اینترنت وایرلس چیست؟

  2
 41980
امتیاز کاربران 4/0 از 5

اینترنت وایرلس (بی سیم) چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نیاز روزافزون به شبکه اینترنت، اتصال به اینترنت در کنار شیوه قدیمی کابلی به صورت وایرلس یا بی سیم نیز ارائه می شود. اینترنت Wireless بر بستر امواج رادیویی یا مایکروویو می باشد. در اینترنت بی سیم، نیاز به یک گیرنده و فرستنده می باشد به عبارتی دیگر سرویس گیرنده نقش دریافت کننده و سرویس دهنده نقش فرستنده را بازی می کند. اینترنت Wireless را می توان در چهار شکل خلاصه کرد:

1. اینترنت وایرلس با استفاده از رادیو وایرلس به صورت PTP

در این مدل از سوی سرویس گیرنده رادیو وایرلس به سمت و در دید رادیوهای شرکت های ارائه دهنده تنظیم می شود و با توجه به نیاز سرویس گیرنده و مسافت، مدل رادیو و تجهیزات انتخاب می شود.

اینترنت وایرلس با استفاده رادیو وایرلس (PTP)

2. اینترنت وایرلس با استفاده از مودم TD-LTE

در این مدل سرویس دهنده (ISP)، اینترنت را به وسیله BTS های خود در فواصل متفاوت به سرویس گیرنده ارائه می دهند و نیاز به دید مستقیم نیست و صرفا سرویس گیرنده می بایست در مناطق تحت پوشش سرویس دهنده باشد. مودم TD-LTE به اصطلاح مودم ثابت بوده و برای استفاده نیاز به سیم کارت مخصوص و برق دارد.

اینترنت وایرلس با استفاده از مودم TD-LTE

3. اینترنت وایرلس با استفاده از مودم جیبی

این مدل نیز دقیقا مشابه مودم TD-LTE می باشد، با این تفاوت که مودم های جیبی قابل شارژ می باشند و می توان آنها را به واسطه سایز بسیار کوچک حمل و استفاده کرد. این نوع اینترنت با نام های 3G، 4G، 4.5G و 5G شناخنه می شود.

اینترنت وایرلس با استفاده از مودم جیبی

4. اینترنت وایرلس با استفاده از دانگل USB

در این مدل دانگل USB با اتصال به کامپیوتر یا لپ تاپ با استفاده از سیم کارتی که درون آن قرار دارد اینترنت را برای دستگاه مورد نظر فراهم می کند.

اینترنت وایرلس با استفاده از دانگل USB

مزایای اینترنت وایرلس (بی سیم)

  • راه اندازی آسان و سریع
  • عدم نیاز به کابل کشی
  • سرعت بالا
  • کیفیت عالی

نقاط ضعف اینترنت وایرلس (بی سیم)

  • هزینه راه اندازی بالا
  • عدم پوشش برخی مناطق در اینترنت TD-LTE
  • نیاز به دید مستقیم در ارتباط رادیویی
  • امنیت پایین نسبت به شبکه کابلی

تفاوت وای فای و وایرلس

اصطلاح اینترنت وایرلس یا اینترنت بی سیم به نحوه دریافت سرویس اینترنت از شرکت های تامین کننده با استفاده از رادیو یا آنتن اطلاق می شود. در صورتی که از اصطلاح اینترنت وای فای برای به اشتراک گذاری اینترنت در محیط های همچون خانه، هتل یا شرکت از طریق اکسس پوینت استفاده می شود.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازدیدکننده محترم، به استحضار حضرتعالی می رساند که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی از بازدیدکننده ها از این بخش، پس از ثبت درخواست مشاوره، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و کلیه درخواست ها و سوالات شما عزیزان را بصورت تلفنی پاسخ خواهند داد و امکان درج پاسخ مکتوب در این قسمت وجود ندارد، پیشاپیش از صبر و همکاری شما متشکر هستیم.
امتیاز:

دیدگاه کاربران
مجید جعفرپور
 ارسال شده در : یکشنبه 05 دی 1400

سلام، اطلاعات برای خرید می خواستم.

مدیر سایت
 ارسال شده در : دوشنبه 06 دی 1400

سلام جناب جعفرپور عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.