کمپرسور اسکرو تبرید

قیمت :
19,000,000
تومان
قیمت :
125,000,000
تومان
قیمت :
137,000,000
تومان

کمپرسور اسکرو تبرید چیست؟

کمپرسور اسکرو تبرید یا کمپرسور پیچی یکی از انواع کمپرسورهای برودتی می باشد که وظیفه انتقال و فشرده سازی گاز مبرد به درون سیکل تبرید و تهویه را بر عهده دارد و با جابجایی مثبت (حرکت پیچشی روتورهای نر و مادگی) عملیات متراکم کردن سیال را انجام می دهد. به دلیل حرکت دورانی ارتعاشات کمپرسور اسکرو نسبت به سایر کمپرسور ها کاهش پیدا کرده است. تمام قطعات درون این کمپرسور به صورت فشرده در کنار هم قرار گرفته اند، این کمپرسور به دلیل داشتن قطعات متحرک کم از صدا و لرزش جلوگیری می کند. انواع برند های کمپرسور اسکرو در هایپر صنعت فامکو ارائه می گردد.

کمپرسور اسکرو کامپکت چیست؟

مشخصات کمپرسور اسکرو تبرید

ظرفیت کمپرسور اسکرو بالاتر از کمپرسور های اسکرال، سیلندر پیستونی و روتاری می باشد و عموما در ظرفیت های بالاتر از 50 تن نامی مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل فضای کافی جهت نصب کمپرسور همیشه یکی از مشکلات اصلی خریداران می باشد به همین دلیل سعی شده است که جهت بر طرف کردن این موضوع ابعاد دستگاه کوچکتر شود و بصورت فشرده طراحی گردد و در اختیار کاربران قرار گیرد، به همین دلیل کمپرسوری با عملکردی مشابه با کمپرسور اسکرو صورت فشرده طراحی می گردد که اصطلاحا به آن کمپرسور اسکرو کامپکت یا فشرده می گویند. در طراحی کمپرسور کامپکت اسکرو قطعات اعم از رسیور روغن و اویل سپراتور یا جداکننده روغن در کنار هم بصورت فشرده قرار می گیرند تا فضای کافی جهت نصب آن فراهم گردد. نصب و راه اندازی این کمپرسور ها بسیار راحت می باشد و در کمترین زمان ممکن نصب و آماده بکار می شوند. نحوه کار کمپرسور اسکرو به این شکل می باشد که سیال توسط دو محور دارای رزو پیچی که حرکت آن ها بصورت ساعت گرد و پاد ساعت گرد می باشد متراکم می گردد و سیال به فشار مورد نظر می رسد و از لوله دیس شارژ به بیرون هدایت می شود.

کمپرسور اسکرو

کمپرسور اسکرو کامپکت

بهترین برند های کمپرسور اسکرو تبرید
 • کمپرسور اسکرو بیتزر
 • کمپرسور اسکرو رفکامپ
 • کمپرسور اسکرو SRMTEC
 • کمپرسرو اسکرو فراسکلد
 • کمپرسور اسکرو هنبل
 • کمپرسور اسکرو هیتاچی

مزایای کمپرسور اسکرو تبرید
 • از مزایا کمپرسور اسکرو تبرید می توان به حجم کم و فشرده بودن آن اشاره کرد که فضای بسیار کمی را اشغال می کند.
 • از کمپرسور های اسکرو در ، مینی چیلر ها، چیلرهای هواخنک و آب خنک ، انواع سردخانه های بالا صفری و زیر صفری، سیستم های تهویه و تبرید وسایل حمل و نقل ریلی، جاده ای و غیره استفاده می شود.
 • نصب و راه اندازی آسان
 • در کمپرسور اسکرو تبرید نسبت به کمپرسور روتاری و اسکرال از قطعات متحرک کمتری استفاده می شود به همین دلیل میزان لرزش و صدای کمپرسور بسیار کمتر می باشد.
 • از کمپرسور اسکرو تبرید به دلیل صدای کم می توان در محیط های کارگاهی کوچک نیز استفاده کرد.
 • به دلیل فشرده شدن کمپرسور اسکرو تبرید طبیعتا ظرفیت آن نیز کاهش پیدا می کند و نمی توان از آن ها در سیستم های بزرگ اعم از چیلر با ظرفیت بزرگ یا سیستم های ظرفیت بالا استفاده کرد.
 • کمپرسور های کامپکت اسکرو از لحاظ ساختاری و نحوه کار مانند کمپرسور های اسکرو می باشند و وظیفه ی فشرده سازی سیال بر عهده دو محور دارای رزو پیچی می باشد.
 • مجهز به حسگر جهت کنترل روغن و دریافت اطلاعات دستگاه
 • دارای میکروپروسسور حساس جهت کنترل عملکرد کمپرسور که در مواقع لزوم اخطار های لازم را ارسال می کند.

قیمت کمپرسور اسکرو تبرید

شرکت های ارائه کننده کمپرسور های اسکرو دارای برند، کیفیت، متریال ساخت متفاوتی هستند. همین موضوعات باعث تفاوت قیمت در بین آنان شده است است. برای اطلاع از قیمت و کمپرسور مورد نیاز صنعت خود با مشاوران فنی هایپر صنعت فامکو تماس بگیرید.

faq

وجود روغن در کمپرسور اسکرو باعث خنک کاری قطعات داخلی کمپرسور و کاهش دما و افزایش راندمان می گردد. روغن بین صفحات اسکرو و گاز فریون مکش شده را نیز پر می کند تا عملیات فشرده سازی گاز مبرد انجام گیرد. بنابراین اگر روغن در سیستم موجود نباشد، راندمان و عملکرد کمپرسور صفر خواهد بود.

جهت انتخاب کمپرسور اسکرو تبرید باید به مواردی همچون بار برودتی مورد نیاز، نوع گاز فریون، دمای اواپراتور و دمای کندانسور اشاره کرد.

کمپرسور های اسکرو برودتی سازگار با گاز های فریون مختلفی همچون R22، R134A، R404A و غیره می باشند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: