله، ماست، خردل، مارگارین، اسانس، پنیر خامه ای، ترشی، خورش، نوشیدنی ها، روغن، روغن ذرت، روغن زیتون، دوغ، گلوکز، سس مایونز

 • لوب پمپ دارویی، لوب پمپ آرایشی و بهداشتی

الكل، کرم های مرطوب کننده آرایشی، ملاس، لاک، عطر، پلاسما، صابون و صابون مایع، حلال ها، خمیر دندان، سرکه، نشاسته، واکس ها، انواع ژل ها، لوسیون ها و پماد ها، خمیردندان، خورش، پلاسما، لاک، پماد، کرم دست

مزایای لوب پمپ
 • پمپ هایژنیک یا پمپ بهداشتی
 • قابلیت CIP (Clean in Place)
 • قابلیت SIP (Sterlize in Place)
 • جریان آرام و بدون پالس
 • امکان استفاده به صورت عمودی و افقی
 • اعمال نيروي آب بندي از مقابل
 • عدم استفاده از قطعات جانبی در درون سيال
 • عمر كاری بالا
 • اتصالات گوناگون از جمله فلنج، دنده داخلی و خارجی
 • رنگ اپوکسي با دوام
 • كاهش اثر خطای انسانی
 • دارای محافظ شفت در بخش آب بندی
 • امکان کار مداوم به صورت خشک و در صورت خنک کردن سيل‌ها
 • قابليت انتقال مواد در دو جهت، پر و خالی کردن
 • جابجایی مواد حساس به تنش برشي و مخلوط جامد سيال
 • دنده‌ غير تماسي با توانایی جابجایی مواد غير روغنی
 • فضای انتقال بزرگ
 • کاهش خوردگی
 • بدنه مستحکم Stainless Steel 316L
 • Double tapered roller bearings
 • دنده‌ قابل تنظيم
 • بدنه جعبه دنده از جنس GG20
 • جابجایی کامل مواد درون محفظه مکش
 • استفاده از دنده‌هاي متفاوت
 • امکان نصب By Pass
 • نصب آسان
 • محفظه مکش بدون درز

لیست قیمت لوب پمپ

لطفا جهت اطلاع از قیمت روی محصول و برند مورد نظر کلیک نمایید.

دیـــدگاه‌ها

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید.

captcha


امتیاز: