بلبرینگ خود تنظیم

اشتراک :

بلبرینگ خود تنظیم

SELF-ALIGNING BALL BEARINGS

بلبرینگ خود تنظیم در یک طرف دو شیار دارد و در یک طرف سطح کروی دارد، در مواردی که محور با پوسته انطباق نداشته باشد یا محور دارای خیز باشد استفاده می شود.

فیلم معرفی بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیم چیست؟

خاصیت خود تنظیمی این نوع از انواع بلبرینگ به جهت دو ردیف ساچمه به همراه یک شیار مشترک کروی در رینگ خارجی است و اجازه می دهد که شفت نسبت به یاتاقان دارای انحراف باشد. لذا عمده کاربری این نوع بلبرینگ در مواقعی است که عدم تطابق ممکن است در اثر اشتبا هاتی ناشی از نصب، جازدن و یا انحراف شفت صورت گیرند.

بلبرینگ ساچمه بشکه ای دو ردیفه

در جاهایی که ظرفیت تحمل بار بلبرینگ خود تنظیم کافی نیستند استفاده شود. بلبرینگ های خود تنظیم که دارای پسوند E هستند دارای ظرفیت تحمل باز بیشتر نسبت به انواع استاندارد قبلی خود می باشند چون طراحی داخلی بلبرینگ تصحیح و پیشرفته تر گردیده است.به این ترتیب بلبرینگ نوع E نسبت به نوع ساده خود می تواند بار بیشتری را تحمل نماید و در صورتیکه مقدار بار ثابت باشد (نسبت به نوع بدون E) در آنصورت بلبرینگ عمر طولانی تری خواهد داشت. عموما بلبرینگ های نوع E دارای قفسه فیبری مخصوصی هستند.

انواع بلبرینگ خود تنظیم بر اساس طرح و اندازه
 • بلبرینگ های خود تنظیم نوع ساده (بدون کاسه نمد)
 • بلبرینگ های خود تنظیم با کاسه نمد در دو طرف بلبرینگ
 • بلبرینگ های خود تنظیم بوش بلند

انواع بلبرینگ خود تنظیم

نوع اصلی این بلبرینگ ها با رینگ داخلی استوانه و یا مخروطی با شیب یک به دوازده تولید می شوند و برای نوع سوراخ مخروطی آن که اصطلاحا به آن کونیک (K) می گویند آداپتور (بوش با مهره چاکنت و واشر قفلی) مناسب آن نیز ساخته می شوند که به کمک آن می توان بلبرینگ را به راحتی و با سرعت بر روی شفت صاف و یا ناصاف جازده و سوار نمود.

بلبرینگ های خود تنظیم با کاسه نمد در هر دوطرف نیز تولید می شوند که کاسه نمد ها نسبت به آب و روغن مقاوم و از نفوذ آن به داخل بلبرینگ جلوگیری می نمایند.جنس کاسه نمد ها از لاستیک و دارای صفحات و لایه های تقویت شده می باشند.محدوده حرارتی انواع کاسه نمد دار بین 40- تا 120+ درجه سانتیگراد می باشد. قطر بیرونی کاسه نمد در شیار موجود در رینگ خارجی بلبرینگ جای گرفته و تا هنگامی که لبه های آن بر روی رینگ داخلی بلبرینگ و شیار موجود بر آن قرار دارند بدون تغییر حالت بلبرینگ را بطور کامل آببندی می نمایند.

که طور استاندارد بلبرینگ های دارای کاسه نمد دارای یک نوع گریس پایه لیتیم با محدوده دمایی 30- تا 110+ درجه سانتیگراد هستند و نیازی به روانکاری مجدد ندارند.

بلبرینگ های کاسه نمد دار همانند نوع ساده آن با سوراخ استوانه ای و کونیک (K) ساخته می شوند و برای جازدن آنها از بوش و مهره چاکنت و واشر قفلی استفاده می شود.

کد های بلبرینگ های خود تنظیم

مرسوم ترین پسوند های این نوع بلبرینگ عبارتند از:

 • E+K+TN9 :EKTN9
 • E+M :EM
 • E+TN9 :ETN9
 • K+M :KM
 • K+TN9 :KTN9
 • C3: لقی شعاعی بیشتر از نرمال
 • E: طراحی داخلی بلبرینگ بهینه سازی گردیده است
 • K:سوراخ داخلی مخروطی ( کونیک ) با شیب یک به دوازده 1:12
 • M: قفسه بلبرینگ از جنس برنج
 • 2RS: بلبرینگ در هر دو طرف دارای کاسه نمد لاستیک با لایه های تقویت شده می باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز:

دیدگاه کاربران
حسین صالحی
 ارسال شده در : دوشنبه 29 دی 1399

با سلام لطفا بفرمائید که آیا شما بلبرینگ های اکسترودر دستگاه ذغال فشرده چینی دارید و قیمتش چنده؟ با سپاس

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 30 دی 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.