ترانسمیتر دما

7 کالا
نمایندگی فروش انواع ترانسمیتر دما ریل مونت داتکسل (Datexel)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با ما در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع ترانسمیتر دما هدمونت داتکسل (Datexel)، دات اکسل، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع ترانسمیتر دما هدمونت ویکا یا ترنسمیتر دما هد مونت Wika، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع ترانسمیتر دما هدمونت اندرس هاوزر (Endress Hauser)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.
قیمت :
10,000,000
تومان
تماس بگیرید
نمایندگی فروش انواع ترانسمیتر دما فیلد مونت روزمونت (Rosemount)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع ترانسمیتر دما فیلد مونت ABB (ای بی بی)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، سفارش، دریافت مشخصات فنی و دانلود کاتالوگ با واحد مشاوره فنی در ارتباط باشید.
نمایندگی فروش انواع ترانسمیتر دما ریل مونت روزمونت (Rosemount)، لطفا جهت استعلام قیمت خرید، دریافت مشخصات فنی و کاتالوگ با واحد مشاوره فنی تماس بگیرید.

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما چیست؟

ترانسمیتر دما، ترکیبی از یک سنسور دما مثل ترموکوپل یا RTD و یک ترانسمیتر می باشد که در یک تجهیز قرار گرفته است. سنسور دما، اصلی ترین قسمت تشکیل دهنده ترانسمیتر دما می باشد و کار اندازه گیری دما را انجام داده و همچنین ترانسمیتر، سیگنال را تقویت کرده و به سیستم مانیتورینگ و یا اتاق کنترل انتقال می دهد. به عبارتی، ترانسمیتر دما، دما را اندازه گیری کرده و آن را به سیگنال 4-20 mA متناسب با دمای اندازه گیری شده تبدیل می کند. سنسور دما در بیرونی ترین قسمت ترانسمیتر دما قرار دارد و به صورت مستقیم با محیط اندازه گیری دما در ارتباط است به این صورت که تغییرات دمای محیط سبب تغییر در دمای حسگر می شود.

مشخصات فنی ترانسمیتر دما (تمپرچر ترانسمیتر)

ترانسمیتر دما

ترانسمیتر دما چگونه کار می کند؟

امروزه به طور وسیعی از ترانسمیتر های دما در سیستم های ابزار دقیق پیشرفته استفاده می شود، به این دلیل که با به کارگیری آنها امکان استفاده از متراژ بالای کابل، در سیستم کنترل و ابزار دقیق وجود خواهد داشت. این موضوع به خصوص برای سایت هایی که بسیار بزرگ هستند یک مزیت محسوب می شود. همچنین این دستگاه ها آماده سازی سیگنال (Signal Conditioning) را قبل از ارسال انجام می دهند.

به عنوان مثال یک ترانسمیتر دمای دو سیمه، ورودی را از ترموکوپل یا یک PT100 سه سیمه دریافت می کند و دمای خروجی را به یک سیگنال جریانی 4-20 mA تبدیل می کند. ترانسمیتر معمولا به یک ورودی ولتاژ 24V DC نیاز دارد که به صورت سری به یک اینترفیس دوسیمه متصل می شود.

انواع ترانسمیتر دما

در ادامه به معرفی انواع ترانسمیتر دما بر اساس شیوه نصب و تأمین جریان می پردازیم:

انواع ترانسمیتر دما بر اساس نحوه نصب

انواع ترانسمیتر دما بر اساس نحوه نصب ترانسمیتر دما یا تأمین جریان، شامل موارد زیر می باشد:

 • ترانسمیتر دما استوانه ای هد مونت
 • ترانسمیتر دما ریل مونت
 • ترانسمیتر دما فیلد مونت

در ادامه به معرفی هریک از موارد نام برده شده در فوق می پردازیم:

ترانسمیتر دما استوانه ای هد مونت

در این مدل، ترانسمیتر در بالای محفظه سنسور یا کله گی قرار می گیرد. این ترانسمیتر ها دارای روش اندازه گیری آسانی می باشند و قابلیت استفاده در سیستم های گوناگون را دارند.

ترانسمیتر دما استوانه ای هد مانت

ترانسمیتر دما ریل مونت

این ترانسمیتر های دما روی دین ریل، داخل تابلو نصب می شود.

تمپرچر ترانسمیتر ریل مونت

ترانسمیتر دما فیلد مونت
 
ترانسمیتر دما فیلد باس به صورت پک کامل و جداگانه در سیستم نصب می شوند و شامل یک محفظه محصور از فولاد ضد زنگ و یک قسمت خارجی با یک نشانگر چند گزینه ای می باشد. این سیستم به نحوی طراحی شده است که در برابر رطوبت، شرایط محیطی و سایر محیط های خورنده مقاوم می باشد.
 

ترانسمیتر دما فیلد مانت

انواع ترانسمیتر دما بر اساس تأمین جریان

ترانسمیتر دما بر اساس تأمین جریان به دو نوع پسیو و اکتیو تقسیم می شود که در ادامه معرفی آنها می پردازیم:

 • ترانسمیتر دما اکتیو

این ترانسمیتر برای عملکرد صحیح نیاز به یک منبع تغذیه به صورت جداگانه دارد و دارای سیم کشی جداگانه به صورت دوسیم یا تک سیم می باشند. خروجی ترانسمیتر دما اکتیو، به صورت جریانی 4 تا 20 میلی آمپر می باشد.
 

 •  ترانسمیتر دما پسیو

ترانسمیتر دما پسیو یا غیرفعال بر خلاف ترانسمیتر دما اکتیو نیاز به منبع تغذیه جداگانه و سیم کشی اضافه ندارند. این ترانسمیتر ها کاربرد گسترده ای در صنعت دارند. ترانسمیتر های اکتیو ولتاژ تغذیه خود را، از خطوط جریان خروجی از دستگاه جانبی مثل RTU یا PLC و غیره دریافت می کنند و دارای خروجی جریانی 4 تا 20 میلی آمپر می باشند.

ترانیمستر دما ABB ترانیمستر دما Emerson
ترانیمستر دما ABB برند امرسون
ترانیمستر دما Fox Boro ترانیمستر دما Fuji
برند Fox Boro  لوگو Fuji 
ترانیمستر دما Jumo  ترانیمستر دما پارس جهد
برند Jumo  برند پارس جهد
ترانیمستر دما Siemens ترانیمستر دما Yamatake
لوگو Siemens  لوگو Yamatake
ترانیمستر دما Endress & Hauser ترانیمستر دما Honeywell
برند Endress & Hauser لوگو Honeywell
ترانیمستر دما PHOENIX ترانیمستر دما Yokogowa
لوگو PHOENIX CONTROL برند Yokogowa

بهبود سیگنال در ترانسمیتر (Signal Conditioning)

Signal Conditioning یا بهبود سیگنال در ترانسمیتر دما فرآیندی است که به یک یا چند روش، سیگنال خام ورودی را جهت تسهیل در امر اندازه گیری و ارتباط، تقویت کرده و بهبود می بخشد. ترانسمیتر، یک فرم ساده بهبود دهنده سیگنال (Signal Conditioner) است.

فرآیند Signal Conditioning، زمانی اهمیت دارد که پارامتر های مختلفی در یک فرآیند اندازه گیری می شود. (به عنوان مثال زمانی که خروجی pt100 و ترموکوپل، رنج فلو، فشار و نیرو را باهم داریم). در این فرآیند، خروجی سنسور ها و ترانسدیوسر های مختص کمیت های یاد شده، به یک سیگنال مشترک 4-20mA و یا 1-5V تبدیل می شود.

با توجه به اینکه تکنولوژی ساخت ترانسمیتر ها میکروپروسسوری می باشد، ابزار دقیق های ساخته شده روز بروز هوشمند تر می شوند. اکثر این تجهیزات، تجهیزات هوشمندی هستند که می توان آنها را به منظور دستیابی به یک هدف مشخص در فرآیند برنامه ریزی کرد. این ترانسمیتر های هوشمند و قابل برنامه ریزی، بطور موثری، عملیات انتقال سیگنال و بهبود سیگنال را با هم ترکیب می کنند. ایزوله کردن ورودی از خروجی از دیگر کاربرد های ترانسمیتر است.

برنامه ریزی ترانسمیتر با استفاده از یک PC و نرم افزار مربوطه و یا یک ماژول plug-in انجام می شود.

کاربرد ترانسمیتر دما

ترانسمیتر های دما جهت کنترل و اندازه گیری دما در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله کاربردهای ترانسمیتر دما در صنایع می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کوره های صنعتی و غیر صنعتی موجود در کارخانه ذوب آهن
 • موتور های صنعتی
 • سیستم های پایپینگ در پالایشگاه و فرایند های صنعتی
 • دیگ بخار دربویلر
 • مخازن تحت فشار
 • تغییرات دمای واکنش های شیمیایی

مزایای ترانسمیتر فشار
 • قابلیت حذف نویز ناشی از سنسور و نویز ایجاد شده در فواصل طولانی
 • دارای نشانگر محلی یا کنترلر
 • قابلیت کارکرد سیگنال خروجی با دستگاه های استاندارد
 • عدم نیاز به کابل گران قیمت و کاهش هزینه های مربوط به سیم کشی

نکات مهم در انتخاب ترانسمیتر دما
 • محدوده دمای اندازه گیری
 • شرایط محیطی استفاده از ترانسمیتر دما
 • نحوه نصب ترانسمیتر دما
 • دمای محیطی و عملیاتی
 • نیاز یا عدم نیاز به استفاده از نمایشگر

لیست قیمت ترانسمیتر دما

با عرض پوزش کلیه قیمت ها در حال بروزرسانی می باشد، لطفا جهت استعلام قیمت خرید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

دیـــدگاه‌ها

شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید.

captcha


امتیاز: