دستگاه بسته بندی تخم مرغ

دستگاه بسته بندی تخم مرغ چیست؟

ایده ی بسته بندی تخم مرغ و روانه کردن آن به بازار، حداقل کاری است که یک مرغداری باید انجام دهد. زیرا مرغدار اگر بخواهد تخم مرغ های تولیدی خود را بدون بسته بندی مناسب به بازار عرضه نماید، نیمی از سود خود را از دست خواهد داد و افراد دیگری که در زمینه بسته بندی تخم مرغ ها مشغول هستد، سود حاصل از این کار را عاید خود می کنند. وقتی برای تخم مرغ ها بسته بندی خاصی در نظر گرفته شود، این تصویر ذهنی را در مصرف کننده ایجاد می کند که تخم مرغ ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند زیرا نام برند، تاریخ تولید و انقضا بر روی آن ها درج شده است و همین امر موجب خرید با حس اطمینان بیشتر از سوی آنها می گردد که در نهایت سود بالایی را برای مرغداران یا افراد شاغل در حوضه بسته بندی تخم مرغ به همراه خواهد داشت.

کاتالوگ دستگاه بسته بندی تخم مرغ

بسته بندی تخم مرغ

دستگاه های مورد نیاز جهت بسته بندی تخم مرغ

از آنجا که تخم مرغ محصولی بسیار حساس و شکننده ای است، برای بسته بندی آن نیاز است از دستگاه های مخصوص استفاده گردد که دچار آسیب و شکستگی نگردد. برای راه اندازی خط بسته بندی تخم مرغ و گرفتن مجوز های لازم، تهیه ی 3 دستگاه به صورت اجباری برای بسته بندی تخم مرغ ضروری می باشد که این دستگاه ها شامل موارد زیر می باشند:

 • دستگاه کندلینگ تخم مرغ
 • دستگاه سورتر تخم مرغ
 • دستگاه جت پرینتر تخم مرغ

اگر خواستار راه اندازی خط بسته بندی تخم مرغ به طور کاملا صنعتی و تخصصی هستید، می توانید 2 دستگاه زیر را نیز برای خط بسته بندی تخم مرغ خود تهیه نمایید.

 • دستگاه بلانچر یا همان شست و شوی تخم مرغ
 • دستگاه فارم پکر

البته در صنعت بسته بندی تخم مرغ می توانید از دو دستگاه زیر برای بسته بندی نهایی خود استفاده نمایید.

 • دستگاه لیبل زن فوقانی (تاپ لیبل)
 • دستگاه شیرینک پک

جعبه بسته بندی تخم مرغ

در ادامه هر یک از دستگاه ها را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد:


دستگاه کندلینگ تخم مرغ

دستگاه نور بینی تخم مرغ

دستگاه کندلینگ یا نور بینی تخم مرغ، دستگاهی جهت بررسی تخم مرغ ها توسط اپراتور و جداسازی تخم مرغ های شکسته از تخم مرغ های سالم است. این دستگاه دارای کابینی است که از قسمت زیرین به تخم مرغ ها نور می تاباند و دارای یک آینه برای دید دقیق تر اپراتور می باشد. وقتی که تخم مرغ ها به حالت چرخشی از روی غلتک ها از داخل کابین عبور می کند اپراتور می تواند آنها را مشاهده نموده و تخم مرغ های معیوب را از خط بسته بندی خارج نماید. در صنعت غذایی رعایت بهداشت و سلامت محصولات بسیار پر اهمیت می باشد که این امر منجر به حفظ کیفیت برند شما در بازار رقابتی می گردد. گاهی ترک در تخم مرغ ها به صورت مویی است و توسط چشم دیده نمی شود برای این منظور نیاز است از دستگاه کندلینگ یا نور بینی استفاده شود. اگر این ترک های مویی شناسایی نشوند تخم مرغ ها سریعا فاسد می شوند و وجود این امر موجب تصویر ذهنی منفی از برند شما در ذهن مصرف کنندگان در بازار می شود و در نهایت شما را در بازار رقابتی با شکست مواجه خواهد نمود.

شایان ذکر است استفاده از دستگاه کندلینگ الزام دامپزشکی است و برای گرفتن مجوز برای بسته بندی تخم مرغ حتما باید دستگاه کندلینگ را تهیه نمایید. هایپر صنعت فامکو ارائه دهنده ی دستگاه کندلینگ در 2 نوع یک اپراتور و 2 اپراتور می باشد که با توجه به سطح نیاز می توانید دستگاه مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.

دستگاه سورتر تخم مرغ

دستگاه گریدر تخم مرغ

این دستگاه می تواند تخم مرغ ها را از نظر اندازه و وزن بسیار دقیق مرتب سازی نماید. این امر منجر به یکسانی و یکنواختی تخم مرغ ها برای بسته بندی می گردد در واقع این دستگاه اصطلاحا تخم مرغ ها را گرید بندی می نماید. تهیه ی این دستگاه برای گرفتن مجوز برای بسته بندی تخم مرغ ضروری می باشد. شرکت فامکو دستگاه سورتر گرید 4 که دارای 4 خروجی است را به مشتریان عزیز ارائه می نماید.

دستگاه جت پرینتر تخم مرغ

دستگاه تاریخ زن تخم مرغ

دستگاه جت پرینتر تخم مرغ عملیات چاپ یا پرینت روی تخم مرغ ها را انجام می دهد و دارای سرعت و کیفیت بسیار بالا بوده حتی می توان گفت دستگاه جت پرینتر تخم مرغ ارائه شده در فامکو برابر با نمونه های خارجی بوده ولی دارای قیمت بسیار مناسب تر می باشد. دستگاه جت پرینتر تخم مرغ مناسب برای چاپ لوگو، نام برند، تاریخ تولید، قیمت و تاریخ انقضا و غیره در 4 سطر بر روی تخم مرغ ها می باشد. از جمله ویژگی های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سرعت چاپ دستگاه جت پرینتر تخم مرغ ۴۵۰ کارتن در ساعت یا ۸۱۰۰۰ تخم مرغ در ساعت می باشد. 
 • این دستگاه قابلیت چاپ بر روی تخم مرغ در شانه های معمولی و فانتزی (۶ تایی،۹ تایی،۱۲ تایی،۱۵ تایی، ۲۰تایی،۳۰تایی) را دارد.
 • این دستگاه قابلیت چاپ با ۶ رنگ مختلف بر روی یک شانه تخم مرغ به طور همزمان را دارد.
 • تنها هزینه ای که برای کار با این دستگاه برای مدت طولانی نیاز است انجام دهید شارژ مجدد جوهر و یا تعویض با کارتریج جدید خواهد بود.

تاریخ انقضا تخم مرغ

شما می توانید دستگاه جت پرینتر تخم مرغ را به صورت جداگانه تهیه نمایید یا دستگاه فارم پکر دارای جت پرینتر تمام اتومات را سفارش دهید که در این صورت با خرید یک دستگاه عملکرد 2 دستگاه را به طور همزمان خواهید داشت. قیمت این دستگاه با توجه به کیفیت بالای چاپ و با توجه به قابل چاپ بودن کارتریج ها بسیار مناسب می باشد. سیستم دستگاه به گونه ای طراحی شده است که به صورت هد های تعلیق بوده و این امر منجر به حفظ سلامت و عدم شکستگی تخم مرغ ها می گردد. تعداد هد های دستگاه قابل سفارش است. اگر تولید شما در سطح صنعتی است نمونه های 6 هد و 5 هد مناسب شماست. این دستگاه در نمونه های کوچکتر هم قابل ارائه می باشد. شایان ذکر است، تهیه ی دستگاه جت پرینتر تخم مرغ برای گرفتن مجوز برای راه اندازی خط تخم مرغ ضروری می باشد.

مشخصات فنی دستگاه جت پرینتر تخم مرغ
ظرفیت تولید 360 شانه ی تخم مرغ در ساعت
قطعات وارداتی اروپایی

دستگاه های فرعی که با توجه به نیاز و افزایش سرعت و مکانیزه تر کردن هرچه بیشتر خط بسته بندی تخم مرغ مورد استفاده قرار می گیرند، شامل دستگاه فارم پکر و بلانچر می باشد که در زیر به شرح هر یک می پردازیم:

دستگاه فارم پکر تخم مرغ

فارم پکر تخم مرغ

فارم پکر بخش رباتیک خط بسته بندی تخم مرغ می باشد که در انتهای خط بسته بندی قرار گرفته و از تماس مستقیم اپراتور با تخم مرغ ها جلوگیری کرده و مانع آسیب و شکستگی در آنها می شود. طراحی دستگاه بسته بندی فارم پکر به گونه ای است که با قرار دادن تخم مرغ داخل شانه هیچ فشار یا تنش مکانیکی به تخم مرغ ها وارد نمی گردد. تمام قطعات این قسمت از جنس سیلیکون است تا با ظرافت تمام بتواند فرآیند قرار دادن تخم مرغ داخل شانه ها را بدون هیچ آسیبی انجام دهد.

دستگاه بلانچر تخم مرغ

بلانچر تخم مرغ

یکی از مهم ترین عوامل در افزایش فروش تخم مرغ ها ظاهر تمیز آنها می باشد، در صورتی که نیاز به دستگاهی جهت پاکیزه نمودن تخم مرغ های کثیف از نظر ظاهری دارید، می توانید از دستگاه بلانچر تخم مرغ استفاده نمایید، دستگاه بلانچر آلودگی سطحی تخم مرغ را تمیز می کند و و به مرحله ی بعدی برای بسته بندی می فرستد.

شست و شوی تخم مرغ

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
سینا عصارنیا
ارسال شده در : پنجشنبه 05 خرداد 1401

سلام، لطفا لیست قیمت و مشخصات تجهیزات را برایم ارسال کنید. ممنونم.

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 05 خرداد 1401

سلام جناب عصارنیا عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

حامد رشیدیان
ارسال شده در : شنبه 31 اردیبهشت 1401

سلام، وقت بخیر. بنده قصد راه اندازی واحد بسته بندی رو دارم. لطفا لیست قیمت و مشخصات تجهیزات را برایم ارسال کنید. ممنونم.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 01 خرداد 1401

سلام جناب رشیدیان عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

احمد فخرایی
ارسال شده در : پنجشنبه 08 اردیبهشت 1401

سلام، می خوام یه واحد کوچک بسته بندی تخم مرغ و تخم بلدرچین احداث کنم. وسایل مورد نیاز لازم دارم. ممنون می شم راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 10 اردیبهشت 1401

سلام جناب فخرایی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

سعید بنایی
ارسال شده در : دوشنبه 27 دی 1400

سلام، وقت بخیر. بنده قصد راه اندازی واحد بسته بندی و توزیع در آذربایجان شرقی را دارم. لطفا لیست قیمت و مشخصات تجهیزات را برایم ارسال کنید. ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 27 دی 1400

سلام جناب بنایی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.