تیلر چیست؟

تیلر نوعی تراکتور در ابعادی کوچکتر می باشد که تقریبا تمام قابلیت های تراکتور را در مقیاسی کوچک تر دارد و عملیات کاشت، داشت، برداشت را انجام می دهد و با کاربری های متعددی اعم از تیلر باغی و تیلر کشاورزی شناخته می شود. از ویژگی های بارز تیلر کشاورزی و مزرعه می توان به قیمت مناسب، سرعت بالا، جابجایی راحت، تعمیر و نگهداری آسان، امکان نصب ادوات مختلف اشاره کرد. صدا و لرزش پایین تیلر باعث فشار کم در اپراتور می گردد.

کاتالوگ تیلر

تیلر (کشاورزی و باغی)

انواع تیلر

تیلرها دارای برندهای متنوعی بوده و در هایپر صنعت فامکو طبق لیست زیر به شما عزیزان قابل ارائه می باشد:

 • انواع تیلر کشاورزی بنزینی و دیزلی (گازوئیلی)
 • تیلر کشاورزی BCS
 • تیلر کشاورزی Hyundai
 • تیلر کشاورزی Kubota
 • تیلر کشاورزی Mitsubishi
 • تیلر کشاورزی Yanmar
 • تیلر کشاورزی Kama
 • تیلر کشاورزی Weima
 • تیلر کشاورزی Mitsuku
 • تیلر کشاورزی Diamond

فیلم معرفی تیلر کشاورزی و نحوه انتخاب

بازدیدکننده محترم، در صورت بازدید این صفحه با موبایل، لطفا جهت رویت کامل جداول، زمانی که روی جداول هستید تصویر را به سمت چپ یا راست بکشید (برخی جداول به دلیل بزرگی ممکن است در صفحه نمایش شما به صورت کامل نمایش داده نشوند، همچنین می توانید موبایل خود را به صورت افقی بگیرید تا جداول را بهتر ببینید.).

لیست قیمت تیلر کشاورزی

مشخصات فنی تیلر باغی و کشاورزی

فروش انواع ادوات کشاورزی از جمله تیلر تراکتور و مزرعه، در کنار معرفی بهترین تیلرهای کشاورزی و باغی که در ادامه به بررسی انواع آن می پردازیم.

انواع تیلر باغی و کشاورزی

تیلر ها از لحاظ نحوه روشن شدن در دو نوع هندلی و استارتی عرضه می شوند. نوع هندلی با کشیدن طناب هندل روشن می شود، در مدل های استارتی توان از طریق باتری تامین می شود. چرخ های تیلر کولتیواتور در اندازه های 8-400، 10-400 و 12-500 با توجه به نوع کاربری موجود می باشند.

انواع برند تیلر باغی و کشاوزری
تیلر Weima
WM1200BE 188 12 اسب استارتی دیزلی فرمان جدید کاوردار چرخ 12*500
WM1100BE 186 9 اسب استارتی دیزلی فرمان جدید - چرخ 12*500
WM1100AE 178 7 اسب استارتی دیزلی فرمان قدیم - چرخ 10*400
SKN1000 NA 5.5 اسب دیزلی گیربکسی - - چرخ 8*400
WM900C 5.5 اسب دیزلی تسمه ای - - چرخ 8*400
SKN1000 N 7 اسب بنزینی گیربکسی - - چرخ 8*400
WM900 6.5 اسب بنزینی تسمه ای - - چرخ 8*400
WM600 6.5 اسب بنزینی تسمه ای - - چرخ 8*400
تیلر Diamond آبی
1200BE 188 12 اسب استارتی دیزلی فرمان جدید کاوردار چرخ 12*500
2186 9 اسب استارتی دیزلی فرمان جدید کاوردار چرخ 12*500
1100AE 178 7 اسب استارتی دیزلی فرمان جدید کاوردار چرخ 10*400
1000 NA 5.5 اسب دیزلی گیربکسی - - چرخ 8*400
1000 N 7 اسب بنزینی گیربکسی - - چرخ 8*400
900 6.5 اسب بنزینی تسمه ای - - چرخ 8*400
تیلر KAMA
KDT910KE 9 اسب استارتی دیزلی فرمان جدید - چرخ 12*500
KDT610KE 7 اسب استارتی دیزلی فرمان جدید - چرخ 10*400

تیلر چیست و چه تفاوتی با کولتیواتور دارد؟

کولتیواتورها، تیلر های دوچرخی هستند که برای خاکورزی زمین های شالیزار و مرطوب و باغ ها به کار می روند. به علت رطوبت بالای زمین های شالی، تردد تراکتور های چهارچرخ باعث فشرده شدن خاک شده و رشد گیاه و هوادهی خاک را با مشکل مواجه می کند. هنگام انجام عملیات خاکورزی شالیزار با کولتیواتور، چرخ های حرکت آن باز شده و به جای آن تیغه های دوار نصب می گردد. حرکت این تیغه ها باعث برش خاک می گردد. این عمل باعث سستی خاک شده و ریشه های باقی مانده از کشت قبلی را قطع می کند. استفاده از تیلر در زمین های باغی به علت جابجایی راحت و مانوور بالا در بین درختان و کارایی خوب، بسیار متداول بوده و به همین دلیل به تیلر های قابل استفاده در باغ، به کولتیواتور باغی معروف شده اند. به طور کلی تیلر ها در دو نوع دیزلی (گازوئیلی) و بنزینی موجود می باشند که نوع دیزلی برای فعالیت های سنگین و وسیع و نوع بنزینی برای کار های سبک و زمین های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع تیلر باغی و کشاورزی و مزرعه

توان این ماشین های پرکاربرد بین 5 تا 12 اسب بخار می باشد که با توجه به نوع موتور و گیربکس مورد استفاده، این توان متغیر به دست می آید. با اضافه نمودن قطعات و تجهیزات مختلف به تیلر کولتیواتور استفاده های متعددی می توان از این وسیله کرد. از جمله موارد پرکاربرد، نصب تیغه های روتیواتور جهت وجین و سله شکنی، خرد کردن کلوخ و پوشاندن بذر های کشت شده، اتصال تریلی جهت حمل بار، نصب سمپاش، پمپ آب، ابزار تسطیح و ماله کشی، نهر کن و گاوآهن می باشد.

تفاوت تیلر کولتیواتور و تراکتور دو چرخ

در نگاه کلی این دو دستگاه شبیه به هم هستند اما در کارایی و قابلیت متفاوت از هم عمل می کنند.

در تیلر کولتیواتور چرخ ها باز شده و تیغه های کولتیواتور به جای آن ها بسته می شوند، با حرکت محور چرخ، تیغه ها نیز به گردش در می آیند و خاک را زیر و رو می کنند. در واقع سرعت خاک ورزی به سرعت حرکت تیلر بستگی دارد.

مزیت تراکتور دو چرخ در این است که برخلاف تیلر های رایج احتیاجی به باز کردن چرخ ها و بستن تیغه کولتیواتور ندارد. عملکرد تراکتور های دو چرخ مانند تراکتور بوده و تیغه های روتیواتور یا روتاری از طریق یک واسط به خروجی PTO که پشت دستگاه است وصل می شود تا توسط آن عملیات خاک ورزی و زیر و رو کردن خاک با قدرت و کنترل بیشتری اتفاق بیفتد. این کار امکان شخم زدن درجا و کنترل شده را در اختیار کاربر قرار داده و باعث نرم شدن بهتر خاک می شود. همچنین در برخی از تراکتور های دو چرخ قابلیت چرخش فرمان تا 180 درجه وجود دارد، به گونه ای که موتور دستگاه پشت آن قرار گرفته و خروجی PTO جلوی دستگاه قرار می گیرد. این امر امکان بستن ترانسمیشن روغنی و شانه برش به جلوی دستگاه را فراهم می کند تا از آن به عنوان دروگر نیز استفاده گردد. در تراکتور های دوچرخ به وسیله اهرم، فرمان را به طرف بالا و پایین نیز می توانید حرکت دهید. تراکتور های دو چرخ دارای صدا و لرزش کمتری می باشند و باعث راحتی بیشتر اپراتور می شود. برای خرید تیلر کولتیواتور یا تراکتور دو چرخ باید به نیازتان، مساحت و بافت زمین توجه نمایید.

تفاوت تیلر ها از نظر نوع سوخت

همانطور که گفته شد تیلر از نظر نوع سوخت در دو نوع دیزلی (گازوئیلی) و بنزینی تولید می شود. تیلر گازوئیلی نسبت به تیلر بنزینی قدرت بالاتر و همچنین مصرف و هزینه سوخت کمتری دارد. تیلر بنزینی برای زمین های کوچک و کارهای سبک مناسب است و قیمت آن نسبت به تیلر گازوئیلی کمتر می باشد. هزینه نگهداری و تعمیر تیلر دیزلی بسیار پایین تر از تیلر بنزینی می باشد.

نحوه انتخاب تیلر باغی مناسب

تیلر باغی از پرکاربردترین و عمومی ترین ادوات کشاورزی است که به علت مکانیزم نسبتا ساده اش، طراحان و سازندگان در برند های مختلفی اقدام به تولید و عرضه آن در سراسر جهان نموده اند. سطح کیفیت موتور و لوازم و قطعات جانبی، توان و قیمت دستگاه از عوامل اصلی در انتخاب تیلر مناسب می باشد. به دلیل تنوع بالای این محصول و عدم شناخت کافی مصرف کنندگان و کشاورزان، بخشی از عرضه کنندگان اقدام به تولید محصولات نامرغوب با قیمت پایین می نمایند که در نهایت نارضایتی کشاورزان را به خاطر صرف هزینه های مضاعف و عدم کارایی به همراه دارد. در این راستا شرکت فامکو با در نظر داشتن اصول ایمنی و ارگونومیکی و همچنین مباحث تخصصی مکانیک خاک زمین های کشاورزی ایران، اقدام به عرضه محصولاتی با کیفیت بالا با مناسب ترین قیمت جهت کسب حداکثر رضایت مشتریان عزیز نموده است تا بتواند نام فامکو را که همواره مترادف با کیفیت محوری و حسن همکاری بوده، در بالاترین سطح بازار های داخلی و خارجی حفظ نماید.

نحوه انتخاب بهترین تیلر کشاورزی
 • مساحت زمین: یکی از معیارهای بسیار مهم در انتخاب تیلر میزان وسعت زمین زراعی است، با توجه به مساحت زمین نوع و مدل تیلر کشاورزی را انتخاب نمایید. به عنوان مثال برای زمین های زیر 5000 متر مربع تیلر 7 اسب بنزینی توصیه می شود و در زمین های بالای 5000 متر، پیشنهاد ما استفاده از تیلر گازوئیلی است.
 • کاربرد دستگاه تیلر: دستگاه تیلر انتخابی باید مناسب با نوع کار در زمین باشد، اگر کار سبک است از دستگاه تیلر دستی و بنزینی و اگر کار سنگین است، از دستگاه دیزلی استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر کشاورز می خواهد از تیلر علاوه بر خاکورزی برای جابجایی بار نیز استفاده کند پیشنهاد ما استفاده از تیلر های 9 اسب دیزلی و 12 اسب دیزلی است که قدرت زیادی داشته و برای بارکشی هم مناسب می باشند.
 • قدرت و توان: قدرت تیلر کشاورزی باید متناسب با نیازتان باشد، مثلا باغداران از تیلر هایی با قدرت کمتر از 9 اسب بخار و کشاورزان برای زمین های زراعی از تیلر های بالای 9 اسب بخار می توانند استفاده کنند. هر چقدر تیلر توان بیشتری داشته باشد به طبع چثه آن هم بزرگتر بوده و در نتیجه کنترل و هدایت آن سختر و مانوور آن پایین ترمی باشد. از این رو انتخاب تیلر سنگین در باغ که احتیاج به مانوور بالایی دارد می تواند برای کاربر ایجاد سختی و خستگی کند، لذا انتخاب تیلر متناسب با نیاز و نوع کاربری آن توسط کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.
 • سوخت دستگاه: سوخت دستگاه تیلر کشاورزی بنزینی یا دیزلی است و باید متناسب با نیازتان تهیه گردد. لازم به ذکر است که هزینه سوخت بنزینی از دیزلی بیشتر بوده ولی نگهداری آن آسان تر می باشد.
 • سیستم انتقال نیرو: انتقال نیرو در تیلر ها به دو صورت کوپل مستقیم یا تسمه صورت می گیرد. به این نکته توجه نمایید، انتقال در مدل تسمه ای ضعیف تر از مدل کوپل مستقیم است. پس متناسب با نیرو مورد نیاز تیلر را انتخاب نمایید. به عنوان مثال در زمین هایی که خاک آن سفت بوده و یا شیبدار است استفاده از تیلر های گیربکسی انتخاب بهتری بوده و در زمین هایی که متراژ کمی دارند و فاصله بین درختان کم است و همچنین خاک آن نرم است، استفاده از تیلر های تسمه ای می تواند مناسب باشد.

این عوامل در انتخاب نوع و مدل تیلر دخیل بوده، پس قبل از خرید، ویژگی های زمین زراعی را شناسایی کنید. بعد اقدام به خرید نمایید.

یکی از موارد مورد توجه خرید تیلر داخلی یا تیلر خارجی می باشد، برای این دغدغه ذهنی ایجاد شده باید بگوییم تیلر های ایرانی از نظر کیفیت و راندمان همانند تیلر های خارجی بوده، ولی باید اعتراف کرد که تیلر های خارجی از ظرافت بیشتر نسبت به ایرانی بر خوردارند. ولی از نظر قیمت تیلر ایرانی، ارزان تر است و سرویس دوره ای و تعمیرات آن آسان تر می باشد. ولی در برند های خارجی ممکن است با مشکل تعمیر و نگهداری مواجه شوید. البته لازم به ذکر است که تیلر های ایرانی هم از موتور و گیربکس خارجی استفاده می کنند و می توان گفت در ایران تیلری که اجزای آن کاملا داخلی باشد وجود ندارد.

همانطور که گفته شد تیلر ها معمولا از توان 5 تا 12 اسب بخار تولید می شوند و کشاورزان و باغداران می بایست متناسب با نیاز خود اقدام به انتخاب تیلر مناسب کنند. توصیه می شود در زمین های زیر یک هکتار که خاک نرمی دارند و احتیاج به کار سنگین در آن ها وجود ندارد، تیلر بنزینی 6 تا 7 اسب بخار استفاده شود. در این باغ ها اگر تراکم درختان بالا باشد، به منظور مانور بهتر بین درختان تیلر 6 اسب بخار و در صورت تراکم کم درختان، تیلر بنزینی 7 اسب بخار توصیه می شود.

در زمین بزرگتر از یک هکتار، تیلر گازوئیلی با توان 5 اسب بخار به بالا نیاز است.در این باغ ها نیز متناسب با تراکم درختان و میزان کار، تیلر گازوئیلی 5 یا 7 اسب توصیه می شود. برای زمین های بزرگتر در صورتی که علاوه بر خاکورزی به بارکشی نیز احتیاج است، می بایست تیلر گازوئیلی 9 اسب بخار استفاده شود. تیلر دیزل 12 اسب بخار نیز مناسب بارکشی و شخم زدن در زمین های زراعی بزرگ می باشد. کنترل تیلر 12 اسب در باغ ها به علت سنگینی آن، بسیار سخت بوده و مانور پذیری پایینی نیز دارد. توصیه ما به باغداران استفاده از تیلر 5 تا 9 اسب بخار است. لازم به ذکر است قیمت تیلر گازوئیلی نسبت به بنزینی بیشتر می باشد.

نکته مهم دیگری که در تیلر ها مطرح است، وجود تعداد دنده و نوع سیستم انتقال قدرت می باشد. هر چه تعداد دنده بیشتر باشد، کنترل سرعت و قدرت تیلر نیز افزایش می یابد. سیستم انتقال قدرت در تیلر ها به دو صورت تسمه ای و گیربکسی وجود دارد. تیلر های تسمه ای نسبت به گیربکسی سبک تر بوده و قدرت مانور پذیری بیشتری دارند، با این وجود قدرت تیلر گیربکسی بیشتر است.

نوع استارت در تیلر ها به دو صورت هندلی و الکتریکی می باشد که در نوع هندلی با کشیدن طناب هندل و در الکتریکی توسط سوئیچ، موتور تیلر روشن می شود. به تیلر هایی که با استارت الکتریکی روشن می شوند به اصطلاح تیلر استارتی می گویند. مزیت تیلر استارتی نسبت به تیلر هندلی در روشن شدن راحت تر آن به ویژه در سرما است اما پس از مدتی، نیاز به شارژ یا تعویض باتری آن می باشد.

انتخاب تیلر متناسب با نوع و وسعت کار

جدول انتخاب تیلر متناسب با نوع و وسعت کار
انواع تیلر از لحاظ توان و نوع سوخت کارایی
تیلر بنزینی 6 اسب بخار تسمه ای مناسب زمین و باغ زیر یک هکتار و تراکم بالا
تیلر بنزینی 7 اسب بخار گیربکسی مناسب زمین و باغ زیر یک هکتار و تراکم کم
تیلر گازوئیلی 5 اسب بخار مناسب زمین و باغ بالای یک هکتار و تراکم بالا
تیلر گازوئیلی 7 اسب بخار مناسب زمین و باغ بالای یک هکتار و تراکم متوسط
تیلر دیزلی 9 اسب بخار مناسب زمین و باغ بزرگ و تراکم کم و بارکشی
تیلر دیزلی 12 اسب بخار مناسب زمین زراعی بزرگ و بارکشی

اجزاء مختلف تیلر

اجزاء تیلر

 1. کلاچ
 2. دسته
 3. کابل کلاچ
 4. نوار کششی
 5. کاور یا محافظ تیغه های تیلر
 6. تیغه های تیلر
 7. چرخ ها
 8. گلگیر
 9. موتور
 10. طناب مخصوص هندل
 11. درپوش باک
 12. کابل گاز (شتاب)
 13. دسته گاز (شتاب)
 14. درپوش روغن
 15. اگزوز تیلر

دنده ها:

 1. دنده سبک برای کار تیلر به صورت در جا دارای قدرت پایین و سرعت زیاد
 2. دنده سنگین برای کار در مزارع و در مقیاس بزرگ دارای سرعت پایین و قدرت زیاد

چرخ ها:

دو عدد و معمولاً از جنس لاستیک (برای حرکت در جا، حمل محصولات و کلاً برای کار های سبک مثل تیلر کولتیواتور)، آهنی آجدار (برای شخم و کار های سخت) و استوانه ای شکل (برای کار در شالیزار جهت جلوگیری از فرو رفتن در گِل) هستند.

کلاچ:

 1. کلاچ اصلی: برای دنده عوض کردن و توقف دستگاه به کار می رود. نیرو را به هر دو چرخ اعمال می کند.
 2. کلاچ فرعی: وظیفه کلاچ فرعی در تیلر هدایت و کنترل چرخ هاست. برای هر چرخ یک کلاچ وجود دارد؛ یک کلاچ روی دسته سمت راست برای چرخ سمت راست تعبیه شده است و کلاچ دیگر روی دسته سمت چپ برای چرخ سمت چپ.

نحوه مونتاژ و اسمبل تیلر کشاورزی

ادوات تیلر تراکتور

تیلر باغی با ادوات مختلفی کوپل می شود. از این ادوات می توان به کولتیواتور، روتیواتور، سمپاش، شخم زن، چاله کن، تریلی، دروگر و غیره اشاره کرد. تیلر کولتیواتور، نوعی تیلر است که بر آن کولتیواتور سوار شده است و عمل زیر و رو کردن خاک را انجام می دهد و دارای انواع مختلفی چون تیلر کولتیواتور کاما، تیلر کولتیواتور هوندا، تیلر کولتیواتور روبین و غیره می باشد. تیلر چاله کن نیز جهت کندن چاله برای کاشت درختان استفاده می گردد. تیلر دروگر نیز در درو کردن و برداشت استفاده می گردد.

ادوات تیلر

موارد ایمنی هنگام کار با تیلر
 • در شیب بیش از 30 درجه از دستگاه استفاده نکنید.
 • هنگام روشن بودن، از لمس قطعات آن خودداری نمایید.
 • قبل از اقدام به استفاده، نحوه خاموش کردن سریع و صحیح دستگاه را یاد بگیرید.
 • هنگام کار مراقب باشید دست و پای شما از تیغه ها دور باشند.
 • قبل از روشن کردن مراقب باشید افراد و حیوانات نزدیک دستگاه نباشند.
 • کودکان را از تیلر دور نگه دارید.
 • هنگام خستگی و خواب آلودگی از کار کردن با دستگاه خودداری کنید.
 • قبل از استفاده از روتیواتور یا کولتیواتور، سطح زمین را از لحاظ عدم وجود سنگ و اجسام دیگر بررسی کنید.
 • هنگام روشن بودن دستگاه، هرگز اقدام به تعویض روغن یا سوخت گیری نکنید.
 • سوخت گیری را در فضای باز انجام دهید و دستگاه را از مواد آتش زا دور نگه دارید.
 • در محیط بسته دستگاه را روشن نکنید.
 • اگر تیلر کشاورزی شما به جسم خارجی برخورد کرد، به سرعت PTO را قطع کرده سپس موتور را خاموش کنید و اقدام به بررسی دستگاه و محل برخورد نمایید.
 • هنگام کار، آن را به آرامی بچرخانید.
 • در سرازیری سرعت دستگاه را کم کنید.
 • قبل از شروع کار، لباس ایمنی مناسب، دستکش، کفش و عینک ایمنی بپوشید.
 • در زمین هایی که امکان سر خوردن تیلر باغی و وارونه شدن آن وجود دارد، اقدام به کار نکنید.

نحوه تعویض روغن و واسکازین تیلر

نگهداری صحیح و سرویس به موقع دستگاه موجب حفظ سلامت و عملکرد صحیح دستگاه شده و طول عمر آن را افزایش می دهد بنابراین از تحمیل هزینه های سنگین تعمیر جلوگیری می کند. قبل از هر بار استفاده از تیلر باغی، سطح روغن موتور و واسکازین را چک کنید.

 • روغن موتور را برای بار اول پس از 5 ساعت کار و بعد از آن، پس 20 ساعت کار و سپس هر 50 ساعت کار با دستگاه تعویض کنید.
 • برای بار اول واسکازین گیربکس را پس از 5 ساعت کار تخلیه کنید و گیربکس را با گازوئیل شست و شو دهید. سپس واسکازین جدید را بریزید و پس از هر 100 ساعت تعویض نمایید.
 • زمانی که که موتور هنوز گرم است اقدام به تعویض روغن کنید چرا که روغن گرم بهتر و کامل تر تخلیه می شود.
 • پس از تخلیه روغن، حتما پیچ تخلیه را محکم ببندید.. سپس روغن را در موتور ریخته و گیج روغن را هم ببندید.
 • برای انتخاب روغن موتور مناسب برای دستگاه تیلر باغی خود به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. معمولا توصیه می شود از روغن موتور 20W/50 برای چهار فصل و همچنین برای فصل سرد از 10W/40 و فصل گرم از 20W/40 استفاده شود.
 • واسکازین مناسب برای گیربکس، 80W90 می باشد.
 • فیلتر هوا روغنی را قبل از هر بار استفاده بررسی نمایید. هر 100 ساعت کار، روغن را تعویض کرده و توری هواکش را تمیز کنید.
 • در موتور های بنزینی شمع را هر شش ماه چک کرده و فاصله الکترود را بررسی و تنظیم نمایید، در صورت احتیاج شمع را تعویض نمایید.

اگر می خواهید به مدت طولانی از محصول خود استفاده نکنید و آن را در انبار نگهداری کنید به موارد زیر دقت فرمایید.

 • کاربراتور را تخلیه کنید.
 • روغن موتور را تخلیه نمایید.
 • در موتور های بنزینی از طریق حفره شمع چند قطره روغن به داخل سیلندر بریزید و در موتور های دیزل از طریق باز کردن انژکتور این کار را انجام دهید.
 • دستگاه و موتور را تمیز کرده و در انبار قرار دهید.
 • هنگام روشن کردن دوباره می بایست تمام قطعات و قسمت ها بررسی شود.

نحوه روشن کردن موتور تیلر

قبل از هر کاری از درگیر نبودن اهرم دنده و اهرم شفت PTO اطمینان حاصل کنید. اهرم خاموش کن را فشار داده سپس اهرم کلاچ را درگیر نمایید. حتما قبل از شروع کار با موتور تیلر کشاورزی، سطح روغن و کارتر را پر کنید.

موتور بنزینی

 • در صورت سرد بودن موتور، ساسات را در حالت Close قرار دهید و چند ثانیه پس از روشن شدن موتور ساسات را به حالت اولیه خود برگردانید. در صورت گرم بودن موتور، ساسات را در حالت Open بگذارید.
 • اهرم گاز را تا نیمه باز کنید.
 • طناب هندل را بکشید تا موتور روشن شود.
 • سپس گاز را کم کنید.

موتور دیزل

 • اهرم گاز را تا 3/4 باز کنید.
 • سپس اهرم خلاص کن را فشار دهید.
 • پای خود را روی لاستیک تیلر باغی گذاشته سپس طناب هندل را بکشید تا موتور روشن شود.
 • سپس اهرم کلاچ را گرفته و اهرم خفه کن (خاموش کن) را به آرامی و نه به طور کامل رها کنید (در صورت رها کردن کامل اهرم خفه کن، موتور خاموش می شود).
 • همزمان اهرم دنده را در حالت حرکت قرار دهید و تیلر باغی را به حرکت در بیاورید.

کاربرد تیلر تراکتور

از تیلر برای درو کردن، سم پاشی، پودر کردن خاک، برداشت و انتقال محصولات و غیره استفاده می شود.

کاربرد تیلر

مزایای تیلر باغی
 • متراکم نکردن و حفظ ساختمان خاک به علت وزن پایین
 • اندازه مناسب نسبت به تراکتور و تراکتور های باغی
 • کنترل آسان به علت ساختار ارگونومیک
 • سرعت بالا در خاکورزی
 • قدرت مانوور پذیری بالا
 • امکان نصب ادوات مختلف کشاورزی
 • قیمت مناسب
 • جابجایی و انبارداری آسان
 • استفاده از انواع سوخت ها
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • اصطحلاک پایین
 • مصرف انرژی پایین
 • از بین بردن علف های هرز اطراف گیاهان و محصولات
 • خاک را شخم می زند که باعث نفوذ پذیری بالا آب در خاک می شود.
 • با خاک ورزی باعث ایجاد تهویه در خاک می شود و از رشد میکروب در خاک جلوگیری می کند.

لیست قیمت تیلر شخم زن

با عرض پوزش کلیه قیمت ها در حال بروزرسانی می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت خرید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
عادل فرهادی
ارسال شده در : دوشنبه 20 فروردین 1403

سلام، من تیلر 7 بنزینی برای 1600 متر می خوام چه جور سفارش بدم؟

admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 21 فروردین 1403

سلام جناب فرهادی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. لطفا در صورت امکان دلیل دادن امتیاز کم به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

بهرام آقايی
ارسال شده در : دوشنبه 20 فروردین 1403

درود و عرض ادب و احترام. لطفا قیمت تراكتور دو چرخ و همچنین چه ادواتی بر روی آن می باشد و مابقی ادواتی که می شه بهش نصب كرد. همچنین آدرس دفتر فروش را مرقوم بفرماييد.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 21 فروردین 1403

سلام جناب آقايی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی های بیشتر با شما تماس خواهند گرفت. شما می توانید به صورت حضوری از هایپر صنعت فامکو به نشانی تهران، کیلومتر 21 بزرگراه لشگری (جاده مخصوص کرج)، روبروی پالایشگاه نفت پارس، پلاک 12 دیدار کرده و کالای مورد نظر خود را خریداری نمایید.

مهدی غلامی
ارسال شده در : جمعه 18 اسفند 1402

سلام، بی زحمت قیمت تیلر 5 اسب دیزلی و بنزینی رو بفرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 19 اسفند 1402

سلام جناب غلامی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

سیداحمد کمالی
ارسال شده در : دوشنبه 07 اسفند 1402

سلام، قیمت تیلر 5 اسب دیزلی و بنزینی کاما اورجینال را بفرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 08 اسفند 1402

سلام جناب کمالی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

حسن حسین زاده
ارسال شده در : پنجشنبه 05 بهمن 1402

سلام، وقت بخیر. سپاس از توضیحات جامع و کامل. تیلر دستی دیزلی گیربکسی نیاز دارم برای باغات پسته با مساحت 8 هکتار. پیشنهاد و قیمت لطفا. با تشکر.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 07 بهمن 1402

سلام جناب حسین زاده عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت و راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

حسین بدیعی
ارسال شده در : دوشنبه 23 مرداد 1402

سلام و ارادت، یه دستگاه تیلر جهت باغی 5000 مترمربعی نیاز دارم. جهت خرید راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 24 مرداد 1402

سلام جناب بدیعی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

علی جهانبازی
ارسال شده در : یکشنبه 21 خرداد 1402

سلام، خسته نباشید. می شه در هر روز 12 ساعت با دیزلی کار کرد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 28 خرداد 1402

سلام جناب جهانبازی عزیز، خیر، امکان استفاده 12 ساعت پیوسته وجود ندارد. لازم است حین استفاده به دستگاه استراحت داده شود.

محرم زارع
ارسال شده در : پنجشنبه 04 خرداد 1402

سلام، در قزوین نمایندگی دارید؟ قیمت تیلر 6 اسب با کیفیت چنده؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 06 خرداد 1402

سلام جناب زارع عزیز، هایپر صنعت فامکو در هیچ کجای ایران نمایندگی نداشته و کلیه اجناس از طریق دفتر تهران امکان ارسال به سراسر ایران را دارند. همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

جلیل اسحق
ارسال شده در : یکشنبه 17 اردیبهشت 1402

سلام، من یک دستگاه کاشت سیب زمینی و یک دستگاه سیب کن برای تیلر می خوام.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 17 اردیبهشت 1402

سلام جناب اسحق عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

مهدی محمدخو
ارسال شده در : چهارشنبه 09 فروردین 1402

سلام، یک تریلی برای حمل انبار‌‌ و کود‌ حیوانی برای تیلر 7.5 می خوام. چطور سفارش بدم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 15 فروردین 1402

سلام جناب محمدخو عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

پیمان صفری
ارسال شده در : شنبه 03 دی 1401

با سلام و خسته نباشید، بنده یک دستگاه تیلر از مجموعه شما خریداری کردم. رضایت کامل دارم از دستگاهی که خریداری کردم و از خدمات پس از فروش، ممنون از لطف شما.

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 08 دی 1401

سلام جناب صفری عزیز، ممنون از نظر دلگرم کننده شما.