کمپرسور سیلندر پیستونی

اشتراک :

کمپرسور سیلندر پیستونی چیست؟

یکی دیگر از پرکاربردترین انواع کمپرسور های برودتی که درانواع سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد کمپرسور سیلندر پیستونی می باشد  که در دو نوع اصلی سمی هرمتیک و هرمتیک ارائه شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم توضیحاتی در رابطه با کمپرسور سیلندر پیستونی هرمتیک را ارائه دهیم.

کمپرسور سیلندر پیستونی

کمپرسور سیلندر پیستونی هرمتیک که از آن به عنوان کمپرسور سیلندر پیستونی بسته نیز یاد می شود یکی از پرکاربرد ترین نوع کمپرسور های برودتی می باشد که در سیستم های مختلف سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. کمپرسور های سیلندر پیستونی هرمتیک بر خلاف کمپرسور های سمی هرمتیک دارای یک محفظه بسته می باشند که روتور و استاتور کمپرسور و سایر قطعات کمپرسور داخل این محفظه قرار گرفته شده است و دسترسی به این قطعات بسیار دشوار می باشد و توسط دو لوله قرار گرفته شده روی محفظه 

بسته کمپرسور (شارژ – دیسشارژ) گاز مبرد به داخل کمپرسور وارد می شود که تحت فشار قرار گرفته می گیرد و به این صورت به داخل سیکل تبرید وارد می شود .

از بزرگترین معایب کمپرسور های سیلندر پیستونی هرمتیک می توان به دسترسی نداشتن به اجزای کمپرسور و غیر قابل دسترس بودن آن به دلیل بسته بودن محفظه جوشکاری شده اشاره کرد از این رو متقاضیان این دسته از کمپرسور ها را بیشتر در سیستم های تهویه و تبرید با ظرفیت های پایین مورد استفاده قرار می دهند. 

کمپرسور های سیلندر پیستونی هرمتیک قابلیت کارکرد با انواع گاز های مبرد از جمله گاز R22، گاز R134A، گاز R410A، گاز R404A و گاز R407C اشاره کرد.

از معتبرترین و با کیفیت ترین برند های کمپرسور سیلندر پیستونی هرمتیک که در بازار داخلی ایران موجود می باشند و دارای خدمات پس از فروش و قیمت مناسب می باشند می توان به کمپرسور بریستول، کمپرسور کولترون، کمپرسور تکامسه، کمپرسور کوپلند و کمپرسور سیلندر پیستونی دانفوس که به کمپرسور منیروپ دانفوس نیز شناخته می شود اشاره کرد.

کمپرسور سیلندر پیستونی

مزایای کمپرسور سیلندر پیستونی

  • قیمت کمتر نسبت به سایر تیپ کمپرسورها
  • قدرت بالاتر
  • سازگاری با اکثر گاز های مبرد
  • قابلیت استفاده در انواع سیستم های تبریدی
  • کم مصرف در انرژی
معایب کمپرسور سیلندر پیستونی
  • غیر قابل تعمیر بودن کمپرسور به دلیل بسته بودن محفظه
  • لرزش بالاتر نسبت به سایر کمپرسور
  • ایجاد سر و صدای بالاتر نسبت به سایر کمپرسورها

کاربرد کمپرسور سیلندر پیستونی

از کمپرسور های سیلندر پیستونی هرمتیک در انواع سیستم های تبرید و تهویه مطبوع نظیر مینی چیلر، کولر گازی، داکت اسپلیت، سیستم وی آر اف، انواع کولر گازی پنجره ای و کندانسینگ یونیت سردخانه اشاره کرد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز: