قیمت :
6,500,000
تومان
قیمت :
8,000,000
تومان
قیمت :
10,900,000
تومان
قیمت :
12,500,000
تومان
قیمت :
16,500,000
تومان

فروش باکت بتن ریزی

باکت به تجهیزی گفته می شود که برای حمل و جابجایی مصالح در محیط کارگاهی یا ساختمانی استفاده می شود که عملا به بالابر ها و تاورها متصل شده و یکی از عناصر اصلی به کار رفته در تجهیزاتی از نظیر بالابر، جرثقیل و تاورکرین می باشد و از نظر ابعاد و مدل های مختلف متفاوت می باشد.

لیست قیمت باکت حمل بتن یا بتن ریزی

بازدیدکننده محترم، در صورت بازدید این صفحه با موبایل، لطفا جهت رویت کامل جداول، زمانی که روی جداول هستید تصویر را به سمت چپ یا راست بکشید (برخی جداول به دلیل بزرگی ممکن است در صفحه نمایش شما به صورت کامل نمایش داده نشوند، همچنین می توانید موبایل خود را به صورت افقی بگیرید تا جداول را بهتر ببینید.).

مشخصات فنی باکت حمل مصالح

باکت که جزو ماشین آلات ساختمانی دسته بندی می شود، در مکان هایی که بخواهیم مصالح به صورت عمودی جابجا شوند و نیازمند سهولت و تسریع در کار هستیم، مورد استفاده قرار می گیرد. مکان هایی از قبیل ساختمان ها، چاه ها، مجموعه های صنعتی، سیستم های بچینگ و بتن سازی ها و سایر مکان های صنعتی مورد استفاده می باشد.

باکت حمل مصالح

دسته بندی باکت های تاورکرین

دسته بندی باکت ها به صورت ذیل می باشد که آن را به اختصار توضیح می دهیم:

 • باکت حمل مصالح بزرگ
 • باکت حمل مصالح کوچک
مدل ها و ابعاد باکت بتن ریزی
کوچک بزرگ
تخلیه از زیر تخلیه از بقل سطلی سبدی
دارای سرنشین بدون سرنشین دارای سرنشین بدون سرنشین دارای درب خروجی بدون درب خروجی سبدی

مکان ها و موارد استفاده باکت های تاور کرین

باکت های حمل مصالح بزرگ

به باکت های که بیشتر از حجم 500 الی 2000 لیتر یا کیلوگرم مصالح را در خود جای می دهند باکت های بزرگ گفته می شود که قالبا کاربری های سنگین داشته و مصارف صنعتی در پروژه های بزرگ دارد.

انواع ظرفیت باکت حمل مصالح بزرگ
 • باکت بتن 500 لیتر
 • باکت بتن 750 لیتر
 • باکت بتن 1000 لیتر
 • باکت بتن 1500 لیتر
 • باکت بتن 2000 لیتر
 • باکت بتن 3000 لیتر

باکت بتن 500 لیتر

باکت حمل مصالح 500 لیتری به منظور جابجایی بتن به حجم نیم متر مکعب مورد استفاده قرار می گیرد. باکت تاور نیم متر مکعب در بتن ریزی های محدود و پروژه های با حجم کم کاربرد دارد. جهت ساخت باکت نیم متر مکعب از ورق به ضخامت 3 میلیمتر استفاده شده است و دریچه تخلیه باکت می تواند به صورت تخلیه از بغل یا تخلیه از زیر است که به وسیله گیربکس یا اهرم تعبیه شده در باکت انجام می گیرد. همچنین از باکت تخلیه از زیر در بتن ریزی کف یا ستون و از باکت تخلیه از بغل در بتن ریزی دیواره ها استفاده می شود.

باکت بتن 750 لیتری

حجم باکت تاور 750 لیتری به اندازه 750 لیتر بتن یا سه چهارم باکت 1 متر مکعب می باشد. باکت 750 لیتری با سیستم تخلیه گیربکسی یا اهرمی تولید می گردد که دریچه تخلیه به صورت تخلیه از زیر یا تخلیه از بغل است. همچنین این باکت از ورق به ضخامت 3 میلیمتر ساخته می شود.

باکت بتن 1000 لیتری

باکت بتن 1 متر مکعب دارای حجم 1000 لیتر بتن است که از کاربردی ترین نوع باکت بتن ریزی می باشد و نسبت به باکت 500 لیتری و باکت 750 لیتری، سرعت بیشتری در بتن ریزی دارد. این نوع باکت حمل بتن از ورق 3 میلیمتر ساخته شده است و دریچه تخلیه از زیر یا تخلیه از بغل می باشد که در مدل های باکت تخلیه گیربکسی و باکت تخلیه اهرمی تولید می گردد.

باکت بتن 1500 لیتری

در پروژه های وسیع برای جابجایی بتن، باکت با حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرد و از این رو باکت بتن 1.5 متری انتخاب مناسب برای فضاهای مختلف پروژه به شمار می رود. باکت حمل بتن 1500 لیتری از ورق 3 میلیمتر ساخته می شود و به صورت سفارشی ورق 4 میلیمتر نیز قابل تولید است. باکت تاور 1.5 متر مکعب به صورت دریچه تخلیه از بغل یا زیر می باشد که جهت باز و بسته شدن دریچه، می توان از گیربکس یا اهرم بهره گرفت.

باکت بتن 2000 لیتری

باکت بتن 2 متر مکعب در پروژه های وسیع با حجم بالا استفاده می شود که باکت 2000 لیتری برای بتن ریزی با حجم بالا مناسب است. باکت 2 متری دارای دو مدل تخلیه گیربکسی و تخلیه اهرمی می باشد که دریچه تخلیه از بغل یا زیر است. ورق بکار رفته در ساخت باکت تاور 2000 لیتری با ضخامت 3 یا 4 میلیمتر می باشد.

باکت های حمل مصالح بزرگ

باکت بتن 3000 لیتری

این نوع باکت به صورت سفارشی ساخته می شود و برای انتقال بتن در پروژه های بزرگ به صورت تخلیه از زیر یا تخلیه از بغل کاربرد دارد. باکت 3000 لیتری در دو نوع تخلیه گیربکسی یا تخلیه اهرمی با الگوی ورق به شکل مکعب یا مخروطی به ضخامت 3 تا 4 میلیمتر قابل ارائه است.

ابعاد باکت حمل مصالح
ظرفیت باکت تخلیه از زیر طول * عرض (واحد به سانتیمتر) تخلیه از بغل طول * عرض (واحد به سانتیمتر)
باکت 500 لیتر 128 * 103 123 * 110
باکت 750 لیتر 146 * 124 157 * 104
باکت 1000 لیتر 178 * 125 176 * 110
باکت 1500 لیتر 190 * 187 185 * 132
باکت 2000 لیتر 220 * 139 220 * 139
باکت  3000 لیتر 245 * 150 310 * 145

تخلیه از زیر و تخلیه از بغل

باکت بتن ریزی از نظر تخلیه به چند دسته تقسیم می شود:

 • باکت های تخلیه دستی: موتور در باکت های تخلیه دستی به وسیله یک اهرم که برای درب تخلیه باکت تعبیه شده است عمل باز و بسته شدن درب را انجام می دهد. در این سیستم عمل باز و بسته شدن درب به راحتی انجام نمی گیرد و نیازمند به صرف انرژی زیادی است.
 • باکت های تخلیه گیربکسی: در باکت هایی که درب تخلیه به وسیله گیربکس کنترل می شود به سبب داشتن گیربکس این عمل را راحت تر صورت می گیرد و می توان با یک دست درب باکت را باز و بسته نمود، همین طور در سیستم های باکت برقی از یک الکتروموتور در سیستم استفاده می شود که بعد از کوپل به گیربکس از قسمتی دیگرعمل باز و بسته شدن درب باکت کنترل می شود.

باکت های ساختمانی دارای سرنشین و بدون سرنشین

باکت های بیشتر از یک متر حجم برای بارگیری و تخلیه دارای حساسیت بالایی می باشد. چنانچه در این امر دقت نشود غریب به 1000 لیتر بتن آماده مصرف از بین رفته که یک ضرر در امر ساخت می باشد، لذا برای باکت هایی با کاربری خاص قسمتی برای حضور یک اپراتور در کنار باکت معلق در هوا تعبیه می شود تا به وسیله اپراتور عمل تخلیه و انتقال دقیق متریال موجود در باکت انجام گیرد. این عمل باید به صورت دقیق و کاملا استاندارد صورت گیرد که احتمال خطایی در آن مشاهده نشود. به این نوع باکت ها، باکت دارای جان پناه و یا باکت نفربردار نیز گفته می شود.

باکت های دارای سرنشین بدون سرنشین

باکت های دارای سرنشین بدون سرنشین

باکت های دارای سرنشین بدون سرنشین

باکت های حمل مصالح کوچک

باکت های کمتر از 500 کیلو یا لیتر را باکت های کوچک نامگذاری می نمایند که باکت های کوچک نیز به چند دسته با نام های باکت فلزی درب دار، باکت های گرد و مکعبی، که به باکت سبدی نیز معروف است، تقسیم می کنند. باکت های سطلی پلاستیکی و فلزی کوچک، اصولا از ورق های یک دو و سه با جوش کاری و رنگ کاری بسیار قوی ساخته می شوند.

باکت های حمل مصالح کوچک

قابلیت های باکت حمل مصالح

از قابلیت های باکت تاور و باکت های حمل مصالح می توان به حمل سیالات، بتن خیس و تر و جامدات از قبیل سنگ، شن، خاک، پوکه و آجر و غیره اشاره نمود که بعضی از باکت ها دارای حالتی شبیه به قیف بوده که به وسیله دریچه ای در انتها (زیر) و یا در بقل (کنار) می توان بتن را به داخل ستون هایی که در ارتفاعات هستند هدایت نمود. از قابلیت های دیگر باکت ها می توان به نوع ساختاری آن ها توجه نمود. ادواتی نیز بعضا به عنوان متعلقات آن ها ارائه می شود. باکت هایی که تخلیه از بقل، جانب، یا کنار می باشد به وسیله یک لبه یا قیف یا مدل ساخت کمک بسیار زیادی به نحوه تخلیه دقیق تر می کند همچنین در باکت های تخلیه از کف یا تخلیه از زیر به وسیله یک لوله فلزی برزنتی یا پلاستیکی برای تخلیه دقیق تر در ستون ها یا مناطقی که نیاز به دقت در تخلیه دارند کمک بسزایی کرده است.

باکت بتن ریزی

باکت بتن ریزی

قدرت حمل بار در باکت ها

قدرت و مقدار حمل بار توسط این محصول به دو فاکتور مهم حجم و متریال ساخت باکت بتن ریزی مربوط می شود یعنی هر زمانی که حجم باکت ها تغییر می کند جنس ورق و نوع ساخت آن ها نیز تغییر می کند. باکت ها از کوچک ترین ابعاد که 25 لیتر است، شروع می شود و تا 2000 لیتری آن در مجموعه هایپر صنعت فامکو موجود می باشد. باکت ساختمانی در ابعاد و مدل های مختلف آماده و در صورت خاص بودن محصول، سفارش ساخت آن در کارخانه با متریال مرغوب، مهندسی دقیق و استاندارد صورت می گیرد از این رو در صورت نیاز مشتریان، کلیه سفارشات پذیرفته می شود.

مقدار و اندازه جابجایی در باکت های ساختمانی

از آن جهت که باکت ها توان حمل بار به صورت عمودی را دارند، می توان آن را در مکان هایی که پمپ بتن دسترسی ندارد باکت را از مصالح پر نموده و به وسیله تاور کرین یا بالابر به نقاط بالایی محل ساخت رساند که این نیز بستگی به حجم و قدرت جابجایی مصالح دارد.

باکت تاورکرین

ابعاد استاندارد باکت های حمل مصالح

ابعاد باکت بتن ریزی نسبت به نوع و کاربری آنها متفاوت است اما در کل باکت ها بر اساس ابعاد، استاندارد های بین المللی و استاندارد های انسانی ساخته می شوند و از نظر نوع کاربری می تواند از ورق های آهن و فولاد با قطر های گوناگون ساخته شود.

اجزا باکت بتن
 • شاسی: باکت بتن از ورق های آهنی با ضخامت 3 یا 4 میلیمتر تشکیل شده است که به صورت کاملا مهندسی، برش داده می شود و به وسیله جوشکاران ماهر به یکدیگر متصل می گردد.
 • گیربکس: جهت سهولت در تخلیه مصالح از گیربکس های مرغوب و باکیفیت استفاده می گردد که عملیات تخلیه به صورت باکت تخلیه از زیر و باکت تخلیه از بغل می باشد.
 • جایگاه اپراتور: جهت جابجایی اپراتور و انجام عملیات باز و بسته نمودن دریچه تخلیه در هنگام بتن ریزی، فضایی برای ایستادن نفر درنظر گرفته می شود.

تعمیر و نگه داری باکت تاورکرین

همچنین می توان برای افزایش عمر باکت های بتن ریزی به یکسری موارد توجه نمود از قبیل:

 • نظافت روزانه باکت ها بعد از بارگیری و تخلیه
 • برای تمیزکاری باکت از ابزار آلاتی مثل چکش یا سنگ استفاده نکنید این کار باعث آسیب رساندن به ورق باکت می شود.
 • ضربه نزدن و برخورد نکردن باکت با بدنه ساختمان در حالت جابجایی
 • فرود آرام و ایمن برای باکت
 • به آرامی و کنترل شده درب باکت را باز و بسته نمودن
 • رسیدگی به گیربکس باکت های گیربکس دار
 • خودداری از بارگیری بیش از حد زیرا باعث آسیب به باکت و افت عملکرد آن می شود.
 • درصورت جابجایی بتن با دانه بندی سنگین، از 50 درصد ظرفیت باکت جهت بارگیری استفاده گردد.

لیست قیمت باکت حمل مصالح یا باکت بتن ریزی

جهت استعلام قیمت باکت بتن ریزی روی لینک مربوط به هر محصول کلیک کرده یا با کارشناسان هایپر صنعت فامکو تماس بگیرید.

قیمت باکت حمل مصالح
ردیف شرح
1 قیمت باکت بتن ریزی 500 کیلویی
2 قیمت باکت بتن ریزی 750 کیلویی
3 قیمت باکت بتن ریزی بزرگ 1000 کیلویی
4 قیمت باکت بتن ریزی بزرگ 1500 کیلویی
5 قیمت باکت بتن ریزی بزرگ 2000 کیلویی
6 قیمت باکت بتن ریزی بزرگ 3000 کیلویی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: