رولبرینگ

اشتراک :

رولبرینگ چیست؟

رولبرینگ یا Roller Bearing یک از انواع بیرینگ بوده و از طریق غلطش باعث ایجاد امکان حرکت نسبی دو قطعه می شود. سطح تماس ساچمه با دیگر سطوح در رولبرینگ ها مانند یک خط بوده و در نتیجه فشار بالایی از نوع شعاعی را تحمل می نمایند ولی اگر فشار از نوع محوری باشد قضیه برعکس شده و دیگر فشار زیاد قابل تحمل نخواهد بود.

رولبرینگ، رولبرینگ چیست و انواع رولبرینگ؟

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ

نیروی وارده به انواع بیرینگ به دو صورت محوری (Thurst) و شعاعی (Radial) می باشد، بسته به اینکه کدوم نیرو به محصول مدنظر ما وارد شود و یا هر دو نیرو وارد گردند از بین رولبرینگ و بلبرینگ باید آن نوع از بیرینگ انتخاب گردد که بیشترین کارایی را خواهد داشت. در زمانی از رولبرینگ استفاده می کنیم که نیروی وارده از نوع شعاعی باشد، زیرا همانطور که پیش تر گفته شد رولبرینگ ها در مقابل این نوع نیرو عملکرد بهتری دارد و در نتیجه اگر نیرو به هر دو صورت شعاعی و محوری باشد از بلبرینگ استفاده می نماییم. پس در نتیجه اصلی ترین تفاوت رولبرینگ با بلبرینگ در نوع نیوری وارده می باشد. همچنین رولبرینگ ها دارای غلتش بیشتری نسبت به بلبرینگ می باشند.

انواع رولبرینگ

این محصولات دارای انواع متعددی بوده و از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. رولبرینگ سوزنی
  2. رولبرینگ مخروطی
  3. رولبرینگ استوانه ای
  4. رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ های استوانه ای

این محصول دارای ساچمه های استوانه ای شکل بوده و قادر به تحمل بار بالا می باشد. رولبرینگ استوانه ای در انواع متعددی اعم از یک ردیفه، پر غلتک و یا انواع دیگری مانند کف گرد و ضربدری نیز عرضه می گردد.

رولبرینگ های سوزنی

این نوع رولبرینگ، رولبرینگ استوانه ای با غلتک های بلند و کم قطر بوده و توانایی تحمل بار شعاعی دارند. رولبرینگ های سوزنی در انواع متعددی مثل یک ردیفه و دو ردیفه ارائه می گردند.

رولبرینگ های مخروطی

این محصول دارای شیار داخلی و خارجی و غلتک های مخروطی بوده و قادر به تحمل بار محوری و شعاعی می باشد. رولبرینگ های مخروطی در انواع  تک ردیفه و رولبرینگ های مخروطی دو ردیفه ارائه می گردند.

رولبرینگ های بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای دارای خاصیت خود میزانی است و برای بار های شعاعی ضربه ای مناسب است. رینگ خارجی این محصول مانند بلبرینگ خود تنظیم و رولبرینگ کروی می باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز:

دیدگاه کاربران
دکتر حسین رضایی
 ارسال شده در : چهارشنبه 01 اردیبهشت 1400

سلام، عالی بود.

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 01 اردیبهشت 1400

سلام جناب رضایی عزیز، ممنون از حسن نظر شما.