ساید چنل

اشتراک :

پمپ بلوئر ساید چنل چیست؟

پمپ ساید چنل یا پمپ هواده ساید چنل که با نام های بلوئر ساید چنل، وکیوم ساید چنل شناخته شده است در عین سادگی کاربرد های بسیاری در صنعت دارد در واقع در هر صنعت و مکانی که نیاز به دمش و مکش هوا باشد ساید چنل کاربرد اساسی خواهد داشت ساید چنل در سایز های مختلفی قابل ارائه می باشد.

این محصول در بازار با نام های مختلفی مانند بلوئر ساید چنل یا هواده ساید چنل نیز شناخته می شود.

پمپ بلوئر ساید چنل چیست


مشخصات فنی ساید چنل

پمپ ساید چنل توانایی انتقال سیال هوا یا گاز را به صورت مستقیم و غیر مستقیم و بدون واسطه در فشار و دبی های مختلفی را دارد فشاری که توسطBLOWER  SIDE CHANEEL تولید می شود 50 الی 700 میلی بار مثبت برای دمندگی و 50 الی 450 میلی بار منفی برای مکندگی می باشد ساید چنل بلوئر دارای دبی تولیدی 20 الی 600 مترمکعب بر ساعت می باشد که با توجه به پمپ های هواده مشابه دبی قابل توجهی می باشد پمپ ساید چنل به دلیل داشتن قابلیت تولید فشار و دبی در ظرفیت هایی که ذکر شد، تبدیل به یک پمپ دمنده و مکنده کاربردی در صنعت شده است.

ساید چنل ها در توان های مختلفی تولیده شده اند و در دو مدل تک فاز و سه فاز قابل ارائه می باشند که مزیت مهمی برای این پمپ می باشد الکتروموتور ساید چنل از توان 0.09 الی 20 کیلووات با دور 2900 RPM ساخته می شود، ساید چنل ها نسبت به کارایی و کیفیت مناسبی که دارند قیمت اقتصادی و به صرفه ای برای مصرف کنندگان دارد، پمپ ساید چنل هم به صورت دمندگی و هم به صورت مکندگی کاربرد دارد و در سه مدل تک پروانه دو پروانه و سه پروانه تولید می شود که تنوع خوبی در تولید ظرفیت های مختلف ایجاد کرده است.

ساید چنل در برند های مختلف دارای کاتالوگ هایی می باشد که تمامی مشخصات فنی ساید چنل در آن ذکر شده است در این کاتالوگ ها نمودار هایی وجود دارد که بیان گر فشار و دبی تولیدی ساید چنل به صورت نقطه کاری می باشد این نمودار ها بسیار کاربردی هستند، ساید چنل از دسته پمپ هایی با مقاومت بالا هست در صورتی که سرویس های این بلوئر از قبیل گریس کاری، تعویض بلبرینگ در صورت خرابی و تعویض پروانه در صورت خرابی به موقع و مرتب انجام گیرد ساید چنل مورد استفاده عمر بالایی خواهد داشت یکی از مزیت های مهم ساید چنل OIL FREE بودن آن است که در مسیر انتقال سیال هیچ گونه روغنی وجود ندارد به همین خاطر در کار های آزمایشگاهی و سیستم های انتقال مواد غذایی کاربرد بسیار مناسبی دارد.

نحوه کارکرد بلوئر ساید چنل


اجزای بلوئر ساید چنل

 1. الکترموتور: وظیفه الکتروموتور در ساید چنل تولید نیروی محرکه برای به چرخش در آوردن پروانه می باشد.
 2. پروانه: در ساید چنل پروانه وظیفه ایجاد فشار هوا و جابجایی سیال را بر عهده دارد که بیشتر مواقع از جنس آلمینیوم ساخته شده است.
 3. هوزینگ: هوزینگ در ساید چنل محل قرار گیری پروانه می باشد.
 4. لوله ورودی: سیال از طریق این مجرا وارد هوزینگ ساید چنل می شود که قطر این مجرا تاثیر مستقیمی بر دبی تولیدی توسط بلوئر ساید چنل دارد.
 5. لوله خروجی: لوله خروجی که اگزوز نیز نام برده می شود وظیفه خارج کردن هوای تحت فشار از ساید چنل را بر عهده دارد که از قطعات اصلی می باشد.

اجزاء بلوئر ساید چنل 


مزایای بلوئر ساید چنل

 1. حمل نقل و جابجایی آسان
 2. کم حجم و سبک بودن
 3. پایین بودن استهلاک
 4. راندمان کاری بالا
 5. قیمت مناسب در قبال کارایی و کیفیت کاری بالا
 6. نصب و راه اندازی آسان
 7. مقاومت و طول عمر بالا
 8. آلودگی صوتی پایین

مزایای بلوئر ساید چنل

کاربرد های پمپ ساید چنل

 1. صنعت خودرو سازی
 2. پرورش آبزیان
 3. صنعت پلاستیک
 4. صنعت سرامیک و کاشی
 5. سیستم های انتقال مواد
 6. سیستم های تصفیه خانه فاضلاب
 7. آزمایشگاه ها
 8. غذایی و بهداشتی

در صنعت پرورش آبزیان موضوع کمبود اکسیژن خیلی اهمیت دارد به همین دلیل استفاده از پمپ هواده در این صنعت خیلی کاربردی می باشد ساید چنل توانایی تزریق هوای فشرده از کف به استخر های پرورش ماهی را دارد در این صورت با افزایش تعداد آبزیان و مصرف اکسیژن موجود در آب، استخر پرورش ماهی دچار کمبود اکسیژن نشده و تلفاتی رخ نمی دهد.
ساید چنل یکی از تجهیزات با اهمیت در سیستم های تصفیه خانه فاضلاب می باشد، عمل هوادهی در سیستم های تصفیه خانه فاضلاب کاربرد بسیاری دارد زیرا تصفیه فاضلاب را می توان با روش تزریق اکسیژن به استخر ها یا مخازن تصفیه خانه در زمان کوتاه تری انجام داد با تزریق اکسیژن به آب تصفیه خانه توسط ساید چنل باکتری های هوازی مواد آلی در زمان کم تری اکسید می شوند.
وکیوم ساید چنل یا بلوئر ساید چنل در سیستم های انتقال مواد جهت انتقال مواد پودری و گرانولی به روش های دمش و مکش در تناژ ها و مسافت های مختلف کاربرد اساسی دارد.
از حالت دمش بلوئر ساید چنل در صنعت خودرو سازی جهت خشک کردن بوستر های ترمز خودرو بعد از تست اولیه استفاده می شود البته در صنعت بزرگ خودرو سازی پمپ ساید چنل کربرد های تخصصی بسیاری در دو حالت دمش و مکش وجود دارد.
 

ساید چنل فامکو


برند های پر مصرف ساید چنل در بازار ایران به شرح زیر می باشد:

 1. ساید چنل رونتای تایوان RONTAI
 2. ساید چنل گرینکو چین GREENCO
 3. ساید چنل اف پی زد ایتالیا FPZ
 4. ساید چنل استریم چین STREAM
 5. ساید چنل شوفو تایوان SHOWFOU
 6. ساید چنل پالما چین PALMA
 7. ساید چنل اس پی سی چین SPC
 8. ساید چنل هوهسینگ تایوان HO HSING
 9. ساید چنل بوش آلمان BUSCH
 10. ساید چنل زیمنس آلمان SIEMENS

پمپ ساید چنل با موجود بودن در انواع برند ها و مدل ها و ارائه ظرفیت های مختلف در دو حالت دمش و مکش بسیاری از صنعت های روز دنیا رو درگیر خود کرده است که نبود آن چالشی برای مصرف کنندگان ایجاد می شود.

انواع ساید چنل

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز: