چنگک یا گریپر پنوماتیک

اشتراک :

فروش گریپر پنوماتیک و چنگک نیوماتیک

نوعی از عملگر های پنوماتیکی گریپر ها هستند. در سیستم های پنوماتیک نقش گیره یا نگهدارنده را گریپر ها انجام می دهند و به همین دلیل به آنها انگشتان پنوماتیکی می گویند؛ البته لازم به ذکر است که گریپر پنوماتیک می تواند قوی تر از انگشتان دست انسان کار ها را انجام دهد. ساختمان داخلی گریپر متشکل از یک یا چند سیلندر پنوماتیکی است؛ این سیلندر های پنوماتیکی به کمک اتصالات، قدرت سیلندر را به فک های گریپر منتقل می کنند.

فیلم معرفی چنگک یا گریپر پنوماتیک

در نقاطی که به دلیل شرایط سخت محیطی مانند درجه حرارت بالا، اسیدی بودن محیط یا محدودیت فضا که فعالیت انسان در آن ممکن نیست، می توان از گریپر استفاده کرد. گریپر ها متناسب با کاربردشان در شکل ها و فرم های متنوعی وجود دارند که در تصویر زیر تعدادی از انواع آنها آمده است.

چنگک پنوماتیک

گریپر پنوماتیک با توجه به فرم خاصی که دارد، قابلیت نصب انواع اتصالات مکانیکی را به فک ها دارا می باشد. در صنعت با ترکیب کردن انواع سیلندر و گریپر می توان مجموعه ای از انواع حرکت ها را انجام داد. گریپر پنوماتیک همانند سیلندر های پنوماتیکی دارای دو مجرا برای ورود و خروج هوای فشرده است.

نحوه عملکرد گریپر پنوماتیک یا چنگک نیوماتیک

درست مانند سیلندر های پنوماتیک، روی بدنه گریپر ها نیز نقاطی مشخص شده است که روی آنها سنسور هایی نصب شوند تا به کمک این سنسور ها، باز یا بسته بودن فک های گریپر تشخیص داده شود و به منظور کنترل و فرمان سیگنال هایی از سمت سنسور ارسال شود.

انواع گریپر ها

به طور کلی گریپر ها را می توان در دو دسته تقسیم بندی کرد؛

  1. گریپر با حرکت خطی
  2. گریپر با حرکت چرخشی

1. گریپر با حرکت خطی فک

این نوع گریپر می تواند در دو دسته 2 فکه و 3 فکه طبقه بندی شود. سیلندر موجود در داخل گریپر دو طرفه است (درست مانند سیلندر های دوطرفه). در این نوع گریپر از هر دو سمت امکان ورود هوای فشرده وجود دارد و فک ها به طور اتوماتیک تنظیم می شوند؛ یعنی فک ها با هم حرکت می کنند. گریپر با حرکت خطی فک قابلیت گرفتن قطعه از داخل و خارج را دارد. همچنین نصب آنها بسیار ساده است.

گریپر پنوماتیک خطی دو فک و سه فک

نحوه حرکت یک گریپر خطی

2. گریپر با حرکت چرخشی

این دسته از گریپرها نیز دارای سیلندر دو طرفه هستند و تنظیم فک ها به طور اتوماتیک اتفاق می افتد. گریپر پنوماتیک با حرکت چرخشی قابلیت نصب سنسور در هر دو طرف را دارا می باشد؛ همچنین مانند گریپر خطی، نصب بسیار ساده ای دارند. این نوع گریپر ها قادرند تا در هر زاویه ای با نیرو و توان خوبی کار کنند. همچنین قادرند تا قطعات را از داخل و خارج بگیرند.

گریپر با حرکت چرخشی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز:





دیدگاه کاربران
سید حسین مقدسی
 ارسال شده در : یکشنبه 23 آبان 1400

با سلام و ادب، من قصد خرید گریدر خطی را دارم. لطفا در این زمینه بنده را راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 23 آبان 1400

سلام جناب مقدسی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

حسین رضایی
 ارسال شده در : پنجشنبه 19 فروردین 1400

سلام، وقت شما بخیر. قیمت گریپر HFZ16 چقدره؟ و اینکه آیا قطعات یدکی هم داره؟ مثلا اگه من فک های گریپر رو جداگانه بخوام، می تونم از شما تهیه کنم؟

user4@web24.ir
 ارسال شده در : پنجشنبه 19 فروردین 1400

سلام جناب رضایی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

پیمان علیجانی
 ارسال شده در : پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

روز بخیر، قیمت گریپر HF16 رو می فرمایید؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

روز شما هم بخیر، دوست عزیز باید دقیق مشخص بفرمایید که منظور شما کدام سری می باشد. همانطور که توضیح داده شده، گریپرها سری های مختلفی دارند مثل HFZ و HFP و غیره. لطف بفرمایید و بعد از مشخص کردن سری گریپر مدنظر با کارشناس واحد پنوماتیک تماس بگیرید.