بلبرینگ سری 7000 چیست؟

بلبرینگ سری 7000 یا بلبرینگ هفت هزاری در واقع همان بلبرینگ تماس زاویه ای می باشد. رینگ این نوع بلبرینگ ها دارای زاویه خاصی می باشد و همین موضوع باعث تحمل بارهای شعاعی و محوری شده است. هرچه زاویه تماس بیشتر باشد، تحمل بارهای شعاعی و محوری بیشتر خواهد بود. بلبرینگ های تک ردیفه بار شعاعی را تحمل می کند ولی بلبرینگ های دو ردیفه تحمل بارهای شعاعی و محوری را بطور همزمان با هم دارد.

بلبرینگ سری 7000

پسوند بلبرینگ سری 7000

وجود پسوند در بلبرینگ سری 7000 نشان دهنده کارایی و ساختمان هر یک از بلبرینگ ها است. اگر بلبرینگ هفت هزاری شماره بدون پسوند باشد یعنی از نوع معمولی بوده و اگر پسوند CB بصورت دوتایی داشته باشد نشان دهنده نوع نصب است. حرف C به معنای لقی و حرف B نشان دهنده مقدار یا میزان آن می باشد. 

در بلبرینگ 7000 پسوند سه حرفی به معنای این است که بلبرینگ روبروی هم قرار گرفته (مثال7214BEP) و پسوند پنج حرفی نشان دهنده قرارگیری بلبرینگ به صورت پشت به پشت هم (به طور مثال 7214BECBP) است.

زاویه تماس در بلبرینگ هفت هزاری تماس زاویه ای برابر 15، 25 و 40 درجه بوده و جنس قفسه در این نوع بلبرینگ ها فیبری با نماد (P)، برنجی (M) و آهنی (B) نشان داده می شود.

معرفی مدل های بلبرینگ 7000

بلبرینگ 7001

بلبرینگ های سری 7001 تماس زاویه ای قابلیت تحمل بارهای شعاعی، محوری و ترکیبی را داشته و در طراحی آن از فولاد کروم سخت کاری شده استفاده شده است. این بلبرینگ ها دارای ابعاد قطر داخلی 12 میلی متر، قطر خارجی 28 میلی متر، عرض 8 میلی متر و وزن 0.021 کیلوگرم می باشد.

بلبرینگ 7002

این بلبرینگ یک بلبرینگ تماس زاویه ای می باشد که بارهای شعاعی و محوری را تحمل می کند. چون شفت را در یک راستا نگه می دارد، کاربرد زیادی در صنعت دارد و جز بلبرینگ های پر مصرف صنعتی می باشد. بلبرینگ های تماس 7002 در زاویه های ۱۵ و ۲۵ و ۴۰ درجه طراحی و ساخته می شوند. در تجهیزاتی بدون لقی محور و با دوران دقیق از این نوع بلبرینگ استفاده می شود که زاویه تماس ۱۵ درجه در این بلبرینگ ها برای سرعت های بسیار زیاد و زاویه تماس ۲۵ درجه برای تحمل بارهای محوری بالا می باشد.

بلبرینگ 7200

بلبرینگ 7200 در دسته بلبرینگ های تماس زاویه ای قراردارد.که این مدل از بلبرینگ ها قادر به تحمل بار محوری از یک جهت می باشد.این بلبرینگ ها به دلیل یک رینگ خارجی و یک رینگ داخلی عناصرغلتان بیشتری را در خودش جای می دهد که به این دلیل می تواند بارهای محوری زیادی را تحمل کند .

بلبرینگ 7210

این بلبرینگ ها جز بلبرینگ های تماس زاویه ای تک ردیفه هستند که دارای قطر داخلی 50 میلی متر،قطر خارجی 90 میلی متر و ضخامت 20 میلی متر هستند که جنس بدنه آن فولاد آلیاژی است .

بلبرینگ B7216

یکی دیگر از بلبرینگ های پر مصرف در صنعت بلبرینگ B7216 می باشد که  در برابر بارهای محوری و شعاعی بسیار مقاوم هستند .این بلبرینگ دارای قطر داخلی 80 میلی متر، قطر خارجی 125 میلی متر و وزن 0.93 گرم می باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: