دستگاه لیبل زن

اشتراک :

دستگاه لیبل زن چیست؟

لیبل به معنای اتیکت یا برچسب که می تواند روی ظروف محصول چسبیده شود و اطلاعات مختصری از محصول، برند، روش مصرف، قیمت نهایی برای مصرف کنندگان، سیب سلامت، مواد تشکیل دهنده محصول و غیره را به مصرف کنندگان محصول ارائه نماید. از این رو دارای جایگاه بالایی در صنعت بسته بندی می باشد. حتی گاهی لیبلی که بر روی ظروف محصول چسبانده می شود معیاری برای انتخاب و خرید محصول می باشد پس در طراحی آن باید دقت لازم را داشته باشید. این دستگاه در صنعت ماشین آلات بسته بندی دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد. لیبل ها می توانند شامل بارکدهای اختصاصی محصولات باشند که روی محصول چسبانده می شوند مانند تمامی محصولات غذایی، نوشیدنی ها، آرایشی بهداشتی، دارویی، لوازم تحریر، قطعات خودرو، محصولات پتروشیمی، رنگ، قطعات الکترونیکی و غیره که به صورت روزمره در حال استفاده از آنها هستیم.

اکثر استفاده دستگاه کاربردی لیبل زن اتومات در صنایعی است که میزان تولید متوسط و بالا دارند، زیرا اگر لیبل ها به صورت دستی روی ظروف محصولات چسبانده شوند قطعا کاری بسیار زمان بر، نامنظم و بی دقت و طاقت فرسا خواهد بود. اما وقتی از دستگاه لیبل زن برای چسباندن لیبل ها استفاده شود، بطری ها و یا ظروف با فاصله معین پشت یک دیگر حرکت می کنند و لیبل ها را بر روی ظروف با سرعت و دقت بالا می چسبانند. شما با یک بار تهیه و صرف هزینه این دستگاه منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه های نیروی انسانی برای کارخانه خوتان برای سال ها می شوید. اگر شما تولید کننده هستید و یا قصد دارید محصولی را وارد بازار کنید برای دیده شدن نیاز است بسته بندی منحصر به فردی را برای محصولات خود در نظر داشته باشید در غیر اینصورت در بازار رقابتی امروز و با توجه به بسته بندی های خاص محصولات خارجی شکست خواهید خورد. باید بدانید که بسته بندی، طراحی و برند تجاری از اصلی‌ترین دلایل انتخاب محصول شما در بازار رقابتی می باشند. بر همین اساس کارخانه های تولیدی نیاز به دستگاه لیبل زن با سرعت بالا از نوع تمام اتومات دارند و این موضوع امری بسیار ضروری در صنعت بسته بندی می باشد. گاهی لیبل ها به صورت بارکد هستند. این بارکد ها برای نشان دادن اصالت کالا و رهگیری محصول روی بسته بندی محصولات چسبانده می شوند. استفاده از لیبل برای محصولات بسیار به صرفه تر از چاپ های با کیفیت بر روی پاکت یا بطری می باشد ولی با لیبل می توان همان کیفیت چاپ مد نظر، اطلاعات و برند و لوگوی خود را به مخاطبان ارائه نمایید. دستگاه لیبل زن مجهز به نوار نقاله ای دارای قابلیت تنظیم در قسمت بالای بطری ها جهت ثابت نمودن بطری یا ظروف بر روی خط در زمان چسباندن لیبل می باشد.

از این دستگاه جهت لیبل زنی روی ظرف های شیشه ای، پلی اتیلن، کتابی، پت، استوانه ای شکل و انواع گالن های مورد استفاده در صنایع شیمیایی، بهداشتی، دارویی، غذایی و غیره می باشد.

شما می توانید از یک دستگاه لیبل زن تمام اتومات در صنایع مختلفی استفاده نموده و محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد. برای این منظور اگر لیبل زن تمام اتومات چند کاره را تهیه کنید دیگر محدودیتی برای کارتان در آینده ایجاد نخواهد نمود. این دستگاه ها کاملا تمام اتومات، بدون دخالت دست می باشند و نیازی به اپراتور برای استفاده از دستگاه نیست.

برای خرید دستگاه لیبل زن باید به نکات زیر توجه فرمایید که در نهایت بتوانید انتخابی درست و به صرفه از نظر اقتصادی داشته باشید:

  • نوع، شکل هندسی و اندازه ظرف (باید توجه داشت که می خواهید لیبل را در کدام قسمت از محصول بچسبانید؟ شکل ظرف شما چگونه است؟ گرد، کتابی یا چند وجهی و غیره)
  • لیبل در چند سمت از ظرف چسبیده شود.
  • نوع لیبل و اندازه و شکل آن چگونه است (دانستن این موضوع نوع دستگاه را مشخص می کند.)؟
  • تیراژ و ظرفیت تولید مورد نیازتان چقدر است (ظرفیت تولید روزانه شما چقدر است؟ با توجه به این موضوع می توانید تصمیم بگیرید که چه نوع لیبل زنی مورد نیاز شماست؟)؟

انواع دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن 2 طرفه پشت چسب دار

مناسب برای چسباندن لیبل در 2 سمت ظرف می باشد.

دستگاه لیبل زن 2 طرفه پشت چسب دار

دستگاه لیبل زن گرد پشت چسب دار

این نوع دستگاه لیبل ها را بر روی ظروف گرد می چسباند.

دستگاه لیبل زن گرد پشت چسب دار

دستگاه تاپ لیبل پشت چسب دار 

این دستگاه مناسب برای چسباندن لیبل بر روی محصولات تخت یا بر روی درب ظروف می باشد.

دستگاه تاپ لیبل پشت چسب دار 

دستگاه لیبل زن زیر و روی محصول

این دستگاه می تواند با عبور محصول از دستگاه به طور همزمان لیبل ها را بر رو و زیر ظروف بچسباند.

دستگاه لیبل زن زیر و روی محصول

دستگاه لیبل زن چند کاره پشت چسب دار

این دستگاه می تواند چند نوع لیبل مثل تخت و گرد را بر روی ظروف در قسمت های مختلف ظرف بچسباند. این دستگاه لیبل زن مجهز به یک نوار نقاله قابل تنظیم در قسمت بالای بطری جهت تثبیت ظروف بر روی خط در هنگام چسبیدن لیبل می باشد.

دستگاه لیبل زن چند وجهی

این دستگاه مناسب برای چسباندن لیبل بر روی ظروفی که شکل هندسی چند وجهی دارند می باشد.

دستگاه لیبل زن چند وجهی

دستگاه لیبل شیرینک

این دستگاه مناسب برای قرار دادن غلاف ترس بافون بر روی بطری هایی مثل نوشابه، انواع آب میوه ها، بطری شیر و غیره یا مناسب برای پلمپ نمودن ظروفی مثل خیار شور، رب، سس و غیره می باشد. بعد از قرار دادن غلاف بر روی ظروف به طور خودکار توسط دستگاه ظروف، وارد تونل حرارتی شیرینک می شوند و غلاف به دور محصول می چسبد. در نهایت ظروف آماده شده توسط نوار نقاله دستگاه از دستگاه به صورت اتومات خارج می شود.

دستگاه لیبل شیرینک

نحوه عملکرد دستگاه لیبل شیرینک

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز: