موتور برق دیزل

10 کالا
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزل هیوندای (Hyundai)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
36,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزلی روبین سوبارو (Robin)، دیزل، گازوئیلی، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
14,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع موتور برق گازوئیلی یا دیزلی کوپ، بی صدا، تکفاز، سه فاز، موتور تک استارتی هندلی دیزل Koop، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
25,700,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزلی کوبوتا، موتور برق گازوئیلی یا دیزل Kubota، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
100,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزل کاما (Kama)، 6500 و 7500 و 5500 و 3500 و 2500، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
8,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزل دوو (Daewoo)، گازوئیلی، دیزلی، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
90,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزل پایونیر، موتور برق دیزلی یا گازوئیلی Pioneer، مدل GT5500CLE، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
15,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزلی کیپور (Kipor) سری KDE، دیزل، گازوئیلی، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزل سان پاور، موتور برق دیزلی یا گازوئیلی Sunpower، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
20,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع موتور برق دیزل ویما (Weima)، گازوئیلی، 3600، 5000، 6000، 7000، 8000، 10000، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
قیمت :
34,500,000
تومان
تماس بگیرید

موتور برق دیزل

فروش موتور برق دیزلی

فروش انواع موتور برق دیزل، تک فاز و سه فاز، صنعتی، فروشگاهی و خانگی، بی صدا (سایلنت) در هایپر صنعت فامکو

موتور برق دیزلی یا دیزل (گازوئیلی)

موتور برق دیزل چیست؟

یکی از موتور برق های پرتابل و پر کاربرد موتور برق دیزلی یا همان گازوئیلی است که سوخت مورد استفاده آن گازوئیل بوده تا بتواند عمل تولید برق را به خوبی انجام دهد. در واقع نوع عملکرد موتور برق های گازوئیلی، مانند دیزل ژنراتورها، در سایز و ابعاد کوچک تر می باشد.

به موتور برق گازوئیلی، موتور برق دیزل هم گفته می شود، که نوع سوخت و ساختار درونی موتورشان، آن ها را نسبت به سایر موتور برق ها متمایز می کند.

موتور برق گازوئیلی بی صدا

موتور برق های گازوئیلی به علت نوع سوخت و اشتعال آن صدای بالاتری نسبت به موتور برق های بنزینی دارند.

میزان صدای موتور برق گازوئیلی به نسبت موتور برق بنزینی بسیار بیشتر و محسوس تر بوده است به این صورت که صدای موتور برق گازوئیلی از 65 دسی بل (DB) تا 80 دسی بل (DB) است اما موتور برق بنزینی از 65 دسی بل تا 75 دسی بل نیز می باشد.

یک سری از مکان ها وجود دارند که نباید صدا از حد مجاز بالاتر برود، در این جا استفاده از موتور برق های بنزینی بسیار مناسب تر از موتور برق دیزل بوده است.

موتور برق دیزلی کم صدا

سازندگان موتور برق دیزل در رابطه با صدای ناهنجار و بلند این موتور برق فکری در رابطه با راه حل این مشکل کرده اند، که در زیر به بررسی روش های به حداقل رساندن صدای موتور برق دیزل می پردازیم.

روش اول: آن ها محفظه هایی فلزی که عایق صدا بوده را طراحی کرده، که تا حدودی باعث کاهش صدای موتور برق دیزلی شده است. این محفظه که، کانوپی نام دارد اگرچه باعث سنگین تر شدن وزن موتور برق می شود اما صدای ناهنجار آن را تا حد قابل قبولی کاهش خواهد داد.

موتور برق دیزلی کانوپی دار

روش دوم: برای به حداقل رساندن صدای متور برق دیزل استفاده آن در فاصله مناسب بیشتر از 7 متر یا قرار دادن آن در اتاقک مخصوص برای کاهش صدای آن است.

این نکته را در نظر داشته باشید در زمان ساخت اتاقک، برای جلوگیری از خفگی و داغ شدن موتور برق، راه جریان هوا برای تنفس موتور برق قرار دهید. 

نحوه عملکرد موتور برق های دیزل

موتور برق های دیزلی یا گازوئیلی موتور های احتراق داخلی هستند که توسط سیلندر پیستونی با احتراق متناوب بر حسب تعداد سیلندر و دفعات احتراق، به یک یا دو سیلندر تقسیم می شوند و توان یا قدرت تولیدی آنها برحسب اسب بخار بیان می گردند. 

ساختار موتور برق های دیزلی یا همان موتور برق های گازوئیلی تنها در سیستم تغذیه و تنظیم سوخت، با موتور های بنزینی یا به اصطلاح موتور های اشتعال جرقه ای تفاوت پیدا می کنند.

ساختار های مشابهی میان موتور برق های دیزل و موتور برق های بنزینی وجود دارد اما اصلی ترین تفاوت میان سیستم سوخت رسانی و سیستم احتراق آن ها است.

دو عامل مهم که موتور برق های بنزینی و گازوئیلی را از نظر پاشش سوخت و نوع احتراق از هم متمایز می کند وجود دو تفاوت زیر است:

 • سیستم جرقه زنی
  • اصلی ترین تفاوت در موتورهای دیزلی با بنزینی حذف شمع از سیستم احتراق است و شمعی برای جرقه زنی وجود ندارد و از خاصیت خود انفجاری گازوئیل برای فرایند احتراق استفاده شده است.
 • پمپ انژکتور
  • سیستم سوخت رسانی موتور که وظیفه پودر کردن سوخت و گاز بندی محفظه احتراق را بر عهده دارد و به عبارتی قطعه ای که وظیفه جریان و تنظیم میزان سوخت و فشار لازم جهت پاشش سوخت را بر عهده دارد.

مکانیزم عملکرد موتور های موتور برق دیزلی
 • مرحله اول: حرکت پیستون از (نقطه مرگ بالا) به سمت پایین مکان خود در سیلندر (نقطه مرگ پایین) و ورود هوا از مجرای سوپاپ، که وارد محفظه احتراق می شود. (تنفس)
 • مرحله دوم: با بالا آمدن پیستون از نقطه مرگ پایین به سمت بالا در حالی که سوپاپ هوا بسته است، هوای داخل محفظه احتراق متراکم شده (تراکم)
 • مرحله سوم: زمانی که پیستون به نقطه مرگ بالا می رسد مقداری سوخت گازوئیل پاشیده می شود به درون هوای داغ محفظه احتراق رفته و باعث آتش گرفتن سوخت می شود. انرژی حاصل از احتراق باعث فشار بر پیستون شده و آن را به سمت پایین هدایت می کند. (قدرت)
 • مرحله چهارم: بعد از باز شدن سوپاپ دود و خارج شدن آن و رسیدن پیستون به نقطه مرگ پایین عملیات تخلیه دود صورت می گیرد. (تخلیه)

مکانیزم عملکرد موتور های دیزل

مکانیزم عملکرد موتور های دیزلی به این صورت است که پیستون از بالا ترین مکان خود در سیلندر (نقطه مرگ بالا) به سمت پایین ترین مکان خود یعنی (نقطه مرگ پایین) حرکت می کند. در طی این مدت سوپاپ هوا باز است و اکسیژن و هوای مورد نیاز وارد محفظه احتراق می شود. در حالی که پیستون در نقطه مرگ پایین است یک خلاء نسبی داخل محفظه احتراق ایجاد شده و بعد از ورود هوا و اکسیژن سوپاپ هوا بسته می شود و پیستون به سمت بالا حرکت می کند و هوای داخل محفظه را 15 تا 20 برابر متراکم می سازد. در واقع نسبت تراکم در موتور های دیزلی 1 به 16 الی 1 به 21 متغیر است.

دمای داخل محفظه احتراق تا 600 درجه سانتیگراد افزایش یافته است و در حالی که هر دو سوپاپ بسته هستند و پیستون در نقطه مرگ بالا است، انژکتور مقداری سوخت گازوئیل را به درون هوای متراکم و داغ موجود در محفظه احتراق پاشیده و ذرات سوخت در اثر درجه بالای هوا محترق می گردند.

فشار زیادی که بر اثر گاز های منبسط شده (به علت احتراق) به پیستون وارد می شود باعث شده آن را به طرف پایین و تا نقطه مرگ برساند.

حرکت پیستون از بالا به پایین توسط میله ای به اسم شاتون که به میل لنگ متصل است باعث چرخش میل لنگ شده و انرژی مکانیکی را تولید می کند. در این زمان حرارت گاز ها به 2000 درجه سانتیگراد رسیده و فشار داخل سیلندر در زمان متراکم 40 اتمسفر بود و به 80 اتمسفر در زمان احتراق افزایش می یابد.

زمانی که پیستون در نقطه مرگ پایین قرار دارد سوپاپ تخلیه (سوپاپ دود) باز شده و به گاز های سوخته تحت فشار اولیه این امکان را می دهد که از محفظه احتراق خارج شده و سیلندر را ترک کنند. در این هنگام پیستون از نقطه مرگ پایین به سمت بالا حرکت کرده و تمام گاز های سوخته یا دود حاصل از احتراق را به بیرون سیلندر می راند.

در پایان پیستون به سمت پایین حرکت کرده و با شروع مرحله اول (تنفس) سیکل جدید دوباره تکرار خواهد شد.

مصرف سوخت موتور برق گازوئیلی
میزان مصرف سوخت موتور برق دیزل (گازوئیلی)
توان خروجی موتور برق دیزل (کاوا) بار 25 درصد (لیتر بر ساعت) بار 50 درصد (لیتر بر ساعت) بار 75 درصد (لیتر بر ساعت)
2.5 0.16 0.33 0.5
3.3 0.12 0.44 0.66
4 0.26 0.53 0.8
5.5 0.36 0.73 1.1
6 0.4 0.8 1.2
7.5 0.25 1 1.5
8.5 0.56 1.1 1.7
9.5 0.63 1.2 1.9
10 0.66 1.3 2
11 0.73 1.4 2.2

مصرف سوخت موتور برق دیزلی بر حسب لیتر بر ساعت (L/h) می باشد و منظور از 50 درصد بار این است که میزان جریان خروجی، یک دوم جریان ماکزیمم نوشته شده روی پلاک موتور برق دیزل است.

این مصرف سوخت در بارهای مختلف به طور میانگین بوده و هر چه اصطحلاک موتور برق شما بیشتر باشد مصرف سوخت آن هم بیشتر است. همچنین جهت محاسبه مصرف سوخت موتور برق، به طور دقیق، به کاتالوگ تولید کننده مراجعه فرمایید. 

اینکه شما در نظر بگیرید مصرف موتور برقی که تهیه کردید چقدر است بسیار مهم می باشد به ویژه این موضوع باید مورد توجه شما قرار بگیرد که باک موتور برق شما در چند ساعت خالی می شود چون شما قطعا دوست ندارید که هر 2 ساعت باک موتور برق خود را پر کنید.

شما با توجه به کاتالوگ می توانید متوجه شوید که موتور برق مورد نظرتان مثلا با بار 50 درصد با مخزن پر (4 گالن) به مدت 12 ساعت کار می کند.

پس موتور برق با 1 گالن گازوئیل می تواند 3 ساعت با بار 50 % کار کند. نکته حائز اهمیت این جا است که اگر بار بیشتری مصرف می کنید، مصرف سوخت آن هم بالا تر خواهد بود و اگر از بار پایین تری استفاده کنید مصرف سوخت موتور برق هم پایین می آید. با این برآورد یک موتور برق با 25 درصد بار و مخزن سوخت 1گالن، 4 الی 4.5 ساعت کار می کند.

مزایای موتور برق دیزل
 1. دوام و استحکام موتور برق گازوئیلی
  • به دلیل مقاومت آلیاژ چدن که در بدنه موتور برق ها استفاده شده، به نسبت موتور برق های بنزینی، مقاوم تر و در صورت نگهداری درست باعث طول عمر زیاد این موتور برق می شود.
 2. مصرف سوخت موتور برق گازوئیلی
  • سوخت مورد استفاده موتور برق های دیزلی، گازوئیل می باشد که هم از نظر قیمت سوخت و میزان مصرف سوخت درخود موتور برق به صرفه بوده است. به علت تراکم و فشرده سازیه داخل محفظه احتراق تقریبا 15 الی 25 برابر بیشتر از موتور برق های بنزینی، موتور برق دیزل بسیار کم مصرف بوده و همین امر سبب شده که نسبت به دیگر موتور برق ها خواهان بیشتری داشته باشد.
 3. آلایندگی کمتر موتور برق دیزلی
  • آلایندگی سوخت گازوئیل و تولید گاز های آلوده مثل CO (مونواکسید کربن) بسیار کم و ناچیز نسبت به سوخت بنزین در موتور برق های بنزینی بوده است.
 4. حساسیت درجه اشتعال سوخت دیزل
  • درجه اشتعال سوخت بنزین 20 درجه سانتیگراد است در حالی که درجه تبخیر گازوئیل 80 درجه سانتیگراد، بنابراین خاصیت آتش سوزی سوخت دیزل نسبت به بنزین کمتر می باشد.
 5. بالا بودن راندمان موتور برق دیزل
  • بالا بودن راندمان حرارتی موتور برق دیزل به دلیل تراکم بالای آن است به همین منظور مفید تر و به صرفه تر از دیگر موتور برق ها از جمله موتور برق بنزینی نیز بوده است.

کاربرد موتور برق گازوئیلی

انواع موتور برق های دیزل بسته به مدل و برند و توان خروجی موتور برق و چند فاز بودن آن مورد کاربری مختلفی قرار می گیرند.

استفاده از موتور برق دیزل در پروژه های کارگاهی صنعتی برای تامین کردن برق مورد نیاز، دیتا سنتر ها، سیستم ها و سرور های ارتباطی که قلب صنعت مدرن می باشند و در صورت نبود باعث متوقف شدن یک کسب و کار می شود و دیگر موارد مشابه که نیازمند برق اضطراری هستند به هنگام قطع جریان برق منجر به استفاده از موتور برق خواهند شد.

کاربرد موتور برق گازوئیلی

سیستم خنک کاری موتور برق دیزل

حرارت خارج شده از موتور برق ناشی از آزاد شدن انرژی شیمیایی سوخت ها نظیر گازوئیل، بنزین و گاز نیز می باشد.

از حرارتی که توسط سوخت گازوئیل تولید می شود به صورت تقریبی حدودا 35 درصد به کار مفید و 31 درصد آن از اگزوز خارج و 9 درصد آن به نیروی اصطحکاکی موتور تبدیل می شود. همان طور که عرض کردیم درجه حرارت محفظه احتراق حدودا 2000 درجه سانتیگراد می باشد. پس 24 درصد انرژی باقی مانده آزاد شده دمایی معادل 660 درجه است که در صورت خارج نشدن باعث ذوب قطعات درونی مانند پیستون، سیلندر و حتی سوپاپ ها شده است.

دمای بیش از حد محفظه احتراق موجب از بین رفتن روغن و سوختن آن شده و در نتیجه وجود یک سیستم خنک کننده برای جذب این حرارت و انتقال به محیط الزامی بوده است.

انواع سیستم خنک کاری موتور برق دیزل

اکثر موتور های احتراقی در زمان کارکرد خود گرمای زیادی تولید می کنند این موتورها باید در شرایط مناسبی کار کنند تا افزایش حرارت بیش از حد به اجزای آن صدمه ای وارد نکند.

برای رفع این گرمای تولید شده در موتور، از سیستم های خنک کننده، استفاده می کنند که به دو دسته زیر تقسیم می شوند: 

سیستم آب خنک (water cooling)

اگر در موتور برق ها سیستم گردش آب وجود داشته باشد به آن آب خنک می گویند.

سیستم آب خنک معمولا در دیزل ژنراتور ها به دلیل فضای باز و سهولت کار در خنک سازی موتور استفاده می شود.

سیستم هوا خنک (air cooling)

در سیستمی که خبری از گردش آب نبود، سیستم هوا خنک است. که 99 درصد موتور برق ها دارای سیستم هوا خنک می باشند.

برای خنک کاری در سیستم هوا خنک نیاز است، محفظه ای که فن درون آن قرار میگیرد که وظیفه فشرده سازی هوا را به عهده دارد، هدایت هوا به سمت قسمت هایی که باید خنک کاری شوند را انجام دهد.

این مکانیزم علاوه بر اینکه باید محفظه سیلند را خنک کند باید به خوبی سر سیلندر ها را خنک کاری کند زیرا تاثیر گزارترین قسمت از موتور بوده که گرمای انفجار داخل سیلندر را جذب کرده و از آنجایی که کربن روی سر سیلندر رسوب می کند و همان طور که می دانید کربن رسانای خوبی برای انتقال حرارت نیست پس این قسمت از موتور دارای اهمیت بالایی برخوردار است.

کاربرد موتور برق دیزل

 • برای باغ ها، ساختمان های مسکنوی و به طور کلی مکان هایی که هنوز برق کشی انجام نشده انتخاب بسیار مناسبی است.
 • برای مکان هایی که نیاز هست علاوه بر نبودن برق در مکان های متفاوت در زمان های مختلف برق رسانی شود.
 • با توجه به سوخت گازودیل درجه اشتعال 80 درجه است و سوخت بنزین 20 درجه می باشد بنابراین موتوربرق های دیزلی امن تر نسبت به بنزینی و گازی است و می توان به راحتی در مکان های حساس به اشتعال استفاده نمود.
 • با توجه به ساختار موتوربرق های دیزلی و استهلاک پایین این موتوربرق ها می توان مدت زمان بیشتری رو مورد استفاده قرار دهید.

مزایای سیستم هوا خنک در موتور برق دیزلی
 1. نبودن قطعاتی مانند پمپ آب، رادیاتور و قطعات دیگر که باعث کاهش وزن دستگاه و سهولت در نگهداری و سرویس ساده تر آن شده است.
 2. موتور برق های هوا خنک دچار یخ زدگی در هوای سرد یا مشکلات ناشی از استفاده آب، رسوب گرفتگی یا خوردگی قطعات موتور نمی شوند.
 3. مورد استفاده در مناطق شرجی و رطوبت بالا به دلیل سهولت در انتقال گرما در رطوبت ناشی از هوا
 4. در شرایط محیطی مانند گرمای شدید، گرد و غبار، سرمای زیاد به راحتی عمل می کند و هیچ خنک کننده ای وجود ندارد که منجمد شود یا باعث خوردگی درون سیستم خنک کننده شود.
 5. نیاز به تغذیه رسانی ندارد و به عنوان یک فرایند خنک کننده که همیشه تغذیه در دسترس است، عمل می کند.

قیمت موتور برق گازوئیلی

با توجه به برند و توان خروجی و فاکتورهایی مانند نوع سوخت با درصد ایمنی بالا، انواع محاسن آن از جمله دوام و استحکام بالای موتور برق باعث تعین قیمت موتور برق دیزل می شود.

دیـــدگاه‌ها

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید.

captcha


امتیاز:

محمدجواد صفرزاده ارسال شده در : جمعه 14 اردیبهشت 1403
سلام، وقتتون بخیر. چه موتور برقی بخرم که برای اسپیلت 30 هزار جواب بده. لطفا راهنمایی کنید.
admin3@web24.ir
ارسال شده در : یکشنبه 16 اردیبهشت 1403
سلام جناب صفرزاده عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.
میری ارسال شده در : پنجشنبه 30 فروردین 1403
سلام، برای یک باغ در اطراف تهران که برق نداره می خواستیم راهنمایی کنید برای یخچال و لامپ و استخر موتور برق دیزلی بخریم. چه مدلی را پیشنهاد می کنید؟
admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 01 اردیبهشت 1403
سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت. لطفا در صورت امکان دلیل دادن امتیاز کم به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.
نادر ارسال شده در : شنبه 11 فروردین 1403
با درود، می خواستم در ارتباط با ژانراتور 3 فاز که حدود 4 تا 5 کیلووات که به صورت گازی و کمترین صدا را داشته باشد فضای کمتری را اشغال کند موجود است یا خیر؟ می خواهم مشخصات آن را داشته باشم. ممنون از شما.
admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 15 فروردین 1403
سلام دوست عزیز، سال نو مبارک. همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.
امید ارسال شده در : جمعه 27 بهمن 1402
سلام، پمپ شناور 2 اینچ، 2 اسب، 1.5 کیلووات و با آمپر 9.44، کدوام موتور برق مناسب است؟ با لحاظ کمترین ابعاد و وزن موتور برق. لطفا راهنمایی بشه.
admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 01 اسفند 1402
سلام دوست عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.
غلامی ارسال شده در : پنجشنبه 09 آذر 1402
سلام، 4 تا ماینر با آمپر مصرفی 16 بخوام استفاده کنم، راهکار شما چیه؟
مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 11 آذر 1402
سلام دوست عزیز، استفاده از دیزل ژنراتور 50 کاوا توصیه می شود.
رضا صفانژاد ارسال شده در : چهارشنبه 08 آذر 1402
سلام، وقت بخیر. یه موتور برق دیزلی می خواستم که یه ساختمان مثل کولر گازی 30000، یخچال فیریزر دو تیکه، 8 لامپ، پمپ آب، تلویزیون و بعضی وقت ها هم سشوار یا لباسشویی یا جارو برقی یا فر ولی با رعایت درست واسم کار کنه که به موتور برق هم روزی 3 ساعت استراحت بدم. لطفا یه راهنمایی می خواستم که موتور برق چند وات دیزلی واسم مناسبه؟ متشکرم.
مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 09 آذر 1402
سلام جناب صفانژاد عزیز، لطفا آمپر مصرفی دستگاه های مورد نظرتان را ذکر نمایید.