سمپاش زنبه ای

3 کالا
نمایندگی فروش انواع سمپاش زنبه ای روبین (Robin) اصل، ژاپن، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ به این صفحه مراجعه نمایید، 48000049-021 صد خط
قیمت :
13,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع سمپاش زنبه ای کاوازاکی (Kawasaki)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ به این صفحه مراجعه نمایید، 48000049-021 صد خط
قیمت :
15,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع سمپاش زنبه ای موتور هوندا، سم پاش Honda زنبه ای، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ به این صفحه مراجعه نمایید، 48000049-021 صد خط

سمپاش زنبه ای

سمپاش زنبه ای چیست؟

سمپاش زنبه ای، یا سمپاش برانکاردی شامل یک موتور احتراقی یا برقی، پمپ پیستونی، شیلنگ فشار قوی، لانس و نازل بوده که همگی این لوازم بر روی یک شاسی فلزی سوار شده اند. دستگاه سم پاش زنبه ای در دو مدل چرخدار و ثابت ارائه شده است. که اکثر سمپاش زنبه ای موجود در بازار بدون چرخ بوده که با قرار گیری در یک مکان و با وصل کردن آن به مخزن سم، می توان عملیات سم پاشی را به راحتی انجام داد. سمپاش زنبه ای در شکل، توان، ابعاد، ظرفیت، مدل و کاربردهای متفاوتی طراحی و ساخته شده اند. موتور و پمپ قدرت مند دستگاه زنبه ای این امکان را به شما می دهد که به صورت مداوم تا چندین ساعت با آن کار نمایید. از سمپاش زنبه ای در گلخانه ها، دامداری ها، مزارع و باغات برای کشتن آفات و از بین بردن حشرات استفاده می کنند. هایپر صنعت فامکو تامین کننده و عرضه کننده انواع سمپاش زنبه ای در مدل های زیر می باشد:

 • سمپاش زنبه ای بنزینی یا گیربکسی
 • سمپاش زنبه ای برقی

لیست قیمت سمپاش زنبه ای

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای

در زمین های کشاورزی و باغ هایی که احتیاج به حجم سمپاشی بالایی دارند و امکان استفاده از سمپاش تراکتوری و پشت تراکتوری و همچنین سمپاش توربینی در آن ها نیست، بهترین گزینه برای سمپاشی استفاده از سمپاش زنبه ای است که پرتابل (قابل حمل) می باشد. به عنوان مثال در باغ هایی که در مناطق کوهستانی یا صعب العبور احداث شده اند و امکان تردد تراکتور و وسایل سنگین در آن ها وجود ندارد، نیاز به سمپاشی با سمپاش کوچک و قابل حملی مثل سمپاش زنبه ای می باشد. به این صورت که مخزن ثابتی را در زمین جایگذاری می کنیم و سمپاش زنبه ای را به آن وصل کرده و با استفاده از شیلنگ بلند آن، اقدام به سمپاشی درختان و گیاهان می کنیم. همچنین در مواقعی که کشاورزان و باغداران ترجیح می دهند سمپاش همراه آن ها باشد، می توانند هنگام نیاز به سمپاشی، سمپاش زنبه ای را در خودروی خود حمل کرده و به باغ منتقل کنند، پس از سمپاشی نیز، آن را همراه خود برگردانند.

همانطور که گفته شد، سمپاش زنبه ای، سمپاشی پرتابل بوده که موتور، پمپ و تجهیزات آن بر روی یک شاسی سوار شده و فاقد مخزن همراه است. این سمپاش به مخزن موجود در باغ یا زمین زراعی وصل می شود و سم یا هر محلول دیگر را از آن مکش کرده تا از طریق شلنگ خروجی، لانس و نازل بر روی گیاهان اسپری شود. برای استفاده از سم پاش زنبه ای محدودیتی در قبال استفاده از اندازه ی مخزن نداریم. در باغ هایی که امکان تردد وانت بین ردیف کاشت درختان وجود دارد، می توان سمپاش زنبه ای را به همراه مخزن پشت وانت سوار کرده، در سطح باغ به حرکت درآورد و درختان را سم پاشی کرد. به این صورت که، مخزن را پشت وانت می گذارند و سمپاش را روی تاج وانت قرار می دهند.

سمپاش های زنبه ای

سمپاش های زنبه ای

سمپاش زنبه ای Honda سمپاش زنبه ای Kawasaki
سمپاش زنبه ای هوندا (Honda) سمپاش زنبه ای کاواcاکی (Kawasaki)
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
سمپاش زنبه ای Robin
سمپاش زنبه ای روبین (Robin)
اطلاعات بیشتر

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای برقی و بنزینی

این سمپاش در دو نوع سمپاش زنبه ای برقی و بنزینی تولید می شود که در نمونه ی برقی آن یک الکتروموتور تک فاز یا سه فاز وجود دارد. البته معمولا الکتروموتور تک فاز با قدرت 3 اسب بخار استفاده می شود اما به صورت سفارشی می توان الکتروموتور های 3 فاز با توان بیشتر از 3 اسب بخار بر روی شاسی کوبله کرد که قدرت بیشتری هم دارند اما در استفاده از آن ها به برق سه فاز احتیاج است. در سمپاش زنبه ای بنزینی معمولا از یک موتور 5 تا 7.5 اسب بخار استفاده می شود که نمونه ی 5 اسب بخار آن متداول تر است. در مزارع وسیع و باغ های بزرگ که دسترسی به برق در همه نقاط آن آسان نیست، استفاده از سمپاش زنبه ای بنزینی رواج بیشتری دارد.

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای

سمپاش زنبه ای پمپ موتور مشخصات ملزومات
وولی تایوان هوندا Gx 160، توان 5.5 اسب شاسی با رنگ کوره ای، لانس، شیلنگ 50 یاردی سایز 8.5 میلیمتر
پیستونی 45 هوندا چین، توان 6.5 اسب شاسی با رنگ کوره ای، لانس، شیلنگ 50 یاردی سایز 8.5 میلیمتر
پیستونی 45 کاوازاکی، توان 6 اسب شاسی با رنگ کوره ای، لانس، شیلنگ 50 یاردی سایز 8.5 میلیمتر
پیستونی 45 روبین چین، توان 5 اسب شاسی با رنگ کوره ای، لانس، شیلنگ 50 یاردی سایز 8.5 میلیمتر
وولی تایوان روبین اصل، توان 5 اسب شاسی با رنگ کوره ای، لانس، شیلنگ 50 یاردی سایز 8.5 میلیمتر
پیستونی 120 390، توان 13 اسب شاسی با رنگ کوره ای، لانس، شیلنگ 50 یاردی سایز 8.5 میلیمتر
وولی تایوان
پیستونی 45
الکتروموتور تکفاز 3 اسب شاسی با رنگ کوره ای، لانس، شیلنگ 50 یاردی سایز 8.5 میلیمتر

* بنا به درخواست و نیاز مشتری می توان پمپ ها و موتور های مختلف را بر روی شاسی سمپاش زنبه ای کوبل کرد.

سمپاش زنبه ای برقی

سمپاش زنبه ای برقی جایگزین بسیار مناسبی برای سمپاش بنزینی بوده زیرا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و همچنین دارای حجم و وزن کمتر می باشد. سم پاش زنبه ای برقی می تواند در مدت زمان طولانی بدون افت فشار کار کند. راندمان این دستگاه بسیار بالا است. لازم به ذکر است که خرابی سمپاش موتور برقی کمتر از موتور بنزینی بوده و هزینه نگهداری و تعمیر آن ساده تر است.

سمپاش زنبه ای برقی

سمپاش زنبه ای بنزینی یا گیربکسی

سمپاش زنبه ای بنزینی دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل های سمپاش زنبه ای می باشد. ولی برای باغات و مکان هایی که دسترسی به برق در آن ها امکان پذیر نیست مناسب است. سم پاش زنبه ای بنزینی دو سیلندر چهار زمانه بوده که حجم و فضای کمی را اشغال می کند. در سمپاش بنزینی زنبه ای از گیربکس استفاده می شود. به این مدل سمپاش زنبه ای گیربکسی هم می گویند. گیربکس تعبیه شده باعث افزایش طول عمر موتور و کاهش فشار بر روی موتور می گردد.

سمپاش زنبه ای بنزینی

متعلقات و تجهیزات سمپاش زنبه ای

سمپاش زنبه ای دارای متعلقات و تجهیزاتی می باشد که در ادامه به طور جداگانه و مختصر به آن ها می پردازیم:

 • موتور سمپاش
 • پمپ سمپاش
 • شیلنگ سمپاش
 • لانس و نازل سمپاش
 • شاسی سمپاش

موتور سمپاش زنبه ای

همان طور که در موارد قبل مطرح کردیم، سمپاش زنبه ای دارای دو موتور بنزینی و برقی بوده، که هر دو این موتور ها توسط تسمه و پولی به پمپ سمپاش وصل می شوند. با توجه به این که بیشتر وظیفه عملیات سم پاشی بر عهده موتور است، لذا وجود یک موتور قدرتمند در کنار بقیه تجهیزات سمپاشی بسیار مهم و ضروری می باشد. برای سمپاش زنبه ای از چه نوع موتوری استفاده نماییم؟ این سوالی است که اکثر باغداران و کشاورزان آن را مطرح می کنند. برای پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به نیازتان، قدرت و فشار موتور، سم پاشی که مدنظر دارید را تهیه نمایید.

موتور بنزینی سمپاش زنبه ای

موتور بنزینی سمپاش زنبه ای

الکتروموتور سمپاش زنبه ای

الکتروموتور سمپاش زنبه ای

پمپ سمپاش زنبه ای

در سمپاش های زنبه ای معمولا یک پمپ پیستونی با دبی 30، 45، 80 و 120 لیتر در دقیقه و فشار 30 تا 50 بار وجود دارد که نیروی آن را یک موتور بنزینی تک سیلندر چهار زمانه یا یک الکتروموتور تک فاز تامین می کند. البته استفاده از پمپ پیستونی با دبی 45 لیتر در دقیقه در سمپاش زنبه ای متداول تر است. همچنین به طور معمول فشار پمپ استفاده شده در سمپاش زنبه ای 30 بار می باشد. شایان ذکر است که بنا به درخواست مشتری امکان کوبله کردن پمپ پیستونی با دبی 120 لیتر در دقیقه و موتور 13 اسب بخار نیز وجود دارد. پمپ های پیستونی استفاده شده در سمپاش زنبه ای قدرت لازم برای پاشش سم به ارتفاع مفید 7 متر را فراهم می کنند. پمپ سمپاش زنبه ای دارای دو عدد خروجی برای سم پاشی می باشد، یعنی هم زمان می توان با دو شیلنگ اقدام به سمپاشی کرد. اما باید به این نکته توجه کرد که در صورت استفاده از دو شیلنگ هم زمان، فشار و دبی سم پاشی کاهش می یابد و درنتیجه سم پاشی با قدرت پاشش کم تری صورت می گیرد. دو برند معروف و پر طرفدار لوشانگ و تایوانی ارائه دهنده انواع پمپ های سمپاش در ایران می باشد.

پمپ سمپاش زنبه ای

شیلنگ سمپاش زنبه ای

شیلنگ سمپاش زنبه ای، یک شیلنگ فشار قوی به طول 50 یارد و دارای 3 و 5 لایه است که در سایز 8.5 و 10 میلیمتر به منظور انتقال سم از پمپ به لانس تولید می شود. به طور معمول در سمپاش زنبه ای از شیلنگ 5 لایه و سایز 8.5 میلیمتر استفاده می شود. همچنین در سمپاش زنبه ای دو شیلنگ دیگر نیز وجود دارد که به آن ها شلنگ مکش (ورودی) و رانش (خروجی) می گویند. سایز لوله مکش 1 اینچ و طول آن 2.5 متر است که برای مکش سم توسط پمپ تعبیه شده است. یک سر شلنگ مکش دارای صافی بوده و به درون مخزن قرار داده می شود، سر دیگر آن را به ورودی پمپ به منظور مکش وصل می شود. شیلنگ رانش نیز از جنس شلنگ مکش با طول 2.5 متر و سایز ½ اینچ است. این شیلنگ به خروجی پمپ وصل شده و وظیفه آن انتقال محلول مازاد مکش شده توسط پمپ به داخل مخزن و همچنین، هم زدن محلول در مخزن به منظور جلوگیری از ته نشینی آن می باشد.

شیلنگ سمپاش زنبه ای

لانس و نازل سمپاش زنبه ای

جنس دسته لانس سمپاش زنبه ای از جنس فلز ضد زنگ و مقاوم در برابر خوردگی است. معمولا دسته لانس از برنج، استیل و سرامیک می باشد و طول آن بین 30 تا 120 سانتیمتر است. البته اکثر مواقع از لانس های با طول بین 50 تا 60 سانتیمتر استفاده می شود. همچنین این لانس ها قابلیت تنظیم به منظور پاشش محلول به صورت خطی یا پودری را دارند. نازل سمپاش نیز معمولا از جنس برنج می باشد.

لانس و نازل سمپاش زنبه ای

شاسی سمپاش زنبه ای

شاسی سمپاش زنبه ای از جنس فلز مقاوم و مستحکم است که تحمل وزن موتور، پمپ و تجهیزات سمپاش را دارد و رنگ آن نیز کوره ای می باشد. وزن حدودی شاسی سمپاش زنبه ای به همراه متعلقات کوبل شده بر روی آن بین 15 تا 20 کیلوگرم بوده که برای جا به جایی آن به دو نفر احتیاج است.

نحوه استفاده سمپاش زنبه ای

نحوه کار و راه اندازی سمپاش زنبه ای به شرح زیر می باشد:

 1. سمپاش را در جای خشک و مسطح قرار داده و از محکم بودن آن در محل استقرار اطمینان حاصل کنید.
 2. شیلنگ مکش 1 اینچ را که مجهز به صافی است از یک سمت به ورودی پمپ بسته و از سمت صافی در مخزن قرار دهید.
 3. شیلنگ رانش ½ اینچ را به قسمت بالا و کناری پمپ بسته و از سمت دیگر در مخزن قرار دهید.
 4. شیلنگ 8.5 میلیمتر سمپاش را از یک سمت به یکی از دو خروجی پمپ و از طرف دیگر به لانس ببندید.
 5. شیر شیلنگ رفت و برگشت (مکش و رانش) را باز کنید.
 6. دکمه پاور موتور را در حالت روشن قرار بدهید.
 7. شیر دریچه گاز را تا میانه باز کنید.
 8. ساسات را بکشید.
 9. با کشیدن طناب هندل موتور را روشن کرده و پس از 10 ثانیه ساسات را به جای خودش برگردانید.
 10. شیر شیلنگ سمپاش را باز کرده و با تنظیم نحوه پاشش توسط لانس اقدام به سمپاشی کنید.
 11. می توانید فشار خروجی پمپ را توسط شیر تنظیم فشار که روی پمپ قرار گرفته است، با توجه به عقربه فشار کنترل کنید.

نکات ایمنی هنگام کار با سمپاش زنبه ای

 • حتما از عینک مخصوص که تمام چشم را پوشش می دهد استفاده کنید.
 • هنگام سمپاشی حتما از ماسک مناسب و فیلتر دار استفاده کنید. تا از ورود هر گونه مواد سمی به دهان، حلق و سینه جلوگیری نمایید.
 • حتما از دستکش پلاستیکی که نفوذ پذیری ندارد استفاده کنید.
 • از لباس مخصوص و مقاوم در برابر نفوذ مایعات و کلاه لبه دار استفاده کنید.
 • در هنگام ورزش باد عملیات سم پاشی را انجام ندهید، زیرا ممکن است باعث آسیب به دیگران گردد و همچنین محلول سم بر روی گیاهان و محصولات ننشیند.

نکات فنی مهم هنگام کار با سمپاش زنبه ای

برای افزایش طول عمر دستگاه، افزایش راندمان و جلوگیری از آسیب آن باید به نکات زیر توجه فرمایید:

 • همواره دقت کنید تا شیر رفت و برگشت باز باشد تا پمپ خشک کار نکند.
 • پیوسته حجم مخزن را چک کنید تا از خشک کار نکردن پمپ مطمئن شوید. خشک کار کردن پمپ باعث آسیب جدی به دستگاه می گردد.
 • توصیه می شود شیر تنظیم فشار را روی فشار پایین تنظیم کرده تا به پمپ فشار زیادی وارد نشود.
 • پیش از هر بار کار کردن با سمپاش، روغن موتور را چک کنید تا موتور کم روغن کار نکند. کار کردن بدون روغن حتی برای چند دقیقه هم می تواند آسیب های زیادی را به دستگاه وارد نماید.
 • پس از اتمام هر بار سمپاشی، شیلنگ ها و لانس سمپاش را بشویید.
 • توصیه می شود پس از اتمام سمپاشی، شیلنگ مکش و رانش را داخل مخزن آب تمیز قرار داده و بگذارید دستگاه مدت کوتاهی آب را پاشش کند تا پمپ، شیلنگ ها و لانس کاملا شست و شو داده شوند.
 • تجهیزات شستشو شده را کاملا خشک نماید تا از زنگ زدگی آن جلوگیری کنید.
 • شیلنگ ورودی و خروجی را در داخل مخزن سم قرار ندهید.
 • سمپاش را در مکانی صاف و درست قرار دهید تا چپه نشود.
 • نور خورشید یکی از عواملی است که باعث آسیب به سم پاش می شود. زیرا نور خورشید باعث دو رنگ شدن، پوسیدگی و خرابی شیلنگ می گردد.
 • دستگاه را در مکانی که عاری از هر گونه حشرات و حیوانات جونده مانند موش و ... می باشد قرار دهید زیرا ممکن است تجهیزات الکتریکی و پلاستیکی توسط حیوانات آسیب ببیند، و غیر قابل تعمیر گردد.
 • بعد از اتمام سمپاشی محلول را تخلیه نماید. از محلول سم تازه استفاده کنید یا از محلول قبلی تا حداکثر یک هفته استفاده نمایید.
 • اگر دچار کاهش فشار و دبی شدید، صافی پمپ را بررسی و شستشو کنید.
 • برای شستشو قطعات می توانید از آب 80 درجه و مواد پاک کننده معمولی استفاده نمایید.
 • در هنگام جمع کردن شیلنگ را خم یا نشکنید.
 • برای افزایش عمر سمپاش اصول کار با آن را یاد بگیرید و درست عمل کنید.
 • برای اطمینان از سالم بودن دستگاه از سرویس و تعمیر دوره ای استفاده کنید.
 • نسبت به نشتی در سمپاش حساسیت نشان دهید.

تفاوت سمپاش زنبه ای و فرغونی

تفاوت سمپاش زنبه ای با سمپاش فرغونی در این است که در سمپاش زنبه ای مخزن و چرخ حذف شده است. بنابراین سمپاش زنبه ای کوچک تر و سبک تر بوده و همچنین برای حمل و جابجایی آن به فضای کمتری احتیاج است. در سمپاش زنبه ای با توجه به عدم محدودیت در استفاده از مخزن، با وصل کردن آن به مخزن بزرگ تر، کار سم پاشی در حجم بالاتر و سرعت بیشتری انجام می شود. مخزن سمپاش های فرغونی معمولا 100 و نهایتا 200 لیتری است و برای سمپاشی با حجم کم تر و در جاهایی که امکان تردد سمپاش با چرخ وجود دارد، مناسب است. در سمپاش زنبه ای نیز مانند سمپاش فرغونی می توان متناسب با نیاز، موتور های مختلف و پمپ های مختلف را بر روی شاسی کوبله کرد. قیمت یکی دیگر از تفاوت های عمده این دو سمپاش با هم است. البته نمی توان گفت کدام یک ارزان تر یا گران تر اند، زیرا هر دو سمپاش دارای مدل، نوع موتور، برند متفاوتی هستند که در تعیین قیمت آن ها نقش بسیار مهمی دارند.

کاربرد سمپاش زنبه ای

 • سمپاشی و محلول پاشی در مزارع و باغات
 • ضد عفونی کردن محوطه های بزرگ
 • سمپاشی و ضد عفونی کردن محوطه مرغداری و دامداری
 • کشتن حشرات و از بین بردن آفات، قارچ ها، علف های هرز

مزایای سم پاش زنبه ای

 • اندازه کوچک
 • وزن پایین
 • قدرت بالا
 • سرعت بالای سمپاشی
 • عدم محدودیت در استفاده از مخزن
 • سمپاشی در مساحت بالا
 • امکان جابجایی آسان
 • امکان کوبله کردن موتور و پمپ متناسب با نیاز
 • قیمت مناسب

لیست قیمت سمپاش زنبه ای

با عرض پوزش کلیه قیمت ها در حال بروز رسانی می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت خرید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

دیـــدگاه‌ها

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید.

captcha


امتیاز: