گیربکس حلزونی

اشتراک :
گیربکس حلزونی Bauer
گیربکس حلزونی Bauer
8,000,000 تومان
گیربکس حلزونی Bonfiglioli
گیربکس حلزونی Bonfiglioli
2,000,000 تومان
گیربکس حلزونی Yilmaz
گیربکس حلزونی Yilmaz
2,550,000 تومان
گیربکس حلزونی SEW
گیربکس حلزونی SEW
226,000 تومان
گیربکس حلزونی Hydromec
گیربکس حلزونی Hydromec
1,500,000 تومان
گیربکس حلزونی Transtecno
گیربکس حلزونی Transtecno
1,000,000 تومان
گیربکس حلزونی SITI
گیربکس حلزونی SITI
4,000,000 تومان
گیربکس حلزونی رهنما
گیربکس حلزونی رهنما
400,000 تومان
گیربکس حلزونی سهند
گیربکس حلزونی سهند
510,000 تومان
گیربکس حلزونی چینی
گیربکس حلزونی چینی
650,000 تومان

گیربکس حلزونی چیست؟

گیربکس حلزونی یا گیربکس مکعبی به عنوان ارزان ترین و پر کاربردترین نوع از انواع گیربکس در دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی سبک کاربرد دارد، در گیربکس حلزونی وظیفه انتقال نیرو توسط دو چرخ دنده انجام می پذیرد. موتور گیربکس حلزونی یا الکتروگیربکس حلزونی در واقع گیربکس کوپله شده با موتور می باشد که بنا به در خواست مشتری با الکتروموتور مورد نیاز ارائه خواهد شد.

دنده برنجی گیربکس حلزونی

کلیه گیربکس های مذکور را بنا به درخواست مشتری می توان به صورت گیربکس تک یا کوپله شده با موتور که همان موتور گیربکس یا الکتروگیربکس می باشد، ارائه نمود. در ذیل به تعدادی از بهترین گیربکس های موجود در بازار ایران اشاره می کنیم. لطفا جهت دریافت لیست قیمت گیربکس حلزونی با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

ویدیو معرفی گیربکس حلزونی (مکعبی) و انواع آن

مشخصات فنی گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی به دلیل شباهت ظاهری آن به حلزون به این نام شناخته می شود. البته مدل های دیگری با شکل ظاهری مکعبی نیز ارائه شده است. گیربکس حلزونی از یک محور و یک چرخ دنده برنزی یا آلومنیومی حلزونی شکل با مقاومت بالا، جهت استحکام و پایداری در شرایط سخت تولید می شود. گیربکس حلزونی از یک هاب کروی، شافت و بلبرینگ تشکیل شده است و امکان اتصال مستقیم شافت به الکتروموتور وجود دارد. جنس بدنه این گیربکس ها غالبا از چدن یا آلومینیوم می باشد و در برابر لرزش و تکان های دستگاه مقاومت بالایی دارد.

اجزاء گیربکس حلزونی

اجزاء گیربکس حلزونی

ورودی گیربکس دنده ماردون فولادی بوده که با دنده خروجی برنجی در تماس است و همزمان با کاهش دور، وظیفه تغییر 90 درجه ای زاویه خروجی را نیز بر عهده دارد. این خاصیت گیربکس حلزونی باعث شده جهت نصب بر روی مخازن میکسر برای میکسرهای کوچک یکی از بهترین انتخاب های طراحان باشد.

نسبت تبدیل در گیربکس حلزونی از 4. 6 تا 200 بر اساس نیاز قابل عرضه می باشد.

طرز کار گیربکس حلزونی

جنس دنده برنجی گیربکس حلزونی از ترکیب آلیاژ فسفر و برنز ساخته شده که موجب ایجاد سختی، استحکام و مقاومت درمقابل سایش می گردد و عمر دنده برنجی که در اصل دنده فدا شونده می باشد با این روش طولانی تر خواهد شد، ماردون فولادی که در ورودی گیربکس حلزونی قراردارد و از یک سمت به نیروی محرکه که معمولا الکتروموتور است وصل می باشد از آلیاژ فولاد سخت کاری شده، ساخته شده که جهت کاهش صدا سنگ خورده است ساخته می شود، در قسمت بیرونی گیربکس ما دو نوع پوسته جهت نگهداری دنده ها در داخل خود و نصب بر روی دستگاه داریم که در غالب موارد از پوسته آلومینیوم استفاده می شود و در سایزهای بزرگتر که بیشتر از 500 نیوتن گشتاور را تحمل می کنند، از پوسته چدنی که تحمل بیشتری نسب به پوسته آلومینیومی را دارند استفاده می کنیم، گشتاور قابل تحمل در گیربکس حلزونی معمولاً حداکثر تا 4000 نیوتن متر است.

گیربکس حلزونی ببونیر

زاویه بین دنده های برنجی و فولادی در گیربکس حلزونی به گونه ای است که در نسبت تبدیل 1:30 به بالا امکان حرکت خروجی گیربکس بدون حرکت دادن ورودی گیربکس میسر نمی باشد، که این قابلیت عدم برگشت پذیری گیربکس حلزونی نامیده می شود. این خاصیت امکان استفاده از گیربکس حلزونی را در بالابرهای آسانسور، کانوایرها و بخش هایی از صنعت که عدم برگشت پذیری یک مزیت به حساب می آید را فراهم کرده است.

انواع گیربکس حلزونی

انواع گیربکس حلزونی بر اساس ظاهر

برند بونفیلیولی (BONFIGLIOLI) و برند موتوواریو (MOTOVARIO) ایتالیا شاخص ترین برند های طراحی گیربکس حلزونی در جهان هستند. اکثر شرکت های تولید کننده این نوع گیربکس به استاندارد های طراحی شده توسط این دو شرکت تکیه زدند و گیربکس های خود را بر اساس شکل دایروی (بونفیلیولی) و شکل کتابی یا مکعبی (موتوواریو) به بازار عرضه می کنند. گیربکس در کشور ما نیز برند های داخلی همچون سهند و رهنما ارائه کننده این نوع گیربکس با کیفیت مطلوبی هستند. گیربکس با شکل دایروی در تیپ 86 و گیربکس چینی با شکلی شبیه به موتوواریو  پر تیراژ ترین و پر فروش ترین نوع از گیربکس های حلزونی در ایران هستند.

انواع گیربکس حلزونی بر اساس شافت ورودی و خروجی

 1. گیربکس حلزونی سری VF: این دسته از گیربکس که به نام گیربکس دستی (جعبه دنده دستی) یا گیربکس کوچک نیز معروف هستند در قسمت ورودی خود (اتصال به موتور) دارای شافت می باشد. نوع جعبه دنده به دو صورت قابل به حرکت در آمدن است. حالت اوّل استفاده از هندویل (Hand wheel) و نیروی دست انسان برای به حرکت درآوردن گیربکس استفاده می شود. جعبه دنده دستی به دلیل سرعت کمی که دارد دارای دقت بسیار، اصطکاک کم و صدای کم می باشد. از معایب آن می توان گشتاور کم به دلیل قوای انسانی آن دانست. گیربکس حلزونی دستی را می توان در بتونیر دید. نوع دیگر گیربکس حلزونی سری VF از قوای الکتروموتور بهره می برد. این نوع گیربکس ها بصورت غیر مستقیم و با بهره گیری از کلاچ، کوپلینگ، تسمه پولی و غیره می تواند به الکتروموتور متصل شود. 
 2. گیربکس حلزونی سری MVF: این دسته از گیربکس در ورودی خود دارای هالو شافت و فلنج اتصال است که این مزیت سبب اتصال راحت تر به الکتروموتور می شود. این مدل گیربکس در تنور نانوایی، ماشن آلات کشاورزی، بالابر و غیره کارایی دارد.
 3. گیربکس حلزونی سری FC: گیرکس حلزونی با ورودی شافت و خروجی دارای فلنج است.
 4. گیربکس ترکیب VF و FC: جعبه دنده ای دارای شافت ورودی و فلنج خروجی که خواص هر دو دسته را داراست. جنس بدنه این نوع گیربکس بنا به تحمل تنش از آلومنیوم یا چدن ساخته می شود.
 5. گیربکس ترکیب MVF و FC: این گیربکس دارای ورودی و خروجی هالو می باشد که این مزیت باعث نصب احت و ساده آن شده است. این گیربکس در تیپ و نوع مختلفی عرضه می شود و جنس بدنه آن از چدن است. کاربرد آن درصنایعی همچون نیروگاه، صنایع دریایی، کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

زمان تعویض گیربکس حلزونی

تمامی قطعات ساخته شده توسط بشر عمر محدودی دارند. گیربکس های حلزونی هم از این قاعده مستثنی نیستند. شرایط نگهداری و انتخاب صحیح می تواند پارامتر های مهمی برای طولانی تر کردن مدت زمان مصرف کنند. 

علائم هشدار دهنده زمان تعویض

 1. تیز شدگی: همانطور که پیشتر بیان شد گیربکس حلزونی خواصیت عدم بازگشت پذیری در گشتاور بالا را داراست. به مرور زمان و به دلیل فشار زیادی که به زاویه های بخش انتهایی چرخدنده وارد می شود سطح تماس کمتر شده و گیربکس نمی تواند به مانند سابق فشار را تحمل کند. این مورد را می توان در بالابر مشاهده کرد که هنگام ایست در طبقات متوجه عدم سکون کامل و یا حرکت کند و آهسته به سمت پایین می شویم. در این موارد بعضا مشاهده شده است که گیربکس همچنان در بار های کمتر از بار نامی خود خواصیت عدم بازگشت پذیری را دارد اما برای جلوگیری از چالش های موجود بهتر است تعویض گردد. 
 2. رد کردن: اطلاح رد کرد در جایی به کار برده می شود که از مرحله تیز شدگی عبور کنیم و دیگر گیربکس توان تحمل هیچگونه بار در هنگام توقف را ندارد و باید فوراً تعویض گردد.

کاربرد گیربکس حلزونی

 • گیربکس صنایع کاشی
 • گیربکس صنایع سرامیک
 • گیربکس بالابرها
 • گیربکس کانوایرهای کوچک
 • گیربکس نوار نقاله ها
 • گیربکس آسیاب های کوچک
 • گیربکس سیستم های انتقال مواد
 • گیربکس دیزل ژنراتورها
 • گیربکس کمپرسورها
 • پمپ های سیلندری
 • گیربکس ماشین های بلوک زنی
 • گیربکس ماشین آجر زنی
 • گیربکس وزنده ها
 • گیربکس هواکش ها
 • گیربکس میکسرهای بشکه ای
 • گیربکس خورد کن ها
 • گیربکس ماشین غربال گری
 • گیربکس میکسرهای بتن
 • گیربکس ماشین آلات بسته بندی
 • گیربکس شیشه پر کنی
 • گیربکس لرزاننده (Shaker)
 • گیربکس کوره های صنعتی
 • گیربکس کانوایر
 • گیربکس نوار نقاله
 • گیربکس بالابر
 • گیربکس صنایع غذایی
 • گیربکس دستگاه نانوایی
 • گیربکس دستگاه جابجایی

خدمات قابل ارائه در هایپر صنعت فامکو

هایپر صنعت فامکو تخصصی ترین واحد فروش گیربکس، آمادگی خود را جهت ارائه هر گونه اطلاعات اعم از مشخصات فنی، لیست قیمت و کاتالوگ گیربکس حلزونی و همچنین واردات هرگونه گیربکس حلزونی آلمانی، ایتالیایی، ترک (ترکیه)، ژاپنی و گیربکس حلزونی چینی اعلام می دارد.

هایپر صنعت فامکو با بیش از یک دهه تجربه در زمینه تامین و واردات گیربکس حلزونی یا مکعبی از اقصی نقاط جهان در انواع سایز های مختلف از سایز بزرگ تا گیربکس حلزونی کوچک

 • گیربکس حلزونی چیست؟

  گیربکس حلزونی یا گیربکس مکعبی به عنوان ارزان ترین و پر کاربرد ترین گیربکس در دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی سبک کاربرد دارد. در گیربکس حلزونی وظیفه انتقال نیرو توسط ماردون فولادی و چرخدنده برنجی انجام می پذیرد. 

 • مزایای گیربکس حلزونی چیست؟

  از مزایای گیربکس حلزونی می توان به قابلیت انتقال گشتاور با زاویه 90 درجه، قیمت ارزان و حجم کم آن اشاره نمود.

 • زمان تعویض گیربکس حلزونی چه مواقعی است؟

  زمان تعویض گیربکس حلزونی در مواقع شنیدن صدای نا متعارف از گیربکس، تیز شدگی دنده ها، رد کردن دنده هنگام اعمال بار نامی می باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز:

دیدگاه کاربران
طه احمدپور
 ارسال شده در : دوشنبه 22 آذر 1400

سلام، خسته نباشید. من گیربکس مخروطی دور به دور با زاویه ۹۰ که تحمل دور ۳000 دور در دقیقه داشته باشد، برای موتور ۱۰ اسب گازوئیلی کاما می خوام. اگر گیربکس باشد، خودم راه اندازی می کنم. با تشکر. لطفا تماس بگیرید. خدا نگهدار.

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 آذر 1400

سلام جناب احمدپور عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

محمدرضا
 ارسال شده در : دوشنبه 24 آبان 1400

سلام، گیربکس داغ شدنش دلیلش چیه؟ موقع داغ شدن دریچه پشت بلبرینگ در میاد و روغن می‌ریزه. ممنون اگه راهنمایی کنین.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 24 آبان 1400

سلام، گیربکس در حالت طبیعی مقداری حرارت دارد. اگر مقدار حرارت از میزان ذکر شده در کاتالوگ بیشتر باشد، باید از روغن سنتتیک استاندارد با گرانروی مناسب استفاده نمود.

منصور منشدی
 ارسال شده در : دوشنبه 22 شهریور 1400

سلام، درخواست گیربکس حلزونی دارم با نسبت ۱ به ۵۰ و خروجی شافت به سمت پایین. آیا دارید؟ مرسی.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 22 شهریور 1400

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. لطفا در صورت امکان دلیل دادن کمترین امتیاز ممکن به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هرگونه مشکل و یا ایراد، اصلاح گردد.

محمود حمیدی
 ارسال شده در : چهارشنبه 13 مرداد 1400

سلام، من یه تعداد گیربکس حلزونی می خوام. برای دستگاه استند موتور لازم دارم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 13 مرداد 1400

سلام جناب حمیدی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

عباس بارتازیان
 ارسال شده در : پنجشنبه 24 تیر 1400

با سلام، من تمام مطالب را خواندم درمورد تنوع دور چیزی ندیدم. اگر در مورد خروجی ها هم مطلبی باشه، ممنون می شم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 26 تیر 1400

سلام، گیربکس حلزونی از نسبت 1 به 7.5 تا نسبت 1 به 100 موجود است. اگر دورهای پایین تر نیز مد نظر حضرتعالی باشد، می توان به صورت ترکیبی از گیربکس استفاده کرد.

علیرضا ربیعی
 ارسال شده در : یکشنبه 01 فروردین 1400

سلام ضمن عرض خسته نباشید خدمت گروه صنعتی فامکو، اینجانب دنبال یک گیربکس به ابعاد ۱۰*۱۰ از نوع lMAK هستم با یک سری تفاوت ظاهری موتوری. آیا گروه صنعتی فامکو دراین زمینه می توانند ما را یاری نمایند که حضورا خدمت برسم و دقیقا توضیح بدهم که چه صورت باشد؟ ممنون از شما

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 07 فروردین 1400

سلام، سلامت باشید، با توجه به تعطیلات نوروزی پیش رو، درخواست حضرتعالی از روز 14 فروردین به بعد بررسی و پاسخ داده خواهد شد.