رولبرینگ سوزنی

اشتراک :

رولبرینگ سوزنی

جهت دسترسی به اطلاعات فنی، کاتالوگ رولبرینگ سوزنی و لیست قیمت رولبرینگ سوزنی مورد نظر، روی آن کلیک نمایید.

رولبرینگ سوزنی چیست؟

در واقع رولبرینگ سوزنی، رولبرینگ استوانه ای با غلتک های بلند و کم قطر هستند. آنها فقط قادر به تحمل بارهای شعاعی می باشند. قطر غلتک سوزنی در انتهای آن کاهش می یابد. پیشانی سوزنی تخت یا گرد است. جابجایی محوری آنها توسط قفسه ها یا لبه های ماشینکاری شده رینگ ها کنترل می شود. با توجه به ضخامت کم سطح مقطعشان، این نوع ببرینگ ها، معمولا در تجهیزات کم وزن و یا در در جایی که فضای شعاعی کمی وجود دارد از رولبرینگ سوزنی استفاده می شود.

معمولا رولبرینگ های سوزنی قابلیت تحمل بار بالا داشته و ضخامت کمی دارند. رولبرینگ های سوزنی می تواند دارای رینگ داخلی یا بدون رینگ داخلی باشند. از رولبرینگ های سوزنی بدون رینگ داخلی معمولا برای کم کرده فضای اشغال شده بیرینگ مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی که رولبرینگ سوزنی بدون رینگ داخلی است باید شفت سخت کاری و صیقلی گردد. در مواردی که ماشینکاری شفت مقرون به صرفه نباشد، از از رولبرینگ های سوزنی دارای رینگ داخلی استفاده می شود. این نوع رولبرینگ ها اجازه حرکت محوری شفت را داده و در سایز و انواع مختلفی تولید می گردد. در تمام رولبرینگ های سوزنی شکل سطح استوانه ای به گونه ای انتخاب طراحی می گردد تا از ایجاد تنش در لبه ها جلوگیری گردد.

رولبرینگ سوزنی

انواع رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ های سوزنی با قطر خارجی بزرگتر از 19 میلیمتر دارای لبه در حلقه خارجی خود هستند که یا با حلقه بیرونی یکپارچه هستند و یا به صورت حلقه های جازده شده می باشند.رولبرینگ های بزرگتر دارای لبه به هم پیوسته و شیار سرتاسری و سوراخ روانکاری در حلقه خارجی می باشند.رولبرینگ های سوزنی به دو صورت زیر تولید می شوند:

  • رولبرینگ های سوزنی یک ردیفه
  • رولبرینگ های سوزنی دو ردیفه

انواع رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ های سوزنی دو ردیفه سری NA69 که دارای شعاع 55 میلیمتر و بیشتر باشند در حلقه بیرونی سه لبه به هم پیوسته دارند که برای هدایت ساچمه ها تعبیه شده است.در رولبرینگ های کاسه نمد دار این خانواده کاسه نمد ها از جنس پلاستیک هستند و بطور استاندارد از نوعی گریس پایه لیتیم پر شده اند.این گریس خاصیت ضد زنگ زدگی خوبی دارد.از این سری رولبرینگ ها می توان در محدوده دمایی 20- درجه سانتیگراد تا 100+ درجه سانتیگراد استفاده کرد. حلقه داخلی رولبرینگ های دارای کاسه نمد یک میلیمتر از حلقه خارجی پهن تر است این رولبرینگ ها دارای سوراخ روانکاری می باشند.

رولبرینگ های سوزنی دو ردیفه سری NA69

ابعاد

ابعاد خانواده NA در تطابق با استاندارد ISO15-1981 می باشند. رولبرینگ های طرح RNA حلقه داخلی نداشته ولی با همتای NA خود به لحاظ ابعاد تطابق دارند.

ابعاد خانواده NA

لقی داخلی

رولبرینگ های سوزنی دارای لقی داخلی نرمال می باشند حدود لقی این رولبرینگ ها در استاندارد ISO5373 ذکر شده است.

لقی داخلی رولبرینگ سوزنی

قفسه

جنس قفسه رولبرینگ های سوزنی به شرح زیر است:

  • فولاد
  • فیبر

پسوند ها

پسوند های زیر در این سری از رولبرینگ ها متداول هستند:

  • RS: کاسه نمد در یک طرف رولبرینگ
  • 2RS: کاسه نمد در دو طرف رولبرینگ
  • TN9: قفسه از جنس فیبر

پسوند های رولبرینگ سوزنی

امتیاز شما به این محصول :

دیدگاه کاربران
حمید رضا خرم رودی
 ارسال شده در : چهارشنبه 14 خرداد 1399

سلام دنبال رولبرینگ می گردم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : شنبه 17 خرداد 1399

سلام، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.