دستگاه وکیوم بسته بندی

اشتراک :

دستگاه وکیوم چیست؟

دستگاه های بسته بندی وکیوم، هوای داخل پاکت (اکسیژن) را به کمک خلا از آن خارج می کند که این موضوع موجب افزایش طول عمر، بهبود و نگهداری مواد داخل بسته بندی می گردد. وکیوم نمودن محصولات، رشد باکتری های هوازی یا قارچ ها را کاهش می دهد و از تبخیر اجزای فرار محصول جلوگیری می کند. همچنین منجر به کاهش حجم کلی پاکت ها می گردد که حمل و نقل کالا را تسهیل کرده و جای کمتری اشغال می کند. این دستگاه برای بسته بندی مواد خشک، میوه جات، سبزیجات، محصولات پروتئینی مثل گوشت، سوسیس، کالباس و غیره می تواند مورد استفاده قرار گیرد. وکیوم نمودن محصولات می تواند رشد باکتری ها را مهار کرده، زمان انبارداری و تاریخ انقضای محصولات را افزایش دهد و محصولات را بدون استفاده از مواد نگهدارنده تازه با حفظ کیفیت و ارزش غذایی محصولات نگهداری کند. دستگاه وکیوم عمل وکیوم، انتشار گاز، دوخت، خنک کردن و تخلیه گاز را به طور اتومات انجام می دهد. همچنین برای وکیوم کردن مواد خرد شدنی مثل چیپس از گاز نیتروژن استفاده می کنند.

انواع دستگاه وکیوم بسته بندی

انواع دستگاه وکیوم در نمونه های زیر قابل ارائه به مشتریان عزیز می باشند:

 • دستگاه وکیوم دستی خانگی یا فروشگاهی
 • دستگاه وکیوم تک کابین ایستاده
 • دستگاه وکیوم تک کابین رومیزی
 • دستگاه وکیوم دو کابین
 • دستگاه وکیوم بدون کابین ایستاده (عمودی)
 • دستگاه وکیوم بدون کابین رومیزی (افقی)
دستگاه وکیوم دستی فروشگاهی

این دستگاه بیشتر برای مصارف خانگی و فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد این دستگاه بسیار ساده بوده به گونه ای که ابتدا باید محصول مورد نظر را داخل پاکت آماده قرار داده و لبه پاکت را بر روی تیغه های وکیوم قرار دهید و بعد دستگاه را بسته و با زدن دکمه دستگاه، عمل وکیوم پاکت شروع می شود و دستگاه هوای داخل پاکت (اکسیژن) موجود در پاکت را به کمک پمپ خلا، به طور کامل از آن خارج می کند و پاکت وکیوم می شود. این دستگاه مناسب برای وکیوم نمودن پاکت های کوچک و مصارف کم خانگی یا فروشگاهی مناسب می باشد.

دستگاه وکیوم دستی فروشگاهی

دستگاه وکیوم تک کابین (Single Chamber Vacuum Packaging Machine)

این دستگاه دارای یک کابین، به همراه دو تیغه برای وکیوم و مناسب جهت وکیوم نمودن پاکت های کوچک و متوسط می باشد.

عملکرد دستگاه وکیوم تک کابین چگونه است؟

ابتدا محصولات مورد نظر را درون پاکت های آماده قرار می دهیم و لبه پاکت ها را بر روی تیغه های دستگاه وکیوم قرار داده و درب دستگاه را می بندیم و بعد از گذشت تایم مشخص دستگاه، پاکت ها را وکیوم می کند.

دستگاه های وکیوم تک کابین در نمونه های زیر قابل ارائه می باشند:

 • دستگاه وکیوم بسته بندی تک کابین ایستاده

دستگاه بسته بندی وکیوم تک کابین ایستاده

 • دستگاه وکیوم تک کابین رو میزی

دستگاه بسته بندی وکیوم تک کابین رو میزی

 • دستگاه وکیوم بسته بندی 2 کابین (Double Chamber Vacuum Packaging Machine)

این دستگاه دارای دو کابین وکیوم است که در هر کابین دو تیغه وجود دارد که مجموعا شامل چهار تیغه وکیوم می باشد. وجود 4 تیغه در این دستگاه باعث می شود که سرعت و تعداد پاکت های وکیوم شده در دقیقه افزایش یابد. اگر شما تولیداتی با حجم بالا دارید پیشنهاد ما دستگاه وکیوم 2 کابین است زیرا این دستگاه برای شما بسیار مناسب می باشد.

نحوه عملکرد دستگاه وکیوم 2 کابین چگونه می باشد؟

برای استفاده از این دستگاه ابتدا دهانه پاکت های پر شده از محصول مورد نظر را روی تیغه های وکیوم یکی از کابین های دستگاه قرار می دهیم و بعد درب کابین را می بندیم سپس کابین بعدی را به همین صورت پر می کنیم و بعد از پر کردن کابین دوم از پاکت می توانیم درب کابین اول را باز نموده و پاکت های وکیوم شده را از دستگاه خارج کنیم و بعد از آن از کابین دوم را خالی می نماییم و این فرآیند به صورت مستمر تکرار می گردد. این امر موجب افزایش سرعت وکیوم نمودن پاکت ها می شود.

دستگاه وکیوم 2 کابین

دستگاه وکیوم بسته بندی بدون کابین

این دستگاه چند کار را به طور همزمان انجام می دهد، از جمله عمل تزریق گاز، دوخت و عمل وکیوم و سپس انتشار (تزریق) گاز به داخل محصول بسته بندی شده.

این دستگاه چون کابین ندارد کاربری اش محدود نمی شود و مخصوص وکیوم کردن پاکت های بزرگ و بسیار بزرگ بوده که داخل کابین جا نمی شوند ولی نسبت به دستگاه وکیوم عمودی کوچک تر بوده و ارزان تر است.

این دستگاه در نمونه های زیر قابل ارائه می باشد:

 • دستگاه وکیوم ایستاده عمودی (بدون کابین)

دستگاه وکیوم ایستاده عمودی (بدون کابین)

 • دستگاه وکیوم افقی (بدون کابین)

دستگاه وکیوم افقی (بدون کابین)

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز: