نحوه انتخاب پمپ مناسب

امروزه اکثر افراد در ساختمان های مرتفع زندگی می کنند که ممکن است با کمبود فشار آب مواجه شده باشند و برای رفع این مشکل نیاز به خرید پمپ داشته باشند، پمپ ها دارای انواع مختلفی از نظر کیفیت ساخت، میزان آبدهی و برند های بسیار متنوعی می باشند که ممکن است خریدار را خیل عظیمی از پمپ مواجه کند به همین منظور در این مقاله به روش های انتخاب پمپ مناسب با توجه به نوع پمپ و کاربری آن مانند کشاورزی، خانگی، سانتریفیوژ و شناور پرداخته شده است با ما همراه باشید.

نحوه انتخاب پمپ

معیار عمومی انتخاب پمپ ها به آن دسته از عواملی اطلاق می گردد که پیشنهاد دهنده را قادر سازد تا بر مبنا و با استناد آن عوامل، پمپ مورد نظر را به صورت های صحیح و با برخورداری از بالاترین کارایی و طولانی ترین مدت بهره برداری انتخاب و معرفی نماید.

نحوه انتخاب پمپ

پمپ ها مدل ها و برندهای مختلفی دارند. آنچه از پمپ ها انتظار می رود این است که سیال را از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال دهد در این رابطه بین فشار و دبی پمپ رابطه معکوس وجود دارد. بدین مفهوم که پمپ هایی که دبی زیادی را انتقال می دهند فشار کمتری تولید می کنند و برعکس آن نیز صادق است، یعنی پمپ هایی که فشار زیادی تولید می کنند دبی کمتری ایجاد می کنند. برای انتخاب یک پمپ اولین موضوع مقدار دبی و میزان فشار لازم است.

از مهم ترین مشخصه های عمومی گزینش پمپ ها، باید به موارد ذیل اشاره داشت:

 • نوع، ماهیت و مشخصات شیمیایی مایع قابل انتقال نظیر آب آشامیدنی، آب کشاورزی، فاضلاب شهری، فاضلاب صنعتی، مواد شیمیایی، مواد سوختنی، پساب های صنعتی (اسیدی و بازی) و غیره
 • مشخصات فیزیکی مایع قابل انتقال نظیر دمای کاری و محدوده درجه حرارت، میزان گرانروی یا ویسکوزیته، میزان املاح و ذرات جامد، ظرفیت و مقدار آبدهی، هد یا ارتفاع آبدهی

انتخاب نوع پمپ از روی منحنی پمپ ها

انتخاب صحیح نوع پمپ از روی منحنی پمپ ها که از طریق کاتالوگ منتشر شده توسط سازنده آورده می شود، امکان پذیر است. در منحنی مشخصه کارکردی پمپ های آب، شاخص عمودی به ارتفاع آبدهی یا هد (Head) پمپ اختصاص داده شود که در پمپ های صنعتی و کشاورزی با واحد متر (m) بیان می شود. شاخص محور افقی در منحنی های مربوط به پمپ های آب به ظرفیت آبدهی (دبی) پمپ اختصاص داده می شود که ظرفیت آبدهی معمولا به صورت های متر مکعب در ساعت یا لیتر در ثانیه یا دقیقه نمایش داده می شود.

منحنی آبدهی پمپ آب

چند نکته برای محاسبه مقدار آبدهی در پمپ ها

ممکن است، درخواست کننده یا خریدار پمپ، مقدار آبدهی پمپ مورد تقاضا را در قالب لیتر در دقیقه یا متر مکعب درساعت سفارش دهد.

 • هرگاه سفارش دهنده یا خریدار مقدار آبدهی پمپ را برحسب لیتر در دقیقه سفارش داد به صورت زیر محاسبه می گردد:

مقدار آبدهی پمپ برحسب لیتر در دقیقه

 • هرگاه مقدار آبدهی پمپ مورد درخواست بر حسب متر مکعب در ساعت باشد به صورت زیر محاسبه می گردد:

مقدار آبدهی پمپ برحسب متر مکعب در ساعت

 • هرگاه مقدار آبدهی پمپ به صورت لیتر در ثانیه اعلام گردید در چنین مواردی به صورت زیر عمل می کنیم:

مقدار آبدهی پمپ برحسب لیتر در ثانیه

 • برای تبدیل متر مکعب در ساعت به لیتر در ثانیه از رابطه زیر استفاده می گردد:

تبدیل متر مکعب در ساعت به لیتر در ثانیه

هر کدام از پمپ ها دارای منحنی آبدهی، هد منحصر به فرد خود است که با منحنی (Q-H) شناخته می شود.

بررسی هر کدام از پمپ ها از سوی شرکت سازنده نشان می دهد که منحنی هر کدام پمپ ها با منحنی های پمپ کوچک تر و بزرگ تر از خود تداخل دارند.

نحوه انتخاب پمپ آب خانگی

آسان ترین راه برای انتخاب یک پمپ آب خانگی مراجعه به جداول و منحنی های مشخصه در کاتالوگ پمپ ها با توجه به داشتن ارتفاع و میزان آبدهی مورد نیاز می باشد. این منحنی ها کلیه مشخصات پمپ آب اعم از ارتفاع (هد)، توان و راندمان را در سرعت دوران مورد نظر به ازای آبدهی های (دبی) مختلف نمایش می دهند تا استفاده عملی از آن راحت تر گردد. از پمپ های خانگی برای افزایش فشار آب آپارتمان، ویلا و ساختمان های مسکونی استفاده می شود. همچنین عوامل موثر در انتخاب پمپ های خانگی به شرح زیر می باشد.

 • تعداد شیرها
 • متراژ واحدها و طول مسیر لوله کشی
 • تعداد طبقات
 • میزان مصرف آب
 • محل قرار گیری پمپ در ساختمان
 • سایز لوله ها

انواع پمپ های مورد استفاده خانگی

محاسبه بازدهی پمپ آب دبی Q پمپ آب خانگی برای منزل و ویلا

برای محاسبه و بدست آوردن بازدهی یا دبی مورد نظر برای هر واحد مسکونی به روش زیر می توان اقدام کرد، در این روش به ازای هر واحد مسکونی میزان مصرفی را در حدود 400 لیتر در ساعت در نظر می گیریم.

 • 30 + 3* (مسکونی و غیر مسکونی) تعداد طبقات = فشار پمپ آب (ارتفاع ستون آب بر حسب متر)
 • 400* تعداد واحد مسکونی = بازدهی پمپ آب (لیتر در دقیقه)
 • 1000÷ بازدهی پمپ آب = تبدیل لیتر بر دقیقه به متر مکعب بر ساعت

نحوه انتخاب پمپ

جدول انتخاب پمپ آب خانگی

جهت اطلاع از نحوه انتخاب پمپ آب برای ساختمان می توانید جدول زیر را به عنوان راهنما مورد بررسی قرار دهید.

جدول انتخاب پمپ آب خانگی
تعداد واحد در هر طبقه پمپ مناسب توان (اسب بخار) هد (متر) دبی (مترمکعب)
یک طبقه
1 واحد محیطی 0.5 40 2.5
2 واحد بشقابی 0.5 20 5.4
دو طبقه
1 واحد بشقابی 1 33 5.4
2 واحد بشقابی 1 33 5.4
سه طبقه
1 واحد جتی 1 47 3.6
2 واحد دو پروانه (طبقاتی) 1.5 53 7.2
3 واحد دو پروانه (طبقاتی) 1.5 53 7.2
چهار طبقه
1 واحد جتی 1 47 3.6
2 واحد دو پروانه (طبقاتی) 1.5 57 8.4
3 واحد دو پروانه (طبقاتی) 1.5 57 8.4
پنج طبقه
1 واحد دو پروانه (طبقاتی) 1.5 53 7.2
2 واحد دو پروانه (طبقاتی) 2 57 8.4
3 واحد دو پروانه (طبقاتی) 3 64 9
شش طبقه
1 واحد دو پروانه (طبقاتی) 2 57 8.4
2 واحد دو پروانه (طبقاتی) 3 64 9
3 واحد دو پروانه (طبقاتی) 3 64 9
هفت طبقه
1 واحد دو پروانه (طبقاتی) 2 57 8.4
2 واحد دو پروانه (طبقاتی) 3 64 9
3 واحد دو پروانه (طبقاتی) 4 64.4 12

همچنین توضیحات زیر می تواند یک راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی باشد.

 • نیم اسب: برای مصرف در ساختمان های یک طبقه با حداکثر متراژ 150 متر مربع
 • یک اسب: پمپ آب خانگی یک اسب بشقابی برای مصرف در ساختمان های سه طبقه و شش واحد با حداکثر متراژ 75 متر مربع نصب می گردد. پمپ آب خانگی یک اسب جتی برای مصارف در ساختمان های چهار طبقه و با هشت واحد و متراژ حداکثر 68 متر قابل استفاده می باشد.
 • یک اسب دو پروانه: پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه برای مصارف در ساختمان های چهار طبقه و با هشت واحد با حداکثر 75 متر مربع قابل استفاده است.
 • دو اسب: پمپ آب خانگی یک و نیم اسب دو پروانه برای مصارف در ساختمان های پنج طبقه 10 واحد با حداکثر متراژ 100 متر مربع قابل استفاده است.
 • دو اسب: پمپ آب خانگی دو اسب برای مصارف در ساختمان های پنج طبقه و با چهارده واحد با حداکثر متراژ 100 متر مربع نصب و قابل استفاده است.
 • چهار اسب دو پروانه: برای مجتمع های مسکونی 20 واحد و واحد هایی با متراژ 100 متر از پمپ های چهار اسب دو پروانه، سه فاز استفاده می شود.
 • بوستر پمپ: برای مجتمع های مسکونی بیش از 20 واحد از انواع بوستر پمپ ها استفاده می گردد این بوستر پمپ ها بسته به میزان مصرف آب در انواع بوستر پمپ های دو یا چند پمپه قرار می گیرد.

نحوه انتخاب پمپ آب کشاورزی

انتخاب پمپ آب کشاورزی به عوامل مختلف همچون منبع آب، نوع پمپ، هد و دبی بستگی دارد که با در نظر گرفتن آنها می توان بهترین پمپ را برای مصارف کشاورزی انتخاب و خریداری نمود. جهت خرید بهترین پمپ کشاورزی توصیه می شود از متخصصین در این حوزه کمک بگیرید.

 • توجه به منبع آب

باید به منبع آبی که قرار است آب موجود در آن منتقل گردد توجه نمایید زیرا فاصله آن تا محل مورد نظر، میزان آلودگی آب و غیره می تواند بر عملکرد پمپ تاثیر گذار باشد. در ایران منابع آب برای کشاورزی شامل آب های زیر زمینی (چاه و چشمه) و آب های سطحی (استخر، دریاچه، رودخانه، آب های تصفیه شده) می باشد.

 • نوع پمپ

نوع پمپ یکی از مهمترین نکاتی است که باید در هنگام انتخاب پمپ کشاورزی به آن توجه نمایید زیرا این پمپ ها جهت آبیاری مزارع و باغ ها استفاده می شوند و باید عملکرد درستی داشته باشند برای مثال اگر قصد انتقال آب از منابع سطحی را دارید پمپ های سانتیریفیوژ به شما پیشنهاد می گردد اما برای انتقال آب از منابع زیر زمینی مانند چاه توصیه می شود از پمپ های شناور و کفکش استفاده شود. همچنین اگر دسترسی به برق محدود یا میسر نیست بهتر است از پمپ هایی مانند پمپ های بنزینی یا دیزلی استفاده نمایید.

 • دبی و هد مورد نیاز

دبی و هد دینامیکی مورد نیاز برای پمپ های کشاورزی باید براساس شرایطی خاص تعیین گردد مثلا دبی باید براساس مساحت زمین و حق آب یا همان حقابه که از منابع مشترک گرفته می شود محاسبه شود و برای محاسبه هد دینامیکی پمپ هم باید مواردی مانند فاصله هد منبع تا زمین، طول و تلفات انرژی لوله کشی را در نظر بگیرید. پس از محاسبه هد و دبی می توانید اعداد بدست آمده را با منحنی مشخصه پمپ تطبیق دهید تا از درست بودن انتخاب خود مطمئن شوید.

جدول انتخاب پمپ آب کشاورزی

با توجه به منبع آبی که برای انتقال آب به مزارع یا باغ خود در نظر گرفته اید می توانید نوع پمپ مناسب خود را انتخاب نمایید و با کمک گرفتن از کارشناسان هایپر صنعت فامکو میزان هد و دبی را تعیین نموده تا بهترین خرید را داشته باشید. همچنین می توانید برای راهنمایی بیشتر به مقاله انواع پمپ آب کشاورزی کدامند؟ مراجعه کنید.

جدول انتخاب پمپ آب کشاورزی
نوع سیال آب تمیز پمپ شناور، کفکش، سرچاهی، فشار قوی
آب همراه با شن و ماسه قطر کم پمپ شناور
آب شور پمپ کفکش یا شناور با متریال استیل 304، 316 یا استیل-برنز
سیال غلیظ با مواد عاری از خورندگی پمپ غلیظ کش چدنی، آلومینیومی یا استیل
سیال غلیظ حاوی مواد خورنده پمپ لجن کش استیل 316
سیال اسیدی پمپ پلیمری، پمپ مگنتی

نحوه انتخاب پمپ سانتریفیوژ

برای انتخاب پمپ سانتریفیوژ لازم است به دو مشخصه هد و دبی و نقطه بهینه کاری پمپ که براساس هد و دبی تعیین می گردد، دقت نمایید. نقطه بهینه کاری پمپ دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و نباید با راندمان و پاسخگویی پمپ مقایسه شود. برای محاسبات پمپ سانتیریفیوژ پیشنهاد می گردد مطابق با روند زیر و با مشورت کارشناسان مجرب این حوزه اقدام نمایید.

 • بررسی افت های مختلف سیستم مانند افت های مسیر محاسبه و هد استاتیک
 • بررسی و تحلیل منحنی های پمپ سانتریفیوژ
 • محاسبه نقطه عملکرد پمپ سانتریفیوژ

همچنین برای انتخاب پمپ سانتریفیوژ توصیه می شود موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید.

 • مشخصه های فنی پمپ مانند هد، دبی، توان مورد نیاز، نوع و دمای سیال، دور موتور و غیره
 • تعیین فضای نصب و محل قرارگیری پمپ
 • نوع کارکرد در نحوه انتخاب پمپ گریز از مرکز دارای اهمیت زیادی می باشد زیرا نمونه های صنعتی این نوع پمپ ها امکانات و توان بیشتری دارند.
 • اگر از پمپ های سانتیریفیوژ در محل بسته استفاده می کنید بهتر است از نمونه های کم صدا آن انتخاب نمایید.

نحوه انتخاب پمپ شناور

وظیفه یک پمپ شناور یا کمر چاهی این است، که بتواند مقدار حجم مشخصی از آب را از یک عمق مشخصی که منبع مکش نامیده می شود به یک ارتفاع مشخصی که منبع رانش نامیده می شود انتقال دهد.

 • منبع مکش

منبع مکش می تواند آب دریاها، آب چاه ها، آب مخازن طبیعی و یا مصنوعی زیر زمینی و آب رودخانه ها می تواند باشد.

 • منبع رانش

منبع رانش می تواند آبیاری یک مزرعه، زمین کشاورزی، پرکردن یک استخر، تامین آب پمپ خانه شهرک یا یک مجتمع ساختمانی و تامین آب مخازن تصفیه خانه یک شبکه آبرسانی شهری باشد.

 • مقدار آبدهی (دبی)

به مقدار حجم آبی که توسط یک پمپ در واحد زمان انتقال داده می شود گفته می شود و مقدار واحد آن معمولا l/s، l/min، m3.min اعلام شود.

 • ارتفاع آبرسانی (هد)

به ارتفاعی که یک پمپ می تواند سیال را پمپاژ کند، هد می گویند و در پروژه های آبیاری صنعتی، شهری و کشاورزی هد را به صورت متر بیان می شود.

نحوه انتخاب پمپ شناور

در مورد پمپ های شناور ابتدا باید به موارد زیر اشاره شود:

 • انتخاب پمپ شناور مناسب
 • انتخاب الکترو موتور مناسب
 • انتخاب کابل برق مناسب

روش انتخاب پمپ شناور مورد نیاز به همراه نمونه ای از پمپ:

 • استفاده از منحنی های همپوشانی پمپ های شناور
 • مقدار آبدهی 180 متر مکعب در ساعت را از محور آبدهی انتخاب و خط عمودی دیاگرام را انتخاب می کنیم.
 • ارتفاع آبدهی 55 متر را از محور ارتفاع (Head) انتخاب و خط افقی را ترسیم می کنیم.
 • تقاطع دو خط افقی و عمودی نشانگر پمپ مناسب برای خواسته تعریف شده می باشد و به این ترتیب پمپ مورد نظر مشخص می گردد.

روش های انتخاب پمپ آب

افت سوپاپ

حاصل جمع افت اصطکاک هایی که از منشا باز و بسته شدن سوپاپ ها و مقاومت های اصطکاکی داخل پمپ ها ایجاد می شود با عنوان افت سوپاپ آورده می شود. نیروی معادل برای غلبه بر افت سوپاپ، در قالب (ارتفاع آب) در داخل سیستم آورده می شود. برای استخراج نیروی معادل افت سوپاپ، در قالب (ارتفاع آب) به منحنی مربوطه که از سوی شرکت سازنده پمپ منتشر می گردد مراجعه می شود.

نحوه انتخاب پمپ آب

همانند منحنی های قبلی پمپ های آب، در این منحنی هم شاخص محور افقی، ظرفیت آبدهی پمپ را نشان می دهد. با توجه به اینکه حجم آبدهی پمپ مورد بحث ۱۸۰ متر مکعب در ساعت است، مقدار آن را در محور افقی انتخاب کرده و خطی را استخراج می کنیم که منحنی را قطع نماید. از نقطه تقاطع خط استخراجی با منحنی، خطی را به صورت افقی ترسیم می کنیم تا محور عمودی منحنی را قطع کند. میزان افت سوپاپ برای ارتفاع آبدهی ۱۸۰ مترمکعب، مقدار یک و نیم متر استخراج می شود. همین مقدار را به ارتفاع آبدهی اضافه می کنیم.

55+1.5=56.5 M

تعیین تعداد طبقات

بر مبنای داده های شرکت سازنده مشخصات هیدرولیکی پمپ شناور به صورت ذیل می باشد.

راهنمای انتخاب پمپ آب

 • مقدار آبدهی ۱۸۰ متر مکعب در ساعت را از محور آبدهی انتخاب و خط قائم را رسم می کنیم.
 • تقاطع خط قائم با تراش پروانه استاندارد ∅ ۱۷۸ /۱۷۰ mm مشخص می کنیم.
 • خط افقی را ترسیم می کنیم تا محور عمودی را قطع کند.
 • مقدار بدست آمده (۳۲ متر) ارتفاع پمپاژ پمپ یک طبقه در آبدهی ۱۸۰ متر مکعب در ساعت می باشد.
 • در محاسبات قبل گفته شد که با احتساب میزان افت سوپاپ برای ارتفاع ۵۵ متر برای آبدهی ۱۸۰ مترمکعب لازم است که مقدار ارتفاع را باندازه یک و نیم متر اضافه تر در نظر بگیریم.

55+1.5=56.5M

 • حال همین مقدار را به میزان ارتفاع پمپاژ پمپ یک طبقه یعنی ۳۲ تقسیم می کنیم.

56.5/ 32 = 1.7 ≈ 2

 • مقدار حاصل تعداد طبقات از نظر ریاضی به اندازه 1.7 بدست می آید.
 • با توجه به اینکه در عمل چنین تعداد طبقه نمی تواند وجود داشته باشد این مقدار را به صورت تقریب اضافی یعنی ۲ طبقه در نظر می گیریم.
 • بنابراین تعداد طبقات پمپ مورد نظر، دو طبقه خواهد بود که با اطمینان، نیاز اعلام شده را پاسخگو می باشد.
 • با تقسیم عدد ۵۶٫۵ به تعداد طبقات یعنی عدد ۲ به حدود ۲۸ دست می یابیم که در محاسبات بعدی آن را به مثابه ارتفاع پمپاژ پمپ یک طبقه ملاحظه قرار خواهیم داد.

56.5/2 ≈28

 • مجددا به مشخصات هیدرولیکی پمپ شناور مورد نظر مراجعه می کنیم.

انتخاب پمپ آب مناسب

عمده موارد استفاده از پمپ ها شامل انتقال آب به تصفیه خانه ها برای مصارف شهری و صنعتی، استخراج آب برای آبیاری باغات و مزارع کشاورزی، انتقال آب سرد در تاسیسات گرمایش و سرمایش و غیره می باشد. نخستین گام در گزینش صحیح یک پمپ گریز از مرکز، ضرورتا با مشخص کردن شرایط کارکردن مورد انتظار آغاز می گردد. همچنین شرایط کارکردی مورد انتظار از پمپ می تواند در قالب:

 • کارکرد آبدهی به صورت های مداوم و مستمر
 • کارکرد آبدهی در فواصل زمانی مقطعی

میزان آبدهی و خروجی پمپ گریز از مرکز

پمپ های گریز از مرکز را می توان با موتورهای الکتریکی 1450 دور در دقیقه یا 3000 دور در دقیقه به صورت کوپل شده استفاده نمود.

 • میزان اندازه و قطر پروانه
 • تعداد پره های پروانه
 • تعداد دور چرخشی پروانه
 • قطر دهانه ورودی و خروجی

برای کاهش استهلاک در پمپ ها در دورهای بالا

 • برای استفاده مداوم و مستمر از الکتروموتورهای 1450 دور در دقیقه استفاده گردد.
 • برای کارکرد در فواصل مقطعی از الکتروموتورهای 3000 دور در دقیقه استفاده گردد.

نتیجه گیری:

همانطور که در این مقاله بیان شد برای انتخاب انواع پمپ ها، برای مصارف متفاوت باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید تا بهترین خرید را داشته باشید. همچنین اگر برای انتخاب پمپ آب نیاز به کمک دارید می توانید از طریق کامنت همین صفحه سوالات خود را ارسال نمایید.

همچنین بخوانید
​​​​​​​از تفاوت یا قرق پمپ های کف کش می توان به این مورد اشاره کرد که پمپ های کف کش برای انتقال آب تمیز با آلوده حاوی ذرات ریز می باشند ولی پمپ های لجن کش در کنار انتقال آب های تمیز برای جابجایی آب هایی با ذرات درشت مثل شن و ماسه و برای جابجایی پساب یا فاضلاب نیز استفاده می کنند.
پمپ های آب خانگی در مکان های مختلفی نصب می شوند و مکان نصب پمپ آب خانگی با توجه به شرایط مصرف کننده می تواند متفاوت انتخاب شود تا کاربر بتواند بهترین بهره وری را از پمپ انتخابی خود ببرد، برای تعیین بهترین مکان باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. قرار دادن پمپ آب برای کارایی بالا، عملکرد و سهولت نگهداری آن بسیار مهم است. مطالعه این مطلب برای شما مفید خواهد بود زیرا توصیه می شود در اولین گام به مطالعه مطالب ارائه شده در این زمینه پرداخته و در گام نهایی می توانید سوالات خود را مطرح نمایید.
از پمپ آبگرمکن و پمپ پکیج در سیستم های گرمایشی واحدهای ساختمانی استفاده می شود. امروزه به منظور عملکرد بهتر این دو سیستم از پمپ هایی مخصوص افزایش فشار و میزان آبدهی آب گرم استفاده می شود. در این مقاله به بررسی پمپ های مخصوص آبگرمکن و پکیج و تفاوت های آن ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.
پمپ مناسب تخلیه چاه عمیق، پمپ آب شناور یا پمپ خودمکش آب است که در مناطق روستایی، شهری و کاربری های کشاورزی قابل استفاده است، پمپ های سانتریفیوژ با بهره مندی از خصوصیاتی مانند خودمکش بودن و همچنین انتقال آب از چاه تا ارتفاعات بالا، گزینه ای مناسب به منظور آبرسانی به مصرف کنندگان آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق و کم عمق در مناطق مختلف هستند. هر منطقه ای که کاربر به آب چاه دسترسی داشته باشد نیازمند یک عامل محرک برای انتقال آب از چاه می باشد که امروزه این نیاز توسط پمپ ها برآورده می شود.
یکی از مسائلی که ساکنین یک مجتمع مسکونی ممکن است با آن روبرو شوند، صدای زیاد پمپ است. برای حل این مشکل، ابتدا به ساکن می بایست علت صدای زیاد پمپ را جستجو کرد تا راه حل های کارا و مفید در جهت بهبود این مشکل، اتخاذ و به مرحله انجام برسند. در این مقاله به بررسی روش های کاهش صدای پمپ خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید.
پمپ کمر چاهی از سری پمپ های زمینی خود مکش است که به منظور استخراج آب از چاه‌ های نیمه عمیق و کم عمق از آن استفاده می ‌شود. این پمپ ‌ها به منظور تأمین آب برای مصارف مختلفی مانند آبیاری و یا تامین آب شرب خانگی از چاه، مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد پمپ کمر چاهی به عمق چاه، نوع خاک و نوع آب بستگی دارد. در این مقاله سعی داریم به انواع پمپ های کمرچاهی و کاربرد آنها بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.
در سیستم آبیاری تحت فشار، پمپ هایی مثل پمپ های طبقاتی افقی و عمودی برای تامین آب در فشار بالا، پمپ های شناور برای انتقال آب از چاه های عمیق و نیمه عمق و موتور پمپ در دو نوع دیزلی و بنزینی استفاده می شود.
سیستم پکیج امروزه به عنوان یک سیستم جایگزین برای آبگرمکن در نظر گرفته شده و استفاده می گردد. از دلایل این امر می توان به کارایی بالاتر پکیج، اشغال فضای کمتر، صدا و لرزش کمتر، نصب و نگهداری آسان و در نهایت دارا بودن امکانات بیشتری همانند كنترل هوشمند، تایمر، تنظیم دقیق دما و غیره، نسبت به آبگرمکن اشاره نمود. در این مقاله می خواهیم به تاثیر وجود پمپ پکیج در فشار آب، بپردازیم.
پمپ ها ممکن است بعد از مدت زمان نامشخصی که مورد استفاده قرار می گیرند، با مشکلاتی مواجه شوند که کشف و حل آنها بسیار ضروری است. یکی از مشکلات رایج در پمپ ها نشتی آنها می باشد. در این مقاله سعی داریم به دلایل بروز نشتی در پمپ و ارائه راه حل های کاربردی در جهت رفع این مشکل بپردازیم، با ما همراه باشید.
پلاک پمپ مانند شناسنامه پمپ می باشد و حاوی اطلاعات مختلفی شامل راهنمای نصب، شرایط استفاده و نگهداری پمپ، مشخصات فنی پمپ مانند نوع و مدل (برند) پمپ، شرکت سازنده و کشور، حداکثر فشار و دبی، توان الکتریکی، ولتاژ و فرکانس، جریان الکتریکی و همچنین دمای مجاز محصول می باشد. پلاک در پمپ های مختلف متفاوت است و هر نوع پمپ، پلاک مختص به خود را دارد. در این مقاله به چگونگی و نحوه صحیح پلاک خوانی انواع پمپ آب خواهیم پرداخت.
تفاوت پمپ های تک پروانه، دو پروانه و چند پروانه از نظر آبدهی (دبی) یا توان موتور آنان می باشد که هرچه کاربران به سطح آبدهی و ارتفاع بالایی نیاز داشته باشند می توانند از پمپ های چند پروانه استفاده کرد.
پمپ هایی که می توانند برای آب کشاورزی استفاده شوند شامل: پمپ های شناور، پمپ طبقاتی عمودی و افقی، پمپ کفکش، بوستر پمپ، پمپ جتی، پمپ پیستونی سمپاش از انواع پمپ های کشاورزی می باشند که این پمپ ها کشاورزی می باشند که این نوع پمپ ها نیز می بایست از نظر ارتفاع مکش، نوع سیستم آبیاری، سایز دهانه خروجی و ورودی، میزان آبدهی و سایر عوامل بسیار اهمیت دارد.
پمپ های کفکش اصولا برای چاه های کم عمق و کوچک به کار می روند، این درحالی است که پمپ های شناور برای چاه های نیمه عمیق و عمیق نیز مناسب می باشند. پمپ شناور با توجه به تعداد پروانه بالایی که دارد امکان پمپاژ آب به ارتفاعات بالاتر، با توان مصرفی کم تر را دارد. مطالعه این مطلب برای شما مفید خواهد بود زیرا توصیه می شود در اولین گام به مطالعه مطالب ارائه شده در این زمینه پرداخته و در گام نهایی پس از دریافت مشاوره از کارشناسان این حوزه اقدام به خرید پمپ کفکش یا شناور برای چاهی نمایید.
بهترین پمپ آب خانگی کدام است؟ معرفی کم صداترین، قویترین و بهترین پمپ آب خانگی و کشاورزی در ایران، در این مقاله به تفصیه به این مضوع پرداخته و بهترین پمپ ها را همچنین بر اساس نوع و توان معرفی می کنیم.
این مقاله به عنوان یک مرجع راهنمایی مصرف کنندگان پمپ روغن داغ، اطلاعات زیر را در اختیار آنها قرار می دهد. دستورالعمل های نصب، تعمیر و نگهداری پمپ روغن داغ پمپیران روش های راه اندازی، بهره برداری و توقف پمپ روغن داغ پمپیران این مطلب همواره باید جهت بهره برداری در دسترس پرسنل تعمیر و نگهداری قرار گیرد تا بهره برداری و نصب و نگهداری از پمپ روغن داغ پمپیران، صحیح باشد.
هایپر صنعت فامکو به عنوان تولید کننده و نمایندگی فروش انواع بوستر پمپ، مفتخر است شما همراهان گرامی را در انتخاب و خرید بوستر پمپ آتش نشانی مناسب راهنمایی و مشاوره نماید. توصیه می شود قبل از نصب بوستر پمپ آتش نشانی، این مطلب را به دقت مطالعه فرمائید. نصب و کارکرد می بایست دقیقا مطابق با قوانین کشوری باشد که در آنجا محصول نصب می گردد. تخطی از این مقررات نه تنها موجب بروز صدمات فردی و آسیب رسیدن به تجهیزات می گردد، بلکه موجب صلب موارد مندرج در گارانتی می شود.
منبع تحت فشار با نام های دیگری اعم از مخزن دیافراگمی یا منبع تحت فشار نیز شناخته می شود. چگونه باید این محصول را انتخاب نماییم؟ در زمان استفاده از این محصول چه نکاتی حیاتی می باشند؟

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
جواد عدالت
ارسال شده در : جمعه 04 اسفند 1402

سلام، چاهی داریم به عمق 25 متر که قصد داریم از آن بیرون کشیده و در کف زمین به طول 50 متر دور تر از پمپ آب را هدایت کنیم به پمپ با چه مشخصاتی نیاز داریم؟ با تشکر.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 05 اسفند 1402

سلامو عرض ادب، برای پاسخ دقیق تر باید چند اینچ بودن پمپ و نوع برق را مشخص نمایید اما با این مشخصات، پمپ 50 متری 2 اینچ ایده آلی محسوب می شود.

ربیع اله وفائی
ارسال شده در : شنبه 28 بهمن 1402

سلام، باغی حدود 2.5 هکتار دادم فاصله استخر تا ابتدا باغ 180 متر است که به وسیله لوله 125 پلی اتیلن آب به ابتدا باغ منتقل و از اونجا به وسیله لوله 90 وارد شبکه می شود، طول باغ حدود 480 متر است، ارتفاع استخر تا اول باغ حدود 5.5 متر است و انتهای باغ به 11 متر می رسد (آبیاری ثقلی انجام می شود) وقتی آب استخر کم می شود فشار کم و مدت آبدهی طولانی می شود، از چه موتور پمپی برای تقویت پرتاب آب و فشار بیشتر و سریع در آب دهی استفاده کنم؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 28 بهمن 1402

با درود، می توانید از موتور پمپ 2 یا 3 اینچ بنزینی یا دیزلی استفاده کنید.

محمد برارنیا
ارسال شده در : دوشنبه 23 بهمن 1402

سلام، وقت بخیر. اگر بخواهیم از رودخانه آب رو به مسافت 250 متر به سمت بالا انتقال بدهیم (طول مسیر به صورت سربالا و شیب 80 درصد می باشد) و خروجی آب حداقل به اندازه لوله 2 اینچ باشد، از چه نوع پمپ یا موتور بنزینی دیزلی باید استفاده کنیم؟ برق هم در دسترس نیست. با تشکر. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 28 بهمن 1402

سلام و عرض ادب، توصیه می شود موتورپمپ 2 اینچ 75 متری دیزلی skn چین تهیه نمایید.

احمد دلدار
ارسال شده در : شنبه 21 بهمن 1402

با سلام، برای اداره قراره منبع ذخیره آب و پمپ خریداری بشه متراژ ساختمان همه تقریبا بین 500 تا 700 متره ولی تعداد نفرات کارمند بین 5 تا 35 نفره و تعداد طبقه 2 طبقه است. چه نوع پمپ و منبع ذخیره استفاده کنیم؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : دوشنبه 23 بهمن 1402

سلام و عرض ادب، بهترین گزینه استفاده از پمپ یک اسب بشقابی به همراه متعلقات است.

قدوسی
ارسال شده در : شنبه 14 بهمن 1402

با سلام و درود. یک ساختمان 5 طبقه 10 واحدی و یک طبقه پارکینگ با متراز هرواحد 130 متر دچار مشکل کمبود فشار آب شده است. کنتور آب مشترک می باشد. راهنمایی بفرمایید چه پمپ آب، کنترل ست و منبع انبساطی مورد نیاز است؟ امکان اینکه به دلیل کمبود جا منبع انبساط نصب نکنیم وجود دارد؟ سپاسگزارم.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : دوشنبه 23 بهمن 1402

سلامو عرض ادب، بهترین انتخاب پمپ 2 اسب دو پروانه با منبع تحت فشار 100 لیتری است.

وادیزاده
ارسال شده در : یکشنبه 08 بهمن 1402

سلام، خسته نباشید. برای یک واحد 60 متری در ساختمان چهار طبقه. طبقه چهارم چه پمپی برای داخل واحد توصیه می کنید؟ در ضمن در طبقه سوم همین ساختمان پمپ دیگری داخل واحد موجود در حال کارکردن هست. با این تفاسیر مشکلی برای پمپ دیگر و کار گذاشتن در واحد بنده نمی باشد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 10 بهمن 1402

سلام و عرض ادب، بوستر پمپ نیم اسب خودمکش شیمجه چین مدلpz370 برای کاربری شما مناسب می باشد.

ابراهیم صفائی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1402

باسلام و احترام و عرض خسته نباشید. همانگونه که مستحضر می باشید پمپ 1 اسب عملا 3 بار فشار (ماکسیمم هد 33 تا 36 متر) بیشتر تولید نمی کند، آیا با این فشار 3 باری که پمپ یک اسب تولید می کند؟ می توان منبع انبساط 50 یا 60 لیتری که حداقل به 4 بار فشار اولیه نیاز دارد، نصب کرد. یا اینکه با پمپ یک اسب فقط می توان از منبع تحت فشار 24 لیتری که فشار اولیه آن 2.5 بار است نصب و استفاده کرد. حتی روی برچسب برخی منابع تحت فشار مثل تفسان نوشته شده چنانچه فشار اولیه کمتر از 3.5 بار باشد منبع مشکل داشته و منبع را به فروشنده عودت دهید. پیشاپیش از پاسخ جنابعالی سپاسگزار و قدردانم. باتشکر و تجدید احترام.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : یکشنبه 08 بهمن 1402

سلام و عرض ادب، همراه با پمپ یک اسب بخار منبع تحت فشار بیشتر از 28 لیتر توصیه نمی شود.

محسنی
ارسال شده در : شنبه 30 دی 1402

با سلام و خسته نباشید. برای یک آرایشگاه زنانه به مساحت 15 مترمربع که فقط از آب شهر استفاده می شود و آبگرمکن (حتی بافشار کم اب نصب است) و مشکل اصلی نداشتن آبگرمکن است، باید چکار کنم که هزینه زیادی هم نداشته باشه. لطفا راهنماییم کنید؟ آیا نیاز به پمپ بهمراه منبع دارد یا راه حل دیگه ایی هم دارد؟

admin3@web24.ir
ارسال شده در : یکشنبه 01 بهمن 1402

سلام و عرض ادب، در محیط های کاری و اداری حتما توصیه می شود از پمپ بی صدا استفاده نمایید. بهترین گزینه استفاده از بوستر پمپ بی صدا خودمکش شیمجه چین مدلpz370 می باشد.

سعید محمدی
ارسال شده در : دوشنبه 25 دی 1402

سلام، برای یک ساختمان 3 طبقه که دارای 9 واحد مسکونی (6 واحد 85 متری و 3 واحد 65 متری) که تمامی واحدها مجهز به پکیج هستند و سیستم آبرسانی به صورتی است که منبع آب 2000 لیتری در زیر زمین تهیه شده است چه نوع سیتمی پمپاژی رو پیشنهاد می کنید؟ بهتر نیست هر واحد پمپ جداگانه داشته باشد؟

admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 27 دی 1402

سلام و عرض ادب، پمپ 1.5 اسب دو پروانه کافی است. در صورتی می توان به صورت مجزا برای هر واحد پمپ گذاشت که هر واحد کنتور جداگانه داشته باشد.

مهدی آذرنیا
ارسال شده در : دوشنبه 25 دی 1402

سلام، می خوام از چاه مستقیم آب ببرم واسه 4 واحد تو دو طبقه. آب چاه تو 4 متری عمق هست که نیمه عمیق زدم و با یه پمپ نیم اسب چند ساله به یکی از واحدها تو طبقه بالا دارم آب می دم که هیچ مشکلی نداره. ولی الان می خوام به 4 واحد آب برسونم. آیا احتیاجی به مخزن دارم یا اینکه مستقیم از چاه می تونم آب بکشم با تعویض پمپ و اینکه شما چه پمپی پیشنهاد می دین؟ آیا تو تابستون اگه مخزن نزارم به مشکل نمی خورم؟ منزل تو بندرانزلی هست که پر بارش هست. مرسی.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 27 دی 1402

سلام و عرض ادب، وجود منبع ذخیره برای کاربری شما بسیار توصیه می شود. می توانید پمپ یک اسب بخار جتی تهیه کنید.

مسعود بیگی
ارسال شده در : یکشنبه 24 دی 1402

سلام، بنده می خوام برای یک ساختمان 7 طبقه که 20 واحد 100 متری هستش پمپ ببندم به بنده پمپ 3 اسب دو پروانه با منبع 120 لیتری توصیه شده و لوله 40. آیا لوله 40 جواب منو می ده یا به مشکل می خورم؟ در ضمن کلکتور از طبقه همکف برای هر واحد جدا به قطر لوله 25 می باشد؟

admin3@web24.ir
ارسال شده در : شنبه 30 دی 1402

سلام و عرض ادب، توصیه می شود پمپ 4 اسب دو پروانه پنتاکس ایتالیا یا ابارا تهیه نمایید. برای منبع تحت فشار نیز، گنجایش 150 لیتری گزینه مناسبی می باشد.

جواد رسولپور
ارسال شده در : شنبه 23 دی 1402

سلام، ضمن خسته نباشید. کل واحدمسکونی 5 طبقه است، با احتساب 1 طبقه پارکینگ و 1 طبقه زیر پارکینگ، قرار شده آب ورودی پمپ را از زیر زمین بکشم. اگر بخواهم آب به کولر در پشت بام برسد، لطفا راهنمایی بفرمایید پمپ چند اسب با مخزن تحت فشار یا هدست خریداری کنم؟ ممنونم از سایت راهگشاتون.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 27 دی 1402

سلام و عرض ادب، می توانید پمپ 2 اسب دو پروانه با مخزن 100 لیتری و هدست یا کلید کنترل هوشمند تهیه کنید.

محسن لطفی
ارسال شده در : جمعه 22 دی 1402

سلام، برای مغازه 15 متری چه پمپی پیشنهاد می دید؟

admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 دی 1402

سلام و عرض ادب، برای کاربری شما پمپ نیم اسب بخار دیزل ساز ایران پیشنهاد می شود.

آقایی
ارسال شده در : پنجشنبه 21 دی 1402

درود بر شما. در طبقه پنجم از ساختمان 5 طبقه 10 واحدی هستم (متراژ واحد 50 متر) مدتی است فشار آب کم شده به طوری که در طول روز آب طبقه ما قطع می شود ولی ساعت 12 شب تا 6 صبح فشار خوب است. در صورتی که قبلا فشار آب خوبی داشتم. با توجه به اینکه 10 تا کنتور آب اصلی داریم با لوله کشی مجزا تا پشت بام. در پارکینگ فضا برای گذاشتن پمپ وجود ندارد مگر اینکه زمین کنده شود (بغل کنتور) اگر در واحد خودم یا در پشت بام پمپ بزارم، شدنی هست؟ پیشنهاد شما چیست؟ چه پمپی است؟ لطفا راهنمایی فرمایید.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 26 دی 1402

سلام و عرض ادب، توصیه می شود بوستر پمپ بی صدا خودمکش شیمجه تهیه نمایید.

علی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 19 دی 1402

سلام، منزل ما 3 طبقه تک واحدی هست، یک پمپ 1 اسب با ست کنترل مکانیکی و منبع انبساط 24 لیتری با تانکر 500 لیتری نصب کردیم. فشار آب در طبقه سوم قابل قبوله ولی به محض اینکه طبقه دوم آب باز می شه،آب طبقه سوم کلا قطع می شه. لطفا راهنمایی کنید که مشکل کجاست؟ تشکر.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : دوشنبه 25 دی 1402

سلام و عرض ادب، لطفا مدل پمپ را ذکر کنید.

بهرام شریفی
ارسال شده در : دوشنبه 18 دی 1402

سلام، وقت بخیر. برای ساختمان 5 طبقه 10 واحد (دو طبقه پارکینگ که ورودی آب ساختمان در داخل موتورخانه قرار دارد) از چه روشی (ست کنترل یا منبع انبساط) و پمپ با چه مشخصاتی استفاده کنیم؟ با تشکر.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 20 دی 1402

سلام و عرض ادب، توصیه می شود از پمپ 2 اسب بخار دو پروانه با منبع تحت فشار 100 لیتری به همراه متعلقات آن استفاده نمایید.

مهدی زاده
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 12 دی 1402

با سلام، وقت بخیر. من در یک آپارتمان 5 طبقه 10 واحدی با متراژ هر واحد 130 متر ساکن هستم. برای جبران فشار آب یک پمپ آب در ورودی لوله آب ساختمان تعبیه کرده اما ایراد گرفته شده که بین پمپ و لوله ورودی آب باید مخزن آب قرار داشته باشد. لطفا راهنمایی نمایيد. نحوه محاسبه حجم این مخزن چگونه است؟ سپاسگزارم.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : یکشنبه 17 دی 1402

سلام و عرض ادب، توصیه می شود منبع ذخیره حداقل 2000 لیتری تهیه کنید.

عباس باجلان
ارسال شده در : دوشنبه 11 دی 1402

با سلام، خسته نباشید. ما یه ساختمان 7 طبقه با پارکینگ داریم و 11 واحد و الان پمپ آب 1 اسب جتی پنتاکس هستش و یه مخزن تحت فشار 60 لیتری، می خوام پمپ رو عوض کنم شما چه پیشنهادی می کنید؟ ممنون.

admin3@web24.ir
ارسال شده در : چهارشنبه 13 دی 1402

سلام و عرض ادب، برای کاربری شما توصیه می شود پمپ دو اسب دو پروانه تهیه کنید.

محمد نظری
ارسال شده در : جمعه 01 دی 1402

با عرض سلام، خسته نباشید. یک ساختمان 3 طبقه اداری 8 واحد و 2 مغازه از کنتور لوله آب به پشت بام کشیده شده و به پایین واحدها انشعاب داده شده، برای فشار آب در پشت بام مبع و پمپ بگذاریم یا پمپ خالی؟ چه نوع پمپ و منبعی خوبه؟ سپاسگزارم از راهنماییتان.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 02 دی 1402

سلام و عرض ادب، توصیه می شود پمپ 1.5 اسب دوپروانه به همراه ست کنترل تهیه نمایید.

حامد نقوی
ارسال شده در : چهارشنبه 29 آذر 1402

سلام، وقتتون بخیر. می شه لطفا راهنمایی بفرمایین که برای یک ساختمان 9 طبقه با 37 واحد، پمپ دوپروانه تخت 5.5 اسب به بالا مناسب تره یا پمپ طبقاتی (سانتریفیوژ)؟ کلا پمپ سانتریفیوژ مناسب آبرسانی ساختمان مسکونی هست؟ ما دو پمپ سائر 5.5 داشتیم که پروانه هاش خورده شده و مجبوریم عوضشون کنیم.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 02 دی 1402

سلام جناب نقوی عزیز، توصیه ما استفاده از پمپ 5.5 اسب ابارا ایران مدل cda55ot می باشد.

حسین قنبری
ارسال شده در : دوشنبه 27 آذر 1402

سلام، برای سیستم اطفاء آتش نشانی برای سه جعبه فایرباکس با حداقل 1 شاخه لوله سایز 5 پمپ چند اسب و بوستر مناسب هست؟

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 29 آذر 1402

سلام جناب قنبری عزیز، پمپ 3 اسب بخار دوپروانه گزینه مناسبی است.

محمد عزیزی
ارسال شده در : شنبه 18 آذر 1402

سلام، وقت بخیر. من یه پمپ برای ویلا می خواستم به مساحت 550 مترمربع که یک واحد همکف به مساحت 110 مترمربع داخلش هست. برای مصرف خانگی و آبیاری درختان تقریبا 30 تا درخت داره و اینکه هم حجم آب و هم فشار آب در تابستان خیلی کم هست. ممنون می شم راهنمایی کنید چه پمپی با چه مشخصاتی استفاده کنم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 21 آذر 1402

سلام و عرض ادب، پمپ آب جتی بهترین گزینه برای شما است.

احمد شریعتی
ارسال شده در : پنجشنبه 16 آذر 1402

سلام، وقت بخیر. یه واحد یک طبقه 130 متری داریم، فشار آب خیلی کمه، یک سالی می شه که پکیچ کردم و بازم فشار آب کمتر هم شده به طوری که حموم خیلی فشار آبش کمه. شما چه پمپی رو پیشنهاد می دید که هم فشار آب قابل قبولی رو تامین کنه هم به پکیچ آسیب نزنه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید و تماس بگیرید.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 19 آذر 1402

سلام جناب شریعتی عزیز، استفاده از پمپ نیم اسب بخار توصیه می شود.

بشیر خلیلی
ارسال شده در : پنجشنبه 09 آذر 1402

با سلام و تشکر از مطالب مفیدتان، در ساختمان 6 طبقه ای زندگی می کنیم (با احتساب یک طبقه منفی) که حدود 17 سال عمر دارد. برخی اوقات فشار آب به حدی کم می شود که جریان آب در طبقه +5 قطع می گردد. ساختمان دو ورودی مجزا دارد اما موتورخانه مشترک است و در طبقه -1 قرار دارد. در طبقه همکف هر ورودی یک واحد 125 متری و یک واحد 96 متری و در طبقات مثبت هر ورودی یک واحد 122 متری، یک واحد 96 متری و یک واحد 84 متری بنا شده است. روی بام هم 6 دستگاه کولر آبی 6000 برای واحد‌های طبقه پنجم نصب گردیده. کولر سایر واحدها در طبقات مربوطه قرار دارد. پیشنهاد شما جهت تأمین فشار آب قابل قبول برای این ساختمان چیست؟ در صورت امکان برآورد هزینه آن را اعلام نمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 11 آذر 1402

سلام جناب خلیلی عزیز، یک پمپ 3 اسب بخار دوپروانه به همراه متعلقات (منبع تحت فشار 100 لیتری، کلید اتوماتیک، پنج راهی و درجه) تهیه بفرمایید. همکاران واحد مشاوره فنی برای ارائه لیست قیمت با شما تماس خواهند گرفت.

مهدی خاتمی
ارسال شده در : چهارشنبه 01 آذر 1402

با سلام، برای مزار روستا می خواهیم لوله کشی کنیم، فاصله 1000 متر لوله 2 یا 3 اینچی می خواهیم بگذاریم. البته مسیر سر بالایی هم دارد و هفته یه بار استفاده خواهد شد. لطفا راهنمایی کنید چه پمپ آبی بگیریم جواب میده؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 06 آذر 1402

سلام جناب خاتمی عزیز، به دلیل نیاز به ارائه توضیحات کامل و طولانی برای پرسش حضرتعالی، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس گرفته و شما را به تفصیل راهنمایی می کنند.

یاسینی
ارسال شده در : شنبه 27 آبان 1402

سلام، من یه پمپ 10 اینچی فشار قوی دارم. لطفا راهنمایی کنید چه متوری روش سوار کنم؟ چند کیلووات باشه تا هم 10 اینچ واقعی بهم آب بده و هم به موتور فشار نیاد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 30 آبان 1402

سلام دوست عزیز، برای انتخاب موتور مناسب نیاز به تصویر پلاک پمپ شما داریم. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

زیلان
ارسال شده در : جمعه 26 آبان 1402

سلام، دیگ بخار 7 بار با 750000 لیتر داریم، پمپ Leo1-10 خریدیم. آیا مشکل پیش میاد این پمپ رو استفاده کنیم یا حتما باید ضعیف تر بگذاریم؟ ممنون از شما.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 29 آبان 1402

سلام دوست عزیز، لازم است به پلاک محصول (دیگ بخار) مراجعه نمایید و فشار و آبدهی مورد نیاز را با پمپی که تهیه فرمودید مقایسه کنید.

علیرضا
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 آبان 1402

با عرض سلام و ادب، مخزن آب 500 لیتری در ارتفاع 6 متری نصب شده است و قرار است آب از مخزن به سطح زمین منتقل شده و همچنین 70 متر در سطح زمین منتقل گردد. مجددا به مخزن در ارتفاع 7 متری برسد لوله مورد استفاده سایز 16 میلیمتر پنج لایه می باشد. لطفا محبت فرمایید اعلام فرمایید چه پمپی باید استفاده شود؟ متشکرم.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 24 آبان 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از پمپ نیم اسب بخار 1 اینچ مناسب است.

احمدیان
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 آبان 1402

سلام، برای آبیاری بارانی زمین کشاورزی به طول 1000 متر و اختلاف ارتفاع ابتدا تا انتها 6 متر و مجوز برداشت 4 لیتر بر ثانیه با لوله آبده 4 اینچ و 6 عدد آب پاش پلیمری 1 اینچ با پرتاب نزدیک به 20 متر برای چاه به عمق 60 متر و دارای جدار 12 اینچ، ممنون می شم راهنمایی بفرمایید چه پمپی بخرم؟ ترانسم هم 25 کاوا هستش.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 24 آبان 1402

سلام دوست عزیز، پمپ شناور 233/11 پمپیران با توان 18.5 کیلووات مناسب است.

حمید
ارسال شده در : دوشنبه 22 آبان 1402

با سلام جناب آقای مهندس، پیرو سوال قبل که فرمودین حتما بایستی از موتور 250 کیلووات برای پمپ WKL 150/5 استفاده شود اما در دیتا شیت پمپ یکی دیگر از انتخاب های این پمپ الکتروموتور 315 کیلووات است یعنی نمی شود از این پمپ استفاده کرد؟ در ضمن در خصوص NPSH می شه توضیح بیشتری بفرمایید؟ چون ما می خواهیم به جای 3 عدد پمپ 250 کیلووات موازی از 2 عدد پمپ 315 کیلووات موازی استفاده کنیم، این امکان وجود دارد یا خیر؟ ممنون می شم که به تمام قسمت های سوالم پاسخ دهید. سپاسگزارم.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 24 آبان 1402

سلام دوست عزیز، توان پمپ فوق در صورت تراش پروانه باید حداقل 250 کیلووات باشد. اگر بدون تراش باشد، توان باید 315 کیلووات باشد. به بیان ساده، NPSH معادل حداقل فشار لازم سیال در دهانه مکش پمپ، جهت جلوگیری از بخار شدن (پدیده کاویتاسیون) می باشد. حداکثر میزان NPSH این پمپ 6 متر است. امکان استفاده موازی بیش از 2 عدد پمپ سانتریفیوژ در صورت اجرای درست کلکتور مکش وجود دارد.

اکبر عبدالهی
ارسال شده در : یکشنبه 21 آبان 1402

سلام، خوب بود.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 21 آبان 1402

سلام جناب عبدالهی عزیز، ممنون از نظر شما.

حمید
ارسال شده در : دوشنبه 15 آبان 1402

سلام، از دو عدد پمپ WKL150/5 با دبی 280 متر مکعب در ساعت، 1450 دور در دقیقه، توان 315 کیلووات و ارتفاع 216 متر استفاده می کنیم. آمپر زیادی کشیده می شود، ماکزیمم آمپر. برای تامین دبی بیشتر، قطر پره تراش داده شده که من فکر می کنم این کار هد و دبی را کاهش می دهد و نه افزایش. با این وجود باز هم آمپر زیادی می کشد. علت چیست؟ شیر یکطرفه مشکلی ندارد. ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 17 آبان 1402

سلام دوست عزیز، با تراش پروانه فقط فشار کاهش می یابد. برای پمپ WKL150/5 حتما لازم است موتور 250 کیلووات استفاده شود. احتمالا در مسیر مکش مشکل وجود دارد، قطر کابل استاندارد استفاده نشده یا NPSH مکش پمپ زیاد است. همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

حسینی نژاد
ارسال شده در : یکشنبه 14 آبان 1402

سلام، برای آبیاری 5000 متر باغ قطره ای که با مسافت 300 متر لوله 75 چه پمپی خریداری شود؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 15 آبان 1402

سلام دوست عزیز، لطفا نوع دسترسی به برق را ذکر نمایید. لطفا در صورت امکان دلیل دادن کمترین امتیاز ممکن به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

مرادی
ارسال شده در : پنجشنبه 11 آبان 1402

سلام، برای آبیاری 3 هکتار زمین به صورت قطره ای مکش از استخر 8 متری چی پیشنهاد می کنید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 13 آبان 1402

سلام دوست عزیز، پمپ 200-50 با ورودی 2.5 و خروجی 2 اینچ به همراه الکتروموتور 11 کیلووات 3000 دور مناسب است.

مجید
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 آبان 1402

سلام، یک روستا دارم با 30 خانوار جمعیت، ارتفاع پمپاژ و طول خط هم زیاده (150 متر ارتفاع به طول 5500 متر) و مجبورم در یک مرحله پمپاژ انجام بدم. چه نوع پمپی انتخاب کنم؟ یه مشکل دیگه هم هست اونم صعب العبور بودن منطقه برای رفت و آمد آبداره و نمی تونه روزی 2 بار بره پمپ رو خاموش روشن کنه. لطفا راهنمایی فرمایید.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 آبان 1402

سلام دوست عزیز، شما بایستی در مقصد یک منبع ذخیره بگذارید و پمپ را در مبدا برای پر کردن مخزن استفاده‌ کنید.

امید احمدی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 آبان 1402

سلام، آیا امکان داره با 6.6 اسب بخار معادل کیلووات از چاه کشاورزی 33 متری 3 اینچ آب برای 7 هکتار آب کشید؟ اگر از موتور 6.6 اسب بخار استفاده کنیم آیا توان تولید 5 کیلووات رو داره؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 آبان 1402

سلام جناب احمدی عزیز، خیر، لازم است از کف کش 3 اینچ راد پمپ به همراه موتور برق تکفاز 6 کیلووات و بیشتر استفاده کنید.

بهمن مرادی
ارسال شده در : یکشنبه 07 آبان 1402

سلام، وقتتون بخیر. یه چاه به عمق 10 متر که 3 متر اون آب هستش و می خوام آب رو به مسافت 2 کیلومتر و به ارتفاع 120 متر از سطح چاه انتقال بدم با لوله پلی اتلین 4 اینچ 10 بار، چه نوع موتور دیزلی و پمپی لازم دارم؟ سپاس.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 08 آبان 1402

سلام جناب مرادی عزیز، استفاده از مدل پمپ WKL100/8 با توان موتور دیزل 350 اسب و بیشتر توصیه می شود.

حسین نعمتی
ارسال شده در : یکشنبه 30 مهر 1402

سلام، با یک موتور لیستر 8 اسب و پمپ آب 4 اینچ می شه از رودخانه به ارتفاع 10 متر و مسیر 150 متر طول با شیب 5 درجه آب انتقال داد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 02 آبان 1402

سلام جناب نعمتی عزیز، پمپ های زمینی حداکثر 8 متر مکش منفی دارند.

محمدرضا پارسا
ارسال شده در : جمعه 28 مهر 1402

سلام، وقت بخیر. از اینکه مصدع اوقات شدم پوزش می طلبم لطفا راهنمایی بفرمایید چاه آب موجود با عمق 50 متر قطر آبدهی 2 اینچ برق 25 آمپر و تک فاز از چه نوع و مشخصات پمپ استفاده کنم که در آینده مشکل خاصی بوجود نیایید؟ تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 30 مهر 1402

سلام جناب پارسا عزیز، توصیه ما استفاده از کف کش 74 متری 2 اینچ تکفاز راد پمپ می باشد.

فریبا ایرانی
ارسال شده در : شنبه 22 مهر 1402

با سلام و احترام، یه چاهی داریم به عمق 10 متر که می خواهیم آب رو به مسافت 2500 متر از چاه به زمین کشاورزی انتقال بدیم، بعد ارتفاع نقطه مبدا (چاه) تا مقصد (زمین کشاورزی) بدون احتساب عمق چاه که 10 متر است، 130 متر می باشد. برق ما هم تکفاز هست، چه شناوری جواب می دهد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 24 مهر 1402

سلام دوست عزیز، ارتفاعی که پمپ باید پمپاژ کند با تجمیع موارد ذکر شده حداقل 400 متر باید باشد، بالاترین ارتفاع پمپاژ شناور تکفاز مدل s4a-50 داب ایتالیا است و با توجه به محدودیت برق، توصیه می شود بین راه یک ایستگاه جمع آوری آب یا استخر بزنید و سپس آب را از آن نقطه به مقصد پمپاژ کنید.

مسعود جعفری
ارسال شده در : جمعه 21 مهر 1402

سلام، وقت بخیر. برای انتقال آب از استخری به استخر دیگر که اختلاف ارتفاع 40 متر، فاصله 200 متر و برق تک فاز دارد، 2 یا 3 اینچ مد نظر هست از چه پمپی می تونم استفاده کنم؟ ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 24 مهر 1402

سلام جناب جعفری عزیز، پیشنهاد ما استفاده از کف کش 72 متری 2 اینچ راد پمپ مدل 9ss07 است.

حسین ربیعی
ارسال شده در : چهارشنبه 19 مهر 1402

سلام مهندس جان، آقا 800 متر فاصله از منبع اصلی آب دارم با اختلاف ارتفاع 40 متر، می خوام آب ببرم برای استخر داخل باغ. برقم 50 آمپر سه فازه ولی پیش استخره داخل باغه و در محل منبع برق ندارم، آیا پمپی داریم ک بتونه برای این فاصله مکنده باشه؟ اگر هست لطفا راهنمایی کنید چون امنیت زیادی اونجا نداره. اگر نه و مجبور باشم کابل برق بکشم تا منبع چه کف کش یا الکتروموتوری پیشنهاد می کنید؟ کف کش باشه خیلی بهتره لوله کشی هم هنوز نشده 1 اینچم کارمو راه می ندازه.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 25 مهر 1402

سلام جناب ربیعی عزیز، با توجه به ارتفاع و طول مسیر مورد نظرتان پمپ خودمکش مناسب استفاده نمی باشد. دو راه برای انتقال آب برای شما وجود دارد، یک استفاده از موتور پمپ بنزینی ارتفاع بالا 2 اینچ لئو چین و دومین راه استفاده از شناور 1 اینچ با ارتفاع حداقل 120 متر است.

عباس
ارسال شده در : شنبه 15 مهر 1402

با سلام، یه دینام و خنزیره می خواستم تا بتونم آب رو از چاه 20 متری برام پمپاژ کنه، چی پیشنهاد می دین؟ ممنون.

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 20 مهر 1402

سلام دوست عزیز، قطر دهانه خروجی پمپ (اینچ)، نوع دسترسی به برق (تکفاز یا سه فاز) و طول مسیر بعد از چاه (متر) را ذکر نمایید.

محمد تقی
ارسال شده در : چهارشنبه 12 مهر 1402

با سلام، انتقال آب توسط لوله سیاه پلی اتیلن 2 اینچ از یک استخر به استخر یا تانکر دیگر با اختلاف ارتفاع دو استخر که 30 متر می باشد و فاصله طولی دو استخر 2000 متر می باشد. برق سه فاز موجود می باشد. لطفا راهنمایی بفرمایید چه پمپ یا شناور یا کف کشی مورد نیاز می باشد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : پنجشنبه 20 مهر 1402

سلام دوست عزیز، توصیه ما استفاده از پمپ کف کش 2 اینچ سه فاز 90 متری است.

محمدعلی پور مهراب
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 11 مهر 1402

سلام دوست عزیز، خسته نباشید. من یه موتور پرکنز سه سیلندر دارم 45 اسب است. یک هکتار زمین که برای آبیاری بارانی از رودخانه تا زمین مورد نظر 450 متر مسافت دارم با ارتفاع 40 متر و لوله 3 اینچ، بنظر شما چه پمپی باید بخرم؟ از جایی که موتور گذاشته می شه تا داخل رود خانه 4 متر ارتفاع دارم. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 17 مهر 1402

سلام جناب پور مهراب عزیز، پمپ پیشنهادی ما WKL80/5 است.

مهدی غلامی
ارسال شده در : شنبه 08 مهر 1402

سلام، وقت بخیر. چاه 60 متری با جدار 12 و ترانس برق 25 سه فاز، عمق آب در پر آبی 40 متر و کم آبی 30 متر، فاصله چاه تا انتهای زمین ها با لوله 5 اینچ 1000 متر هستش. چه پمپ و شناوری خوبه؟ در ضمن بارانی هم جواب بده.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 12 مهر 1402

سلام جناب غلامی عزیز، با توجه به طول مسیر و عمق چاه ذکر شده و درخواست پمپ 5 اینچ، مدل پیشنهادی 384/9 است که توان موتور 73 کیلووات دارد که امکان راه اندازی این پمپ با برق 25 آمپر وجود ندارد.

محمد‌ چنانی
ارسال شده در : یکشنبه 02 مهر 1402

سلام برادر‌ عزیز‌، زمین 40 هکتار دارم و مساحت رودخانه تا زمین 5 کیلومتر هست دینام 90 کیلووات و پمپ آب 200-40 گذاشتم ولی آب لوله 10 اینچ پر‌ و شتاب نداره. ممنون راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 05 مهر 1402

سلام دوست عزیز، توصیه می شود سایز پمپ را بزرگتر (مثلا 200-65 یا 200-80) کنید. لطفا در صورت امکان دلیل دادن امتیاز کم به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

مسعود نصیری
ارسال شده در : شنبه 01 مهر 1402

عرض ادب و احترام خدمت شما و تشکر از سایت خوبتان. یک مخزن آب 20000 لیتری داریم در عمق 3 متر زیر سطح زمین، می خوایم واسه یه شرکت برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی و چند عدد شیر آب در چند نقطه از سایت پمپ 2 اینچ تکفاز بگذاریم با کلید اتوماتیک و بالن، لطفا راهنمایی بفرمایید از چه نوع پمپی و چند اسب و چند پروانه ای استفاده کنیم؟ سپاسگزارم.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 01 مهر 1402

سلام جناب نصیری عزیز، پمپ را لازم است هم سطح یا پایین تر از منبع جانمایی کنید. توصیه ما استفاده از پمپ 3 اسب تکفاز دو پروانه ابارا ایران به همراه منبع تحت فشار 100 لیتری با متعلقات (کلید اتوماتیک، پنج راهی و درجه) می باشد.

محمد قریشی
ارسال شده در : جمعه 31 شهریور 1402

سلام، با تشکر از سایت خوبتون. استخر آب به ابعاد 17*16 متر و عمق 2.5 متر دارم، این مخزن 3 روز یکبار پر می شه، لبه استخر هم سطح زمین کشاورزیه که مجهز به سیستم آبیاری بارانی است. زمین کاملا مسطحه و 64 عدد رایز دارم، دسترسی به برق ندارم. به نظرتون چه الکتروپمپ دیزلی بگذارم؟ سایز هدر اصلیم 90 و انشعابات مربوط به رایزرها 63 هست. ممنون می شم برام توضیح بدین که الکتروپمپ دیزلی بهتره یا ترکیب دیزل ژنراتور و کف کشسه فاز؟ لطفا توان دیزل و کف کش هم بفرمایید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 01 مهر 1402

سلام جناب قریشی عزیز، لطفا مساحت زمین (متر) و فاصله دورترین نازل تا استخر (متر) را ذکر نمایید و همچنین بفرمایید نازل ها چند اینچ هستند.

نایبی
ارسال شده در : شنبه 25 شهریور 1402

سلام، وقتتون بخیر. برای فاصله 300 متری با زاویه 45 درجه چه نوع پمپی مناسبه؟ لازم به ذکر که از تراکتور برای نیروی محرکه پمپ قرار استفاده بشه.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 29 شهریور 1402

سلام دوست عزیز، لطفا قطر دهانه خروجی (اینچ) پمپ مورد نظرتان را ذکر نمایید.

احمد خلیلی
ارسال شده در : شنبه 25 شهریور 1402

سلام، خسته نباشید خدمت شما. استخر دارم که 3 متر عمق آب و ابعاد 10*4 متر است که از استخر تا سر زمین 400 متر فاصله داره با ارتفاع 4 متر، چه پمپی نیاز هست؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 29 شهریور 1402

سلام جناب خلیلی عزیز، لطفا نوع دسترسی به برق (تکفاز یا سه فاز) را ذکر نمایید.

مجتبی
ارسال شده در : چهارشنبه 22 شهریور 1402

با سلام، یه مخزن 60 مترمکعبی در باغ داریم که حد فاصل مخزن تا خط اصلی آب 160 متر طول داره و لوله انشعاب هم 2 اینچ است. 25 متر اختلاف ارتفاع مخزن تا خط اصلی آب هست. ممنون می شم راهنمایی کنین.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 27 شهریور 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از پمپ سانتریفیوژ زمینی 2 اینچ 3 اسب بخار تکفاز مدل ch310 پنتاکس ایتالیا توصیه می شود.

حامد مفتوحی
ارسال شده در : پنجشنبه 16 شهریور 1402

سلام، خسته نباشید. اگر به شناور 1 اینچی لوله ¾ وصل شود حجم آب خروجی کم می شود یا فرق نمی کند؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 20 شهریور 1402

سلام جناب مفتوحی عزیز، در این صورت حجم آب کم و فشار آن زیاد و به الکتروموتور نیز فشاری بیش از حد نرمال و استاندارد، وارد خواهد شد.

عزیزی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 14 شهریور 1402

سلام و وقت بخیر، با سپاس از راهنمایی های فوق العاده شما. من داخل حیاط منزل یک حلقه چاه دستی کول گذاری شده دارم با ارتفاع 10 متر که 3 متر کف چاه آب داره. لوله خروجی تعبیه شده ¾ اینچ هست با 2 متر فاصله افقی از دهانه چاه و 1 متر ارتفاع از دهانه چاه، برای مصرف روزانه در حیاط منزل نصب پمپ بهتر است یا کف کش؟ در صورت امکان برای هر کدام یک انتخاب مناسب معرفی بفرمایید. بسیار ممنونم.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 20 شهریور 1402

سلام دوست عزیز، توصیه ما استفاده از کف کش 1 اینچ 25 متری فلوتردار آنشی می باشد.

محمودی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 07 شهریور 1402

سلام جناب، خیلی ممنون از صفحه‌ خوبتون. ببخشید من یک موتور دیزلی 10 اسب دارم که می خوام تبدیلش کنم‌ به موتور آب، برای آبیاری می خواستم بدانم برروی آن چند رایزر (آبپاش بارانی) می تواند به عمل آورد؟ طول مسیر مستقیم‌ تقریبا 100 تا 150 متر و ارتفاع آن از رودخانه 3 تا 4 متر می باشد. پمپ 2 اینچ‌ برایش وصل کنم یا 3 اینچ بهتر است؟ اگر راهنماییم‌کنید ممنون می شوم.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 08 شهریور 1402

سلام دوست عزیز، برای انتخاب پمپ مناسب لازم است از مشخصات موتور شما اطلاع داشته باشیم. همکاران واحد مشاوره فنی برای دریافت تصویر پلاک موتور با شما در ارتباط خواهند بود.

سامان ملکی
ارسال شده در : جمعه 03 شهریور 1402

سلام، من یه موتور دیزلی 10 اسب دارم با لوله 3 اینچ که از کنار رودخونه تا سر زمین 200 متر آب می بره. از سیستم آبیاری قطره ای استفاده کردم با لوله 2 اینچ، خواستم بدونم لوله 2 اینچ به موتور فشار نمیاره؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 06 شهریور 1402

سلام جناب ملکی عزیز، بهتر است از لوله هم سایز با دهانه خروجی پمپ برای انتقال آب استفاده نمایید. لطفا در صورت امکان دلیل دادن کمترین امتیاز ممکن به محتوای این صفحه را نیز بفرمایید تا در صورت وجود هر گونه مشکل یا ایراد، اصلاح گردد.

محمد حسینی
ارسال شده در : پنجشنبه 02 شهریور 1402

سلام و عرض ادب، یه مخزن آب دارم می خوام آب رو انتقال بدم به 100 متر طول با شیب 45 درجه به ارتفاع 40 متر، ممنون می شم بفرمایید چه پمپی تهیه کنم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 06 شهریور 1402

سلام جناب حسینی عزیز، لطفا حجم مخزن و وضعیت دسترسی به برق را ذکر کنید. همچنین بفرمایید آیا لوله کشی انجام شده است یا خیر.

صلاح رمضانی
ارسال شده در : چهارشنبه 01 شهریور 1402

با سلام و خسته نباشید، چاه آب کشاورزی با عمیق 30 متر و انتقال آن به حدود 300 تا استخر و البته در طی این مسیر اتفاع تا 30 از سطح چاه بالاتر میره. در واقع 60 متر ارتفاع و 300 متر انتقال هست. آب چاه در حال حاضر 1 اینچ هستش ولی در فصل بهار بیشتر هست. راهنمایی بفرمایید از چه نوع شناوری استفاده کنم؟

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 06 شهریور 1402

سلام جناب رمضانی عزیز، استفاده از پمپ شناور 1 اینچ 95 متری تکفاز چینی توصیه می شود.

وحید قبادی
ارسال شده در : چهارشنبه 01 شهریور 1402

سلام و عرض خدا قوت، قصد خرید یک پمپ خودمکش پرتابل را دارم که با کمترین هزینه، آب راکد داخل لوله آبیاری را به مخزن خانه انتقال بده. طول لوله 2 اینچی مسیر 100 متر و در انتها یک ارتفاع تقریبا 5 متری تا مخزن پشت بام است، در ضمن قطر لوله در مسیر 2 اینچ است. هدف استفاده از باقی مانده آب داخل لوله اصلی، آبیاری و پر کردن مخزن است، فقط هزینه مهم است. البته یه نگرانی برای اینکه اکثر پمپ های خودمکش با قیمت مناسب، 1 اینچ است هم دارم که اگر لوله انتقال 2 اینچ باشه به موتور فشار بیاد و بسوزه. لطفا راهنمایی بفرمایید و تشکر از سایت خوبتون.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 01 شهریور 1402

سلام جناب قبادی عزیز، همانطور که اشاره فرمودید الکتروپمپ های خودمکش، 1 اینچ هستند و امکان استفاده از آنها وجود ندارد.

محمدرضا اسدی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1402

با سلام و احترام. ممنون از سایت خیلی خوب و مفیدتون. برای انتقال 2 اینچ آب که عمق چاه 8 متر و فاصله چاه تا استخر 180 متر با ارتفاع 40 متر و موتور لیستر 8 اسب و لوله گذاری 63 انجام شده از چه پمپی باید استفاده کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 01 شهریور 1402

سلام جناب اسدی عزیز، موتور دیزلی مورد نظرتان مناسب انجام این کار نیست. توصیه ما استفاده از موتور پمپ 3 اینچ دیزلی سان پاور چین با ارتفاع آبرسانی 75 متر مدل هندلی یا استارتی است.

اصغر سبزی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1402

با سلام، یک ساختمان 5 طبقه با 10 واحد آپارتمان هست که پمپ 2 اسب بشقابی به همراه منبع تحت فشار 80 لیتری نصب شده، همه چیز عالیه ولی تا طبقات 5 تا فشار زیر 2 بار نرسه پمپ استارت نمی شه. هر چی دیف پرشر سوئیچ بالا می بریم، فشار تا زیر 2 بار نیاد استارت نمی شه. ایراد از کجاست؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : چهارشنبه 01 شهریور 1402

سلام جناب سبزی عزیز، توصیه می شود فشار باد منبع را زیادتر کنید.

محمد
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 28 شهریور 1402

سلام، دیف پرشر سوئیچ رو باید پایین بیارین نه بالا، این مورد رو هم در نظر بگیرین که در صورت پایین آوردن دیف پرشر سوئیچ، مشکل شما حل می شه اما موتور به دفعات بیشتری روشن خاموش می شه.

علی اکبر غیبی
ارسال شده در : دوشنبه 30 مرداد 1402

با سلام و عرض ادب دوستان و مشاوران عزیز، خدمت شما عرض دارم که آپارتمانی است در اهواز، 10 طبقه و 2 طبقه منفی از پایین که پمپ 2 اسب با خروجی 1 اینچ و لوله 1 اینچ 2 مخزن را پر می کند اما وقتی که مخزن ها خالی می شوند، پمپ اتوماتیک تو مدار نمی آید، چکار کنم؟ از راهنمایی شما ممنون می شم که مشکل من را حل نمایید. با تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1402

سلام جناب غیبی عزیز، لازم است قبل از منبع ذخیره، از یک پمپ خودمکش به عنوان پمپ پرکننده منبع استفاده کنید. بدین صورت هم منبع ذخیره شارژ آب دارد و هم پمپ اصلی بدون مشکل وارد مدار می شود.

فتحی
ارسال شده در : یکشنبه 29 مرداد 1402

سلام، وقت بخیر. یه خانه ویلایی 300 مترمربعی داریم از شاه لوله تا جایی که می خواهیم پمپ بگذاریم لوله ½ کشیدیم به طول 30 متر و می خواهیم پمپ بگذاریم. فشار آب خیلی ضعیفه یا قطع می شه، چه پمپی بگذاریم که آب با فشار و زیاد بیاد؟ ممنونم که راهنمایی می کنید. چه نوع و مدل پمپی و چند اسب مناسب ماست؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1402

سلام دوست عزیز، بهترین گزینه برای رفع مشکل فشار ضعیف آب استفاده از پمپ خودمکش جتی است. استفاده از پمپ ابارا 1 اسب به شما توصیه می شود.

غفوریان
ارسال شده در : یکشنبه 29 مرداد 1402

سلام و احترام، برای یک ساختمان 5 طبقه 140 مترمربعی روی پارکینگ و محل پمپ در پارکینگ اگر رادپمپ بخواهیم استفاده کنیم، 1.2، 1.5 یا 2 اسب پیشنهاد می فرمایید؟

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از پمپ 1.5 اسب بی صدا راد پمپ مدل 5ss05 توصیه می شود.

حمید احمدی
ارسال شده در : شنبه 28 مرداد 1402

سلام، عرض ادب و خسته نباشید. در نظر داریم از چاه آب 10 متری در گیلان شناور 2 اینچ تکفاز تهیه کنیم که تا 200 متر آب رو با فشار مناسب منتقل کند. ممنون می شم راهنمایی کنید.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 28 مرداد 1402

سلام جناب احمدی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی برای راهنمایی بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.

محمد رضایی
ارسال شده در : جمعه 27 مرداد 1402

سلام و درود، بنده می خوام از رودخانه با ارتفاع 110 متر آب رو به زمین کشاورزی با مسافت 4 کیلومتر انتقال بدم. قطر لوله 4 اینچ باشه. می خوام آب فول داشته باشه. برق سه فاز است. چه پمپ شناوری بگذارم خوبه؟

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 28 مرداد 1402

سلام جناب رضایی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

بهزاد داورپناه
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 24 مرداد 1402

سلام، برای یک استخر رو باز با حجم 40 مترمکعب می خوام جارو به همراه فیلتر کارتیریجی درست کنم. می شه لطفا راهنمایی بفرمایید چه پمپ و چه فیلتری استفاده کنم؟ با تشکر.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 30 مرداد 1402

سلام جناب داورپناه عزیز، سایز فیلتر کارتریجی به لوله کشی مورد نظر شما بستگی دارد. برای جارو استخری هم پمپ 2 اینچ 2 اسب تکفاز پنتاکس سری ch210 توصیه می شود.

رضا سروستانی
ارسال شده در : دوشنبه 23 مرداد 1402

سلام، ممنون از شما.

مدیر سایت
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 24 مرداد 1402

سلام جناب سروستانی عزیز، ممنون از نظر دلگرم کننده شما.

ارتونیان
ارسال شده در : دوشنبه 23 مرداد 1402

با سلام، برای انتقال آب از لوله ½ اینچ که یک روز در میان داخل لوله ها آب پمپاژ می کنند می خوام از پمپی استفاده کنم که یه مسیر به طول 30 متر را به صورت مستقیم آب رو انتقال بده به آب انبارم از چه پمپی باید استفاده کنم؟ یعنی آب در داخل لوله های شبکه یک روز در میان پمپاژ می شود و به هر باغ یه لوله ½ اینچ انشعاب دادن که پمپ باید اونجا قرار بدم جهت انتقال آب به آب انبار که ارتفاع نداره و فقط طول مسیر 30 متر کار و باید طی کنه. می خوام فشارم خوب باشه.

مدیر سایت
ارسال شده در : شنبه 28 مرداد 1402

سلام دوست عزیز، پمپ های معمول انتقال آب با حداقل سایز دهانه ورودی و خروجی 1 اینچ تولید می شوند. توصیه ما پمپ نیم اسب بخار برای کاربری شما است.

فریس آبادی
ارسال شده در : شنبه 21 مرداد 1402

با سلام، مطالب خوبی ارائه کردید. جوابای خوبی هم به کاربران دادید.

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 22 مرداد 1402

سلام دوست عزیز، ممنون از نظر دلگرم کننده شما.

مهدی ملکیان
ارسال شده در : جمعه 20 مرداد 1402

سلام، آیا پمپ دو منظوره وجود دارد که مه پاش باشد و بتوان از آن برای شستشو و غیره استفاده کرد؟

مدیر سایت
ارسال شده در : یکشنبه 22 مرداد 1402

سلام جناب ملکیان عزیز، بله، پمپ پیستونی جوابگو خواهد بود و با توجه به تعداد نازل مه پاش، مدل پمپ پیستونی انتخاب می شود و از همین پمپ هم می توان برای شستشو استفاده کرد.

سهیل
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 17 مرداد 1402

سلام، وقت بخیر. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید در خصوص انتقال آب با اقتصادی ترین حالت ممکن. فاصله استخر ذخیره آب با زمین کشاورزی 2 کیلومتر هستش. کف استخر با عمق 2 متر از سطح زمین کشاورزی 5 متر پایین تر است و در طول 2 کیلومتر تا زمین کشاورزی شیب منفی دارد. دبی مناسب و قطر حداقل 3 اینچ ملاک هست. با احترام.

مدیر سایت
ارسال شده در : دوشنبه 23 مرداد 1402

سلام دوست عزیز، استفاده از شناور مدل 233/13 پمپیران توصیه می شود.

محمد بدرود
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 17 مرداد 1402