پایه چراغ روشنایی

فروش پایه چراغ روشنایی

پایه چراغ یکی از تجهیزات روشنایی به شمار می آید که از آن ها در جهت تامین روشنایی خیابان ها، پارک ها، حیاط منازل و باغ ها استفاده می گردد. در راستای زیباسازی مبلمان شهری پایه چراغ های روشنایی در اشکال، ابعاد و ارتفاع های مختلف طراحی و ساخته می گردند.

در یک دسته بندی کلی پایه های روشنایی به دو گروه پایه چراغ پارکی و پایه چراغ خیابانی تقسیم می شوند که در ادامه هر یک به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد.

مشخصات فنی پایه چراغ روشنایی

در ذیل به ویژگی ها و مشخصات انواع پایه چراغ روشنایی پرداخته شده است.

پایه چراغ روشنایی پارکی و محوطه ای

پایه چراغ روشنایی پارکی با ارتفاع های مختلف، به صورت لوله ای ساده و یا طرح دار با جنس و مدل های مختلف طراحی و ساخته شده و در محوطه های پارک، حیاط و یا باغ ها نصب و مورد استفاده قرار می گیرند.

پایه چراغ روشنایی پارکی و محوطه ای

به جهت قرار گیری پایه چراغ های پارکی در معرض تابش مستقیم آفتاب و باران، جنس مواد به کار رفته در ساخت پایه چراغ ها باید در مقابل عوامل محیطی ذکر شده مقاوم باشد. پایه چراغ های پارکی معمولا در انواع آلومینیومی، فولادی و یا چدنی و در ارتفاع های 1 الی 4 متر (معمولا 3 متر) تولید می گردند.

پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ روشنایی خیابانی معمولا با ارتفاع های 3 الی 18 متر در جهت تامین روشنایی معابر شهری مورد استفاده قرار می گیرد. پایه چراغ روشنایی خیابانی در انواع ساده و دکوراتیو تولید می گردد.

پایه چراغ خیابانی

در فرایند ساخت پایه چراغ ساده از فولاد با پوشش گالوانیزه گرم و اپوکسی استفاده می شود. پایه چراغ روشنایی خیابانی ساده در انواع لوله ای و چند وجهی ساخته می شود و دارای قیمت کمتری نسبت به پایه چراغ روشنایی دکوراتیو می باشد. پایه چراغ خیابانی دکوراتیو با ظاهری لوکس و زیبا که با هدف زیبا سازی هرچه بیشتر فضای شهری استفاده می گردد، با کاور های چدنی و یا آلومینیومی پوشانده می شود. همان طور که ذکر گردید در تولید پایه چراغ خیابانی با توجه به آب و هوای منطقه می توان از پوشش گالوانیزه گرم، رنگ الکترواستاتیک و رنگ اپوکسی استفاده کرد. در فرایند نصب پایه چراغ خیابانی با توجه به وزن، ارتفاع پایه و هم چنین خاک محل نصب، فوندانسیون به دو طریق فوندانسیون ریختگی و یا آماده ایجاد شده و سپس پایه نصب می گردد.

مزایای استفاده از پایه چراغ روشنایی

در ادامه چند مورد از مزایایی که استفاده از پایه چراغ روشنایی فراهم می سازد بیان می گردد.

  • زیباسازی مبلمان شهری و فضا های سبز
  • فراهم سازی امکان استفاده بیشتر از بوستان‌ ها، فضا های سبز و باغ ها
  • تامین روشنایی و امنیت پارک ها در تاریکی شب
  • تسهیل تردد در معابر شهری در زمان تاریکی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: