سوییپر

اشتراک :

فروش سوییپر صنعتی

جهت نظافت منازل و جمع آوری گرد و غبار در محیط خانگی از جارو برقی استفاده می شود ولی در محیط خارج از منزل مانند کارخانجات، فروشگاه ها و مکان هایی که پخش شدن گرد و غبار برای سلامتی افراد حاضر در محیط ضرر دارد، از دستگاه سوییپر صنعتی استفاده می کنند. پاکیزگی و نظافت موجب پایداری و افزایش مراجعه کنندگان به محیط های کسب و کار می گردد. دستگاه سوییپر صنعتی به منظور نظافت محیط هایی که وسعت زیادی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع دستگاه سوییپر صنعتی

دستگاه سویپر صنعتی انواع مختلفی دارد که دو نوع اصلی آن عبارتند از:

 • دستگاه سوییپر صنعتی دستی
 • دستگاه سوییپر صنعتی سرنشین دار

سوییپر صنعتی دستی

سوییپر دستی

دستگاه سوییپر صنعتی دستی با ابعاد فشرده و وزن مناسب بیشتر جهت نظافت فضاها با وسعت کم مانند خیابان مورد استفاده قرار می گیرد. سوییپر صنعتی دستی که به جاروی خیابانی نیز شناخته می شود، برای نظافت سطوح هموار و جمع آوری زباله های خشک کاربرد دارد. دستگاه سوییپر صنعتی در جمع آوری آلاینده های کوچک و بزرگ مانند قوطی نوشابه، گرد و خاک و زباله های کوچک کاربرد دارد. دستگاه سویپر صنعتی مدل دستی ابعاد کوچک دارد و در فضای راه پله ها راه پله و مسیرهای عبوری کوچک قابل استفاده است. اپراتور بواسطه دسته طراحی شده روی بدنه می تواند دستگاه را هدایت کند. مدل دستی در هر ساعت فضای 3000 متر مربع را نظافت می کند.

سوییپر صنعتی سرنشین دار

سوییپر سرنشین دار

دستگاه سوییپر صنعتی سرنشین دار یکی از مهم ترین ماشین آلات و تجهیزات نظافتی صنعتی به شمار می رود. این دستگاه پهنای نظافتی بالاتری نسبت به سوییپر صنعتی دستی دارد و به همین دلیل زمان لازم جهت نظافت را کاهش می دهد. سوییپر صنعتی سرنشین دار یا دارای راننده برای جمع آوری آلودگی و زباله محیط های صنعتی قابل استفاده می باشد. سوییپر صنعتی خودرویی دارای مخزن بزرگ می باشد و جهت هدایت گرد و غبار به داخل مخزن از چرخش برس های دیسکی جانبی و برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار به فضای اطراف از سیستم مکش به روی برس استفاده می گردد. همچنین لازم به ذکر است نیروی محرکه سوییپر صنعتی خودرویی به صورت الکتریکی یا سوخت فسیلی است. سویپر صنعتی خودرویی دارای مدل های متنوع می باشد که بطور میانگین 3000 تا 24000 متر مربع را نظافت می کند.

اجزاء سوییپر صنعتی
 • برس کناری یا برس دیسکی: جهت جمع آوری گرد و غبار و زباله های کوچک کاربرد دارد.
 • برس مرکزی: انتقال زباله و گرد و خاک جمع آوری شده به مخزن و همچنین وظیفه فیلتر نمودن زباله ها را برعهده دارد.
 • مخزن زباله: برای جمع آوری زباله ها کاربرد دارد.
 • موتور: موتور دستگاه می تواند الکتریکی یا سوخت فسیلی باشد.

منبع انرژی سوییپر صنعتی

سویپر از جهت تامین انرژی مورد نیاز برای جابجایی و جمع آوری آلودگی، به سه دسته مکانیکی، دارای باتری و سوخت فسیلی (بنزینی یا دیزل) تقسیم بندی می شود. سوییپر دستی به شیوه مکانیکی و با اعمال نیرو از سوی اپراتور در فضاهایی که دارای موانع هستند مانند انبار قابل استفاده است. در نوع دارای باتری، دستگاه مجهز به موتور الکتریکی می باشد که بسیار کم صدا می باشد. همچنین سویپر صنعتی دیزلی یا بنزینی دارای ابعاد بزرگی است و به دلیل آلودگی حاصل از سوخت فسیلی در فضای بسته قابل استفاده نیست و در محیط باز کاربرد دارد.

شیوه کار سوییپر صنعتی

دستگاه سوییپر صنعتی دارای برس اصلی مرکزی و برس دیسکی جانبی می باشد که شیوه عملکرد دستگاه به دو صورت مکانیکی و مکش است. در عملکرد دستگاه سوییپر صنعتی به روش مکانیکی، زباله ها با حرکت برس های جانبی به سمت برس مرکزی و سپس داخل مخزن فرستاده می شود. همچنین در شیوه جمع آوری زباله به روش مکش، سیستمی روی برس های جانبی جهت مکش گرد و غبار تعبیه شده است.

انتحاب سوییپر صنعتی مناسب
 1. در انتخاب دستگاه بایستی به اندازه و فضای محیط (فضای سرپوشیده یا فضای باز) توجه شود.
 2. مدت زمان استفاده معیار قرار داده شود.
 3. هر چقدر حجم آلودگی ها و زباله ها بیشتر باشد، حجم مخزن دستگاه بایستی بزرگ تر انتخاب شود.
 4. با توجه به جنس کفپوش انتخاب گردد.
 5. دستگاه دارای برس با کیفیت بالا باشد.

کاربرد سوییپر صنعتی

دستگاه سویپر صنعتی نوعی جارو برقی می باشد. این دستگاه عملیات شستشوی سطوح را انجام نمی دهد، بلکه وظیفه مکش زباله های جامد و گرد و غبار را دارد. استفاده از دستگاه سوییپر موجب سهولت در امر نظافت شده است و بکارگیری این ماشین نظافت صنعتی به منظور جمع آوری پلاستیک و زباله های جامد در فضاهای مختلف شهری موجب بهره وری بیشتر خواهد شد. این دستگاه در ساختمان ها، کارخانجات، سطوح شهری قابل استفاده می باشد.

مزایای دستگاه سوییپر

 • افزایش کیفیت نظافت
 • سهولت در جابجایی و کاربرد
 • افزایش سرعت نظافت و پاکسازی انواع آلودگی های ریز و درشت
 • عدم انتشار و بازگشت آلودگی ها به محیط
 • جلوگیری از پخش شدن گرد و خاک با استفاده از سیستم مکش
 • کاهش هزینه های نظافت نسبت به روش سنتی

سرویس و نگهداری دستگاه سوییپر

 1. مخزن باید پس از هر بار استفاده تخلیه گردد.
 2. فیلتر دستگاه بطور پیوسته نظافت شود.
 3. فن و سیستم مکش بصورت دوره ای بررسی و در صورت بروز لرزش فن، تعویض شود.
 4. واشرها و بست های دستگاه را بازرسی و درصورت نیاز، اقدام به تعویض کنید.
 5. لاستیک های کناری دستگاه برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار هستند که بایستی عاری از خوردگی یا پارگی باشد.
 6. زاویه برس ها با سطح زمین به درستی تنظیم گردد.
 7. برس های دستگاه از اقلام مصرفی به شمار می رود و پس از مدتی نیاز به تعویض دارند.
 8. قطعات دستگاه به صورت روزانه روغنکاری شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز: